Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Domnisoare de onoare
MesajScris: 24 Mar 2007, 13:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Sa imi spuneti si mie cu domnisoarele de onoare cum facetzi? La noi nu se cere tinuta de aceeasi culoare dar mai nou se fac buchete mai mici si pt domnisoarele de onoare. Voi cum procedati? Dati-mi o idee avand in vedere ca am multe domnisoare nu stiu cum e mai bine sa procedez..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 24 Mar 2007, 21:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Sa imi spuneti si mie cu domnisoarele de onoare cum facetzi? La noi nu se cere tinuta de aceeasi culoare dar mai nou se fac buchete mai mici si pt domnisoarele de onoare. Voi cum procedati? Dati-mi o idee avand in vedere ca am multe domnisoare nu stiu cum e mai bine sa procedez..


Cel mai frumos este sa le pui flori pe mana. Arata super!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 25 Mar 2007, 17:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

Cel mai frumos este sa le pui flori pe mana. Arata super!

Eu ma gandisem sa le fac niste buchete mai mici si lor dar ideea cu flori pe mana nu e de loc rea avand in vedere ca au de carat lumanarile si cosurile de flori..mersi:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Mar 2007, 00:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
E o idee super asa ma gandeam si eu dar unde se gasesc tot la florarie ?

Te referi la buchete sau la florile de pus pe mana?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Mar 2007, 00:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu am fost domnisoara la o nuta unde am primit un buchetel mai micut si artificial il am si in zi de azi si imi aduc aminte cu drag de nunta aceea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Mar 2007, 01:19 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
eu am cinci domnisore mai mititele,pe care le imbrac in rochite la fel, si doar cateva domnisoare mai mari care vor avea floricele pe mana...e f practic si dragut..decat un buchetel, pt ca ele au mainile ocupate cu diverse


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Mar 2007, 22:04 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu am cinci domnisore mai mititele,pe care le imbrac in rochite la fel, si doar cateva domnisoare mai mari care vor avea floricele pe mana...e f practic si dragut..decat un buchetel, pt ca ele au mainile ocupate cu diverse


eu am numai fetite ca si domnisoare de onoare...sunt tare dragalase...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 26 Mar 2007, 22:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
eu am cinci domnisore mai mititele,pe care le imbrac in rochite la fel, si doar cateva domnisoare mai mari care vor avea floricele pe mana...e f practic si dragut..decat un buchetel, pt ca ele au mainile ocupate cu diverse

Eu am ceva mai multe su sunt toate mari de tre sa la fac la toate rochite la fel:blink: dau faliment:D dar ideea cu florile prinse de mana nu e deloc rea, numai ca mie nu mi-a trecut prin cap, :mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Mar 2007, 14:27 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Eu am ceva mai multe su sunt toate mari de tre sa la fac la toate rochite la fel:blink: dau faliment:D dar ideea cu florile prinse de mana nu e deloc rea, numai ca mie nu mi-a trecut prin cap, :mellow:

cate domnisoare de onoare trebuie pana la urma?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Mar 2007, 15:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
cate domnisoare de onoare trebuie pana la urma?:unsure:


Nu e un nr. obligatoriu,cate vrei tu.
E de ex. am avut doua, pentru ca am avut 2 perechi de nasi, pentru ca am avut 2 lumanari, etc.
Tu stii cel mai bine, de cate vei avea nevoie.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Mar 2007, 16:55 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
eu o sa am 5 fetite mici si scumpele, toate imbracate la fel:
1.va duce cosul cu petale
2.va duce verighetele
3.va duce trena, ca am si asa ceva:D
4.va duce cosul cu bomboane pt biserica
5.va duce un cosulet cu orez

sunt 5, ma casatoresc pe 5 mai, ne cunoastem de 5 ani, si voi avea un tort cu 5 nivele...asa s-a nimerit...

si voi mai avea si o domnisoara si un domnisor pt lumanari, daca e cazul, la noi se practica tinutul lumanarilor de catre nasi

;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 27 Mar 2007, 22:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
La noi lumanarile le duc domnisorii am 2 perechi de nasi si 4 lumanari, dupa care mai sunt cosuri de dus,piscoturi miere si in total pana acum am 8 domnisoare (X)Probabil ma credeti putzin:wacko: adica dusa ..:D dar toata viata mi-am dorit 12 domnisoare asa ca tzin sa va spun ca am facut un sacrificiu:(( si probabil ca o sa fie doar 8..:unsure:daca nu ma razgandesc cumva pana in octombrie:njump::njump::njump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 31 Mar 2007, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
L-am trimis pe al meu la florarie si a zis ca florile care se prind pe mana se fac doar la comanada si costa in jur de 350 mii..nu e chiar asa de mult..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 02 Apr 2007, 01:41 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
eu cred ca am sa am cam tot 8 domnisoare...pana in prezent am 5 sigur si mai sunt cateva care daca vorbesc cu ele sigur se propun...toate sunt mari...de fapt am sa am si un ingeras de 2 anisori, nepotica mea...ea va fi in rochita alba, o printesa, iar la domnisoare cred ca floricele si eu, ca imi place ideea voastra...eu nu m-am gandit la asa ceva...la rochite pt toate oricum nici nu ma gandesc:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 02 Apr 2007, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
eu cred ca am sa am cam tot 8 domnisoare...pana in prezent am 5 sigur si mai sunt cateva care daca vorbesc cu ele sigur se propun...toate sunt mari...de fapt am sa am si un ingeras de 2 anisori, nepotica mea...ea va fi in rochita alba, o printesa, iar la domnisoare cred ca floricele si eu, ca imi place ideea voastra...eu nu m-am gandit la asa ceva...la rochite pt toate oricum nici nu ma gandesc:D
Eu ma gandeam la inceput la niste buchetele mai mici dar colorate adica nu albe ca si al meu, dar sa fie altceva decat floarea aia ce se punea in general in piept,dar fetele mi.au dat ideea cu florile pe mana si nu e deloc rea tzinand cont ca mai au si lumanari sau cosuri de carat..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 06 Apr 2007, 01:45 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
Citat:
Eu ma gandeam la inceput la niste buchetele mai mici dar colorate adica nu albe ca si al meu, dar sa fie altceva decat floarea aia ce se punea in general in piept,dar fetele mi.au dat ideea cu florile pe mana si nu e deloc rea tzinand cont ca mai au si lumanari sau cosuri de carat..

domnisoarele de onoare trebuie sa fie "mari", prietenele mele, sau se pun la numar si fetitele de la trena,de la cosul cu petale...etc?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 06 Apr 2007, 11:42 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
domnisoarele de onoare trebuie sa fie "mari", prietenele mele, sau se pun la numar si fetitele de la trena,de la cosul cu petale...etc?


domnisoarele sunt cele care le numesti tu , si pe care le vrei...eu din pacate nu mai am domnisoare mari nemaritate, decat f putine...si asa am hotarat ca cele mici sunt mai ok...
in cazul meu domnisoarele mai mari nu prea au ce face,ca la noi nasii tin lumanarile...
flori nu pun in piept ...asa ca cele mici au ramas cu cosuletele de bomboane si flori


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Domnisoare de onoare..
MesajScris: 06 Apr 2007, 15:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

domnisoarele sunt cele care le numesti tu , si pe care le vrei...eu din pacate nu mai am domnisoare mari nemaritate, decat f putine...si asa am hotarat ca cele mici sunt mai ok...
in cazul meu domnisoarele mai mari nu prea au ce face,ca la noi nasii tin lumanarile...
flori nu pun in piept ...asa ca cele mici au ramas cu cosuletele de bomboane si flori

Ale mele sunt toate mai mari,doar fata nasei are 10 ani restu sunt de la18 ani in sus,dar la noi nu se dau bomboane:unsure:..Cum e obceiul asta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 206 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România