Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Nu cred ca exista o traditie care tre respectata, mai degraba o obisnuinta. E frumos sa la aduci ceva din luna de miere. DAr idee era ca nu poti merge la ei fara nimic (sau poti...depinde de relatie). E flexibila chestia. Dar tre sa ne putem si in pielea lor, poate asteapta o mica atentie gen o sticla de sampanie, un tort, etc.
Eu ma gasit ce le duc si gata.Acuma fiecare stie cel mai bine.Nimic nu trebuie musai.


da' cand tre sa mergem la ei?!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:53 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

da' cand tre sa mergem la ei?!


Pai ori cand ii cereti ori cand vreti.Noi i-am cerut prin tel ca distanta e mare si dupa Pasti mergem la ei cu o sticla de ceva si flori, iar cadoul o sa-l dau inainte de nunta cu o zi cand vin la noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 21 Apr 2006, 01:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Pai ori cand ii cereti ori cand vreti.Noi i-am cerut prin tel ca distanta e mare si dupa Pasti mergem la ei cu o sticla de ceva si flori, iar cadoul o sa-l dau inainte de nunta cu o zi cand vin la noi.

noi ne-am dus cu o sticla de whisky prima data...si mai vedem noi la urmatoarele vizite:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 03 Mai 2006, 16:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Eu acum ma gandeam ca am putea sa le luam o lenjerie de pat mai frumusica asa, am vazut prin Unirii (mai scumputze, e adevarat, dar un picut mai deosebite) si inca ceva decoratiuni interioare...eu zic ca de lenjerie ai nevoie mereu in casa si ceva decoratiuni sunt oricand binevenite (bine, vorbesc eu pt ca sunt innebunita dupa ele...:D )....
ce ziceti, e ok?

lenjerie din matase sau saten...rosie , albastra neagra...de zile mari ....:ok::ok::ok::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 28 Mar 2007, 16:17 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:

mie mi se pare ca mobila...e prea mult, alte obiecte pentru casa (electrocasnice) sunt de prost gust...deci raman bijuteriile :)

nasii nostri sunt tineri,super de treaba...iar eu o sa o intreb pe nashica ce vrea sa-i luam,pt ca noi oricum le luam ceva;asa ca, mai bine,sa zica ce-i trebuie ca sa fie ceva util...:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 28 Mar 2007, 19:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Asta e capitolul la care stau cel mai prost pt ca habar nu am ce sa le iau, pahare nu imi place iar altceva nu stiu ce tinand cont ca tre sa la iau la ambele perechi ca nu pot sa la iau cadouri diferite..:mellow:(?):blink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 30 Mar 2007, 02:46 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Noi s-ar putea sa luam la nasi un DVD, ca ei inca nu si-au luat.

buna idea, cadoul trebuie ales in functie de nasi...sa li se potriveasca lor...
noi am ales o rama foto digitala, e ceva mai nou, dar avand in vedere ca nasii nostri sunt in Canada, si le e dor de casa, am zis ca asta ar fi potrivita si pt bagajele pe avion (sa incapa)...
;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 30 Mar 2007, 16:49 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
buna idea, cadoul trebuie ales in functie de nasi...sa li se potriveasca lor...
noi am ales o rama foto digitala, e ceva mai nou, dar avand in vedere ca nasii nostri sunt in Canada, si le e dor de casa, am zis ca asta ar fi potrivita si pt bagajele pe avion (sa incapa)...
;)


coollllll!!!! misto ideea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 30 Mar 2007, 16:50 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
noi inca nu stim exact ce sa le luam...idei sunt destule banii sunt problema...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 30 Mar 2007, 23:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
noi inca nu stim exact ce sa le luam...idei sunt destule banii sunt problema...

La mine e tocmai invers:mellow: eu cu ideeile stau mai prost :blink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Apr 2007, 02:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
NOI AVEM 2 NASI, ADICA 2 PERECHI...O PERECHE ESTE DE SEAMA NOASTRA SI CEILALTI SUNT CEVA MAI IN VARSTA, CAM CU VREO 10-13 ANI MAI MARI CA NOI, DAR ASTA NU E UN IMPEDIMENT...NE INTELEGEM SUPERB CU AMANDOI NASII...NOI AM ZIS CA VOM VORBI CU EI SI II VOM INTREBA CE ISI DORESC SI SA LE LUAM, AVAND IN VEDERE CA AVEM O RELATIE APROPIATA SI NE PERMITEM, INSA PENTRU O PERECHE DE NASI DEJA NE-AM GANDIT SA LUAM O ICOANA MAI DEOSEBITA, POATE TRIMISA DIN GRECIA DE LA VIITORUL CUMNAT, CA NASUL ESTE PREOT SI SIGUR AR APRECIA GESTUL...IAR CU CEILALTI VOM VORBI SIGUR CA NU PREA STIM CE SA LE LUAM, AU CAM TOT CE LE TREBUIE...DACA NU NE ZIC NIMIC LE LUAM SI LOR O ICOANA SAU UN ASTERNUT MAI INTERESANT...MAI ESTE CEVA TIMP SI SPER CA PANA LA NUNTA SA GASIM CE SA LUAM...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Apr 2007, 02:44 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
MAINE MERGEM PENTRU PRIMA DATA LA NASII MAI IN VARSTA CA NOI...CE CREDETI CA AR TREBUI SA LE DUCEM? EU AM PREGATIT DEJA O STICLA DE SAMPANIE SI O CUTIE DE BOMBOANE DAR PARCA NU E PREA POTRIVIT SI E SI PUTIN...VOI CE CREDETI?
LA CEILALTI NASI AM FOST, DAR AVAND IN VEDERE CA SUNTEM MULT MAI APROPIATI CU EI SI NE VIZITAM MAI DES, LE-AM DUS O STICLA DE COGNAC DE CARE II PLACE NASULUI SI A FOST OK, DAR ACUM?:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri nasi
MesajScris: 01 Apr 2007, 07:14 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
ROXANA, nu mai folosi MAJUSCULE! Pe Internet echivaleaza cu TIPETELE.... Ok?

Citat:
MAINE MERGEM PENTRU PRIMA DATA LA NASII MAI IN VARSTA CA NOI...CE CREDETI CA AR TREBUI SA LE DUCEM? EU AM PREGATIT DEJA O STICLA DE SAMPANIE SI O CUTIE DE BOMBOANE DAR PARCA NU E PREA POTRIVIT SI E SI PUTIN...VOI CE CREDETI?
LA CEILALTI NASI AM FOST, DAR AVAND IN VEDERE CA SUNTEM MULT MAI APROPIATI CU EI SI NE VIZITAM MAI DES, LE-AM DUS O STICLA DE COGNAC DE CARE II PLACE NASULUI SI A FOST OK, DAR ACUM?:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 201 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România