Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 12:44 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Ce de raspunsuri!!! Multumesc mult, dragelor! :D

Pai ar fi excelent sa fie lumanarile si biserica mai putin, de abia raman mai multi bani pentru dar. Eu v-am zis, preturile le-am luat de pe forumuri, n-am idee cat vor fi in realitate. Iar cu darul... vad ca majoritatea a supus cam 15 mil minim, asa ca o sa incercat sa fie atat. Nu stiu ei ce se asteapta, probabil nu prea asteapta mult, dar chiar nu vreau sa ne facem de ras.

Inca o data, multumesc ca mi-ati spus ce credeti! :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 14:46 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

pai de aia suntem aici sa ne ajutam. noi in 13 mai mergem la nunta la viitorii nostri nasi. sunt curioasa ce sume se invart pe acolo :)


Super, poate imi soptesti si mie. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 19 Apr 2006, 16:57 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

dar alea mele cel putin vor avea model super cool sus, pe albastru...mie mi se pare OK 1 mil din moment ce un fir de trandafir in sezon bate al 50.000 si in extra cand luam noi bate la 25.000....dar lumanari de 80.000....nu-s cumva de botez?! ca alea sunt mici (X)(X) ca si eu am vazut mici cu 500.000 lei dar alea sunt PENTRU BOTEZ


Nu mai nu sunt de botez.Doar le-am vazut in magazine de mirese, n-au cum sa fie si am si intrebat. Incredibil dar adevarat!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 04 Mai 2006, 14:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Si eu o sa fiu nasa pe 17 septembrie, adica la nici 2 luni dupa nunta noastra.....de-abia astept, chiar ne doream sa fim nasi.:)
Eu stiu ca noi trebuie sa platim biserica, lumanarile, voalul si baticul miresei, o oglinda pt ea si bineinteles darul de nunta.
Cred ca le vom da cam 500 de euro, voi ce spuneti, e ok?....

:lips:


:p:p:p e ciudat ....la mine parintii dau 1000 de euro de familie ( adik ai mei 1000 ...ai lui 1000 si eu cred...ca si nasii ar trebui sa fie pe aceeasi lungime de unda cu ei! Adik cam tot 1000!!! Vb si voi cu socrii si puneti la punct acest detaliu ...sa nu dea unii mai mult si altii mai putin! Pt. ca eu stiu ca nasul deschide darul ....si daca el da putin ....invitatii...vor da si mai putin!!(X)(X)(!)(!)(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 04 Mai 2006, 14:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
pai tu faci nunta cu stigare?


nu ...dar deja se stie cine cat va da....pt. ca am vb cu ai mei ..cu ai lui ...si sume se invarte pe aici! Nasii nu cred ca se lasa mai prejos! Iar cuplurile de rand - ceva in jurul a 200 de euro!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 04 Mai 2006, 17:37 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Gina, e minunat ca parintii vostrii isi permit. Cu nasii la fel sta treaba? Pentru ca n-ar fi prea corect, daca ei nu-si permit, sa li se sugereze sa atinga aceeasi stacheta. Totusi 1000 de euro sunt o gramada de bani. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 17:55 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Madi, asta daca o sa reusesti sa te intelegi cu ei. Eu am incercat, ca si tine, si n-am reusit, au tinut-o pe a lor pana am cedat noi. Si stiu ca nu le-a fost usor. :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Gina, e minunat ca parintii vostrii isi permit. Cu nasii la fel sta treaba? Pentru ca n-ar fi prea corect, daca ei nu-si permit, sa li se sugereze sa atinga aceeasi stacheta. Totusi 1000 de euro sunt o gramada de bani. :)


nu prea e o gramada 30 de milioane! si pe nasi nu ii obliga nimeni sa tina pasul cu noi!parintii se stie dintotdeanuna ca dau cel mai mare dar la o nunta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Madi, asta daca o sa reusesti sa te intelegi cu ei. Eu am incercat, ca si tine, si n-am reusit, au tinut-o pe a lor pana am cedat noi. Si stiu ca nu le-a fost usor. :(


asta voiam si eu sa zic...nu cred ca vor sta cu mainile in san sa te priveasca cum tu nu primesti darul de la ei!!iti dai seama ca te iubesc enorm si ca de aia au facut acele eforturi!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:33 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

nu prea e o gramada 30 de milioane! si pe nasi nu ii obliga nimeni sa tina pasul cu noi!parintii se stie dintotdeanuna ca dau cel mai mare dar la o nunta!!


Da, si la noi tot parintii au dat cel mai mult. Mai, cum o sa fiu nasa si stiu sigur ca n-o sa am 30 mil pentru dar, plus celelalte cheltuilei, iti dai seama ca atunci cand aud sume d'astea ma ia cu ameteala. :D

Stii ce vreau sa te intreb, ca tot o sa fii mireasa: te-ai supara daca nasii ti-ar da la masa mai putin decat parintii? Sincer! Chiar ma intereseaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Mai 2006, 20:01 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:


Pai tocmai asta e: ca o sa le fie greu...Si mai au si ei alte cheltuieli de facut: lume acasa, haine, incaltaminte...
Mama si-a renovat baile si acum face restul casei...O darama...Si ea zice ca vrea sa fac imprumut la CAR pt dar...Nu ti se rupe inima?....:(


Pai si ai mei cum crezi ca au facut? Tot imprumut! Si oricat am carait noi, n-a fost chip sa ne intelegem cu ei. :mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România