Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nasii ...
MesajScris: 21 Apr 2006, 14:02 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Discutii despre NASI: cine sunt, cum le propunem, ce obiceiuri/cadouri/obligatii implica, si tot ce mai doriti voi....

Discutiile anterioare au avut loc aici:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=1997


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 02 Iun 2006, 15:39 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Sal fetele, ce faceti? Dupa cate am mai citit pe aici, unele dintre voi aveti nunta f curand, asa ca va urez multa putere sa puteti trece cu usurinta si fara emotii peste clipele minunate pe care fiecare le asteptam si sa fiti fericite in primul rand si multumite de tot ce ati realizat.

Problema mea : (X)
Am auzit o discutie cand am fost la un gratar, vorbeau fetele despre nunti,iar acolo se afla si o familie care nu ne este asa apropiata dar care s-a oferit sa ne fie nasi, cand vom face noi nunta. Noi nasii deja ii avem si nu mai vrem altii. Stiu ca le pot zice in fata, uitati avem nasi, ne-ar fi facut placere sa fiti si voi, dar nu se poate, insa parca ma simt putin asa nu stiu cum, stanjenita. Dati-mi si mie o parere daca aveti timp va rog. Daca nu aveti timp..e ok :flowers: va ofer o floricica la toate in semn de multumire :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 02 Iun 2006, 15:55 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
Poti sa faci asa: le spui ca aveti nasi, dar daca vor sa fie si ei pot fi a doua pereche de nasi (se poate sa ai 2 perechi de nasi). Ori se retrag ei, ori raman si nu au cu ce sa va deranjeze.


Mda e si asta o posibilitate, dar nu stiu,nu mi-i pot imagina ca fiind nasii mei, adik nasa care o am deja..vb in fiecare saptamana cu ea...suntem f apropiati..chiar ne pot fi parinti spirituali..insa familia asta nu ma incanta cu nimic. Alta faza e ca nu m-ar deranja, insa nu vreau 2 perechi de nasi, pt ca se va mari lista invitatilot si tot asa..... Anyway..o scot eu la cap. Ms mult oricum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 02 Iun 2006, 16:12 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Mda e si asta o posibilitate, dar nu stiu,nu mi-i pot imagina ca fiind nasii mei, adik nasa care o am deja..vb in fiecare saptamana cu ea...suntem f apropiati..chiar ne pot fi parinti spirituali..insa familia asta nu ma incanta cu nimic. Alta faza e ca nu m-ar deranja, insa nu vreau 2 perechi de nasi, pt ca se va mari lista invitatilot si tot asa..... Anyway..o scot eu la cap. Ms mult oricum


stai calma. si noi am patit la fel. initial, inainte de a ne hotari sa ne casatori, 2 cupluri ne-au zis ceva de genul "cand va hotarati ne-ar placea sa va cununam noi"... in fine, cand a venit marea cerere (:D) noi ne-am gandit amandoi la un cuplu, cu care am vorbit si care a acceptat imediat (nici vorba de cei care se oferisera)...
faza si mai tare a fost cand am anuntat-o pe o prietena de-a mea ca ne casatorim... ea a sarit repede "vreau sa va cununam noi" :mellow:... si i-am spus ca deja avem nasi, dar ca apreciem gestul :flowers:
te sfatuiesc sa nu accepti doar pentru ca nu poti refuza. ba poti, te asigur!!! :ok: daca va spun direct in fata ca vor sa va cunune, spuneti-le frumos ca le multumiti, dar partea asta a fost deja rezolvata. si gata, nu trebuie sa va scuzati :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 02 Iun 2006, 16:19 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
suna bine "partea asta am rezolvat-o" ;)
si eu am multe persoane care vor sa ne fie nasi,dar nici ei nu's casatoriti.. insa cred ca pana la urma cuplul trebuie sa fie cel multumit, mai ales in privinta nasilor. Ms mult fetele pt raspunsuri. Sper sa nu mai fie nevoie sa ma rentorc cu problema asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 08 Iun 2006, 21:38 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
ca tot suntem la acest subiect cu nasii...noi ne-am ales nasii de prin aprilie asa ca aveam altii dar ne-au refuzat ca cica prea multe cheltuieli...fie ...si ne-am ales pe altii...nasii sunt unchii viitorului sot...ei stiu cam ce trebuie sa cumpere nasii si mirii...dar acuma am avut o discutie aprinsa cu iubi daca stie fiecare ce are de facut sa nu ma trezesc in ziua nuntii ca nu au luat lumanarile ...sau sa ma trezesc ca platesc eu biserica nu ca ar fi o tragedie ....ei sunt din acestia cum ca nasul cumpara aia,mirele ailalta ...dar eu nu as vrea sa fac dupa traditii...cu hora aia..nu stiu cum sa le zic...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 02:23 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
ca tot suntem la acest subiect cu nasii...noi ne-am ales nasii de prin aprilie asa ca aveam altii dar ne-au refuzat ca cica prea multe cheltuieli...fie ...si ne-am ales pe altii...nasii sunt unchii viitorului sot...ei stiu cam ce trebuie sa cumpere nasii si mirii...dar acuma am avut o discutie aprinsa cu iubi daca stie fiecare ce are de facut sa nu ma trezesc in ziua nuntii ca nu au luat lumanarile ...sau sa ma trezesc ca platesc eu biserica nu ca ar fi o tragedie ....ei sunt din acestia cum ca nasul cumpara aia,mirele ailalta ...dar eu nu as vrea sa fac dupa traditii...cu hora aia..nu stiu cum sa le zic...


pai gaseste si tu o ocazie in care sa stati de vorba si sa dezbateti tema nuntii. eu nu mi-am facut probleme cu nasii, insa ma temeam oarecum de ideile socrilor. asa ca de pasti ne-am intalnit toata familia si am discutat fiecare ce are de facut si ce pretentii are. pretentia mea a fost sa nu-mi vina cu lautari la imbracat, sa-mi cante si sa ma puna sa joc hora in fata casei... si in cele din urma au fost de acord. ideea e sa pui problema cu zambetul pe buze, sa nu se simta nimeni jignit sau atins in amorul propriu... si trebuie sa reusesti. acum ma trezesc eu sa dau sfaturi, ca mai am 1 zi pana la nunta :D
sa ne anunti ce ai facut :flowers: :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 12:38 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

pai gaseste si tu o ocazie in care sa stati de vorba si sa dezbateti tema nuntii. eu nu mi-am facut probleme cu nasii, insa ma temeam oarecum de ideile socrilor. asa ca de pasti ne-am intalnit toata familia si am discutat fiecare ce are de facut si ce pretentii are. pretentia mea a fost sa nu-mi vina cu lautari la imbracat, sa-mi cante si sa ma puna sa joc hora in fata casei... si in cele din urma au fost de acord. ideea e sa pui problema cu zambetul pe buze, sa nu se simta nimeni jignit sau atins in amorul propriu... si trebuie sa reusesti. acum ma trezesc eu sa dau sfaturi, ca mai am 1 zi pana la nunta :D
sa ne anunti ce ai facut :flowers: :lips:


mersi de sgat,gina! oricum iubi face cu hora in fata blocului...eu nu vreau asa ceva..sincer nu ma omor dupa hore...
oricum cand e sa ne ducem cu un cadou pt ei mai stam atunci de vorba...
deci eu fara hora vreau ...nu-mi place deloc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 15:13 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Casa de piatra tuturor fetelor ce au nunta maine!!!Si eu ma duc la nunta celei mai bune prietene. Sa fiti iubite si fericite.:rocker::rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 18:14 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Casa de piatra tuturor fetelor ce au nunta maine!!!Si eu ma duc la nunta celei mai bune prietene. Sa fiti iubite si fericite.:rocker::rocker:


chiar asa ca si uitasi de cand cu pregateala asta ....CASA DE PIATRA FETELOR CARE AU NUNTA MAINE! SA AVETI O NUNTA CA IN POVESTI SI O CASNICIE CA IN BASME!!:ok::lol::love::p;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 19:21 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Casa de piatra si tot ce va doriti, miresicilor de 10 iunie!%%-


stiati ca gina_d are nunta maine? o sa vina sper cu detalii cum a fost la nunta...impresii ...una alta! ce mai o sa fie o fericita ..si ne va sfatui una alta:ok:;):lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 09 Iun 2006, 20:50 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Noi am fost aici in fiecare zi:D Tu ai tras chiulul:D Bine ai revenit!:lips:


da mady..asa e ce sa faci ba am avut examen ba un alta sunt cam chiulangioaica...mi-a fost asa dor de voi;):rocker::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NASII ...
MesajScris: 10 Iun 2006, 01:44 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

da mady..asa e ce sa faci ba am avut examen ba un alta sunt cam chiulangioaica...mi-a fost asa dor de voi;):rocker::lol:


mai, fetelor, dupa cum vedeti, sunt f aproape de ziua nuntii si tot pe net stau :D
adica am o gramada de treaba inca :mellow:, abia au plecat niste prieteni de la mine... in fine, nu stiu cat am sa dorm la noapte :wacko:... dar de intrat SIGUR intru dupa nunta :D... poze am sa pun cand voi avea, dar o vorba-doua va zic cat de curand :ok:
dupa cum ii spuneam azi si lui mady, ma voi gandi cu drag la voi toate maine seara, fiindca mi-ati fost aproape si sunteti o parte din nunta mea :love:
va pup dulce si mai vorbim cand voi fi o "duamna" :D :D :D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România