Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 18:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Oct 2007, 11:41 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


si mie 20 de dre sau de nasi cum e la unii mi se pare enorm...pana la urma nu mai ai nuntasi doar dre, cavaleri, nasi si parinti:nwink:

In privinta nuntilor de acest gen, nu trebuie sa uitam ca ei nu prea petrec ca la noi! dimpotriva! toata nunta se cam reduce la ceremonia de cununie efectiva, pozele cu multimea de domnisoare de onoare, cavaleri, apoi un dans-doua, taiat tort si pleaca in luna de miere! nu tine atatea ore ca la noi! Categoric, imi place cum e la noi!:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Oct 2007, 15:48 
Nou Venit

Membru din: 28 Sep 2007, 10:57
Mesaje: 2
Citat:
Stiti ceva???! nu e mai simplu sa alegeti dra de onoare pur si simplu pe cine doriti!?!? de ce trebuie sa tinem cont de atatea reguli??!?? ma uit uneori la fotografii cu miresici de prin America! unele au cate 10 dre si 10 cavaleri! e frumos, oarecum, dar tine de gust! acolo asa e obiceiul! la noi dra/drele sunt ori cele mai bune prietene, ori surioarele sau vreo verisoara! ce imi place ca macar la noi, alegem cu sufletul, trebuie musai sa fie cineva care ne e drag!!! si inca ceva, eu am avut dra de onoare pe una din surorile mele! si ce e mai curios, e surioara mea mijlocie (ca am doua surori!) si are si un copilas (pe Vladut), dar nu e casatorita! si preotul nu a avut nimic de obiectat! eu zic ca poti sa pui domnisoara de onoare pe oricine iti e drag! citisem la un moment dat , tot aici , pe ghid, ca o viitoare domnisora si-a ales dra de onoare pe una din bunici - sau asa ceva! nu e dragut???!


Fetelor prea va bateti capul cu atatea stupizenii impuse de babe.N-ar fi mai frumoasa o nunta daca s-ar considera ca fiind o petrecere intre prieteni?Fara toate cretinitatile alea de asa numite obiceiuri...
Eu una voi proceda la nunta mea asa cum voi simti ca e mai bine nu cum spun hoastele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Oct 2007, 16:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Fetelor prea va bateti capul cu atatea stupizenii impuse de babe.N-ar fi mai frumoasa o nunta daca s-ar considera ca fiind o petrecere intre prieteni?Fara toate cretinitatile alea de asa numite obiceiuri...
Eu una voi proceda la nunta mea asa cum voi simti ca e mai bine nu cum spun hoastele.

bine gandit;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 03 Noi 2007, 16:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Ce simpatica esti Gabrielita. Ai dreptate , daca te iei dupa toate superstitiile si obiceiurile de la batrani ajungi la sapa de cauciuc.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 04 Noi 2007, 00:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Fetelor prea va bateti capul cu atatea stupizenii impuse de babe.N-ar fi mai frumoasa o nunta daca s-ar considera ca fiind o petrecere intre prieteni?Fara toate cretinitatile alea de asa numite obiceiuri...
Eu una voi proceda la nunta mea asa cum voi simti ca e mai bine nu cum spun hoastele.


asa sa fie.Sunt curioasa daca vei reusi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Noi 2007, 19:30 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Fetelor prea va bateti capul cu atatea stupizenii impuse de babe.N-ar fi mai frumoasa o nunta daca s-ar considera ca fiind o petrecere intre prieteni?Fara toate cretinitatile alea de asa numite obiceiuri...
Eu una voi proceda la nunta mea asa cum voi simti ca e mai bine nu cum spun hoastele.


:nlol::nlol::nlol::nlol:
f bine spus.
asta am incercat si noi sa facem si, dupa comentariile de dupa, se pare ca am reusit. :D
eu am avut 2 domnisoare teoretic, dar pt ca una din ele a intarziat (a venit direct din italia la nunta:nlol:) am ramas doar cu una. dar a iesit f bine.
spor la pregatiri si distractie placuta la nunta ta ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Noi 2007, 21:43 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Fetelor prea va bateti capul cu atatea stupizenii impuse de babe.N-ar fi mai frumoasa o nunta daca s-ar considera ca fiind o petrecere intre prieteni?Fara toate cretinitatile alea de asa numite obiceiuri...
Eu una voi proceda la nunta mea asa cum voi simti ca e mai bine nu cum spun hoastele.

Si noi facem la fel. De altfel, ca tot e vorba despre domnnisoare de onoare, trebuie sa recunosc ca nu stiu care e rolul lor. Adica au ceva de facut? Eu as vrea ca prietenele mele sa se distreze, nu sa aiba ceva de facut. Asa ca n-am de gand sa aleg domnisoare de onoare. Si n-am de gand sa amenajez o masa separata pt miri, pt ca vreau sa stam cu prietenii, iar parintii sa stea cu rudele, sau ma rog cu cine vor ei, la fel si nasii. nu facem separatisme. Zica lumea ce-o vrea!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 13:13 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
e obligatoriu sa am domnisoara de onoare?

la ce ajuta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:02 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
de exemplu eu o sa am 4 domisoare de onoare care o sa conduca invitatii la mese, mie nu imi place sa fugaresc sala cum fac toate miresele, si o sa ii aseze la mese iar apoi le pune florile in piept sau le da marturiile, ma mai gandesc ce aleg, si cu ce ies mai avantajos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 15:35 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
de exemplu eu o sa am 4 domisoare de onoare care o sa conduca invitatii la mese, mie nu imi place sa fugaresc sala cum fac toate miresele, si o sa ii aseze la mese iar apoi le pune florile in piept sau le da marturiile, ma mai gandesc ce aleg, si cu ce ies mai avantajos


la noi e obiceiul ca invitatii intra in sala si mirii nu apar decat cand e multa lume in sala. stiu ca in alte parti nuntasii asteapta mirii afara.

mi se pare frumos cand intram noi sa fie multa lume si sa se ridice in picioare. de condusul la mese se vor ocupa parintii nostri. dupa care noi ciocnim sampanie cu nasii, spargem paharele, vin din invitati sa iti aduca flori, se mananca aperitivele si mirii deschid dansul.

si mai tarziu se face o tura a salii, cand dai cioc cu fiecare invitat - adica ce se face in alte parti la intrarea in sala.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
e obligatoriu sa am domnisoara de onoare?

la ce ajuta?

Nici eu n-am avut domnisoare de onoare, daca stau bine sa ma gandesc nici n-aveam pe cine sa pun , ca prietenele cele mai bune erau toate maritate:o...am avut doar doua domnisorici mici care mi-au tinut voalul ...mai bine zis m-au tras de voal, ma mir si acuma ca nu mi l-au scos din par:nlol:...cred ca era prins tare bine;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 18:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Nici eu n-am avut domnisoare de onoare, daca stau bine sa ma gandesc nici n-aveam pe cine sa pun , ca prietenele cele mai bune erau toate maritate:o...am avut doar doua domnisorici mici care mi-au tinut voalul ...mai bine zis m-au tras de voal, ma mir si acuma ca nu mi l-au scos din par:nlol:...cred ca era prins tare bine;)


:rocker::rocker::D:Dbravo coafezei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 05 Feb 2008, 18:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

:rocker::rocker::D:Dbravo coafezei

Asa ma gandeam si eu...:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 06 Feb 2008, 11:10 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
asa as fi vrut si eu sa intram dupa ce sala este plina dar ne-au sarit toti in cap si am renuntat la idee.aste este si la noi nu prea se practica.mi-ar fi placut.dar trebuie sa ne renuntam


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 06 Feb 2008, 12:55 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
asa as fi vrut si eu sa intram dupa ce sala este plina dar ne-au sarit toti in cap si am renuntat la idee.aste este si la noi nu prea se practica.mi-ar fi placut.dar trebuie sa ne renuntam


fiecare renuntam la cate ceva - eu as fi vrut fara luat de acasa, sa ne dam pur si simplu intalnire la primarie. dar...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Feb 2008, 11:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:

fiecare renuntam la cate ceva - eu as fi vrut fara luat de acasa, sa ne dam pur si simplu intalnire la primarie. dar...


la mine o sa fie una din domnisoare sora prietenului meu si a doua o sa fie prietena mea cea mai buna si km atat nu cred k o sa vreau mai multe k nu mi se pare cazul :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mar 2008, 14:45 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
La mine sunt prea multe si fiecare vrea un rol important, la unele ma incanta ideea, la altele nu. Sigur vor fi surorile mele. Restul mai vedem. La cavaleri avem aceleasi probleme. Dar le rezolvam noi pana la urma.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mar 2008, 15:20 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
La mine sunt prea multe si fiecare vrea un rol important, la unele ma incanta ideea, la altele nu. Sigur vor fi surorile mele. Restul mai vedem. La cavaleri avem aceleasi probleme. Dar le rezolvam noi pana la urma.


eu o sa am 3 dre, una va fi sora mea mai mica cu 10 ani decat mine si cu care am o relatie extraordinara, nici nu m-as gandi sa nu -mi fie dra, iar alte 2 prietene care o sa ma ajute cu aranjamentul floral in sala si cu ghidarea invitatilor la mese, in functie de asezarea cardurilor cu nume


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 11 Mar 2008, 00:24 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
asa as fi vrut si eu sa intram dupa ce sala este plina dar ne-au sarit toti in cap si am renuntat la idee.aste este si la noi nu prea se practica.mi-ar fi placut.dar trebuie sa ne renuntam


Eu nu sunt adeptul rebeliunii sau schimbare doar pt schimbare. Dar chestia asta e chiar nasoala... cu statul lumii afara pana ajung mirii. La noi vine lume si din alte localitati. Ce facem cu ei daca nu ajung la biserica? Si cu ce-s vinovati sa astepte pana facem noi poze? Decat sa intarzie prefer sa stea la masa lor. Plus... cand intra toti buluc pe usa... ce faci? La noi se mai practica pupele la intrare... :x pupi toate babele din preistorie si dup-aia mai trebuie sa si :nbump: petreci... Asta nu! Sa stea cuminti inauntru... ca la scoala


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 11 Mar 2008, 11:45 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu numai la voi se practica pupici l a intrare si la noi si mi se pare asa de nasol oribil, cum vrei sa ii spui


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România