Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:06


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa ani:)
MesajScris: 07 Iun 2006, 01:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
eu am auzit ca femeile devin mult mai calme si mai sigure pe ele dupa casatorie...pt mine e prea repede sa ma pronunt:) azi am rostit pt prima data cuvintele sotul meu iar el m-a prezentat saptamana trecuta sotia mea:) m-am simtit bine, ce sa zic :~* da' asta nu ma face mai calma:)
un singur lucru n-as vrea: sa nu ne plafonam, sa nu devenim multumiti de viata noastra linistita sa nu intram intr-o rutina si sa ne trezim la 50 de ani ca timpul a trecut pe langa noi, copiii sunt mari iar noi ne simtim ca doi straini..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 07 Iun 2006, 01:50 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
eu am auzit ca femeile devin mult mai calme si mai sigure pe ele dupa casatorie...pt mine e prea repede sa ma pronunt:) azi am rostit pt prima data cuvintele sotul meu iar el m-a prezentat saptamana trecuta sotia mea:) m-am simtit bine, ce sa zic :~* da' asta nu ma face mai calma:)
un singur lucru n-as vrea: sa nu ne plafonam, sa nu devenim multumiti de viata noastra linistita sa nu intram intr-o rutina si sa ne trezim la 50 de ani ca timpul a trecut pe langa noi, copiii sunt mari iar noi ne simtim ca doi straini..



cred ca totul depinde de cum privesti lucrurile...uite, noi stam de aproape 3 ani impreuna si categoric nu ne-am plafonat dar o rutina s-a instalat totusi...ne-am format obiceiuri comune, lucruri pe care le facem mai mult sau mai putin regulat...eu chiar cred ca omul are nevoie de o rutina pentru a se simti stapan pe el...
dar asta nu inseamna ca, din cauza ca suntem obisnuiti unul cu celalalt, nu ne mai distram, nu mai facem lucruri traznite, adica nu inseamna ca nu mai suntem ca la inceput...poate din contra...ne place sa facem mereu ceva nou, ceva care sa ne faca sa simtim ca traim, ne place sa descoperim lumea...intr-un cuvant...noi nu ne plictisim in doi...si imi place sa cred ca nu o sa vina o zi in care sa se intample si asta...o sa ne cautam mereu alte si alte provocari...

apropo...si eu le mai zic alor lui chestii de genul " da' sotul meu unde-i? " ...provoaca rasete si eu ma simt...cu fluturasi in stomac...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 16 Aug 2006, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Da, acelasi lucru mi se intampla si mie dupa 4 ani, tot asa ma intreba nasa si acum:mellow: cand avem o fetita de 2 ani si 4 luni, este cam deplasata nasa mea putin:ermm: Pune intrebari cam aiurite :devil:


chiar ma gandeam ca parerea ta ar fi cea mai potrivita avand in vedere experienta:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 16 Aug 2006, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
intr-adevar nu s-a schimbat nimic! totul este asa cum era inainte! trebuie sa ma mai obisnuiesc eu cu noul nume de familie pentru ca in continuare ma recomand cu vechiul :mellow:(X)


si mie mi se intampla:) plus ca la sv nu mi-au schimbat numele in toate bazele de date si provoc tot felul de confuzii:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 16 Aug 2006, 15:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Da, e la fel!
Doar ca eu deja m-am obisnuit cu noul nume, doar actele trebuie sa le schimb...


nici n-am apucat sa te felicit!:( dar iti doresc sa va iubiti mereu si sa fiti la fel de fericiti ca acum!!
mi-a placut f mult poza aia cand esti furata! f frumoasa!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 16 Aug 2006, 16:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Inseamna ca se misca greu pentru ca mie au reusit sa mi-l schimbe cu mare succes. S-au si obisnuit cate unii cu noul nume (inclusiv eu)...

dap.. se misca cam greu...dar pb a fost ca eu am aplicat pt un nou job pe care am aflat ca l-am luat cu cateva zile inainte de nunta, asa ca formalitatile au fost facute cu vechiul nume:) si fiind la inceput n-am prea avut timp sa ma ocup de asta iar acum oamenii constatata cu surprindere ca primesc mailuri de la alta persoana decat cea cu care au discutat la tel:) adresa de mail e cu vechiul nume, iar atunci cand sun tel afiseaza noul nume:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 07 Sep 2006, 18:01 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
fetelor eu nu gresesc daca zic ca la mine s-a schimbat ceva.Dupa nunta imediat ce am venit aici el e mult mai grijuliu si cauta ca un disperat casa unde sa fim doar noi doi si sa facem "piknik-uri pe covor".A indraznit de a zis lui mumasa si la unul din frati:"De astazi inainte cine nu o respecta pe ea nici in casa mea sa nu vina".Dupa 3 ani de zile a indraznit sa le puna pumnul in bot la ai lui.Sa nu mai zicem ca din iubi si amore nu mai iesim.Dar asta faceti si voi:ok::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 07 Sep 2006, 18:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
fetelor eu nu gresesc daca zic ca la mine s-a schimbat ceva.Dupa nunta imediat ce am venit aici el e mult mai grijuliu si cauta ca un disperat casa unde sa fim doar noi doi si sa facem "piknik-uri pe covor".A indraznit de a zis lui mumasa si la unul din frati:"De astazi inainte cine nu o respecta pe ea nici in casa mea sa nu vina".Dupa 3 ani de zile a indraznit sa le puna pumnul in bot la ai lui.Sa nu mai zicem ca din iubi si amore nu mai iesim.Dar asta faceti si voi:ok::D

ce bagaboanta ,mik esti!!! El face asa si din cauza ca esti insarcinata! E un semn bun! Bv. voua!:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: un subiect pe care-l vom aborda peste cativa a
MesajScris: 07 Sep 2006, 18:59 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
in ziua de astazi e important sa stii sa te descurci.Doar asa am scapat de cretina de soaramea.:-`:ok::D:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România