Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:37


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 11:57 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
sa va zic si eu cateva cuvinte referitor la acest subiect ca vad ca mi-a scapat:p eu am fost domnisoara la mai multe nunti si nu mi s-au dat sarcini speciale decat cele care am simtit eu ca e nevoie de ele, de exemplu la nunta celei mai bune prietene ale mele -nasica noastra de altfel- am fost domnisoara si 2 din cele 4 am fost imbracate exact la fel, ne-a facut matusa miresei rochiile si materialul a fost tot cadou de la ea. mireasa ar fi preferat sa fim macar in aceeasi culoare dar celelalte doua au insistat ca lor nu el sta bine in portocaliu si:-`nici mie nu avea cum sa imi stea bine eram convinsa ca voi arata ca un dovleac dar nu puteam sa nu ii fac bucuria si pana la urma am fost foarte frumoase:ok:

la nunta noastra am ales asa: pe finutza mea (21 de ani:p mica nu gluma:p) cu fratele meu mijlociu, fratele meu mic il pusesem cu o verisoara care nu mai vine domnisoara dupa cu verisoara nasei care nu mai poate nici ea veni si uite-asa a ramas fara partenera...imi facusem griji pe ideea asta dar dupa ce v-am citit:njump::njump::njump::hap_w::hap_w::hap_w:cei doi frati ai mei vor intre amandoi cu fina-mea :njump::nwink::rocker::ndance::nparty:doar ei sunt cei mai apropiati...apropos cei doi frati ii vom alege si martori la cununia civila:ok: mai ales ca amandoi sunt frati vitregi -de fapt unul dupa mama unul dupa tata- si cred ca s-ar bucura enorm amandoi...
sa continuam lista...va mai fi o pereche, cavalerul este ca un verisor drag pt mine chiar daca in fapt nu suntem rude decat prieteni foarte foarte buni, iar parintii lui au fost nasii mei de miruire -ungerea cu mir=al doilea botez la catolici- asa ca va fi el cu prietena lui...
a mai aparut o pereche pe parcurs. o prietena de-a fratelui meu cu care ma inteleg bine si care a zis din start ca ea va fi dsoara si dupa ce a si umblat saraca cu mine si m-a plimbat prin toata timisoara in cautarea rochiei si cu ea am si fost cand am gasit-o:-`
asadar vor fi 3 fete si 4 baieti...
am mai fi avut foarte multi prieteni necasatoriti dar nu stiu de ce m-am gandit din start la ei...prietenii nostri de familie care sunt de varsta noastra ii vad cu relatii serioase mutati impreuna si:-`nu stiu de ce nu i-as fi vazut domnisoriO:)iar cei mai pe la 18-22:ok:
a nu se intelege ca depinde varsta...asa a fost la mine i-am vazut mai curand pe cei mai mici:psa nu ma dati in gat ca i-am facut mici:pca domnisori pt noi...
a nu se intelege nici ca sunt impotriva a zeci de perechi de domnisori, eu zic ca depinde de fiecare cum se hotaraste si cum se simte bine, daca simti nevoia sa ti faci domnisori go for it:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 12:02 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
apropos vazusem o postare referitoare la nr de fire de flori din buchet...vreau s ava zic ca eu am avut un soc in strainatate cand am luat un buchet de flori si la ei nu exista acest "obicei" cu nr par la morti si impar obligatoriu in rest...da de unde, nu exista nciio regula, din contra...buchetele sunt de 5-10 fire...cand am mers intr-o vizita si mi-a dat nenea 10 fire de trandafiri:blink::blink::blink:vreau sa va zic ca i-am lasat un fir inapoi, am platit tot si m-am intors din drum si i-am zis omului ca unul il las acolo ca sunt prea frumoase si n-am de gand sa arunc firul la gunoi si ca la noi e obicei cu nr impar si nu pot merge cu el par si il rog mult sa isi ia inapoi floarea:~*a luat-o saracul ce sa zica:pO:)

si sa revin la domnisori...cavalerii vor avea in piept cate un trandafir galben iar domnisoarele vor avea buchete colorate si din diverse flori, in principiu 5 trandafiri combinati cu crizanteme si altele, pt a crea o legatura intre toate...am mers pe ideea de buchet neaparat si nu floare pe mana, deoarece de cate ori am fost domnisoara daca nu aveam buchetul stateam cu mainile in piept, cu o mana ti de brat cavalerul si cu cealalta:-`...la noi nu duc domnisorii lumanarile si sincer eu eram tot timpul tare mandra de buchetul ce il tineamO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 12:09 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
azi va inebunesc cu informatiile:nlol: -sper sa nu ma apostrofeze nime, dar scriu mesaje separate pt a fi mai usor de urmarit, mie asa mi se pare...cand le lungesc fara sfarsit parca nu mai prinzi nicio idee:~*

ce obligatii au domnisorii? in primul rand de a fi aproape mirilor, de aici incolo nu cred ca exista nicio regula. important este sa ajute mirii daca au nevoie de ceva...exista zone unde duc lumanarile sau cosulete sau mai stiu eu ce, asta depinde de miri ce sarcini le dau. si eu credeam ca la sotior in zona trebuie sa duca lumanarile mi s-a spus in schimb ca doar daca nasilor le este greu sa si le tine:-`:lol::nlol::nlol::nlol:
in rest(?)ei vor intra inaintea mea in biserica si mi-as dori sa stea pe de o parte si alta a noastra si a nasilor ca si cand ne-ar strajui calea...la sala vor avea intr-adevar treaba, dar numai pt ca i-am rugat noi si sincer abia au apucat si s-au implicat la randul lor venind cu idei cum am putea sa facem sa fie si mai bine, si anume...fetele vor primi liste in ordine alfabetica cu numele oaspetilor nostri si nr mesei la care vor sta, astfel incat la venirea la restaurant invitatii isi vor spune numele iar fetele le vor spune numarul mesei, baietii ii vor conduce spre mese:ok:O:)sunt curioasa cum va iesi...in afara de aceasta ei vor avea o masa amenajata langa noi...

apropos citisem intr-una din paginile trecute problema mersului la baie...sa stiti ca:nlol::nlol::nlol:mi-am amintit de nunta prietenei mele -nasica- care era gravidutza in luna a 4-a deci va datis eama ca avea nevoie mai des decat odata de doua ori:nlol::nlol:daca nu eram eu nu mergea la baie, cand apaream ma lua cu ea. intram in coscomeata aia mica amandoua, ma rog toate trei adica:p eu tineam fustoaca cu crinolina cu tot si ea isi vedea de problema:p e o amintire haioasa sincer, radem deseori cand ne amintim:p la cate straturi de voal sunt la rochia mea nu garantez ca nu voi disparea la nevoie insotita:nlol::nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 12:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
intre timp mi-am amintit ca am si eu o problemutza referitor la acest subiect, anume: zice ca avem 3 domnisoare 4 cavaleri. pana aici toate bune. voi face 4 buchete de domnisoare in caz ca apare ceva neprevazut si anume cea de 4-a domnisorica:ok:...masa amenajez langa noi, aproape de iesire astfel incat oricine ar veni ei sa fie pe faza. clar le-am zis ca vor fi sufletul petrecerii:ok: si acum problema: unul din cuplurile de domnisori sunt apropiati de o prietena de-a mea. ea ar prefera sa stea cu ei, insa la masa domnisorilor nu o pot pune. nici aceasta echipa de domnisori nu ii pot include in programul de condus la mese etc...are ceva daca ii fac buchet, la biserica vor merge in fata noastra cu ceilalti domnisori, dar la restaurant ii asez la masa cu cealalta prietena? cred ca s-ar simti si ei mai bine. eu cel putin cum am intrebat fata a zis ca nu o deranjeaza si face ce ii zic eu:~*dar nu as vrea sa se simta dati la o parte sau ceva:-s mai ales ca pe el nu il cunosc si chiar nu imi permit sa il pun la treburi de organizare...credeti ca ar fi o problema daca i-as organiza asa?(?):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
intre timp mi-am amintit ca am si eu o problemutza referitor la acest subiect, anume: zice ca avem 3 domnisoare 4 cavaleri. pana aici toate bune. voi face 4 buchete de domnisoare in caz ca apare ceva neprevazut si anume cea de 4-a domnisorica:ok:...masa amenajez langa noi, aproape de iesire astfel incat oricine ar veni ei sa fie pe faza. clar le-am zis ca vor fi sufletul petrecerii:ok: si acum problema: unul din cuplurile de domnisori sunt apropiati de o prietena de-a mea. ea ar prefera sa stea cu ei, insa la masa domnisorilor nu o pot pune. nici aceasta echipa de domnisori nu ii pot include in programul de condus la mese etc...are ceva daca ii fac buchet, la biserica vor merge in fata noastra cu ceilalti domnisori, dar la restaurant ii asez la masa cu cealalta prietena? cred ca s-ar simti si ei mai bine. eu cel putin cum am intrebat fata a zis ca nu o deranjeaza si face ce ii zic eu:~*dar nu as vrea sa se simta dati la o parte sau ceva:-s mai ales ca pe el nu il cunosc si chiar nu imi permit sa il pun la treburi de organizare...credeti ca ar fi o problema daca i-as organiza asa?(?):(


De ce nu o pui pe prietena ta sa fie cea de-a patra domnisoara de onoare, ca sa fie echilibrat? Nu e obligatoriu ca domnisoarele si cavalerii sa fie cupluri si in real life. Mai ales ca, teoretic, domnisoarele le alege mireasa si cavalerii mirele, deci sansele sa fie cupluri reale scad. (Stiu ca in realitate nu se procedeaza asa, dar vreau sa zic, teoretic...) Asta mi se pare solutia cea mai usoara si mai buna.

O alta solutie ar fi, daca tot nu vrei sa o pui pe prietena respectiva domnisoara de onoare, sa nu ii mai pui pe toti la aceeasi masa. Se cunosc toti intre ei? Poti sa ii pui la primele patru mese din jurul intrarii si pot sa fie pe faza indiferent unde sunt asezati... Plus ca daca vrei sa fie sufletul petrecerii, oricum nu prea o sa stea la masa :).

Le imbraci la fel pe domnisoare?:-s

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 17:03 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
sunt de parere ca dc o mireasa vrea domnisoarele la fel imbracate ea trebuie sa suporte cheltuielile. parerea mea...eu nu pot obliga si supune la cheltuieli domnisoarele doar pt ca eu poate le-as vrea in roz si ele poate nu vor mai purta veci acea rochie...asa ca am zis fiecare sa vina cum doreste imbracata insa eu le fac buchete la fel:ok:

problema nu e ca nu as alege-o de domnisoara pe pretena respectiva, doar ca domnisorii sunt pana in 22-23 ani (domnisoarele, ca prietenul unea din ele nu stiu cat are), ea e trecuta de 30 si ca inaltime si fizionomie nu s-ar potrivi de nicio culoare cu fratemiu al mai mic care are un 1,65 sa zicem(?) deci asta nu e solutia...

cat despre sala, e de asa natura organizata ca langa intrare in dreapta va fi muzica in stanga e loc de doua mese si atat. urmeaza masa noastra si dup-aia impartite pe din doua, in fata noastra e o parte mare unde va veni tineretul si in stanga noastra vor fi rudele si cei mai din partea parintilor:ok:, sala e in forma de L, unde noi suntem in partea de frantura a L-ului:ok: se pricepi ceva?:~* asadar ideea e ca pe cine punem langa noi va fi exact scos in fata tuturora ca si noi de altfel, in plus asezati exact langa usa. in fata noastra si a domnisorilor va fi ringul de dans si dincolo de acesta invitatii:-s...tre sa vb cu pretenela respectiva sa vad ce zice ca nici nu vreau sa o pun la o masa unde nu s-ar simti in largul ei:( si nu stiu daca domnisorica s-ar simti la fel de bine la masa cu dsorii toti sau la masa cu pretenela...complicatiuni:p cred ca imi fac iar singura probleme, asa-i?:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 17:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
sunt de parere ca dc o mireasa vrea domnisoarele la fel imbracate ea trebuie sa suporte cheltuielile. parerea mea...eu nu pot obliga si supune la cheltuieli domnisoarele doar pt ca eu poate le-as vrea in roz si ele poate nu vor mai purta veci acea rochie...asa ca am zis fiecare sa vina cum doreste imbracata insa eu le fac buchete la fel:ok:

problema nu e ca nu as alege-o de domnisoara pe pretena respectiva, doar ca domnisorii sunt pana in 22-23 ani (domnisoarele, ca prietenul unea din ele nu stiu cat are), ea e trecuta de 30 si ca inaltime si fizionomie nu s-ar potrivi de nicio culoare cu fratemiu al mai mic care are un 1,65 sa zicem(?) deci asta nu e solutia...

cat despre sala, e de asa natura organizata ca langa intrare in dreapta va fi muzica in stanga e loc de doua mese si atat. urmeaza masa noastra si dup-aia impartite pe din doua, in fata noastra e o parte mare unde va veni tineretul si in stanga noastra vor fi rudele si cei mai din partea parintilor:ok:, sala e in forma de L, unde noi suntem in partea de frantura a L-ului:ok: se pricepi ceva?:~* asadar ideea e ca pe cine punem langa noi va fi exact scos in fata tuturora ca si noi de altfel, in plus asezati exact langa usa. in fata noastra si a domnisorilor va fi ringul de dans si dincolo de acesta invitatii:-s...tre sa vb cu pretenela respectiva sa vad ce zice ca nici nu vreau sa o pun la o masa unde nu s-ar simti in largul ei:( si nu stiu daca domnisorica s-ar simti la fel de bine la masa cu dsorii toti sau la masa cu pretenela...complicatiuni:p cred ca imi fac iar singura probleme, asa-i?:p


Aha, pai bun atunci. Daca nu le imbraci la fel inseamna ca nu o sa arate ciudat la masa daca ii pui pe toti la un loc. Cate locuri are masa respectiva? Ca banuiesc ca nu are doar 7 locuri, nu? Iar daca ii muti pe prietenii tai la alta masa, nu poate sa ramana o masa cu doar 5 oameni, nu?
Oricum, chiar ca iti faci griji aiurea. Pune oamenii cum se simt ei bine, nu dupa cine stie ce strategie... :hug:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 30 Iul 2008, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ah, si apropo de imbracat la fel. Asa e, daca vrei domnisoarele imbracate intr-un fel anume, trebuie sa le plcatesti tu tinuta.
Eu una nu cred ca mi-as permite. Initial m-am gandit ca le cumpar doar materialul de rochie si le las sa isi faca singure ce model vor la croitoreasa. Dar si asta era o cheltuiala pentru ele in plus, si nu era frumos din partea mea. Oricum nu vroiam sa fie chiar la fel-la fel asa ca am gasit alta solutie.
:nwink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Iul 2008, 00:07 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Ah, si apropo de imbracat la fel. Asa e, daca vrei domnisoarele imbracate intr-un fel anume, trebuie sa le plcatesti tu tinuta.
Eu una nu cred ca mi-as permite. Initial m-am gandit ca le cumpar doar materialul de rochie si le las sa isi faca singure ce model vor la croitoreasa. Dar si asta era o cheltuiala pentru ele in plus, si nu era frumos din partea mea. Oricum nu vroiam sa fie chiar la fel-la fel asa ca am gasit alta solutie.
:nwink:

Pai... ce solutie nu ne spui si noua?
Fetelor, multumesc pentru raspunsuri. Asa ma gandisem si eu, dar am simtit nevoia sa va intreb si pe voi. Voi vorbi cu d-ra careia ar trebui sa-i pun voalul si cum si ea e buna prietena cu cealalta, nu cred ca vor fi probleme. Vom vedea. O sa va povestesc cum a reactionat dupa ce vorbesc cu ea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Iul 2008, 00:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Pai... ce solutie nu ne spui si noua?
Fetelor, multumesc pentru raspunsuri. Asa ma gandisem si eu, dar am simtit nevoia sa va intreb si pe voi. Voi vorbi cu d-ra careia ar trebui sa-i pun voalul si cum si ea e buna prietena cu cealalta, nu cred ca vor fi probleme. Vom vedea. O sa va povestesc cum a reactionat dupa ce vorbesc cu ea.

Eu am 3 d-re mici si 2 mari. Nu tin sa se imbrace la fel. Nici macar culoarea nu conteaza. Dar as face ceva care sa le defineasca asa, ca d-re de onoare. La cele mari le fac buchete. Dar la cele mici... nu prea stiu ce. Poate sa le iau niste coronite de par, sa fie la fel? Cred ca le-ar placea. Initial ma gandisem sa le fac la toate flori de mana. Dar dupa ce ai scris tu Bibi, cred ca ai dreptate. Sunt mai bune buchetele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Iul 2008, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Pai... ce solutie nu ne spui si noua?


:nlol::nlol::nlol: Vroiam sa scriu dar m-am luat cu un telefon si am uitat sa continui.
Asa, deci am vorbit cu ele si am vazut ca doua dintre ele aveau deja rochite bej iar prietenii lor (cavalerii de onoare) aveau costume bej sau maro deschis. (culorile mele sunt bej si roz pal). Cu a treia dsoara (sor-mea) oricum tratez altfel problema.:D Siii... :D m-am gandit ca poate le iau eu esarfe la fel (poate chiar roz) sa isi puna pe umeri + buchetelele la fel =>le-am rezolvat. Bine, acum trebuie sa vad eu exact ce fel de rochii au ele.:wall: Dar sunt optimista. Iar la baieti le iau cravate la fel (roz sau bej, vad eu). Ma gandisem ca ii imbrac in costum negru (ca de-asta are toata lumea), camasa alba si cravatele respective. Dar, daca baietii au costume bej-maro cu atat mai bine. :clap: Nici costumele lor nu le-am vazut inca, dar eu sunt optimista ca o sa arate bine.O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Iul 2008, 15:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Eu am 3 d-re mici si 2 mari. Nu tin sa se imbrace la fel. Nici macar culoarea nu conteaza. Dar as face ceva care sa le defineasca asa, ca d-re de onoare. La cele mari le fac buchete. Dar la cele mici... nu prea stiu ce. Poate sa le iau niste coronite de par, sa fie la fel? Cred ca le-ar placea. Initial ma gandisem sa le fac la toate flori de mana. Dar dupa ce ai scris tu Bibi, cred ca ai dreptate. Sunt mai bune buchetele.

E dragut cu coronite la fel. Le faci din flori naturale sau le cumperi din alea albe, din material textil?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Iul 2008, 22:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
E dragut cu coronite la fel. Le faci din flori naturale sau le cumperi din alea albe, din material textil?


mie nu imi plac coronitele alea din material textil...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 01:35 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

mie nu imi plac coronitele alea din material textil...

A, nu, nu din acelea de material textil. Ma gandeam la ceva mai festiv, ceva din flori naturale, cum sunt buchetele celor mari. Ale domnisoareleor de onoare mari. Sau, oare as gasi niste tiara pentru copii? Sa le iau tiara, sa fie niste miresici mai mici. O sa ma uit prin magazine. Poate un pieptane de par, ceva de genul asta. Si daca nu gasesc din astea, le fac coronite de flori. Ma rog, sa nu fie ca alea de ni le puneau noua cand luam premiul I...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:20 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Ma rog, sa nu fie ca alea de ni le puneau noua cand luam premiul I...

:nlol::nlol::nlol:simpatica esti:nlol::nlol::nlol:
Cora chiar vroiam sa iti zic ca si noi ne gandema la un moment dat ca am vazut la o nunta la care mireasa le-a zis domnisoarelor rochii rosii si toate 4 au venit in rosu dar modele compelt diferite si a aratat super!!!!! asa ca super ideea:ok: ca sa nu le mai iei esarfa ai putea doar buchetelele sa le faci roz:ok: cred ca ar arata super, asta pe ideea ca daca iei esarfa si nu merge cu rochia lor sau?O:) si plus ca ar fi o cheltuiala in plus pe cand eu cred ca ar ajunge buchetele frumoase bobocele din trandafiri rozeee:ok:O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
A, nu, nu din acelea de material textil. Ma gandeam la ceva mai festiv, ceva din flori naturale, cum sunt buchetele celor mari. Ale domnisoareleor de onoare mari. Sau, oare as gasi niste tiara pentru copii? Sa le iau tiara, sa fie niste miresici mai mici. O sa ma uit prin magazine. Poate un pieptane de par, ceva de genul asta. Si daca nu gasesc din astea, le fac coronite de flori. Ma rog, sa nu fie ca alea de ni le puneau noua cand luam premiul I...


Uite, am pus o poza cu o coronita care mi-a placut mie, mai demult:
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
Gasesti mai multe idei daca dai search pe google "flower girl hair" si selectezi sa iti arate doar imagini. (http://images.google.ro/)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:21 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
tu Alinush ma gandeama cum...oare buchetele la domnisorici cum el vrei? de o singura culoare? de exemplu la domnisoarele mari 5-7 trandafiri de o singura culoare/ ca atunci poti sa le faci la cele mici pe manutze sau buchetele de 3-5 trandafirasi al fel ca a celor mari, cred ca s-ar simti piticutele speciale:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:23 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Uite, am pus o poza cu o coronita care mi-a placut mie, mai demult:
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
Gasesti mai multe idei daca dai search pe google "flower girl hair" si selectezi sa iti arate doar imagini. (http://images.google.ro/)


(X)(X)(X)UAAAAAAAAAAAAAU SUPERBAAAAAAAAAAA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Cora chiar vroiam sa iti zic ca si noi ne gandema la un moment dat ca am vazut la o nunta la care mireasa le-a zis domnisoarelor rochii rosii si toate 4 au venit in rosu dar modele compelt diferite si a aratat super!!!!! asa ca super ideea:ok: ca sa nu le mai iei esarfa ai putea doar buchetelele sa le faci roz:ok: cred ca ar arata super, asta pe ideea ca daca iei esarfa si nu merge cu rochia lor sau?O:) si plus ca ar fi o cheltuiala in plus pe cand eu cred ca ar ajunge buchetele frumoase bobocele din trandafiri rozeee:ok:O:)


Da, si eu am vazut (prin poze, e drept) poze cu rochii de domnisoare de oanoare la care singurul element comun era culoarea, dar puse la un loc domnisoarele si mireasa, aratau foarte bine. (unitate in diversitate :D) Pe asta ma bazez si eu cu optimismul de care ziceam. Si sigur ca daca nu e cazul, nu le mai iau nicio esarfa: doar buchetele.
:flowers::flowers::flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 01 Aug 2008, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
(X)(X)(X)UAAAAAAAAAAAAAU SUPERBAAAAAAAAAAA


Ce sa fac si eu? :~* Sunt innebunita dupa panglici si fundite! :hap_d::party::hap_w:O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România