Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:50


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VRETI SI VOI ZÂMBETE LA STAREA CIVILA?
MesajScris: 15 Ian 2010, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
brunetik scrie:
La Greaca se fac slujbe pe banda, in graba, nici o emotie nimic. Preotii spagari si iti cer de la obraz iti numara banii si daca sunt toti 3 iti cere penrtu toti, desi poate nu au tinut slujba decat 2 :(
Din pacate multi se duc la Greaca pentru ca e foate mare nu pentru slujba in sine. Banuiesc ca or sa se mai duca la greaca pana cand o sa-i dea drumul la Catedrala in Bariera.



e foarte frumoasa Catedrala, dar de cand am fost eu prima data la Braila ( acum 4 ani) tot lucreaza la ea interiorul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VRETI SI VOI ZÂMBETE LA STAREA CIVILA?
MesajScris: 15 Ian 2010, 12:35 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
anidaaa scrie:
e foarte frumoasa Catedrala, dar de cand am fost eu prima data la Braila ( acum 4 ani) tot lucreaza la ea interiorul...


Da asa e. Nu stiu daca ai vazut-o recent dar pe afara au terminat-o au pus pavele pe jos. Mai are o constructie unde banuiesc ca e un fel de sala pentru pomeni si capela.
Nu stiu totusi de ce dureaza asa de mult interiorul.....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VRETI SI VOI ZÂMBETE LA STAREA CIVILA?
MesajScris: 15 Ian 2010, 12:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
brunetik scrie:
Da asa e. Nu stiu daca ai vazut-o recent dar pe afara au terminat-o au pus pavele pe jos. Mai are o constructie unde banuiesc ca e un fel de sala pentru pomeni si capela.
Nu stiu totusi de ce dureaza asa de mult interiorul.....


ultima data am vazut-o in vara. eu intelesesem ca deja se fac slujbe acolo. probabil am inteles gresit :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VRETI SI VOI ZÂMBETE LA STAREA CIVILA?
MesajScris: 15 Ian 2010, 12:51 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
anidaaa scrie:

ultima data am vazut-o in vara. eu intelesesem ca deja se fac slujbe acolo. probabil am inteles gresit :~*


Nu ai inteles gresit, se fac intr-adevar dar nu e terminata complet, adica nu are toti peretii pictati. Dar nu stiu exact starea in care se afla acum pe interior :~*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VRETI SI VOI ZÂMBETE LA STAREA CIVILA?
MesajScris: 16 Ian 2010, 13:05 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
si eu si sora mea am ales aceiasi biserica pt ca tata il cunoaste pe parintele de acolo, am avut niste slujbe frumoase, in ticna, fara sa fie nimic pe banda rulanta...din pacate si treaba asta a ajuns o afacere :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România