Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 14:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 03 Iul 2007, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Bai fete ia gasiti cate un cavaler la fiecare domnisoara ca asa e frumos..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 03 Iul 2007, 20:42 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Bai fete ia gasiti cate un cavaler la fiecare domnisoara ca asa e frumos..


:nlol::nlol:
eu le-as gasi da' sunt sunt deja cuplate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 04 Iul 2007, 10:45 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
eu am o lista super mare de perechi prieteni care ar trebui sa imi fie domnisori de onoare, dar fiind prea multi m-am hotarat doar la sor-mea (tre sa isi gaseasca si cavaler ca eu nu am nicio idee), cumnatu-miu care vine cu iubitica lui si un var de-al iubitului meu (pentru ca iubi este singurul var pe care il are respectivul tip) cu prietena lui
in rest chem tineretul la starea civila dar fara sa le iau buchetele si altele... pentru ca mi-e greu sa ii cuplez pe toti
inca ma mai gandesc... iar buchetele nu le fac, sor-mea a zis ca vrea ceva gen american adica o floare prinsa de mana.. asa ca le fac comanda la toate de asa ceva, in func


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 04 Iul 2007, 11:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu am o lista super mare de perechi prieteni care ar trebui sa imi fie domnisori de onoare, dar fiind prea multi m-am hotarat doar la sor-mea (tre sa isi gaseasca si cavaler ca eu nu am nicio idee), cumnatu-miu care vine cu iubitica lui si un var de-al iubitului meu (pentru ca iubi este singurul var pe care il are respectivul tip) cu prietena lui
in rest chem tineretul la starea civila dar fara sa le iau buchetele si altele... pentru ca mi-e greu sa ii cuplez pe toti
inca ma mai gandesc... iar buchetele nu le fac, sor-mea a zis ca vrea ceva gen american adica o floare prinsa de mana.. asa ca le fac comanda la toate de asa ceva, in func

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 04 Iul 2007, 13:01 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
eu am o lista super mare de perechi prieteni care ar trebui sa imi fie domnisori de onoare, dar fiind prea multi m-am hotarat doar la sor-mea (tre sa isi gaseasca si cavaler ca eu nu am nicio idee), cumnatu-miu care vine cu iubitica lui si un var de-al iubitului meu (pentru ca iubi este singurul var pe care il are respectivul tip) cu prietena lui
in rest chem tineretul la starea civila dar fara sa le iau buchetele si altele... pentru ca mi-e greu sa ii cuplez pe toti
inca ma mai gandesc... iar buchetele nu le fac, sor-mea a zis ca vrea ceva gen american adica o floare prinsa de mana.. asa ca le fac comanda la toate de asa ceva, in func


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 11 Iul 2007, 13:08 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
eu am 5 dre si 5 cavaleri,kla noi se face asa...mirele pleaca la biserica impreuna cu parintii lui,nasii si primii 4 dre si cavaleri.acolo primii intre dra si cavalerul cu luminarile,prima pereche de nasi,a2a pereche de cavalar si dra,a2a pereche de nasi,a3a pereche dra-cavaler,tatal lui cu mama mea,a4a pereche dra-cavaler,mirele cu mama.labisericaajungeusiinaintea meaintradra meadeonoarecucavalerullui,acestia vor sta linga noi in biserica,ea imi va tine buchetul,el va avea verighetele,apoi pe ave maria intru eu cu tata .cum eu voi avea buchet din gladiole roz si crini,nasele gladiole si cale,lor le fac tot gladiole simpu,iarrochitelesint lungi,acelasi model dar culori diferite


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Iul 2007, 03:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu am 5 dre si 5 cavaleri,kla noi se face asa...mirele pleaca la biserica impreuna cu parintii lui,nasii si primii 4 dre si cavaleri.acolo primii intre dra si cavalerul cu luminarile,prima pereche de nasi,a2a pereche de cavalar si dra,a2a pereche de nasi,a3a pereche dra-cavaler,tatal lui cu mama mea,a4a pereche dra-cavaler,mirele cu mama.labisericaajungeusiinaintea meaintradra meadeonoarecucavalerullui,acestia vor sta linga noi in biserica,ea imi va tine buchetul,el va avea verighetele,apoi pe ave maria intru eu cu tata .cum eu voi avea buchet din gladiole roz si crini,nasele gladiole si cale,lor le fac tot gladiole simpu,iarrochitelesint lungi,acelasi model dar culori diferite


foarte complicat la tine.la care noi asa se obisnuieste?eu nu stiam ca se impune un nr de d-re si cavaleri de onoare.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Iul 2007, 11:58 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:

foarte complicat la tine.la care noi asa se obisnuieste?eu nu stiam ca se impune un nr de d-re si cavaleri de onoare.



eu fac cununia catolic,iar asa am vrut noi si preotul cu care facem pregatirea a fost de acord,plus k la iesire am si colegii care vor da onorul,e super...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Iul 2007, 13:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu fac cununia catolic,iar asa am vrut noi si preotul cu care facem pregatirea a fost de acord,plus k la iesire am si colegii care vor da onorul,e super...




:ndance:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 15 Aug 2007, 12:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
La nuntile la care am fost si au avut domnisoare au fost:
1. 11 domnisoare
2. 9 domnisoare
3. 5 domnisoare

am fost la nunti unde nu au fost domnisoare :) eu ma mai gandesc la numar... :)
in legatura cu floril, eu vreau buchetele, nu cele pe maini...nu prea ma incanta.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 15 Aug 2007, 17:09 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
La nuntile la care am fost si au avut domnisoare au fost:
1. 11 domnisoare
2. 9 domnisoare
3. 5 domnisoare

am fost la nunti unde nu au fost domnisoare :) eu ma mai gandesc la numar... :)
in legatura cu floril, eu vreau buchetele, nu cele pe maini...nu prea ma incanta.



11 domnisoare???? (X)(X)
wow!
si iubitului meu i s-au parut multe 2 :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 15 Aug 2007, 21:00 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
da...au fost chiar 11, iar buchetele au fost facute din anemone albe si anemone galbene...buchetele chiar aratau frumos, si anemonele tin si destul de mult pacat ca dupa ce se ofilesc arata urat :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 13:09 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
am dat si eu comanda de 23 de buchetele de tradanfiri pentru domnisoare :unsure: stiu ca sunt multe dar asta este, am multe prietene :wacko: cred ca o sa imi si ramana vreo 4-5 dar am facut sa fie :blink:
am facut doar 2 pt mana pt sor-mea si cumnatzica...in cazul in care vine. daca nu i-o postez pe mana celei care imi tine lumanarea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 13:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
am dat si eu comanda de 23 de buchetele de tradanfiri pentru domnisoare :unsure: stiu ca sunt multe dar asta este, am multe prietene :wacko: cred ca o sa imi si ramana vreo 4-5 dar am facut sa fie :blink:
am facut doar 2 pt mana pt sor-mea si cumnatzica...in cazul in care vine. daca nu i-o postez pe mana celei care imi tine lumanarea


23 de d-re?nu pot sa cred.o armata intreaga......tu ai luat jumatate din fetele din oras sa fie d-re la nunta ta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 15:52 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
am dat si eu comanda de 23 de buchetele de tradanfiri pentru domnisoare :unsure: stiu ca sunt multe dar asta este, am multe prietene :wacko: cred ca o sa imi si ramana vreo 4-5 dar am facut sa fie :blink:
am facut doar 2 pt mana pt sor-mea si cumnatzica...in cazul in care vine. daca nu i-o postez pe mana celei care imi tine lumanarea


foarte frumos din partea ta ca toate prietenele tale sa iti fie domnisoare, sa nu se simta nici una mai prejos ca alta...si eu tot asa as vrea sa fac, desi la mine nu o sa fie 23 :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 18:34 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
am dat si eu comanda de 23 de buchetele de tradanfiri pentru domnisoare :unsure: stiu ca sunt multe dar asta este, am multe prietene :wacko: cred ca o sa imi si ramana vreo 4-5 dar am facut sa fie :blink:
am facut doar 2 pt mana pt sor-mea si cumnatzica...in cazul in care vine. daca nu i-o postez pe mana celei care imi tine lumanarea


23 ??!!! (X)(X)(X)
cu cifra asta chiar imi linistesc iubitul!
eu as deschide agentie matrimoniala cu atatea prietene :neyes::neyes:
felicitari! cred ca o sa fie un alai pe cinste :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

23 ??!!! (X)(X)(X)
cu cifra asta chiar imi linistesc iubitul!
eu as deschide agentie matrimoniala cu atatea prietene :neyes::neyes:
felicitari! cred ca o sa fie un alai pe cinste :wok:



eu imi facem griji ca 8 e prea mult...sper sa nu se mai iveasca pe parcurs(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:46 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
eu nu o sa am 23, dar m-am gandit sa le imbrac in rochii din acelasi material si aceeasi culoare. nu va fi foarte greu avand in vedere ca domnisoare imi vor fi cele 2 surori si 2-3 prietene apropiate, deci imi permit sa le impun asta:mellow:
inafara de domnisoarele astea o sa mai am 2 imbracate in rochite albe, ca de mireasa. abia astept:ndance:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu nu o sa am 23, dar m-am gandit sa le imbrac in rochii din acelasi material si aceeasi culoare. nu va fi foarte greu avand in vedere ca domnisoare imi vor fi cele 2 surori si 2-3 prietene apropiate, deci imi permit sa le impun asta:mellow:
inafara de domnisoarele astea o sa mai am 2 imbracate in rochite albe, ca de mireasa. abia astept:ndance:
Dana


cand ai nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:55 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

cand ai nunta?

in 2008 in august sau septembrie. inca nu e stabilit.in functie de restaurant.:blink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România