Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:45


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:


pana acum nu intelegeam de ce sunteti numai voi pe aici ...caci restul nu pot face fata unor fem asa rele si care jignesc cu orice ocazie!
felicitari pt site-ul vostru:"Ghidul fostelor mirese"!

:wok:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


pana acum nu intelegeam de ce sunteti numai voi pe aici ...caci restul nu pot face fata unor fem asa rele si care jignesc cu orice ocazie!
felicitari pt site-ul vostru:"Ghidul fostelor mirese"!


nu te-ai bagat ti in cearta dintre laura si cristina spunand chestia cu hormonii?
daca tot citesti ce se scrie aici, de ce ai tacut si nu ti-ai asumat cele spuse?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

pt ca atat dariei cat si cristinei le-am transmis pe privat greseala de interpretare !

:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

pt ca atat dariei cat si cristinei le-am transmis pe privat greseala de interpretare !


de ce transmiti pe privat daca parerea ti-ai spus-o pe forum pt a fi citita de toate?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

de ce transmiti pe privat daca parerea ti-ai spus-o pe forum pt a fi citita de toate?

doamne...si tu incepi!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:

de ce transmiti pe privat daca parerea ti-ai spus-o pe forum pt a fi citita de toate?

pt ca nu are curaj sa acuze stiu dar cand gresesc se dau la fund... acuma recitind din nou ce s'a scris imi dau seama ca am facut o greseala si da alina a zis de hormoni si imi cer scuze pt confuzie dar in rest sustin tot ce am zis

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
pt ca nu are curaj sa acuze stiu dar cand gresesc se dau la fund... acuma recitind din nou ce s'a scris imi dau seama ca am facut o greseala si da alina a zis de hormoni si imi cer scuze pt confuzie dar in rest sustin tot ce am zis

ti-ai dat tu seaama de asta??????????
eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt si sa termini!
da tu dovada inteligenta!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

pai draga mea eu mi-am zis parerea...dar de ce sa explic eu ceva ce altii nu au citit bine???
ele trebuiau sa citeasca si sa zica dupa ca au gresit in ceea ce au spus!
eu mi-am zis parerea..nu vad nimic gresit in asta,de ce as mai explica!?

exact ce spuneam...normal,cum observati alte lucruri..observati si cine scrie...
spre deosebire de alte persoane ..noi mai suntem si realiste ...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 00:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
doamne..ma minunez!
tu ai citit cine ce a zis?


kristina, da, mi s-a atras deja atentia ca Alina a scris despre hormoni. imi sustin parerea si i-am zis si ei, nu se face..nu are legatura hormonul cu discutia. tu ai sustinut totusi replica, prin trimiterea la "plimbare". nu vreau sa despic firul in patru..cu citate. dar nici nu-mi place ca te minunezi asa. spre exemplu eu sunt in stare sa spun" am gresit, scuza-ma"; fara niciun "dar". tu poti sa faci asta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

cu ce am gresit eu ca altele nu stiu sa vada bine de la cine e respectivul mesaj ?
de ce sa le atentionez eu dupa ca de fapt "HELLO EU AM ZIS!!":hap_w:
eu nu am gresit cu nimic!


nu ma intereseaza prea mult care a dat aceasta replica.
Alina, tu cu toata nebunia ta imi esti simpatica, dar cristina oricum nu mi-a placut de la inceput.asteptam sa sara cu replici aiurea dupa modul in care te intarata si pe tine.
Va spun un singurlucru.NU ARE NICI O LEGATURA CU SARCINA PAREREA MEA DESPRE CRISTINA.O AM DE MULT TIMP.
si cu asta am incheiat discutia.ignora-ma, pt ca noi doua nu avem ce discuta.astept sa mai cresti,sa putem avea o dscutie inteligenta, daca vei avea vreodata capacitatea aceasta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
doamne...si tu incepi!



nu ca deja eu am avut cu voi "mici divergente". acum nu vreau sa-mi stric seara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

cu ce am gresit eu ca altele nu stiu sa vada bine de la cine e respectivul mesaj ?
de ce sa le atentionez eu dupa ca de fapt "HELLO EU AM ZIS!!":hap_w:
eu nu am gresit cu nimic!


pai..mi-ai atras atentia pe privat, cum spuneai si tu si eu. dar kristina a preferat sa "se minuneze" in loc sa atraga si ea atentia corect. banui ca e nervoasa, si o inteleg. doar mi-ar placea sa nu mai generalizati si sa nu mai jigniti...si alte persoane in jur. e pacat.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
m-ai impresionat...
:((
laura,sa stii ca nici pe mine nu ma intereseaza parerea ta despre mine...si tu imi esti indiferenta...iar cat despre capacitatea de a discuta cu tine...afla ca eu nu ma ascund in spatele unor replici ipocrite......am spus ce am avut de spus...dicutii cu tine oricum nu pot purta..pt ca pur simplu..ai o parerea prea buna despre tine si intelegi lucrurile doar cum vrei tu....
nu eu te-am jignit...ai inceput pt ca nu ai stiut ce sa mai zici..daca tu ai dat dovada de inteligenta aici...inseamna ca lumea e cu susul in jos...era o replica si atat..dar asa vrei tu sa pricepi lucrurile..crede-ma prea putin imi pasa ca iti sunt antipatica...
asta dovedeste inca o data cat de prefacuta esti.....de ce nu ai spus pana acum?
deci..hai sa incheiem discutia..dar iti spun ca nu aidat dovada nici de inteligenta,nici de buna educatie prin ceea ce ai spus...daca eu mai am de crescut, fi tu o femeie matura..dar pun pariu ca ce ti-am zis eu aici ti s-a mai spus cel putin o data in viata!
persoanele care au un aer de superioritate mi-au displacut intotdeauna...
eu nu aveam nimic cu tine..nici nu am cum sa am ceva personal..dar acum ai aratat cum esti..ma bucur ca in sf...ai aratat cum esti!
aceasta discutie virtuala pe care o purtam ...nu are nicio importanta pt niciuna dintre noi..dar iti spun ca nu cu jigniri dai dovada de maturitate...poate vei mai citi o data ce am scris...si vei vedea ca am dreptate(daca poti recunoaste lucrul acesta)
p.s.iar chestia ca o intarat eu pe alina...ai mai,te rog ,be serious!(sa folosesc si eu ceva in engleza )
deja...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

pai..mi-ai atras atentia pe privat, cum spuneai si tu si eu. dar kristina a preferat sa "se minuneze" in loc sa atraga si ea atentia corect. banui ca e nervoasa, si o inteleg. doar mi-ar placea sa nu mai generalizati si sa nu mai jigniti...si alte persoane in jur. e pacat.

hm...eu nu stiu cum e sa fii insarcinata,imi doresc enorm...poate e o cauza si asta..nu stiu ...desi multe femei afirma chestia asta..in fine nu conteaza...
eu o felicit frumos,pt ca e minunat cred sa afli ca o sa ai un copil...am zambit cand am aflat...si ma gandeam la ziua in care voi afla si eu ca o sa fiu mamica...
alina..a intervenit pt ca eu nu jigneam iar laura a sarit cu expresii''rudimentare''
in fine..nu ai de ce sa te simti lezata ..pt ca nu tu ai fost vizata..
o seara frumoasa!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
m-ai impresionat...
:((
laura,sa stii ca nici pe mine nu ma intereseaza parerea ta despre mine...si tu imi esti indiferenta...iar cat despre capacitatea de a discuta cu tine...afla ca eu nu ma ascund in spatele unor replici ipocrite......am spus ce am avut de spus...dicutii cu tine oricum nu pot purta..pt ca pur simplu..ai o parerea prea buna despre tine si intelegi lucrurile doar cum vrei tu....
nu eu te-am jignit...ai inceput pt ca nu ai stiut ce sa mai zici..daca tu ai dat dovada de inteligenta aici...inseamna ca lumea e cu susul in jos...era o replica si atat..dar asa vrei tu sa pricepi lucrurile..crede-ma prea putin imi pasa ca iti sunt antipatica...
asta dovedeste inca o data cat de prefacuta esti.....de ce nu ai spus pana acum?
deci..hai sa incheiem discutia..dar iti spun ca nu aidat dovada nici de inteligenta,nici de buna educatie prin ceea ce ai spus...daca eu mai am de crescut, fi tu o femeie matura..dar pun pariu ca ce ti-am zis eu aici ti s-a mai spus cel putin o data in viata!
persoanele care au un aer de superioritate mi-au displacut intotdeauna...
eu nu aveam nimic cu tine..nici nu am cum sa am ceva personal..dar acum ai aratat cum esti..ma bucur ca in sf...ai aratat cum esti!
aceasta discutie virtuala pe care o purtam ...nu are nicio importanta pt niciuna dintre noi..dar iti spun ca nu cu jigniri dai dovada de maturitate...poate vei mai citi o data ce am scris...si vei vedea ca am dreptate(daca poti recunoaste lucrul acesta)
p.s.iar chestia ca o intarat eu pe alina...ai mai,te rog ,be serious!(sa folosesc si eu ceva in engleza )
deja...

si eu cred ca ar trebui sa recitesti cu atentie replicile tale.observ ca iti place mult cuvantul rudimentar.probabil este singurul pe care il cunosti, pt a descrie replicile mele.daca vrei iti aduc un dictionar, poate iti vei imbogati in felul acesta vocabularul:D
nu cred ca ti-am aratat vreodata ca imi placi.nu sunt ipocrita.am pastrat o limita a decentei.
si...curios nu mi s-a mai spus niciodata ce mi-ai spus tu mai sus...ma intreb de ce

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 01:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
hm...eu nu stiu cum e sa fii insarcinata,imi doresc enorm...poate e o cauza si asta..nu stiu ...desi multe femei afirma chestia asta..in fine nu conteaza...
eu o felicit frumos,pt ca e minunat cred sa afli ca o sa ai un copil...am zambit cand am aflat...si ma gandeam la ziua in care voi afla si eu ca o sa fiu mamica...
alina..a intervenit pt ca eu nu jigneam iar laura a sarit cu expresii''rudimentare''
in fine..nu ai de ce sa te simti lezata ..pt ca nu tu ai fost vizata..
o seara frumoasa!


sunt convinsa ca atunci cand vei afla ca esti insarcinata nu numai ca vei fi cea mai fericita dar treptat vei observa si mici schimbari. nu hormonale, ci de prioritati, de placeri, de gandire. alina a intervenit pentru ca asa cum si tu i-ai tinut partea zilele trecute si ea s-a simtit datoare ( a nu se citi adliteram cuvantul datorie, ci in sensul ca a simtit un impuls) sa te sustina. fiecare dintre noi a intervenit, mi se pare mie, pe ceea ce i s-a parut mai deranjant. alinei - jignirile, mie - hormonii, adina - faptul ca nu ati atras si pe forum atentia ca replica cu hormonii era a altcuiva si tot asa...
nu ma simt lezata, am spus doar ca replica cu hormonii (INDIFERENT CINE A ZIS SI CINE A SUSTINUT-O) este aiurea si nu-si are locul. restul, subliniez inca o data..a degenerat. seamana a haita.. scuzati-mi expresia. poate din ambele parti. si da, ma simt intristata de aceasta cearta pentru ca eu nu cred nici in schimbul acesta dur de replici (e spus la nervi...la foarte multi nervi si e cu atat mai pacat de el) si nici in faptul ca suntem "ghidul fostlor mirese".
cred ca suntem toate cele de aici niste fete inteligente si cu picioarele pe pamant si tot ce s-a intamplat e daca vrei un termen englezesc "cats fight" (asta doar pt ca sunt fan Seinfeld si e un termen de acolo).
mi-ar placea sa nu ne mai certam si, daca as putea, sa impac oamenii. bineinteles daca cred ca acei oameni merita sa se impace. sau sa ii impac eu. si eu cred ca amandoua meritati asta. asa cum cred in continuare despre Alina ca s-a suparat atat de tare zilele trecute un pic prea exagerat. si ca la un moment dat ii va trece. dar starile astea acumulate de nervi si suparari, nu duc la nimic. parca stam toti la panda sa vanam greseli sau motive de cearta. nu vreti sa incercam macar putin sa fim mai calme? macar ca incep ultimele saptamani din postul pastelui, si e pacat sa ne incarcam negativ. ce ziceti? incercam?:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si inca o intrebare ...
MesajScris: 06 Apr 2009, 02:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Buna seara, chiar daca nu este chiar asa de buna din cate observ.
Va rog frumos sa nu mai faceti din toate topicurile o cearta. Pana nu de mult era liniste si pace pe acest forum, si asa ar trebui sa fie si de acum inainte.

Cristina fara suparare, te rog frumos sa termini cu jignirile tale catre Laura si catre Serene. Inteleg ca Laura a raspuns provocarii tale dar cu Serene ce treaba ai avut? Si-a spus parerea si atata tot.
Cat despre jigniri, le-am pus toate de la cap la coada....iar tu ai jignit mult mai mult decat a facut-o Laura.

Va rog frumos sa terminati, daca vreti sa va jigniti in continuare faceti-o pe privat.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România