Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 20 Dec 2008, 21:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
nasii trebuie sa ia vreun cadou finilor? in afara celui de la starea civila?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 07 Feb 2009, 19:46 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
nasii trebuie sa ia vreun cadou finilor? in afara celui de la starea civila?

Noi suntem prieteni buni cu viitorii fini de ani de zile. De fapt eu cu finul eram initial buni prieteni in aceeasi gasca de 5, 6. Apoi eu l-am cunoscut pe sotul meu si el pe viitoarea sotie, cam in acelasi timp, oct. noiembrie 2006. Doar ca ei s-au hotarat ceva mai tarziu ca noi. Asa ca ne continuam relatia de prietenie, nu simt nicio diferenta de cand ne-au rugat sa le fim nasi. Adica nici nu ma simt "nasa", ci pur si simplu o prietena care ii ajuta cu drag. Si n-o sa tinem seama de acele "obligatii". M-am gandit sa le cumpar (daca mai gasesc, ca a trecut ceva timp de cand am luat pt noi) o masuta din bambus pt servirea mesei in pat. Ii stiu ca sunt romantici si ca ar folosi-o. Si unul si celalalt, pt a-si servi partenerul la pat...:rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 07 Feb 2009, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Noi suntem prieteni buni cu viitorii fini de ani de zile. De fapt eu cu finul eram initial buni prieteni in aceeasi gasca de 5, 6. Apoi eu l-am cunoscut pe sotul meu si el pe viitoarea sotie, cam in acelasi timp, oct. noiembrie 2006. Doar ca ei s-au hotarat ceva mai tarziu ca noi. Asa ca ne continuam relatia de prietenie, nu simt nicio diferenta de cand ne-au rugat sa le fim nasi. Adica nici nu ma simt "nasa", ci pur si simplu o prietena care ii ajuta cu drag. Si n-o sa tinem seama de acele "obligatii". M-am gandit sa le cumpar (daca mai gasesc, ca a trecut ceva timp de cand am luat pt noi) o masuta din bambus pt servirea mesei in pat. Ii stiu ca sunt romantici si ca ar folosi-o. Si unul si celalalt, pt a-si servi partenerul la pat...:rofl:


cel mai frumos si de suflet cadou, l-am primit la cununie de la o prietena, un elefant-masuta, unicat, sculptat manual din lemn de mango. oricum ar fi cred ca orice e de preferat clasicelor servicii de masa si aparatelor electrocasnice.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 13 Mar 2009, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

cel mai frumos si de suflet cadou, l-am primit la cununie de la o prietena, un elefant-masuta, unicat, sculptat manual din lemn de mango. oricum ar fi cred ca orice e de preferat clasicelor servicii de masa si aparatelor electrocasnice.

fetelor pe voi va prins ccriza asta finaciara?uite am o prietena care a avut doua perechi de nasi...si amandoua au lasat-o balta la numai 4 luni de nunta zicand ca este ciza financiara...aiurea nu?.........):():():(as fi vrut sa fac nunta inaintea ei ca sa o pot cununa eu dar asta e....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 13 Mar 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu cunosc pe cineva care a anulat nunta,sau amanat.pe el s-ar putea sa il dea in somaj,parintii iau 75% din salariu.le-a fost teama ca nu isi vor permite :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 14 Mar 2009, 01:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

nasii mei sunt f tineri(nasa care imi e si verisoara are24ani si nasul 30)si cand am fost la ei sa le cerem sa fie nasi am fost sinceri si le-am zis ca nu asteptam sa ne dea bani sau cadouri,sa faca doar ce au nasii de facut(sa plateasca lumanarile,voalul si preotul...aaa si furatul miresei:rofl: )in rest vor fi simpli nuntasi(ma refer la dar)desi ei au spus ca fac cu drag asta si sa nu ne gandim la bani ca va fi totul ok!suntem primi lor fini si sunt f entuziasmati(ca si noi de altfel)chiar si in aceasta perioada de criza!eu zic ca faza cu criza e f urata si cred ca ei nu au vrut cu adevarat sa o cunune pe prietena ta!


mie nasii nu mi-au platit nici voalul, nici lumanarile.Si la furat nu s-a platit nimic.
Au platit doar biserica.
Era aiurea dupa ce am cumparat lumanarile sa fie in ton cu restul nuntii sa ii pun sa plateasca:~*.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 14 Mar 2009, 02:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

mie nasii nu mi-au platit nici voalul, nici lumanarile.Si la furat nu s-a platit nimic.
Au platit doar biserica.
Era aiurea dupa ce am cumparat lumanarile sa fie in ton cu restul nuntii sa ii pun sa plateasca:~*.



nici nasii nostrii nu au platit nimic, nici macar biserica. mi-a fost jena sa le cer desi s-au oferit. dar in schimb cand voi fiu nasa voi achita tot ce tine de traditie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 14 Mar 2009, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


nici nasii nostrii nu au platit nimic, nici macar biserica. mi-a fost jena sa le cer desi s-au oferit. dar in schimb cand voi fiu nasa voi achita tot ce tine de traditie.


asa am facut si eu cand am fost nasa.Mai ales ca nunta a fost in maramures

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 17 Mar 2009, 18:42 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
eu cu nasa am o relatie foarte buna si-au dorit foarte mult sa cunune, nu cred ca tin cont de criza, urat din partea unora sa incurce lumea in asemenea stil:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 21 Aug 2009, 15:44 
Junior

Membru din: 16 Mar 2009, 06:47
Mesaje: 99
amely85 scrie:
eu cu nasa am o relatie foarte buna si-au dorit foarte mult sa cunune, nu cred ca tin cont de criza, urat din partea unora sa incurce lumea in asemenea stil:ermm:
Fetelor o idee de un cadou mai original ptr fini. :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Aug 2009, 08:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
o zi la spa pentru amandoi :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Aug 2009, 11:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ral_ct scrie:
o zi la spa pentru amandoi :)


wow asta da cadou.....mi-ar place

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 19 Dec 2009, 16:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
wow asta da cadou.....mi-ar place



eu sunt genul care vrea/face caodouri practice. asa ca nu as face si nu as dori un astfel de cadou.
cat despre nunta.. nu vreau niciun cadou de la nasi, dar noi le vom lua ceva.
vom vedea mai aproape.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 19 Dec 2009, 22:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:


eu sunt genul care vrea/face caodouri practice. asa ca nu as face si nu as dori un astfel de cadou.
cat despre nunta.. nu vreau niciun cadou de la nasi, dar noi le vom lua ceva.
vom vedea mai aproape.


si de ce ma rog nu este practica o zi la spa....?cred ca depinde de nasi.
Mie mi-ar placea....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 19 Dec 2009, 22:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
si de ce ma rog nu este practica o zi la spa....?cred ca depinde de nasi.
Mie mi-ar placea....


subscriu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 19 Dec 2009, 22:25 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
laura_sandu scrie:

si de ce ma rog nu este practica o zi la spa....?cred ca depinde de nasi.
Mie mi-ar placea....


Poate pentru ca isi permit ei sa se duca mai des. Eu nu as vrea o zi la spa pentru ca ma pot duce eu singurica :hap_w: sau depinde de nasii pe care ii aveti, daca nu au posibilitati sau timp poate un asemenea cadou le-ar surade. Desi daca nu sunt genul mi-e sa nu aruncati banii degeaba si ei sa nu foloseasca cadoul.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 21 Dec 2009, 10:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
brunetik scrie:

Poate pentru ca isi permit ei sa se duca mai des. Eu nu as vrea o zi la spa pentru ca ma pot duce eu singurica :hap_w: sau depinde de nasii pe care ii aveti, daca nu au posibilitati sau timp poate un asemenea cadou le-ar surade. Desi daca nu sunt genul mi-e sa nu aruncati banii degeaba si ei sa nu foloseasca cadoul.


in textul asta te contrazici....
crezi ca eu nu imi permit sa merg la spa si de-asta e un cadou binevenit?sau ca nasii nostri sunt niste sarantoci care saracii nu au 1 mil sa mearga la spa...... :wall:
si daca nu si-ar permite...si eu le fac cadoul de ce sa fie bani aruncati?
oricum..ce am inteles eu de aici..e ca tu sigur mergi la spa!si bine faci

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadou pentru fini
MesajScris: 22 Dec 2009, 00:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
"si de ce ma rog nu este practica o zi la spa"
ce adresare este aceasta? :eek: nu inteleg de ce ai luat-o asa personal? (vezi si mesajul de mai jos)
nu voi argumenta raspunsul meu in urma acestei "intrebari".

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România