Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 13:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Apr 2007, 19:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
eu am lipit pe opanglica alba, ingusta, din saten, cate 3 trandafirasi roz asemanatori cu trandafirul mirelui din piept; la fel am procedat si cu cele 4 fetite pe care le-am avut printre invitati. De gasit le gasesti in acelasi loc de unde cumperi concardele

Probleme mea e ca nu am suficient timp acasa sa sumblu dupa ele dar am mai gasit o solutie intre timp adica mai explicit am gasit aici niste trandafiri f mari si frumosi cu niste pene micute si pusi pe un elastic ca cei de prins parul,si am mai gasit niste esarfe dintr.un rusu inchis spre visiniu,superbe si am zis ca pot atasa esarfa la trandafiri si o sa iese bine..sper..:nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Apr 2007, 13:40 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
buna fetelor! acesta `febra` a mai multor domnisoare de oanoare imbracate la fel a fost luata din filme,din telenovele sau de la americani unde sunt vreo 5 domnisoare de onoare imracate cu aceleasi rochite,ptr ca nu este traditia ca la noi,ca domnisoara si cavalerul sa tina lumanarile. parerea mea este ca poate fi o singura domnisoara de onoare,aceea care tine lumanarea. la ce iti trebuiesc vreo 5 sa zicem? mai sunt doar 2 luni si 25 zile pana la nunta,abia astept!:ncouple::neyes:


asa este...oricum eu nu le voi imbraca la fel.ceea ce le va distinge pt domnisoare de restul invitatilor va fi floare care vor avea in piept.si la cavaleri la fel.domnisoare eu vreau 4.2 pt ca sa il duca pe mire si 2 sa stea cu mine acasa sa ma ajute la imbracat etc.dar voi avea mai multe si astfel le va fi mai usor.unele vor fi la mire unele la mine, altele la pus flori se gasesc sarcini :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Apr 2007, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Ce sa facu cu 5 cand am deja 8...(?)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 28 Apr 2007, 01:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ce sa facu cu 5 cand am deja 8...(?)


lasa ca e bine!unde-s multi puterea creste!%%-
multa bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 29 Apr 2007, 19:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

lasa ca e bine!unde-s multi puterea creste!%%-
multa bafta!


Eu cred ca 8 e exagerat de mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Apr 2007, 01:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Eu cred ca 8 e exagerat de mult.



eu una nu cred ca sunt exagerat de multe 8 domnisoare. mie oricum imi trebuie macar 4. si daca vor fi mai multe, si sigur vor fi va fi mai bine ca nu le voi epuiza pe 2 din d-soare cu tot felul de sarcini, dus mirele, lumanarile, pus flori in piept, ajutat la imbracat etc...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Apr 2007, 02:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


eu una nu cred ca sunt exagerat de multe 8 domnisoare. mie oricum imi trebuie macar 4. si daca vor fi mai multe, si sigur vor fi va fi mai bine ca nu le voi epuiza pe 2 din d-soare cu tot felul de sarcini, dus mirele, lumanarile, pus flori in piept, ajutat la imbracat etc...


La noi mirele e dus de nase.La imbracat cred ca ma pot ajuta 2 nase si 1 d-ra.Iar flori in piept nu pun decat la nasi si parinti.Nu vad de ce as avea nevoie de o armata pentru asta.:wacko:(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Apr 2007, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Hai sa va mai expilc o data cum e cu "armata asta" : am 2 perechi de nasi = 4 lumanari la noi d-sorii duc lumanarile pana la biserica si de la biserica la restaurant,apoi se mai adauga cosurile ce trebuie carate+ doua fete tre sa duca oricum mirele de acasa pana la nasi+ tre sa mai fie cineva si la mine sa ma ajute la inbracat++++ cel mai important toata viata mi-am dorit12 d-soare de oanaore si m-am sacrificat la 8 dar poate ma razgandesc ca pana in octombrie mai am timp..:ndance::nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Apr 2007, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

lasa ca e bine!unde-s multi puterea creste!%%-
multa bafta!

Mersi frumos:-*si in plus de asta ma simt asigurata de tineret la nunta...(X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Apr 2007, 20:24 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Hai sa va mai expilc o data cum e cu "armata asta" : am 2 perechi de nasi = 4 lumanari la noi d-sorii duc lumanarile pana la biserica si de la biserica la restaurant,apoi se mai adauga cosurile ce trebuie carate+ doua fete tre sa duca oricum mirele de acasa pana la nasi+ tre sa mai fie cineva si la mine sa ma ajute la inbracat++++ cel mai important toata viata mi-am dorit12 d-soare de oanaore si m-am sacrificat la 8 dar poate ma razgandesc ca pana in octombrie mai am timp..:ndance::nwink:




asa e si la noi.numai ca eu nu vreau 12 d-soare, dar cred ca in jur de 8 am sa am si eu.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 03 Mai 2007, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
mult succes sa aveti

Mersi frumos! Tu cate domnisoare o sa ai?:nmusic:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 03 Mai 2007, 22:33 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mult succes sa aveti



multumim! la fel si tie!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
..e ok si daca am 3 perechi de domnisori nu?

E super ok.. nu cred ca are vre-o importanta,eu o sa tin cont doar de nr florilor in buchet..
Si apropo buchete pt d-soare acum cand m-am hotarat ce sa la fac vine al meu ca nu ca el nu vrea asa ca el vrea sa la faca si lor buchete:devil: il iau de gat ca mi-a luat o garmada de timp sa ma hotarasc ce si cum si ce culoare si ce forma etc si vine el la gata aproape si schimba..:gun::devil:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:18 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
dar cate flori trebuie sa fie in buchet?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:21 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
iar in legatura cu domnisoarele de onoare voi avea pana la urma 4 (2 il vor duce pe mire sicelalalte 2 vor duce lumanarile pana la biserica).si voi mai avea o verisoara (are 5 ani)care dupa cate mi s-a zis de abia asteaptasa vina nunta si pe ea o voi pune sa duca pernita cu verighetele pana la preot.ptr domnisoare de onoare nu le voi face buchete.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
dar cate flori trebuie sa fie in buchet?

Nu conteaza, cate flori vrei, dar sa fie nr impar(3,7,9,etc) ca nr pare(2,4,8,etc) se duc doar la inmormantarii..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România