Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 12:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 02:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

sunt convinsa ca atunci cand vei afla ca esti insarcinata nu numai ca vei fi cea mai fericita dar treptat vei observa si mici schimbari. nu hormonale, ci de prioritati, de placeri, de gandire. alina a intervenit pentru ca asa cum si tu i-ai tinut partea zilele trecute si ea s-a simtit datoare ( a nu se citi adliteram cuvantul datorie, ci in sensul ca a simtit un impuls) sa te sustina. fiecare dintre noi a intervenit, mi se pare mie, pe ceea ce i s-a parut mai deranjant. alinei - jignirile, mie - hormonii, adina - faptul ca nu ati atras si pe forum atentia ca replica cu hormonii era a altcuiva si tot asa...
nu ma simt lezata, am spus doar ca replica cu hormonii (INDIFERENT CINE A ZIS SI CINE A SUSTINUT-O) este aiurea si nu-si are locul. restul, subliniez inca o data..a degenerat. seamana a haita.. scuzati-mi expresia. poate din ambele parti. si da, ma simt intristata de aceasta cearta pentru ca eu nu cred nici in schimbul acesta dur de replici (e spus la nervi...la foarte multi nervi si e cu atat mai pacat de el) si nici in faptul ca suntem "ghidul fostlor mirese".
cred ca suntem toate cele de aici niste fete inteligente si cu picioarele pe pamant si tot ce s-a intamplat e daca vrei un termen englezesc "cats fight" (asta doar pt ca sunt fan Seinfeld si e un termen de acolo).
mi-ar placea sa nu ne mai certam si, daca as putea, sa impac oamenii. bineinteles daca cred ca acei oameni merita sa se impace. sau sa ii impac eu. si eu cred ca amandoua meritati asta. asa cum cred in continuare despre Alina ca s-a suparat atat de tare zilele trecute un pic prea exagerat. si ca la un moment dat ii va trece. dar starile astea acumulate de nervi si suparari, nu duc la nimic. parca stam toti la panda sa vanam greseli sau motive de cearta. nu vreti sa incercam macar putin sa fim mai calme? macar ca incep ultimele saptamani din postul pastelui, si e pacat sa ne incarcam negativ. ce ziceti? incercam?:-*

stii ce nu inteleg eu..si tu ocolesti..daca incepeam eu sa jignesc pun pariu ca toate interveneati...de ce nu i-a spus decat alina?
in fine..iar cu tine laura ..nu am ce sa vb...ma sperie ingamfarea ta!
ai niste replici...continui cu jignirile...dar nu o sa iti mai fac jocul...pun pariu ca mai sunt fete care au aceeasi parere despre tine..dar se abtin!
cat despre faptul ca nu stiu decat cuvantul acela...asa faceam si eu cand eram mai mica si ma supara cineva...
imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine...nu meritai!spre deosebire de tine...logodnica chiar e o femeie inteligenta,nu o cunosc personal..dar are mult bun simt!
in fine..nu-i un capat de tara,isi vede fiecare de treaba ei...dar iti spun ca in curand va izbucni inca o cearta intre tine si altcineva...
m-ai jignit f mult,pe mine ma lasa rece pt ca nu ma cunosti..vb la nervi,nici tu nu stii pe ce te bazezi...iar parerea unei persoane care arunca vb in vant doar pt a da impresia ca stie mult mai multe...nu ma intereseaza catusi de putin!
eu cred ca mi-am exprimat parerea clar..si daca cineva va avea rabdarea sa citeasca,isi va da seama ce am vrut sa spun si eu..si cum ai raspuns tu!
ma astept de la tine sa jignesti din nou...dar poti spune ce vrei..pt ca ...asa te aperi tu,asa iti este felul!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 02:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
stii ce nu inteleg eu..si tu ocolesti..daca incepeam eu sa jignesc pun pariu ca toate interveneati...de ce nu i-a spus decat alina?
in fine..iar cu tine laura ..nu am ce sa vb...ma sperie ingamfarea ta!
ai niste replici...continui cu jignirile...dar nu o sa iti mai fac jocul...pun pariu ca mai sunt fete care au aceeasi parere despre tine..dar se abtin!
cat despre faptul ca nu stiu decat cuvantul acela...asa faceam si eu cand eram mai mica si ma supara cineva...
imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine...nu meritai!spre deosebire de tine...logodnica chiar e o femeie inteligenta,nu o cunosc personal..dar are mult bun simt!
in fine..nu-i un capat de tara,isi vede fiecare de treaba ei...dar iti spun ca in curand va izbucni inca o cearta intre tine si altcineva...
m-ai jignit f mult,pe mine ma lasa rece pt ca nu ma cunosti..vb la nervi,nici tu nu stii pe ce te bazezi...iar parerea unei persoane care arunca vb in vant doar pt a da impresia ca stie mult mai multe...nu ma intereseaza catusi de putin!
eu cred ca mi-am exprimat parerea clar..si daca cineva va avea rabdarea sa citeasca,isi va da seama ce am vrut sa spun si eu..si cum ai raspuns tu!
ma astept de la tine sa jignesti din nou...dar poti spune ce vrei..pt ca ...asa te aperi tu,asa iti este felul!


noapte buna.sunt de acord cu un singur lucru din discursul tau:daria este intr-adevar o femeie inteligenta si ar trebui sa inveti ceva din replicile ei:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 12:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

"esti o pustoaica razgaiata si prostuta "
"si poate faci tu o plimbare, sa isi revina neuronul.cred ca se plictiseste "
"se poate sa raspund mai rudimentar, pe intelesul tau,pentru ca epresiile inteligente din pacate nu le intelegi si este pacat sa iti obosesc creierasul duminica seara "
si lista poate continua carlita!
mai citeste o data tot si nu mai sari asa in apararea veteranelor!nu-i frumos!se vad diferente f mari aici,in cine sustine pe cine si cine o face pe bune!


Alina, nu cred ca are Cristina nevoie de avocat.Se descurca si singura,nu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 12:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


ideea e ca unele din noi de muulte ori nu citesc decat pe sarite mesajele si dupa trag concluzii!
si mai ales ca moderator eu zic ca trebuie sa fii mai atent!


Cred ca ar trebui sa incheiem aceasta discutie.Vreau sa imi incep saptamana bine.
Buna dimineata, Alina.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 14:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

"esti o pustoaica razgaiata si prostuta "
"si poate faci tu o plimbare, sa isi revina neuronul.cred ca se plictiseste "
"se poate sa raspund mai rudimentar, pe intelesul tau,pentru ca epresiile inteligente din pacate nu le intelegi si este pacat sa iti obosesc creierasul duminica seara "
si lista poate continua carlita!
mai citeste o data tot si nu mai sari asa in apararea veteranelor!nu-i frumos!se vad diferente f mari aici,in cine sustine pe cine si cine o face pe bune!




Fara suparare Alina, nu cred ca trebuie sa-ti dau tie explicatii pentru ceea ce cred eu sau ce fac. Cat despre lista, da...poate continua. Pune-le toate de la cap la coada si vei vedea care a jignit mai mult.

Si inca ceva. Nu iau apararea nimanui. In primul rand nu va cunosc pe niciuna personal asa ca nu am de ce sa fac asta.
Te rog frumos controleaza-ti cuvintele, ca incepi sa ma jignesti si pe mine.

Daca tu te crezi mai buna, cere dreptul de moderator. Ok?
Dar inainte si inainte de toate....CITESTE REGULAMENTUL te rog frumos!

P.S: Nu e nevoie sa imi raspunzi la acest mesaj. Sa lasam acest subiect in pace pentru ca a fost deschis din alt motiv.

Nu obisnuiesc sa ma cert cu cineva, si sper sa nu fie cazul.

O zi buna iti doresc!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 14:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

cu ce cuv te-am jignit draga?da exeplu!poate nu ai citit cum s-a vb aici cu proasta,needucata si se poate continua lista!nu te poti lega de restul si mereu cautati tapi ispasitori??



Nu cred ca m-am legat de nimeni.
Defapt, cred ca tu ai inceput sa te legi de toata lumea.
Ai inceput cu gina, ai continuat cu restul fetelor: serene, laura_sandu, corina1, anidaa....iar acum te-ai gandit sa te legi de mine.
Inainte sa scri ceva, te rog frumos mai gandeste-te. Ai totusi 22 de ani, maturizeaza-te.
Daca nu iti place acest site/forum si vrei doar sa te certi te rog frumos retrage-te cu demnitate. Nu cred ca cineva vrea sa citeasca tot timpul doar certuri. In plus, ai jignit pana si acest site:

citez: felicitari pt site-ul vostru:"Ghidul fostelor mirese"!

Daca aceasta este parerea ta despre site, nu inteleg de ce te stresezi.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 14:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
N-am mai vazut atatea certuri pe forum niciodata, si totusi...sunt utilizator din 2006.
Nu cred ca "veteranele" cum le spui tu, sunt de vina.


P.S: Daca mai ai reclamatii la adresa mea, scrie-i administratorului.
Nu am de gand sa imi storc nervii aiurea.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 14:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


Nu cred ca m-am legat de nimeni.
Defapt, cred ca tu ai inceput sa te legi de toata lumea.
Ai inceput cu gina, ai continuat cu restul fetelor: serene, laura_sandu, corina1, anidaa....iar acum te-ai gandit sa te legi de mine.
Inainte sa scri ceva, te rog frumos mai gandeste-te. Ai totusi 22 de ani, maturizeaza-te.
Daca nu iti place acest site/forum si vrei doar sa te certi te rog frumos retrage-te cu demnitate. Nu cred ca cineva vrea sa citeasca tot timpul doar certuri. In plus, ai jignit pana si acest site:

citez: felicitari pt site-ul vostru:"Ghidul fostelor mirese"!

Daca aceasta este parerea ta despre site, nu inteleg de ce te stresezi.




doamneee, nu-mi vine sa cred unde se poate ajunge de la simpul fapt ca cineva iti atrage atentia asupra unei greseli(X)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

cu ce cuv te-am jignit draga?da exeplu!poate nu ai citit cum s-a vb aici cu proasta,needucata si se poate continua lista!nu te poti lega de restul si mereu cautati tapi ispasitori??


Hai sa zic si eu ceva... Daca mi se permite, chiar acum, cand lucrurile s-au mai calmat.

Unu la mana, nu suntem la gradinita ca sa conteze asa de mult cine a inceput. E vorba si de cine a continuat. Pentru o cearta e nevoie de DOI (sau de mai multi, in cazul nostru).

Doi la mana, nu suntem nici la ora de matematica, asa ca nu conteaza nici CATE jigniri au fost de-o parte si cate de alta. Ideea e ca au fost de ambele parti.

Si, eu inteleg firile impulsive, dar consider ca in scris e chiar mai usor sa te abtii decat live, respectand astfel o decenta a discutiilor pe forum. Asa ca, din punctul meu de vedere, amandoua au gresit.

Drept pentru care am decis ca fiecare dintre ele sa fie penalizata cu 3 zile de banare de pe site, in speranta ca asa se vor calma spiritele si astfel de incidente nu se vor mai repeta. Cu nimeni.

Editare ulterioara: Fiindca nu s-a inteles din context despre cine e vorba... Laura_sandu si krysstynna sunt cele care au primit penalizarea de 3 zile

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

cine e gina??:nlol:cine e serene?,corina??eu nu am avut treaba cu aceste pers!
iarasi separe ca...
nu ma voi retrage, de ce?care ar fi motivul?
ca asa vreti voi si sa nu va srticam gascutele?:nlol:


alina, nu e frumos ce faci! dc te comporti asa, pare ca te razbuni pt discutia cu nasii de la buna dimineata.

spui ca nu cunosti(avut treaba) aceste persoane pt faptul ca nu au fost de acord cu tine?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:11 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:

cine e gina??:nlol:cine e serene?,corina??eu nu am avut treaba cu aceste pers!
iarasi separe ca...
nu ma voi retrage, de ce?care ar fi motivul?
ca asa vreti voi si sa nu va srticam gascutele?:nlol:


Alina se pare ca nu prea mai stii de cine te-ai legat, si eu sunt mai veche pe site, comentez la poze dar nu prea scriu pe forum, candva aveam si o parere ca fetele se aliaza intre ele, ulterior am mai crescut, nu am mai dat importanta etc, dar ceea ce faci tu nu e normal, si daca cineva mi se pare prefacut sa stii ca la tine m-as gandi in 2 secunde, cand erau toate fetele de acord cu tine erai toata numai "pupici" cand una din ele nu a fost, ai facut un adevarat razboi, tu jignesti si prin simplu cuvant pe care il folosesti "draga" si nu ma contrazice ca nu suntem naive sa nu ne dam seama tonul pe care vrei sa-l transmiti chiar daca e scris si nu te putem auzi.

PS: nu ma face nebuna sa dau copy/paste la toate replicile pe care le-ai folosit la adresa corinei, serenei, gina etc da??? si sa te vad atunci daca ai tupeu sa zici ca ni s-a parut (te cred in stare) si sa spui de fapt nu vorbeai cu acea "corina" sau "serene" da?

PPS: daca am gresit vreun cuvant imi cer scuze dar ma grabesc cand scriu si sunt si la munca.
Sanatate %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:14 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
ce parere aveti , eu sunt ortodoxa si sotul catolic (romano) si nu o sa ne schimbam nici unul religia... o sa fim o familie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta in zi de sarbatoare religioasa
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:18 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:


in primul rand nu are nimeni o asemenea placere ... al -2- lea eu chiar cred in Dumnezeu ,,, dar cred ca asta nu are nimic de -a face , 3 daca preotul si religia permite ? ei care sunt reprezentantii bisericii si mai stiu eu ce ,,,,si explica-mi si mie ce e cu taxa aia de cununie , ca nu stiu exact ,,,

oricum eu respect parerea oricui , si chiar multumesc ca mi ai rspuns tu si celelalte , si mai accept inca opinii.:hug:

Intr-un fel ii dau dreptate Alinei. De ce sa te stresezi si sa cauti portite prin care sa-ti rezolvi problema? E mult mai obositor asa decat sa mergi pe drumul drept. Fa nunta cand se poate face fara restrictii si gata. Fara dezlegati, fara complicatii inutile. In primul rand pentru linistea ta sufleteasca. Este vorba despre o nunta, despre un pas important in viata ta de familie. Fa acest pas asa cum trebuie, sa fii tu multumita si linistita din toate punctele de vedere. E un eveniment care nu se intampla in fiecare an...:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 15:19 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:
o parere...foarte buna :ok:
atata timp cat exista iubire, ce mai conteaza restul? sunt amanunte neimportante


Si eu sunt totalmente de acord, pentru copii sunteti hotarati in ce religie, conteaza sa fiti sanatosi si fericiti, exista un singur Dumnezeu indiferent carui tip de religie apartinem. :D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România