Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 163 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 30 Ian 2006, 21:14 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
In loc sa te ajute colo cu un loc de casa sau ceva facilitati pentru creditele de locuinta ... sa dau 200 euro care nici macar pentru luna de miere nu iti ajung ... :rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 31 Ian 2006, 15:50 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
In loc sa te ajute colo cu un loc de casa sau ceva facilitati pentru creditele de locuinta ... sa dau 200 euro care nici macar pentru luna de miere nu iti ajung ... :rolleyes:

Asta ca sa nu zica ca nu ofera nimic sa sprijine generatia viitoare fauritoare de noi tineri inteligenti.......looool....o iau razna....asta e pura bataie de joc.Nu zic,decat nimik,sunt buni si astia,dar ce sa faci cu ei mai intai?Ca sunt prea putini.Nici rochia nu ti-o iei cu astia.Si mai ales ca ti-i da dupa.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 31 Ian 2006, 18:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Asta ca sa nu zica ca nu ofera nimic sa sprijine generatia viitoare fauritoare de noi tineri inteligenti.......looool....o iau razna....asta e pura bataie de joc.Nu zic,decat nimik,sunt buni si astia,dar ce sa faci cu ei mai intai?Ca sunt prea putini.Nici rochia nu ti-o iei cu astia.Si mai ales ca ti-i da dupa.....


Da..... e o bataie de joc!! Ce sa faci cu ei???:((E fix cat un salariu mediu pe economie!!!:-`:\ Ce gluma buna ...:o Dar ....daca stai si te gandesti...daca nu erau deloc, :ermm::wacko: era mai bine??):(:( Ma rog........


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 01 Feb 2006, 20:38 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
eu cred ca nu o se ne ajute cu nimic sa in plus dupa nunta, cred ca o sa avem ceva banuti, deci nu prea au importanta...

dar poate ne luam , noi fetele, ceva frumos din ei.
:ok:
gaby



exact la asta ma gandeam si eu..ne luam ceva de ei...dar nici macar nu ne putem lua mare lucru...ce aiurea e...dar chiar se dau? eu n-am auzit nimic inca....poate pana aud si eu...creste macar la vreo 500 E.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 08 Feb 2006, 16:36 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
eu am auzit ca o sa se dea 200E, care se vor trimite prin posta in termen de 60 zile de la eliberarea certificatelor de casatorie.

Ma gandeam sa cumpar cu ei carduri de multumire si sa trimit tuturor invitatilor; este un gest frumos si pentru ca oricum acesti bani nu intrau in planul nuntii ... eu cred ca se merita. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 08 Feb 2006, 17:39 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
mai bine ne punem intrebarea daca o sa se dea acesti 200 euro. si eu am auzit anul trecut la tv dar credeti ca o sa ni-i dea macar.daca-i da ii pun si eu la ciorap (X):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 08 Feb 2006, 18:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
mai bine ne punem intrebarea daca o sa se dea acesti 200 euro. si eu am auzit anul trecut la tv dar credeti ca o sa ni-i dea macar.daca-i da ii pun si eu la ciorap (X):D

Hai sa fim optimisti si sa speram ca ii vom primi!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 12 Feb 2006, 00:42 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
noi actele le-am scos in 2001 si pe atunci nu se dadea nimic, desi ne ajutau ceva bani. pacat ca pentru partea a 2-a a casatoriilor, respectiv cea religioasa nu se da nimic... erau buni si aia... nimeni nu zice 'ia-mi Doamne', toata lumea zice 'da-mi Doamne'.:wok:. am mai auzit ca acum se dau bani si mamicilor care au nascut in functie de greutatea copilului... al meu a avut 4,600kg si ar fi trebuit sa iau ceva... oricum asta doar am auzit... la fel si cu nunta... sa dea Domnul sa fie asa. ca totusi... nu-s de colo. macar iti iei ceva sau iti zugravesti o camera doua. sau pt cei care stau cu chirie o parte din chirie, daca ajunge. nu prea mai sunt la curent cu chiriile, din fericire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 12 Feb 2006, 12:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
noi actele le-am scos in 2001 si pe atunci nu se dadea nimic, desi ne ajutau ceva bani. pacat ca pentru partea a 2-a a casatoriilor, respectiv cea religioasa nu se da nimic... erau buni si aia... nimeni nu zice 'ia-mi Doamne', toata lumea zice 'da-mi Doamne'.:wok:. am mai auzit ca acum se dau bani si mamicilor care au nascut in functie de greutatea copilului... al meu a avut 4,600kg si ar fi trebuit sa iau ceva... oricum asta doar am auzit... la fel si cu nunta... sa dea Domnul sa fie asa. ca totusi... nu-s de colo. macar iti iei ceva sau iti zugravesti o camera doua. sau pt cei care stau cu chirie o parte din chirie, daca ajunge. nu prea mai sunt la curent cu chiriile, din fericire...




Cu aia 200 de euro iti platesti chiria pe o luna :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 12 Feb 2006, 19:11 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:



Cu aia 200 de euro iti platesti chiria pe o luna :ok:

da dar nici macar nu se dau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 13 Feb 2006, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
da dar nici macar nu se dau.


Pai nu se dau???? Ca toata lumea zicea ca s-ar da.....Nu mai inteleg nimik
:ermm::blink::((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru tineri casatoriti
MesajScris: 13 Feb 2006, 19:45 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:

Pai nu se dau???? Ca toata lumea zicea ca s-ar da.....Nu mai inteleg nimik
:ermm::blink::((

nu nu se dau.mam interesat.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 163 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România