Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 09:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 27 Iun 2006, 20:54 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Sunt curioasa:si la noi s-au oferit pt nasire.Acum cand le spunem oare ce-or sa zica?Problema noastra e alta:o pereche ne sunt prieteni buni,eu le-am crescut practic copilul iar Danny le-a proiectat casa,suntem la ei in fiecare week-end.Si s-au oferit,dar nu prea au bani.A doua pereche sunt un unchi si o matusa de-a lui Danny,din Canada.Plini de bani si f darnici,dar eu nici macar nu-i cunosc bine(am vb de cateva ori pe messenger).Looool,am nevoie de nasi mai instariti,am vrea sa mergem si noi o data pe an in Canada,ne-ar putea ajuta la greu......dar i-as vrea si pe ceilalti,pe care oricum ii consideram un al treilea set de parinti.Sa mi-i "iau" pe amandoi?:(((X):((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 28 Iun 2006, 15:02 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:


Ai putea sa ale explici celor de care sunteti apropiati ca nu vreti sa-i impovarati cu niste cheltuilei atata timp cat ii aveti pe ceilalti care sunt instariti si s-au si oferit. Cred ca ar intelege. Oricum sunt prietenii vostri si o sa va petreceti in continuare timpul cu ei:ok:

Uite ca ai dreptate!Mersi mult.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 28 Iun 2006, 18:36 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Uite ca ai dreptate!Mersi mult.:ok:


:rolleyes::rolleyes: da dar trebuie sa fi foarte atenta cand iei o astfel de decizie.
noi de exemplu de luni de zile cautam nasi si nu gasim,mai avem 3 luni si cateva zile si nu avem nasi.mai bine o pereche de nasi la care sa mergi cu placere si sa poti suna oricand de zi onomastica sau sarbatori, sa fiti aproape de ei, sa poti vorbi cu nasa cand vrei tu, nu prin net unde sunt lucruri pe care nu le poti vorbi.ai o dilema si te duci imediat la nasa.:)
decat sa ai niste nasi cu bani, care dupa cununie sa schimbe placa(lupu isi schimba blana dar naravu ba) si ce faceti apoi???sigur sti ca placa se poate schimba fffff repede si..... sau ce fel de nasi ai ca te vezi o data pe an. poate nu vor putea sa va primeasca in fiecare an, ce faceti va vedeti cu nasii o data la 100 de ani?(X)
desigur voi sunteti cei care luati hotararea dar ganditiva bine
in ceea ce priveste perechea de tineri se poate proceda astfel: le spuneti fara obligatii si asa nici ei nu o sa cheltuiasca fff mult.
au fost niste idei:~*
si D-zeu sa va lumineze drumul%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 28 Iun 2006, 20:03 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
DJ, ati avut mare noroc! Ma bucur ca s-au rezolvat lucrurile asa repede si fara batai de cap. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 28 Iun 2006, 20:32 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Schimbare de nasi cu o luna inainte de nunta!
Dupa ce abia am gasit nasi si am dat nu mai putin de 90% din invitatii aflam ca nasul va trebui sa plece din tara la un curs ce dureaza 6 saptamani nu dupa 1 august ci din 15 iulie! Nunta noastra fiind pe 29 iulie.
Am aflat asta aseara la 20:00.
Noroc ca deja am gasit alti nasi (cei care s-au retras ei cand au aflat ca se mai oferise o pereche) si nu ii deranjeaza ca nu sunt pe invitatie.




mai, fetita, ma omori cu nasii tai! :wacko: cand am zis si eu ca te-ai potolit... hop-top, alta belea! :zoombie:
auzi, daca se mai intampla ceva, da un mesaj si te nasesc eu de nu te vezi :D :D :D
hai, te pup, nu te stresa, bine cas-a rezolvat :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 29 Iun 2006, 19:13 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Schimbare de nasi cu o luna inainte de nunta!
Dupa ce abia am gasit nasi si am dat nu mai putin de 90% din invitatii aflam ca nasul va trebui sa plece din tara la un curs ce dureaza 6 saptamani nu dupa 1 august ci din 15 iulie! Nunta noastra fiind pe 29 iulie.
Am aflat asta aseara la 20:00.
Noroc ca deja am gasit alti nasi (cei care s-au retras ei cand au aflat ca se mai oferise o pereche) si nu ii deranjeaza ca nu sunt pe invitatie.




auci, chiar ne ti in suspans:o dar bine ca s-a rezolvat. si ce daca ati dat invitatiile?important este ca aveti nasi si ca nu ati ramas pe afara( cum e cazul meu, mai am 3 luni pana la nunta si nu am nasi.am avut unii dar nu au mai iesit, am vorbit cu altii si cica sunt prea tineri, si sper sa le rezolvam, mai avem inca timp).dar cu tine a fost prea de tot, ai avut noroc:lol::lol::lol:si sa nu ne mai dai palpitatii din acestea ca ....venim si ii aranjam noi si facem curatenie:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 29 Iun 2006, 19:24 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Merci pentru incurajari!
Chiar glumeam: acesta e norocul nasilor care raman ca ei spuneau ca au cununat o multime pana acum (si asa e ca ultima oara au fost nasi pe 10 iunie) dar de botezat de loc ca nu a facut nici o pereche bebe pana acum, toti spun ca vor face mai incolo. Iar noi vrem la anul sa avem primul bebe.


:D:D:D exact cum spune proverbul: cei din urma vor fi cei dintai.Doamne ajuta la nasi buni(cu sufletul pentru voi):p dar de ce nu si pt bebe ( cel mai mare din viitoarea familie- hihihihihi):flowers::flowers: atata numai daca va veti intelege bine cu ei;);)
tot inainte cu dreptul:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 31 Dec 2006, 14:24 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Sa ne traiasca si nasii! si soacrele! si socrii! La multi ani tuturor! nu e nimeni pe aici, iar eu, intre supa si friptura, las mesaje! poate gandul meu bun o sa bucure pe cineva! La multi ani cu sanatate si bucurie! cu zambet pe buze si bani destui in buzunare!:kiss::glass::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 10 Ian 2007, 01:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Buna fetelor,

Nu de curand am "dat" :ndance: si eu de acest Ghid al Miresei atat de util , am vazut ca ati purtat tot felul de discutii legate de nasi....:unsure: pe scurt am sa va povestesc si eu : inainte sa ne anuntam oficial casatoria niste prieteni , recenti prieteni ne tot bateau apropouri ca noi "numai sa facem nunta" ca ei vin de nasi...normal ca in momentul in care noi ne-am hotarat ei au fost primii la care ne-am gandit si care ne-ar fi placut sa ne fie aparinti spirituali asa ca .... in momentul in care ne-am facut curaj :food: sa mergem sa-i chemam, ghiciti ce s-a intamplat.... ne-au refuzat , pur si simplu, lucru pe care nu l-am inteles nici in ziua de azi.Dar nici nu-mi pare rau ca acum avem niste nasi superrrrrrrr, persoane la care nici nu ne-am gandit ca se vor simtii atat de onorati sa ne fie "parinti spirituali" , asa ca acum totul e ok! :wok:


Felicitari!
Ai vazut, pana la urma totul iese bine!
Asta e un sfat de luat in seama si pentru alte viitoare miresici.
Urat din partea persoanelor care v-au refuzat desi probabil ca inainte de ai aborda se laudau cu lucrul asta. Bravo nasilor actuali!!!
Voua, mult succes la pregatiri si " Casa de piatra!".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 10 Ian 2007, 03:07 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Buna fetelor,

Nu de curand am "dat" :ndance: si eu de acest Ghid al Miresei atat de util , am vazut ca ati purtat tot felul de discutii legate de nasi....:unsure: pe scurt am sa va povestesc si eu : inainte sa ne anuntam oficial casatoria niste prieteni , recenti prieteni ne tot bateau apropouri ca noi "numai sa facem nunta" ca ei vin de nasi...normal ca in momentul in care noi ne-am hotarat ei au fost primii la care ne-am gandit si care ne-ar fi placut sa ne fie aparinti spirituali asa ca .... in momentul in care ne-am facut curaj :food: sa mergem sa-i chemam, ghiciti ce s-a intamplat.... ne-au refuzat , pur si simplu, lucru pe care nu l-am inteles nici in ziua de azi.Dar nici nu-mi pare rau ca acum avem niste nasi superrrrrrrr, persoane la care nici nu ne-am gandit ca se vor simtii atat de onorati sa ne fie "parinti spirituali" , asa ca acum totul e ok! :wok:

Felicitari Ramo! ma bucur ca ai reusit sa iti rezolvi problema cu nasii! de obicei asa se intampla: Doamne-Doamne stie ce face si v-a ales nasii care va pot fi prieteni si sprijin in viata!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România