Ultima vizită a fost: Acum este 05 Iun 2024, 11:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 30 Iun 2006, 15:47 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
si chiar daca nu ar fi asa tot nu as bea dintr-un motiv super simplu:nu imi place alcoolul.:rolleyes:


Anca, sa fim seriosi, daca nu aveai o problema medicala, ai fi refuzat o parte din slujba de cununie pentru ca tie nu-ti place?! :D Nu te supara, dar astea sunt intr-adevar mofturi. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Anca, sa fim seriosi, daca nu aveai o problema medicala, ai fi refuzat o parte din slujba de cununie pentru ca tie nu-ti place?! :D Nu te supara, dar astea sunt intr-adevar mofturi. :flowers:


la asta ma gandeam si eu .... nu -mi spuneti ca nu ati baut in viata voastra o picatura de vin!! in fond popa nu -ti toarna pe gat o sticla cu scopul de a te imbata!! Daca ar fi sa ne luam dupa spusele ei ...ar insemna ca ea nu s-a impartasit niciodata pt. ca "nu-i plac bauturile alcoolice"!:p:p:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 11 Iul 2006, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Am o intrebare pentru cine stie si vrea
sa-mi raspunda.
Aveti vreo idee cat ar costa lumanarile (2)de cununie pe care tre sa le ia nasii in Constanta?



eu nu stiu ce "scoruri" sunt in C-ta ...dar aici ajung lumanarile si la 2.500.000- 3.000.000 chiar mai mult!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 16:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Am si eu o intrebare pentru o prietena care o sa cunune, mirii stiu ca trebuie sa cumpere un cadou simbolic pentru nasi dar nasii trebuie sa cumpere si ei la randul lor?Pupici

cadoul nasilor pt. fini e insasi faptul ca o sa-i cunune!!! Asta e! In plus lumanarile nu sunt si ele un cadou??? In fond sunt platite din banii nasilor!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 16:17 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Am o intrebare pentru cine stie si vrea
sa-mi raspunda.
Aveti vreo idee cat ar costa lumanarile (2)de cununie pe care tre sa le ia nasii in Constanta?




Batori, o prietena de-a mea s-a interesat si lumanarile impodobite cu trandafiri sunt intre 2-3 milioane, dar difera pretul in functie de florarie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 16:20 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Am si eu o intrebare pentru o prietena care o sa cunune, mirii stiu ca trebuie sa cumpere un cadou simbolic pentru nasi dar nasii trebuie sa cumpere si ei la randul lor?Pupici


Si eu am dilema asta... si am ajuns la concluzia ca o sa le cumpar finilor un cadou. Am auzit si pareri pro si pareri contra. In Constanta, unde o sa cunun, am inteles ca sunt reciproce cadourile, asa ca, pentru a evita comentariile, prefer sa le iau ceva, probabil pentru casa. Ma gandeam la un set de pahare de cristal sau un set deosebit de cafea... ceva in jur la 2-3 mil. Cum vi se pare?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 16:32 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Da Gina, ai dreptate dar uite noi, de ex, eu si sotul in speta suntem intr-o conventie prieteneasca cu finii si ei normal au zis : Bai, hai ca vreti voi sa luati lumanarile dar noi nu VREM NIMIC de la voi decat faptul ca ne veti fi cei mai BUNI PRIETENI. Si uite asa ne-am gandit noi macar un dar sa le facem. Acum, noua la nunta nasii ne-au dat, pe langa dar si un cadou ... si la altii la fel a fost... acu...nu pot sa zic altfel decat astfel.

Va pup


Fraza de mai sus, pe care au spus-o finii vostri, am asteptat-o si eu, dar la noi n-a venit. :(

Ma bucur pentru voi! :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 19:29 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Eu am oroare de seturi de pahare sau farfurii, dar unora le place sa primeasca. Eu am vorbit cu fina pe net azi-dimineata (ca suntem acu la munci) si am intrebat-o daca are in bucatarie, cuptor cu microunde sau un robot multifunctional kotzcar si ea mi-a zis ca NU . Atunci m-am hotarat brusc sa-i cumpar ceva de bucatarie.

Da, ar fi raspunsul pentru tine. Nu este o idee rea, merg si paharele.
La mine insa este chestia ca o sa pun niste bani la plic dar mult mai putini decat ar trebui sa dea niste "nasi standardizati ai Romaniei"


Nici mie nu-mi plac paharele/vesela... dar asa m-a sfatuit toata lumea... ca asa se face! Ori cum finii mei vad ca fac nunta "cum se face", merg si eu in rand cu lumea. Cam aiurea, dar ce naiba sa mai zic?! Cat despre a doua parte, finii nostri nu sunt neaparat pretentiosi, cat influentati si brusc traditionalisti. N-as fi crezut, dar asa s-au dovedit a fi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 19:36 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna! Tin in mod special sa le fac cate un cadou nasilor (seniori si juniori)! ceva sa le ramana amintire de la noi! inca nu m-am hotarat, dar nu le voi cumpara nici servicii, nici pahare, nici lenjerii de pat! mai degraba un tablou, sau o sculptura simpatica! sau ceva bijuterii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 19:37 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Cadouri de la nasi nu vreau! Sincer! mi se pare ca cel mai frumos cadou este ca au acceptat sa ne fie nasi!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România