Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:03


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 10 Apr 2008, 15:45 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

bai, ce fac domnisoarele astea de onoare?

ca va fi verisoara mea din canada si nu stiu ce sa o instruiesc sa faca


O rogi sa vina cu tine la baie sa iti tina rochia :nlol:
Acum vb serios, mie imi e groaza de momentul "la baie". Cum imi tin rochia?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 10 Apr 2008, 15:49 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu am noroc din acest punct de vedere deoarece eu cand sunt intr-n loc public nu ma duc la baie, deoarece nu imi vine sa fac, oricat ar fi de luxosoasa toaleta respectiva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 10 Apr 2008, 16:14 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
eu am noroc din acest punct de vedere deoarece eu cand sunt intr-n loc public nu ma duc la baie, deoarece nu imi vine sa fac, oricat ar fi de luxosoasa toaleta respectiva.


la fel si eu - blocaj natural


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 10:26 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

la fel si eu - blocaj natural


La mine nu apare niciun blocaj natural!!! :x Ce ma fac? Si nici nu e corset si fusta ci e chiar rochia cu tot cu corset si deci nu pot da jos fusta si sa raman in corset....Ce ma fac? Imi iau o olitza. :~*
Eu daca nu ma duc la baie ma inhib, ma imbalonez tare de n-o sa mai pot sta in corset. Poate n-o sa fie o problema asa de mare. Gasesc eu o solutie....TREBUIE :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 12:17 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

La mine nu apare niciun blocaj natural!!! :x Ce ma fac? Si nici nu e corset si fusta ci e chiar rochia cu tot cu corset si deci nu pot da jos fusta si sa raman in corset....Ce ma fac? Imi iau o olitza. :~*
Eu daca nu ma duc la baie ma inhib, ma imbalonez tare de n-o sa mai pot sta in corset. Poate n-o sa fie o problema asa de mare. Gasesc eu o solutie....TREBUIE :npray:

si eu patzesc la fel:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 15:33 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
si eu patzesc la fel:nlol:


Trebuie sa facem ceva ca se fie bine. Asta ar fi cel mai mare stres al meu in acele momente; crede-ma ca vb serios ; de fiecare data cand plecam undeva ma interesam de locul cu "tronul" unde se afla...;)hi hi hi; si la drum cand plec cu masina il rog pe iub sau pe tata sa faca cateva opriri; si prietenii ma stiu. Si nu din cauza ca plec pe undeva deoarece aceleasi simptome le am si acasa...dar cu balonarea e cel mai greu. Pana atunci o sa caut tratamente si scap si de asta. Mmmm; te anunt daca gasesc sau aud ceva de vreun leac. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 15:34 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
abia astept:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 19:33 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
abia astept:npray:


Am cam deviat de la subiect desi nu e de evitat....

Si eu as vrea sa am si domnisorici; mai nou am auzit ca se numesc "flower girl". Verisoarele mele au cate o fata de vreo 6 anisori; un verisor are si el un baietele cam de aceeasi varsta. vreau sa le dau anumite sarcini...dar mamicutele lor au zis ca daca vreau sa-mi asum un asemenea risc aducandu-le si pe ele nu am decat ca-s foarteeeeeeee obraznice. Macar baitelul si tot as vrea sa fie prezent. :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 17 Apr 2008, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu am rugat-o pe una dintre ele sa vina cu mine la baie si am tras toata rochia in fata si m-am descurcat..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 18 Apr 2008, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Eu am rugat-o pe una dintre ele sa vina cu mine la baie si am tras toata rochia in fata si m-am descurcat..
blocaj,blocaj...dar toata ziua si toata noaptea?problema asta ma framanta si pe mine,dar imi era rusine sa deschid subiectul.bine macar ca nu vreau rochie cu trena:lol:mi-e groaza...(X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 19 Apr 2008, 04:22 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
blocaj,blocaj...dar toata ziua si toata noaptea?problema asta ma framanta si pe mine,dar imi era rusine sa deschid subiectul.bine macar ca nu vreau rochie cu trena:lol:mi-e groaza...(X)



eu voi fi foarte linistita. vreau o rochie scurta in fata, deci am mai putine poale de ridicat:nmusic:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 23 Apr 2008, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
blocaj,blocaj...dar toata ziua si toata noaptea?problema asta ma framanta si pe mine,dar imi era rusine sa deschid subiectul.bine macar ca nu vreau rochie cu trena:lol:mi-e groaza...(X)


Nu are de ce sa iti fie groaza, eu am fost o data inainte de a ma imbraca adica pe la ora 14 si dupa aceea am evitat sa beau lichide am baut cred 2 guri de apa camd am plecat de acasa jumate de pahar de sampanie la civila si 2 pahare de sampanie la intrere in restaurant:-`:glass::nmusic:m-am ametit putin dar am scapat fara sa trebuiasca sa merg la baie iar noaptea am dansat fff mult si am baut si lichide dar am si transpirat de la dans asa ca am fost doar o data la baie..asa ca bafta multa;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 23 Apr 2008, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
multam!sa fie!cred ca o sa am cosmaruri si in legatura cu asta..:nlol:dar o sa trec eu peste,ce sa fac?cu Dumnezeu inainte!:nlol:parca plec la razboi!:lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pupe-pupe
MesajScris: 23 Apr 2008, 23:13 
Nou Venit

Membru din: 29 Dec 2006, 01:46
Mesaje: 15
eu am avut o camera inchiriata la hotelul unde a fost nunta...si i-am gasit utilitatea exact la momentul "baia"...fusta scoasa...problema rezolvata!!!
Citat:
multam!sa fie!cred ca o sa am cosmaruri si in legatura cu asta..:nlol:dar o sa trec eu peste,ce sa fac?cu Dumnezeu inainte!:nlol:parca plec la razboi!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 08 Mai 2008, 13:25 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
La nunta noastra vom avea un cavaler de onoare ( deja ales de logodnicul meu) si o domnisoara de onoare (eu o voi alege).Ambii de peste 20 de ani.Pentru ca am multe pritene care se ofera la acest rol si nu vreau sa le supar, m-am gandit ca la petrecerea burlacitzelor voi organiza o tragere la sorti...ca sa vedem care va fi norocoasa:nblink: Domnisoarei de onoare ii voi da un buchetel de flori,iar celorlalte prietene le voi pune flori pe maina. Vestimentatia ramane la dorinta lor. Sper sa mearga:npray:Pici nu vom avea.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 01:34 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Sa va intreb si eu ceva legat de domnisoarele de onoare. Eu voi avea 3 domnisoare mici, 8,10 si 12 ani si una mare. La noi se numeste "sora de mireasa" si e una dintre prietenele mele bune. Cea mai apropiata, avand in vedere ca de 3 ani impartim acelasi apartament. Dupa obiceiul de aici, ei ar trebui sa-i pun voalul dupa ce mi-l dau jos. Dar noi mai avem o prieten foarte buna, care e divortata. S-a casatorit tanara si cu un barbat mai in varsta cu 15 ani si, din pacate, n-a avut o casnicie fericita. A divortat (cu ajutorul nostru, care am incurajat-o) dupa vreo 10 ani. Stiu ca are un mare regret: nu a fost mireasa. Ei s-au casatorit doar civil. Acum are 36 de ani si zice ea ca sigur n-o sa se mai imbrace in mireasa, chiar daca se va mai recasatori. Stiu ca are un mare, mare regret legat de treaba asta. Ba chiar o data cand era deprimata ne-a zis ca daca moare sa o inmormantam in rochie de mireasa, ca sa vada si ea cum e. Eu m-am gandit sa-i pun ei voalul de mireasa... ce ziceti. Oare cealalta s-ar supara? N-ar trebui ca suntem cu toate prietene, as putea chiar sa vorbesc inainte cu ea si sa-i spun la ce m-am gandit, sa vad ce zice... chiar nu stiu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 02:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu nu cred ca s-ar supara :D ai face o fapta foarte frumoasa....dar de preferinta ai putea sa vb cu prietena ta (nu cea careia vrei sa-i pui voalul) sa stie cum sta treaba :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 02:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Sa va intreb si eu ceva legat de domnisoarele de onoare. Eu voi avea 3 domnisoare mici, 8,10 si 12 ani si una mare. La noi se numeste "sora de mireasa" si e una dintre prietenele mele bune. Cea mai apropiata, avand in vedere ca de 3 ani impartim acelasi apartament. Dupa obiceiul de aici, ei ar trebui sa-i pun voalul dupa ce mi-l dau jos. Dar noi mai avem o prieten foarte buna, care e divortata. S-a casatorit tanara si cu un barbat mai in varsta cu 15 ani si, din pacate, n-a avut o casnicie fericita. A divortat (cu ajutorul nostru, care am incurajat-o) dupa vreo 10 ani. Stiu ca are un mare regret: nu a fost mireasa. Ei s-au casatorit doar civil. Acum are 36 de ani si zice ea ca sigur n-o sa se mai imbrace in mireasa, chiar daca se va mai recasatori. Stiu ca are un mare, mare regret legat de treaba asta. Ba chiar o data cand era deprimata ne-a zis ca daca moare sa o inmormantam in rochie de mireasa, ca sa vada si ea cum e. Eu m-am gandit sa-i pun ei voalul de mireasa... ce ziceti. Oare cealalta s-ar supara? N-ar trebui ca suntem cu toate prietene, as putea chiar sa vorbesc inainte cu ea si sa-i spun la ce m-am gandit, sa vad ce zice... chiar nu stiu.



eu cred ca cel mai bine ar fii sa vb cu prietna ta.daca sunteti prietene toate 3, nu are de ce sa se supere..

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 03:21 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu cred ca cel mai bine ar fii sa vb cu prietna ta.daca sunteti prietene toate 3, nu are de ce sa se supere..



Alina si eu sunt de parere ca ar trebui sa vb cu fata careia ar trebui sa ii pui voalul, conf traditiei locului si sa ii explici ce ai vrea sa faci si sa ii ceri parerea. eu zic ca dc ii vei eplica ce motive stau la baza deciziei tale sigur nu se va supara...e un gest frumos cel la care te-ai gandit...:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 11:46 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Alina si eu sunt de parere ca ar trebui sa vb cu fata careia ar trebui sa ii pui voalul, conf traditiei locului si sa ii explici ce ai vrea sa faci si sa ii ceri parerea. eu zic ca dc ii vei eplica ce motive stau la baza deciziei tale sigur nu se va supara...e un gest frumos cel la care te-ai gandit...:hug:

subscriiiiiu:njump::p

Alinush eu cred ca domnisoara fiindu-ti prietena cea mai buna nu are cum sa nu priceapa, cred ca oricine cu mintea deschisa ar pricepe dar mai fiindu-ti prietena, cred ca ar si aprecia ca gandesti asa sa i faci bucurie respectivei persoane:ok:felicitari pt sufletul tau mare...
mi-ai amintit de o prietena plecata in tari straine si care nu va ajunge la nunta dar care a fost cu mine la cautat de rochie chiar daca nu eram cele mai bune prietene decat ca exista o comunicare chiar daca nu ne cunoasteam de atat de multi ani si din contra ne apropiaseram chiar foarte scurt inainte de a pleca...foarte greu am rugato daca va veni cu mine sa imi caut rochie, pt ca stiam cat si-ar fi dorit ea sa fie mireasa si nu a fost -e la a doua casnicie, sotul ei la fel, sotul ei fusese mire in biserica asa ca ea nu s-a mai imbracat mireasa chiar daca li s-a facut o slujba in biserica- si uite-asa ma gandeam ca poate nu va vrea sau ca o va durea sa ma vada mireasa...cu ea am fost cand am incercat prima rochie si vreau sa zic ca abia s-a abtinut sa nu planga era atat de fericita pt mine:ok::heart:
dar ca sa revin Alinush...go for it!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România