Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Iun 2007, 17:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
S-a lasat linistea pe aici.Ce se intampla? Nu mai cununa, nu mai boteaza nimeni?Ori au plecat nasele in concediu?
Noi ne apropiem cu pasi grabiti de eveniment.Miresica si-a cumparat rochia,mirele costumul, iar noi le-am cumparat darul de casa noua.Un set de pat cu pilota asa cum am mai vorbit si un set de tacamuri.Am auzit apoi ca vor mai primi un set de pat de la soacra mica.Dar nu-i nimic, doua nu-ti strica.Daca iti vine cineva in vizita trebuie sa ai in ce sa-l culci.O icoana le voi lua in duminica cand ii scoatem la biserica.Mi-a dat ideea o miresica de pe aici.Sunt gata si invitatiile,deci.......se apropie.
:ndance:

Noi inca nu ne-am gandit la ce le vom lua (?)(?)(?)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Iun 2007, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Mai aveti destul timp pentru a va hotari ce sa le luati.Aveti nunta la anul nu?:lol:


Da asa este, dar imi sta pe cap de acum:nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Iun 2007, 17:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
S-a lasat linistea pe aici.Ce se intampla? Nu mai cununa, nu mai boteaza nimeni?Ori au plecat nasele in concediu?
Noi ne apropiem cu pasi grabiti de eveniment.Miresica si-a cumparat rochia,mirele costumul, iar noi le-am cumparat darul de casa noua.Un set de pat cu pilota asa cum am mai vorbit si un set de tacamuri.Am auzit apoi ca vor mai primi un set de pat de la soacra mica.Dar nu-i nimic, doua nu-ti strica.Daca iti vine cineva in vizita trebuie sa ai in ce sa-l culci.O icoana le voi lua in duminica cand ii scoatem la biserica.Mi-a dat ideea o miresica de pe aici.Sunt gata si invitatiile,deci.......se apropie.
:ndance:



frumos si potrivit cadoul! atat pt trup cat si pt suflet! felicitari!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Iun 2007, 03:08 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Multumesc roxana.Ti-am simtit lipsa.:lol:



:-* de acum sper sa fiu mai prezenta pe ghid:ok:chiar daca sunt prinsa in multe treburi si probleme:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Iun 2007, 18:18 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Bine v-am regasit !!!!!!!!
Dragele mele!!!!!!
Am avut o sapt foarte agitata, am fost la bucuresti, si am fost foarte busyy!!!!Mai vorbimm de acum.



bine ai revenit! sper sa se termine si la mine agitatia cat mai repede, macar o parte din ea:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 07 Sep 2007, 17:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
buna fetelor!voi cununa si eu la sf. lui sept.sunt primii mei fini si am oarece emotii.daca stiti ceva legat de traditiile din buzau spuneti-mi.habar n-am ce se face pe-acolo:nbump:


Buna!Eu sunt din Buzau si am avut nunta anul trecut! Acum depinde si de miri cat vor ei sa tina la traditii si obiceiuri! La noi de obicei nasa cumpara lumanarile, voalul miresei, uneori si accesoriile....tot nasii platesc la biserica.
Nasa mi-a luat si o poseta pe care nu am purtat-o in ziua respectiva ca aveam de la rochita dar cand m-a gatit acasa mi-a dat-o! Altceve nu mai stiu ce sa iti mai zic, mai intreaba-ma tu ce vrei sa mai stii! Pupici!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Ian 2008, 16:12 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2008, 22:29
Mesaje: 4
Buna! Noi suntem sigur nasi la o nunta care va avea loc in iunie si, teoretic, la o nunta care nu stim sigur daca va avea loc - in august.
Problema cu a doua nunta ar fi ca mireasa e catolica, mirele ortodox si noi - ortodocsi. Aveti cumva idee daca in "formula" asta se pot cununa la catolici?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Ian 2008, 16:14 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2008, 22:29
Mesaje: 4
Citat:
buna fetelor!voi cununa si eu la sf. lui sept.sunt primii mei fini si am oarece emotii.daca stiti ceva legat de traditiile din buzau spuneti-mi.habar n-am ce se face pe-acolo:nbump:


:) Pai teoretic eu stiu ca nasii platesc biserica, buchetele si lumanarile.
Acum... depinde de relatia pe care o aveti.
La noi la nunta nasii au platit de exeplu DJ-ul pentru ca era o prietena si s-au ocupat ei. In rest biserica, lumanari, buchete am platit noi.
A, si parca mai auzisem ceva ca nasii ar cumpara si voalul miresei, da' nu stiu cat isi mai are rostul traditia asta ca majoritatea rochiilor vin cu voal.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Ian 2008, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

:) Pai teoretic eu stiu ca nasii platesc biserica, buchetele si lumanarile.
Acum... depinde de relatia pe care o aveti.
La noi la nunta nasii au platit de exeplu DJ-ul pentru ca era o prietena si s-au ocupat ei. In rest biserica, lumanari, buchete am platit noi.
A, si parca mai auzisem ceva ca nasii ar cumpara si voalul miresei, da' nu stiu cat isi mai are rostul traditia asta ca majoritatea rochiilor vin cu voal.


noua ne-au platit biseric si ne-au cinstit, ptr ca lumanarile si tot ce am cumparat erau de la agentia care a organizat.nu avea sens sa ne impartim...
Si voalul era cu rochia.
Acum depinde de fiecare, dar cred ca totul depinde de relatia cu nasii , cum spui tu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 21 Ian 2008, 17:55 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Buna! Noi suntem sigur nasi la o nunta care va avea loc in iunie si, teoretic, la o nunta care nu stim sigur daca va avea loc - in august.
Problema cu a doua nunta ar fi ca mireasa e catolica, mirele ortodox si noi - ortodocsi. Aveti cumva idee daca in "formula" asta se pot cununa la catolici?


Buna

La fel suntem si noi - si vom avea o nunta catolica. Preotul a spus ca nu e nici un fel de problema - doar ca daca preotul este cumva mai conservator e posibil sa nu accepte.

Asa ca ar fi cel mai bine sa va interesati inainte de un preot cu vederi mai moderne


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 04 Feb 2008, 16:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

Buna

La fel suntem si noi - si vom avea o nunta catolica. Preotul a spus ca nu e nici un fel de problema - doar ca daca preotul este cumva mai conservator e posibil sa nu accepte.

Asa ca ar fi cel mai bine sa va interesati inainte de un preot cu vederi mai moderne

Asa este, depinde de preot...
Noi , de exemplu, vom fii nasi in august la o pereche de tineri ortodocsi care vor fii cununati religios de un pastor penticostal(?)...bineinteles cu anumite conditii:-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 25 Apr 2008, 19:10 
Nou Venit

Membru din: 20 Apr 2008, 22:44
Mesaje: 2
buna!!!
si eu sunt nasa pe 12 iulie si mau anuntat pe 10 aprilie viitorii mei fini k sa-i cununam .
cu 20 mil sper sa- mi fac treaba destul de bine.si pot sa spun k mai si botez tot pe 12 iulie cu nunta cu tot pt k trebuie sa nasca fina pe 10 mai!!! 50 mil cred e cam mult dar acum depinde si unde are loc nunta
noisuntem din constanta si cununam undeva mai la vreo 80 km de constanta la tara undeva.(X):lol:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 08 Mai 2008, 14:51 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Si noi vom fi nasi pe 22.08.2009. Noi stim de anul trecut de cand s-au decis sa faca nunta. Si mireasa este sora mea:ndance: abia astept. Noi ne gandim la 50 de milioane bani pt aceasta nunta. Si vom plati noi preot, lumanari, batic, voal si ce mai trebuie. Voi afla la noi la nunta pt ca nasii vor sa plateasca ei aceste lucruri care se spune ca tin de ei. Pt ca noi trebuia sa mergem sa luam vesta pt mirele meu, i-am luat si pe fini la un magazin de miri si mirese. Am stat jumatate de ora in el, nu mai puteam sa o iau pe sora-mea de acolo. Era fascinata de rochii. A spus ca ea si-ar lua cate una pt fiecare ora:)Era foarte bucuroasa. Eu nu am fost asa din pacate:( sper ca ei sa nu aibe probleme si necazuri printre pregatiri cum am avut noi


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România