Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 10 Iun 2006, 14:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

la ce te gandeai a? da-mi privat si spune-mi..ti-am vaz poze de la nunta...foalte mumoasa esti..si ti-as stat supel bine..chiar mi-a placut...Casa de Piatra si felicitari..sa fiti fericiti!


multumim:~*:-* ma gandeam la intarzieri prevestitoare de copii:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 15 Iun 2006, 02:36 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

multumim:~*:-* ma gandeam la intarzieri prevestitoare de copii:)


haha...acum am vazut..da` ai dreptate..asta nu mi-ar fi trecut prin cap.. :) anyway....cred ca sunt multi care ar reactiona frumos la o astfel de intarziere..mai ales daca e dorita :P asa ca..bafta tie...ai avut nunta...acusi vin si copilasii...apropo ..f faine pozele. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 03 Noi 2006, 17:37 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

eu o sa intru cu tata in biserica...asa am vb cu preotul. desi e nasol ca e biserica intunecoasa si oricum nu se vede mare lucru. dar macar stiu ca ma duce tata desi suntem ortodoxi

referitor la alte intarzieri...cred ca as alerga sa fac avort din prima. nu ne dorim copii in viitorul cincinal (la propriu) si la cate avem acum pe cap (scoala, lucru, casa noua de construit) nici nu imi trece prin cap sa fac un copil


Atunci,nu te supara pe mine, nu trebuie sa existe momentul in care alergi la doctor pt avort, poate fi prevenit.Ma insel?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 03 Noi 2006, 18:14 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

pai iau pilule de 4 ani deci nu am cum sa raman fara sa stiu. de aceea nici nu imi pun problema de o surpriza neasteptata. in 4 ani nu am avut nici o intarziere de nici un fel. chiar nu stiu ce e cu avorturile ca nu am avut ghinionul sa am nevoie. stiu ca se poate face pana in luna 3-a...altceva nu ma intere atata timp cat am grija cu pastilutele


Mie pastilele mi-au facut f rau si le-am lasat.La un control la ginecolog, dupa ce nu mi-a venit menstruatia timp de 1 an, m-a facut doctorul nebuna, pt ca m-am dus asa tarziu deoarece eram cat p-aci sa raman sterila.Si m-am speriat.Mai ales ca iubitul meu vrea copii cu mine cat mai multi.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 03 Noi 2006, 18:19 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
nasol asa. eu am lunar menstruatie dar tine putin (max 3 zile), ma duc si eu la control regulat si pana acum e totul ok.


Pai si pe mine ma tine max 3 zile dar acum nu i-au pastile, am facut un tratament si vad ca a inceput sa se regleze.Multumesc lui Dumnezeu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 03 Noi 2006, 18:27 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
dah e bine ca se regleaza acum. eu nu fac prostii de genu sa nu fac pauza intre blistere (ma rog, o data la ocazii speciale nu fac, dar nu e obisnuinta). eu fara aveam si cate o sapt intreaga.


Fetele eu v-am lasat.Va pup un weekend extraordinar si linistit si ne vedem Luni.Pupiiiiiiiii:nwink:(X):~*:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 10 Ian 2007, 04:13 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
sa intarzie mireasa ..sau ciclu(X)e tare:ndance:
eu iau pastile si am socotit si imi vine fix duminica dupa nunta....
ideea e ca acuma am sa fac o pauza , sa il mai decalez cumva, imi zicea cineva sa iau pastile in continuare luna respectiva, dar parca nu e chiar bine...
sper sa nu intarzii la biserica, si sa intarzie ciclu...adica sa reusesc sa il decalez..nu de tot..:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 11 Ian 2007, 16:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
sa intarzie mireasa ..sau ciclu(X)e tare:ndance:
eu iau pastile si am socotit si imi vine fix duminica dupa nunta....
ideea e ca acuma am sa fac o pauza , sa il mai decalez cumva, imi zicea cineva sa iau pastile in continuare luna respectiva, dar parca nu e chiar bine...
sper sa nu intarzii la biserica, si sa intarzie ciclu...adica sa reusesc sa il decalez..nu de tot..:D


Poti sa iei pastilele luna respectiva fara pauza de 7 zile, adica o folie dupa alta folie si luna respectiva scapi de acest disconfort.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 12 Ian 2007, 15:13 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


Nu e nici o problema daca incepi a doua folie fara pauza... Numai sa nu-ti faci un obicei din asta:wok:


Eu n-am mai folosit de ceva timp pastile si ar cam fi cazul.......dar nush ce sa fac.Am cam avut eu ceva pb dar......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 12 Ian 2007, 19:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Eu n-am mai folosit de ceva timp pastile si ar cam fi cazul.......dar nush ce sa fac.Am cam avut eu ceva pb dar......



Eu le recomand cu caldura, am luat mai multi ani cu pauzele de rigoare si a fost super ok.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 12 Ian 2007, 22:39 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Eu le recomand cu caldura, am luat mai multi ani cu pauzele de rigoare si a fost super ok.:ok:


Pe mine m-a dat o doctorita peste cap rau acum ani de zile si inca n-am gasit doctorul care sa reuseasca sa ma faca bine...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 20 Ian 2007, 01:50 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Eu le recomand cu caldura, am luat mai multi ani cu pauzele de rigoare si a fost super ok.:ok:

si eu le recomand, desi eu le iau de protectie, sunt unele prietene care le iau nevoite de durerile lunare...
deocamdata fac o pauza , sa vad ce se intampla...si daca nu ,recurg la varianta 2 cu 2 folii una dupa alta...
e o mica problema asta pt mine, dar o miresica ma intreba daca poate intra in biserica(X)...asta chiar e tare, ca eu nu m-am gandit ca nu intru in biserica, ca oricum in cazuri din astea se fac exceptii, sau asa cred eu..nu mi-am pus inca problema asta asa serios


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 25 Iul 2007, 23:07 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Am cautat si eu filmul "Runaway Bride" dar nu l-am gasit...mai caut.

Eu i-am spus odata cand aam fost suparata ca sa calculeze de cate ori a intarziat el, pentru ca atata timp o sa intarziu eu la nunta :)) desi nu o sa am cum ca si la noi este traditia ca mirele sa mearga dupa nasi iar apoi impreuna cu nasii dupa mireasa :) numai daca nu fug de acasa (X)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 06 Aug 2007, 03:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Mie pastilele mi-au facut f rau si le-am lasat.La un control la ginecolog, dupa ce nu mi-a venit menstruatia timp de 1 an, m-a facut doctorul nebuna, pt ca m-am dus asa tarziu deoarece eram cat p-aci sa raman sterila.Si m-am speriat.Mai ales ca iubitul meu vrea copii cu mine cat mai multi.:lol:



nu pot sa cred.....(X)(X)(X)cum sa-ti vina dupa un an si sa nu te duci la control.cred ca ai fost inconstienta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România