Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 17 Apr 2006, 21:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
nici ai mei nasi nu vor nimic si ne este asa de greu offff(X)



fata ...e normal sa nu -ti ceara nimik...da ce ...??? Tu ii asculti pe ei?? Faci ce trebuie facut!!! Ia-le ceva util si de bun gust totodata, bineinteles nu orice chestie "de doi bani"! "Ceva de firma" ! Am incredere in tine si stiu ca vei gasi ceva superb!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 12:37 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
fata ...e normal sa nu -ti ceara nimik...da ce ...??? Tu ii asculti pe ei??


:D si ma mir ca fina-mea nu ma baga in seama cand ii zic sa termine cu prostiile astea! Io-te la voi mentalitate. :D Hai ca m-ai distrat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 14:37 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Sincer, la cate probleme avem noi in a ne gasi nasi (si fara pretentii, dar vrem sa dam cadoul) eu o inteleg perfect!


Of, DJ, chiar imi pare rau ca n-ati gasit pana acum, sa stati si voi linistiti. :( Dar trebuie sa se rezolve, sunt convinsa! :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 19:22 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Referitor la cadouri pt nasi(simbolic si practic), eu m-am gandit la urmatoarele: un cosulet impletit cu: o sampanie, un vin bunsau wisky de calitate, un serviciu de cafea f dragut, o lumanare tip pahar mare cu picior cu gel personalizata cu numele si data casatoriei noastre, o poza cu rama cu noi 4, o cutie de ciocolata fina si cate un parfum de calitate.
Ce ziceti? Acuma depinde de la om la om, dar eu zic ca nasilor nostri li se potriveste de minune(sunt tineri si open-minded)lol


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 19:27 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
Referitor la cadouri pt nasi(simbolic si practic), eu m-am gandit la urmatoarele: un cosulet impletit cu: o sampanie, un vin bunsau wisky de calitate, un serviciu de cafea f dragut, o lumanare tip pahar mare cu picior cu gel personalizata cu numele si data casatoriei noastre, o poza cu rama cu noi 4, o cutie de ciocolata fina si cate un parfum de calitate.
Ce ziceti? Acuma depinde de la om la om, dar eu zic ca nasilor nostri li se potriveste de minune(sunt tineri si open-minded)lol


ai nostri cam au de toate...sila fel..nu prea stim ce sa le luam..da cred ca am rezolvat pb...vrem sa le luam un cuptor cu misrounde....chiar nu au...au de toate...da dasta nu au...si cred ca ar merge super...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 20:02 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

nu-s cam multe lol ?:) sa stii ca la bauturi fine ma gandesc si eu (se pot lua din duty free). noi mai vrem sa le dam DVD-ul cu nunta si un set de poze (digitale si listate). in rest, mai facem sapaturi :)


Pai si io din duty free le iau. Nu cred ca sunt multe, incap in cosulet:lol: Sunt chestii mici si ma gandesc eu ca o sa le placa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 20:04 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Da si dvd cu nunta si cd cu poze,a sta dupa nunta:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 18 Apr 2006, 20:53 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu tb sa sap sa vad dc la nasica ii mai place ciocolata si dc dah am o sursa externa super tare ...aduce niste chestii de mori. da' eu ma tin departe de ele :)


Si io vreau!!!(X) Devorez o cioco intr-o zi:back:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 00:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Referitor la cadouri pt nasi(simbolic si practic), eu m-am gandit la urmatoarele: un cosulet impletit cu: o sampanie, un vin bunsau wisky de calitate, un serviciu de cafea f dragut, o lumanare tip pahar mare cu picior cu gel personalizata cu numele si data casatoriei noastre, o poza cu rama cu noi 4, o cutie de ciocolata fina si cate un parfum de calitate.


Si mie mi se par cam multe...eu nici nu am stiut ca trebuie luat ceva la nasi...am crezut ca la sfarsit daca le dam un set de poze si un dvd asta o sa fie considerat ca si cadoul nostru pt ei....se asteapta sa primeasca si altceva sau asta depinde de la om la om?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:03 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Si mie mi se par cam multe...eu nici nu am stiut ca trebuie luat ceva la nasi...am crezut ca la sfarsit daca le dam un set de poze si un dvd asta o sa fie considerat ca si cadoul nostru pt ei....se asteapta sa primeasca si altceva sau asta depinde de la om la om?


Cadoul/atentia se da inainte de nunta.Dupa nunta -poze, dvd, etc.Si nu-i musai, numai daca vrei, dar totusi parca nu poti merge la ei cu mana goala. Fiecare dupa posibilitati. Eu am ales asa multe din mai multe motive:ne sunt apropiati nasii si sigur vor aprecia si noi facem nunta mai speciala adica cu limuzina, artificii si era cumva sa le iau ceva mic(mie imi era rusine:am bani de nunta si n-am 2-3 mil sa le iau cadou?).
Dar mie nu mi se par multe, poate la numar, dar asa per ansamblu nu.
Cum am zis depinde de caz.Tu stii mai bine cum sunt nasii tai si cam ce-ai puta sa le iei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Cadoul/atentia se da inainte de nunta.Dupa nunta -poze, dvd, etc.Si nu-i musai, numai daca vrei, dar totusi parca nu poti merge la ei cu mana goala. Fiecare dupa posibilitati. Eu am ales asa multe din mai multe motive:ne sunt apropiati nasii si sigur vor aprecia si noi facem nunta mai speciala adica cu limuzina, artificii si era cumva sa le iau ceva mic(mie imi era rusine:am bani de nunta si n-am 2-3 mil sa le iau cadou?).
Dar mie nu mi se par multe, poate la numar, dar asa per ansamblu nu.
Cum am zis depinde de caz.Tu stii mai bine cum sunt nasii tai si cam ce-ai puta sa le iei.


asa spune traditia? ca tre sa le iei cadou la nasi? eu ma gandeam sa le aduc ceva cand ne intoarcem din luna de miere..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:29 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

asa spune traditia? ca tre sa le iei cadou la nasi? eu ma gandeam sa le aduc ceva cand ne intoarcem din luna de miere..


Nu cred ca exista o traditie care tre respectata, mai degraba o obisnuinta. E frumos sa la aduci ceva din luna de miere. DAr idee era ca nu poti merge la ei fara nimic (sau poti...depinde de relatie). E flexibila chestia. Dar tre sa ne putem si in pielea lor, poate asteapta o mica atentie gen o sticla de sampanie, un tort, etc.
Eu ma gasit ce le duc si gata.Acuma fiecare stie cel mai bine.Nimic nu trebuie musai.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România