Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 00:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 30 Mai 2006, 15:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Nu puteti sa plecati pe drumul asta deja suparati....Eu zic sa treci cu vederea si sa ierti...Te vei simti mai bine:ok: Bucura-te de o noua experienta...

pai de ce mai e nasa ....daca nu-i convin anumite chestii???? ori le spune finilor in fata ce si cum ... ori renunta la a mai nasi!! N-are rost sa-ti faci fini si dupa aia sa fii sictirita pe ei tot restul vietii si sa-ti duci aminte ba unele ba altele!! Consider ca a fi nas ..resprezinta o bucurie de ambele parti ...nu o obligatie sau o chestie facuta asa...la ambitie!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iun 2006, 19:50 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Ai perfecta dreptate! Acu "auzim" pe cineva ca o turta miresei o ia mirelea, sau ca mireasa si-o face singura pe post de proba de gatit! :mellow:
Am o imaginatie...


Eu n-am avut nici o turta ca numai de frimituri in cap n-am avut chef. :D Dar traditional stiu ca nasa o ia. Ma rog, tot traditional nasa tre sa ia si baticul pentru legatoare... dar mie mi l-a luat mama. Asa ca nu cred sa conteze prea mult, decat daca mirii sau nasi tin neaparat la respectarea traditiilor. Mai aiurea e cand unii tin, iar altii nu. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 12 Iun 2006, 22:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Ei tin dar pana la urma a ramas ca le luam noi si le spunem cat au fost. Din cate stiu cand se rupe turta se pune un batic deasupra capului ca sa nu iti cada frimituri in cap.

oricum si "traditia" cu turta si aia cu baticul...si aia cu gainile pe sus ....si hora din batatura...sunt niste kkturi...cu care se amuzau mosii acumn 1000 de ani!! imi vine sa :x:x cand ma gandesc la ele!!:ermm: E jalnica toata faza!! Mai lipseste chestia cu cearceaful!!!:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 13 Iun 2006, 01:12 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Mie asta cu turta mi se pare discreta ca o faci la tine in casa. La luatul baticului daca in loc de basma iti pune palarie (cum voi face eu) e chiar dragut, ca doar te face doamna. Ma rog, fiecare respecta ce traditii vrea.


legat de turta, la noi o face soacra mare (ma rog, e un cozonac)... eu n-am vrut, dar soacra mea m-a rugat sa o las sa-si faca damblaua; si am lasat-o O:)... doar ca toata lumea a uitat de fazacu ruptul cozonacului si aruncatul in 'nspe parti :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 13 Iun 2006, 01:29 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

legat de turta, la noi o face soacra mare (ma rog, e un cozonac)... eu n-am vrut, dar soacra mea m-a rugat sa o las sa-si faca damblaua; si am lasat-o O:)... doar ca toata lumea a uitat de fazacu ruptul cozonacului si aruncatul in 'nspe parti :D...


Cand pui niste poze de la nunta? Sa te vedem si noi...miresuca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 13 Iun 2006, 01:32 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Cand pui niste poze de la nunta? Sa te vedem si noi...miresuca.


am pus dimineata, dar inca nu sunt aprobate :(( oare de ce? :(


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România