Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 23:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 10 Ian 2007, 03:19 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
ar trebui sa fiu un pic ingrijorata cred:(pt ca inca nu stim daca nasii nostri vor ajunge in tara la evenimentul cu pricina, noi tot asteptam sa isi cumpere biletele de avion, care pt noi vor fi o confirmare...
am tot dezbatut problema, si daca am alege alti nasi..simtim ca i-am alege din obligatie , sau in caz de nu ajung ceilalti..dar pana una alta, bine ca suntem noi nasi:lol:..pe 25 august..(X)super!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 31 Ian 2007, 05:55 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
noi am ales nasi pe niste prieteni foarte apropiati...sunt super si ne intelegem fff bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 31 Ian 2007, 19:48 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
noi am ales nasi pe niste prieteni foarte apropiati...sunt super si ne intelegem fff bine

Si noi am facut la fel. A fost alegerea perfecta! Mult succes.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 31 Ian 2007, 23:28 
Nou Venit

Membru din: 23 Ian 2007, 23:39
Mesaje: 11
Daca poate sa imi spuna careva criteriile dupa care trebuie sa iti alegi nasii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 01 Feb 2007, 02:57 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Daca poate sa imi spuna careva criteriile dupa care trebuie sa iti alegi nasii...


pai eu consider ca nasii trebuie sa fie prieteni apropiati de-ai vostrii pe care sa va puteti baza si cu care sa va intelegeti bine...in general nu mai exista nici un criteriu sunteti liberi sa alegeti pe cine vreti...inainte ca nasi se alegeau nasii de botez ai mirelui sau copiii acestora, acum nu se mai tine cont.tot ce conteaza este sa fie casatoriti(sau daca alegeti un cuplu necasatorit stiu ca trebuie sa mearga la biserica sa ii logodeasca preotul sa poata fi parinti spirituali in ochii bisericii)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 02 Feb 2007, 02:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
nasii nostri sunt cumnatul si cumnata mea adica fratele viitorului meu sot cu sotia lui.sunt tineri si ne intelegem foarte bine cu ei si ne sunt ff apropiati.


Sincer, nu te supara pe mine, dar eu nu recomand sa va luati nasi din familie. Familia va fi oricum aproape de voi orice s-ar intampla, de ce sa nu mai aveti inca un cuplu la care sa puteti apela oricand, cu orice problema?
Oricum, iti doresc "Casa de piatra!" si mult succes la pregatiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 04 Feb 2007, 08:00 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Sincer, nu te supara pe mine, dar eu nu recomand sa va luati nasi din familie. Familia va fi oricum aproape de voi orice s-ar intampla, de ce sa nu mai aveti inca un cuplu la care sa puteti apela oricand, cu orice problema?
Oricum, iti doresc "Casa de piatra!" si mult succes la pregatiri.



Si eu gindesc la fel...dar daca au ales asa....le doresc toata fericirea din lume...
Casa de piatra!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 05 Feb 2007, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Eu , ce sa mai zic, nu am gasit nasi!!
La toti care am apelat........ba isi ridica casa, ba nu au bani, unii se mai gandesc si nici nu au mai dat vreun semn de viata.M-am saturat pana peste cap.Si sa nu mai zic ca trebuie sa am nasi pana la Paste, pentru ca trebuie sa dau comanda de invitatii.Nunta e in iulie pe 7.Am obosit cautand acul in carul cu fan.Sunt foarte dezamagita!!!!!!!!!!
Mai ales ca noi nu avem ''NICI O PRETENTIE''!!!!!!!!!!!!


Nu te descuraja singura!
Va aparea soarele si pe strada ta. O sa vezi, pana la urma totul se rezolva cu bine.
Trebuie sa gandesti pozitiv!
Mult succes!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 06 Feb 2007, 01:26 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Eu , ce sa mai zic, nu am gasit nasi!!
La toti care am apelat........ba isi ridica casa, ba nu au bani, unii se mai gandesc si nici nu au mai dat vreun semn de viata.M-am saturat pana peste cap.Si sa nu mai zic ca trebuie sa am nasi pana la Paste, pentru ca trebuie sa dau comanda de invitatii.Nunta e in iulie pe 7.Am obosit cautand acul in carul cu fan.Sunt foarte dezamagita!!!!!!!!!!
Mai ales ca noi nu avem ''NICI O PRETENTIE''!!!!!!!!!!!!





in cazul in care chiar nu gasesti roaga pe cineva apropiat sa va fie nasi fara obligatii materiale. poate cunostintele voastre chiar au probleme materiale si nu-si mai permit si alte cheltuieli. si nasii cheltuie multi bani la o nunta. bafta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 08 Feb 2007, 20:34 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
am si eu o micuta problema legata de nasi.
vrem sa facem nunta in aug / sept (in functie de cand gasim restaurant), ne-am gandit cine am vrea sa ne fie nasi si mi se pare normal sa mergem sa vorbim ei luna asta. dar iubitul meu nu vrea sa-i intrebe decat cu 2-3 luni inainte de nunta. mie mi se pare prea din scurt.
cei la care ne-am gandit nu s-au oferit sa ne fie nasi, dar sunt prieteni si ne simtim bine impreuna.
intrebarea mea este: cand ar trebui anuntati nasii? sau, de fapt, cand ar trebui intrebati dc vor?
merci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 08 Feb 2007, 20:46 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
am si eu o micuta problema legata de nasi.
vrem sa facem nunta in aug / sept (in functie de cand gasim restaurant), ne-am gandit cine am vrea sa ne fie nasi si mi se pare normal sa mergem sa vorbim ei luna asta. dar iubitul meu nu vrea sa-i intrebe decat cu 2-3 luni inainte de nunta. mie mi se pare prea din scurt.
cei la care ne-am gandit nu s-au oferit sa ne fie nasi, dar sunt prieteni si ne simtim bine impreuna.
intrebarea mea este: cand ar trebui anuntati nasii? sau, de fapt, cand ar trebui intrebati dc vor?
merci


Maine. Adica trebuie anuntati cat mai repede posibil. Sa aveti voi timp de o alternativa in cazul in care ei nu sunt de acord si sa-si faca si ei niste socoteli in cazul in care raspund afirmativ.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 08 Feb 2007, 23:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
am si eu o micuta problema legata de nasi.
vrem sa facem nunta in aug / sept (in functie de cand gasim restaurant), ne-am gandit cine am vrea sa ne fie nasi si mi se pare normal sa mergem sa vorbim ei luna asta. dar iubitul meu nu vrea sa-i intrebe decat cu 2-3 luni inainte de nunta. mie mi se pare prea din scurt.
cei la care ne-am gandit nu s-au oferit sa ne fie nasi, dar sunt prieteni si ne simtim bine impreuna.
intrebarea mea este: cand ar trebui anuntati nasii? sau, de fapt, cand ar trebui intrebati dc vor?
merci


Si eu zic ca trebuie sa-i gasesti cat mai repede. Eu i-am ales cu vreo 8 luni inainte.
In cazul in care nu accepta cei la care v-ati gandit, sa aveti timp sa cautati altii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 10 Feb 2007, 12:32 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
am si eu o micuta problema legata de nasi.
vrem sa facem nunta in aug / sept (in functie de cand gasim restaurant), ne-am gandit cine am vrea sa ne fie nasi si mi se pare normal sa mergem sa vorbim ei luna asta. dar iubitul meu nu vrea sa-i intrebe decat cu 2-3 luni inainte de nunta. mie mi se pare prea din scurt.
cei la care ne-am gandit nu s-au oferit sa ne fie nasi, dar sunt prieteni si ne simtim bine impreuna.
intrebarea mea este: cand ar trebui anuntati nasii? sau, de fapt, cand ar trebui intrebati dc vor?
merci
trebuie sa-i intrebi cat mai repede pentru a se gandi si ei daca pot si daca vor si gandeste-te ca trebuie trecuti si pe invitatii:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 12 Feb 2007, 15:04 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
merci :)
gata. weekendul asta mi-am convins iubitu' sa vb cu ei zilele astea
sper sa fie de acord...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 12 Feb 2007, 15:46 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
merci :)
gata. weekendul asta mi-am convins iubitu' sa vb cu ei zilele astea
sper sa fie de acord...

intr-adevar e mult mai bine sa vorbesti din timp, asta daca si stii ca te mariti cu ceva vreme inainte, noi mai avem 2 luni si un pic ,si nasii nostri trebuie sa vina din Canada si inca nu ne-au confirmat ca si-au cumparat bilete...i-am vrut numai pe ei..asa ca o meritam sa stam in stres, ca doar aveam si alte propuneri...
oricum, trebuie sa fac invitatiile si trebuie sa aflu, desi se pot intampla multe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 13 Feb 2007, 02:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Am o mare dilema: este bine sa te cunune sora mai mica cu 2 ani?


Daca nu ai alta solutie, nu e nici o problema. Vis-a-vis de nasitul in familie eu sunt contra. Chiar pe aceasta pag. am mai scris o data si argumentul si nu vreau sa ma mai repet.
Oricum hotararea iti apartine in totalitate!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România