Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 12:15 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
:~*mie mi se pare extrem de "consistente" cadourile despre care vb:~*mi se pare cam mult...dar de fapt depinde de fiecare.
noi la nasii din partea lui le-am luat cadouri cand am mers la ei sa ii intrebam dc ne vor:ok: iar pe cei din partea mea i-am intrebat telefonic si atat s-au bucurat ambele perechi:D
Eu nu stiu...e peste tot obiceiul acesta? Adica nu tin minte ca atunci cand au nasit ai mei sa fi primit ceva:unsure:


la noi nu este - le-am intrebat pe prietenele care au fost nase si nu au primit nimic.
eu ma gandesc ca nu le luam cadouri - mai ales ca nu vreau sa se simta obligati sa ne dea cinste mare. i-am ales de nasi pentru ca sunt cei mai buni prieteni ai nostri - nu ca sa ii ruinam. o sa facem doar buchetele pentru nase si cocardele pentru nasi. si ne vom plati noi biserica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 12:16 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

la noi nu este - le-am intrebat pe prietenele care au fost nase si nu au primit nimic.
eu ma gandesc ca nu le luam cadouri - mai ales ca nu vreau sa se simta obligati sa ne dea cinste mare. i-am ales de nasi pentru ca sunt cei mai buni prieteni ai nostri - nu ca sa ii ruinam. o sa facem doar buchetele pentru nase si cocardele pentru nasi. si ne vom plati noi biserica.


si le vom da poze si dvd cu nunta - asta dupa nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:04 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
noi ne-am gandit ca sa le dam nasilor un tort si o sticla de sampanie facuta din ciocolata, in momentul in care o sa ne soseasca la timpul nuntii tortul nostru.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:15 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
noi ne-am gandit ca sa le dam nasilor un tort si o sticla de sampanie facuta din ciocolata, in momentul in care o sa ne soseasca la timpul nuntii tortul nostru.


a da, tort se da si la noi la nasi- vine impreuna cu tortul miresei. cate unul pentru fiecare pereche:food:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:43 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
da la noi de obicei tortul se considera cadoul nosilor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 15:32 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
da la noi de obicei tortul se considera cadoul nosilor


asta mi se pare in regula - e mai mult o atentie. o sa le dam si noi la ai nostri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 05 Feb 2008, 22:52 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
a da, tort se da si la noi la nasi- vine impreuna cu tortul miresei. cate unul pentru fiecare pereche:food:


exact asa! asta o stiam dar de alte cadouriO:)o sa le luam probabil si la nasii din aprtea mea, dar mai mult de drag ca ii revedem dupa vreme indelungata. asa am facut si cu nasii lui, deci...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 06 Feb 2008, 11:07 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu conteaza ce le dai doar sa fie ei oameni de treaba si sa te intelegi cu ei.restul vine de la sine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 25 Feb 2008, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
buna fetelor...si eu intampin o problema...nasul meu si nasa sunt oameni deosebiti...intelectuali...nasa e profesoara si nasul director(profesor).ce sa le iau cand ma duc la ei prima data dupa ce au hotarat ca ne cununa...e urgent


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 09:56 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu cand m-am dus la ei prima data dupa ce au hotarat se ne cunune le-am cumparat ei o floare pusa in pamant frumoasa,am dat cam multisor pe ea exact nu mai stiu, iar luio sticla de vin.asa m-au sfatuit toti cu care am discutat, deoarece la inceput nu ii cunosti ca sa le stii gusturile.cu timpul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 11:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
buna fetelor...si eu intampin o problema...nasul meu si nasa sunt oameni deosebiti...intelectuali...nasa e profesoara si nasul director(profesor).ce sa le iau cand ma duc la ei prima data dupa ce au hotarat ca ne cununa...e urgent



ma eu cred k nu conteaza atat d mult c le iei conteaza gestul ...pt k parerea mea ei nu au ales sa fie nasi doar pt cadourile pe care le primesc .... k sfat cauta si u p net site'uri pt cadouri sau dak ai fost la ei acasa si vazut km c le place ar fi d ajutor sau i'ale ceva simbolic .. de ex. dak sunt oameni religiosi i'ale o icoana sau ceva d genul ... sau dak sunt profesori s'ar putea sa le placa tablouri sau o carte mai interesanta ... nu stiu c sa mai zic %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 13:09 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
icoanele de obicei se cumpara cand cineva sfinteste casa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 17:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
icoanele de obicei se cumpara cand cineva sfinteste casa


nu e o regula....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 17:15 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu imi doream o icoana de nunta de la bunica mea, si ea a zis ca mi-o da cadou cand o sa am casa mea si o sa mi-o sfintesc.
asa cica se practica


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 17:16 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Eu ma duc pentru prima oara la nasi acasa, luna viitoare.

le-am cumparat deja cate ceva : o sticla de teachers pt el, niste pijamalutze pt fetita lor de 1.7 ani iar pt nasa un ornament cu lumanare f fromoasa si parfumata si un set de la avon - skin so soft - crema de corp si gel de dus


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 26 Feb 2008, 17:29 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
renunta la setul de la avon.eu consider ca este mai bine,nu ai de unde sa stiu ce o sa gandeasca nasa ta.mai bine cumpara-i o cutie de bomboane.faci cum vrei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 30 Mar 2008, 00:28 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:

e extraordinaR de mult o plasma....



Pana la urma le-am luat nasilor sistemul home cinema iar de la nasa am primit o superba rama foto Christofle si un set Bed & Breakfast de la Rosenthal.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 07 Mai 2008, 21:14 
Nou Venit

Membru din: 25 Feb 2008, 02:31
Mesaje: 13
va rog sa-mi dati si mie o idee!!
Ce as putea sa cumpar cadou de nunta unor nasi care au de toate!:huh::npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 07 Mai 2008, 21:16 
Nou Venit

Membru din: 25 Feb 2008, 02:31
Mesaje: 13
fara icoane ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 08 Mai 2008, 14:49 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Si noua ne-au spus nasii sa ne alegem un sfant care sa ne protejeze si la nunta ne vor da o icoana cu el. Icoana va fi sfintita de la manastire si va fi si la nunta la biserica.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România