Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 08 Mai 2008, 19:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
buna!!!
si eu sunt nasa pe 12 iulie si mau anuntat pe 10 aprilie viitorii mei fini k sa-i cununam .
cu 20 mil sper sa- mi fac treaba destul de bine.si pot sa spun k mai si botez tot pe 12 iulie cu nunta cu tot pt k trebuie sa nasca fina pe 10 mai!!! 50 mil cred e cam mult dar acum depinde si unde are loc nunta
noisuntem din constanta si cununam undeva mai la vreo 80 km de constanta la tara undeva.(X):lol:;)


depinde la cine esti nas si unde e nunta.nu cred ca e prea mult 50 de mil.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 24 Iun 2008, 16:32 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Salutare toturor miresuci si nu numai.Eu voi fi nasa pt a doua oara in octombrie 2008.Vreau sa va spun ceva care mie mi se pare inedit.Viitorii fini nu au pretentie la dar.Adica ne-au cerut sa-i cununam chiar si fara dar.Noi avem si de luat din mot finutului nostru tot in octombrie si chiar nu dispunem de un buget prea mare. Si ne-am inteles sa-i cununam cu tot ce e necesar dar fara dar .Cum vi se pare?Eu zic ca vor fi niste fini minunati.Ideea e ca vor sa aiba alaturi nasi cu care sa poata discuta nu musai sa faca o avere la nunta.Ii inteleg perfect.Pe noi ne-au cununat nasii si au uitat de noi imediat dupa nunta.Noi nu avem cui cere un sfat.Si-mi pare tare rau.Casa de piatra tuturor.
Citat:

depinde la cine esti nas si unde e nunta.nu cred ca e prea mult 50 de mil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 09 Iul 2008, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Salutare toturor miresuci si nu numai.Eu voi fi nasa pt a doua oara in octombrie 2008.Vreau sa va spun ceva care mie mi se pare inedit.Viitorii fini nu au pretentie la dar.Adica ne-au cerut sa-i cununam chiar si fara dar.Noi avem si de luat din mot finutului nostru tot in octombrie si chiar nu dispunem de un buget prea mare. Si ne-am inteles sa-i cununam cu tot ce e necesar dar fara dar .Cum vi se pare?Eu zic ca vor fi niste fini minunati.Ideea e ca vor sa aiba alaturi nasi cu care sa poata discuta nu musai sa faca o avere la nunta.Ii inteleg perfect.Pe noi ne-au cununat nasii si au uitat de noi imediat dupa nunta.Noi nu avem cui cere un sfat.Si-mi pare tare rau.Casa de piatra tuturor.


si noua ne-au cerut sa venim fara dar, pt ca nasii lor i-au lasat cu 2 luni inainte de nunta.
dar mie sincer mi-e rusine.si vreau sa ma achit de datorii.nu pot sa ma duc sa nu dau nimic.asa ca voi face un efort, chiar daca cred ca este cea mai proasta perioada a noastra cu banii.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 09 Iul 2008, 23:17 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Citat:

si noua ne-au cerut sa venim fara dar, pt ca nasii lor i-au lasat cu 2 luni inainte de nunta.
dar mie sincer mi-e rusine.si vreau sa ma achit de datorii.nu pot sa ma duc sa nu dau nimic.asa ca voi face un efort, chiar daca cred ca este cea mai proasta perioada a noastra cu banii.




cam aceiasi e situatia si la noi.I-au lasat nasii inainte cu 5 luni.Si noi suntem intr-o situatie nu prea fericita cu banii dar speram sa avem macar putin la nunta si le vom mai da ceva dupa nunta.Cel putin asa speram.Noi mai luam si din mot la un finut tot in aceiasi luna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 23 Iul 2008, 15:18 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Citat:
buna!!!
si eu sunt nasa pe 12 iulie si mau anuntat pe 10 aprilie viitorii mei fini k sa-i cununam .
cu 20 mil sper sa- mi fac treaba destul de bine.si pot sa spun k mai si botez tot pe 12 iulie cu nunta cu tot pt k trebuie sa nasca fina pe 10 mai!!! 50 mil cred e cam mult dar acum depinde si unde are loc nunta
noisuntem din constanta si cununam undeva mai la vreo 80 km de constanta la tara undeva.(X):lol:;)





buna.Cum a fost ?Au iesit toate ca la carte?
Nu vrei sa ne impartasesti din experienta ta?Cum a iesit si nunta si botez in aceiasi zi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 09 Sep 2008, 12:52 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Fetelor cum merg pregatirile ?Gata cumparaturile? Noi mai avem mai putin de o luna si n-am luat inca nimic. Dar mai e timp nu?Voi cum stati la acest capitol?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 09 Sep 2008, 19:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
ar trebui sa te cam apuci pt ca nu mai este mult pana la nunta si daca lasi pe ultimul moment nu faci alceva decat sa te stresezi si sa te obosesti atunci inainte de nunta. eu am cam terminat cu pregatirile, sambata o sa fac ultimile achiziti.mai am de loat florile, buchetele si voalul. bafta la pregatiri :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 09 Sep 2008, 20:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
ar trebui sa te cam apuci pt ca nu mai este mult pana la nunta si daca lasi pe ultimul moment nu faci alceva decat sa te stresezi si sa te obosesti atunci inainte de nunta. eu am cam terminat cu pregatirile, sambata o sa fac ultimile achiziti.mai am de loat florile, buchetele si voalul. bafta la pregatiri :-*
ei ca nasi parca nu sunt chiar atatea de facut.nu?sau poate ma insel...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 01 Oct 2008, 20:14 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Parca nici nu-mi vine a crede ca mai avem o saptamana...Mai avem de dat comanda la lumanari si de cumparat nimicuri.Si pantofi pt ziua cea mare .Voi ce noutati aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Sep 2013, 20:53 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
floriy_mariy scrie:
Parca nici nu-mi vine a crede ca mai avem o saptamana...Mai avem de dat comanda la lumanari si de cumparat nimicuri.Si pantofi pt ziua cea mare .Voi ce noutati aveti?


eu pot spune ca sunt pregatita :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 23 Oct 2013, 21:11 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
eu pot spune ca sunt pregatita :nparty:[/quote]

:)) ce tare suna , zici ca mergi la taiere :)))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 23 Oct 2013, 21:12 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Am o super pereche de nasi, tot respectul pentru ei si pentru ajutorul acordat :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România