Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 26 Iul 2007, 02:59 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
mi-e mi-a luat 4 zile sa ma indragostesc...
totul a inceput acum 4 ani si ceva. eram copila...nici 18 ani impliniti, cuminte (a se citi virgina) si cu capul la tot felul de minuni, numai la relatii serioase nu. aveam un prieten, nimic foarte serios, din bucuresti.
intr-o dupa amiaza, prin aprilie, eram acasa. aveam chef de ceva dulce si m-am apucat sa improvizez niste gogosi. si framantam eu de zor la aluat, ma facusem din cap pana in picioare numai faina, cand suna cineva la usa.deschid, era un amic de-al meu.numai ca nu venise singur, ci cu un coleg de-al lui de clasa,alex, super-bine, dar pe masura de arogant si totusi intotdeauna cu cateva fete dupa el. nimic deosebit pana aici. am facut cunostinta, a trecut timpul si au plecat. mai tarziu, ne-am intalnit din nou, eu, sora mea (cu 2 ani mai mica) si prietenul nostru, ionut. am vorbit noi de-ale noastre, numai ca a aparut alex in discutie. am inceput sa licitam, care dintre mine si sora-mea sa-l pastreze. ca sa ne linisteasca, ionut ne-a dat vestea cea mare: linistiti-va, are si un frate geaman.
asta a fost tot. timpul a trecut, am hotarat ca prioritatea mea e prietenul din perioada aceea, si nu trebuie sa mai fac ceea ce faceam(:devil:). la 3 zile dupa ce am facut 18 ani am ajuns in bucuresti, prietenul era singur acasa...si va dati seama ce a urmat. numai ca de a doua zi de dimineata nu l-am mai vazut. dupa 2 luni, mai mult de curiozitate decat de indragostita, a urmat un alt prieten, timp de aproape un an. in iulie, ne-am despartit. sau, nu ne-am despartit, dar el a ajuns la concluzia ca de fapt nu tinea la mine, dar era dispus sa continuam, asa...ne ma intalnim, ne mai... am fost surprinsa. dar nu pentru mult timp. mi-am vazut de examenele de admitere la facultate iar in ultima zi de examene,ionut, vechiul meu prieten ma astepta la poarta facultatii impreuna cu mai multi amici comuni. era si alex acolo, la fel de arogant si la fel de bine. nu am dat prea multa importanta. cand am ajuns acasa, m-a invitat sa iesim in oras in noaptea aia, desi eu nu ieseam asa. si am acceptat, fara insa sa stiu ce urma sa spuna tatal meu, a carui aprobare trebuia sa o cer. norocul meu a fost ca era bine dispus si m-a lasat, normal, insotita de sora mea.
pe drum i-am zis surorii mele ca ii fac un cumnatel nou. ea, cum credea ca eram cu fostul inca , nu m-a luat prea mult in seama.
a ezitat mult pana sa ma abordeze, iar cand a facut-o, nu a venit personal sa-mi spuna ce vrea, si-a trimis fratele geaman. dupa o jumatate de ora, mi-a zis ca vrea sa vorbim. numai ca dupa prima intrebare, nu m-am mai putut abtine si l-am sarutat.
cand ne-am intors la ceilalti, sora mea era lipta de fratele lui geaman.
au urmat 4 zile frumoase. stateam toti 4 toata ziua, povesteam, glumeam...atunci s-a intamplat...m-am idragostit.
numai ca eu eram copil cuminte si nu puteam iesi fara voia tatalui meu si intr-o seara a iesit fara mine. apoi am aflat ca mai era cu cineva. nu era cine stie ce, dupa 4 zile, dar ne mintise pe amadoua. eu am fost mai cerebrala, nu am aratat ce simteam de fapt. ea insa...a profitat de asta, a plans, s-a dat ranita si a castigat. o luna jumatate (atat a durat relatia lor, daca poate fi numita asa) am asteptat. si ceva imi spunea ca de fapt ei nu vor fi mult impreuna si se va intoarce la mine. si asa a fost. dupa o luna jumate el si-a dat seama ca pe mine ma vrea. bineinteles ca nici de data asta nu a facut el primul pas. pe 1 octombrie 2004 l-am sarutat din nou eu.
de atunci aproape un an totul a fost aproape perfect (ca sa nu fie totul bine, ne chinuia doamna soacra). eu in primul an la facultate, el lucra (desi avem aceeasi varsta), dar intre timp invata pentru scoala de maistri militari de marina (care se afla in constanta). iar in iulie 2005 am primit vestea: a intrat la scoala. o luna jumate am tinut-o intr-un plans. stiam deja ce implica o relatie la distanta. dar nu am putut schimba nimic. in tot timpul de pana la examen am sperat, constient sau nu, ca nu va pleca, dar a facut-o. numai ca, au trecut cei 2 ani de scoala, si acum ne apropiem cu pasi repezi de absolvire. sambata, 28 iulie, puiul meu va fi maistru militar, si cosmarul nostru va lua sfarsit. sa nu mai spun ca ne pregatim de nunta, ca doar de asta sunt pe ghid. mai avem putin si facem 3 ani impreuna si suntem cei mai fericiti oameni pentru ca am reusit sa realizam ceva impreuna, asta desi suntem inca niste copii.
inca nu-mi vine sa cred ca se intampla, in sfarsit. probabil doar cand ma voi vedea casatorita cu omul pe care il iubesc voi fi mai fericita decat sunt acum.
asta e pvestea mea. cam lunga, dar vreau sa cred ca nu plictisitoare.
multumesc pentru rabdare.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 26 Iul 2007, 13:56 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
In urma ca doi ani, eu cu prietenii mei urma sa mergem la un concert, printre care s-au facut anuntate si alte persoane pe care eu personal nu le stiam.
La o rascruce de drumuri il asteptam pe "el" ...bineinteles eram cu inca 3 prieteni. Cand l-am vazut fugind catre noi, m-am indragostit :) suna aiurea dar atata era de special pentru mine cand l-am vazut, era dragalas...cand am facut cunostinta cu el cred ca toata am rosit, deja simteam acei fluturasi in stomac. Pe drum urma sa ne mai intalnim cu inca cativa prieteni dar intre timp "el" s-a oprit sa-si ieie o cafea ca era tare adormit :blink: tocmai venise de la antrenamente si era obosit. Atunci a deschis ochii mai bine si m-a vazut (X) (cafea fermecatoare). Ajunsi la concert, a inceput sa ploaie iar din pacate mi s-a rupt sabotul :) si umblam desculta prin ploaie cu sabotii in mana...ghinion mare :D am patit multe in ziua aia :)....era ceva melodie de la Voltaj, nu mai stiu sigur care ca nu am bagat de seama la cat eram de fericita :) stiu c aatunci l-am zgariat pe unghiutele mele pe piept :D dar intentionat.
La plecare ne-am urcat patru in taxi, eu cu prietena mea cea mai buna, inca un amic si el bineinteles...doar nu avea sa ma lase singura. Am condus-o pe prietena mea si apoi pe mine, dar incercam amandoi sa scapam de celalalt amic caruia ii placea de mine...intr-un final ne-am dat seama ca nu mai putem scapa de el si nu ne-am mai stresat B)

In urmatoarele zile, ne vedeam zilnic de la 9 dimineata la 12/ 1 dimineata...fara sa mai trecem pe acasa....puteam sa povestesc orice cu el, il adoram din prima clipa....stiam ca e pentru mine O:)

Ieseam impreuna dar fara sa stie prietenii nostri, timp de 2 saptamani iar dupa 1 luna fara o zi am facut relatia oficiala...iar anul acesta in 16 iulie am facut 2 ani de atunci.

Pentru mine (cred ca si pentru el) a fost cea mai frumoasa vara si plina de peripetii....
Chiar in seara aceea, a concertului s-au mai intamplat multe...stateam la masa si aruncam unul dupa altul cu popcorn...deja se infiripa ceva ca nu faci chiar cu orice asa ceva :) nu prezi popcornu pe necunoscuti :D
Tot in seara aceea el a luat si o amenda mica :))

Imi place sa imi amintesc de momentele frumoase din viata mea de cand l-am cunoscut pe el, au fost cele mai frumoasa din viata mea...am si scris intr-un caietel cum s-au petrecut toate...de-a lungul acestor ani...ca sa am ce citi cand pleaca el in cantonamente :huh:


Sper ca nu v-am plictisit :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 26 Iul 2007, 16:42 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
Foarte frumoase toate povestile de dragoste,iar pt cei ce cred ca nu exista dragoste la distanta,iata si povestea mea.
Ne-am cunoscut cand eu aveam doar 17 ani, evident la discoteca.Iar el tocmai terminase liceul si se pregatea de admitere la facultate.Dar mintile i-au fost furate :love:si in loc sa stea sa invete ieseam zilnic.Bineinteles ca admiterea la facultate a fost un esec-dar tot raul spre bine-am avut timp un an de zile sa ne cunoastem ,sa ne dam seama ca ne iubim.Dar a mai urmat o vara-cand de aceasta data eram amandoi in febra examenelor-si uite asa am intrat amandoi la ce facultate ne-am dorit-eu la Iasi si el la Bucuresti.Da,intradevar la 7 ore de mers cu trenul unul de celalalt.In timpul saptamanii eram la cursuri iar week-endurile ni le petreceam pe trenuri.Si credeti ca au fost numai 4 ani?NU,au fost 6 ani pt ca atat a durat facultatea mea,iar el a mai facut inca 2 ani de master.Dar am rezistat si dragostea nostra este la fel de pura ca la 17 ani,doar ca acum mintea este mai coapta si privim lucrurile mai matur.Cum am putut?Noi avem un motto-Si exact asta am facut fiecare dintre noi-am fost oameni DEMNI DE IUBIT. Iar in aprilie,dupa 9 ani de zile am spus marele DA,scriind pe invitatii-,,In deplina intelegere si respect vom depune juramantul iubirii pe viata".Intr-adevar acesta este secretul-iubirea,intelegerea si respectul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 26 Iul 2007, 16:47 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
scuze,ma grabeam si nu am scris motto-ul nostru,care este urmatorul: ,,nu poti face pe cineva sa te iubeasca,dar ceea ce poti face este sa fii un om demn de iubit!"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Iul 2007, 01:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
In urma ca doi ani, eu cu prietenii mei urma sa mergem la un concert, printre care s-au facut anuntate si alte persoane pe care eu personal nu le stiam.
La o rascruce de drumuri il asteptam pe "el" ...bineinteles eram cu inca 3 prieteni. Cand l-am vazut fugind catre noi, m-am indragostit :) suna aiurea dar atata era de special pentru mine cand l-am vazut, era dragalas...cand am facut cunostinta cu el cred ca toata am rosit, deja simteam acei fluturasi in stomac. Pe drum urma sa ne mai intalnim cu inca cativa prieteni dar intre timp "el" s-a oprit sa-si ieie o cafea ca era tare adormit :blink: tocmai venise de la antrenamente si era obosit. Atunci a deschis ochii mai bine si m-a vazut (X) (cafea fermecatoare). Ajunsi la concert, a inceput sa ploaie iar din pacate mi s-a rupt sabotul :) si umblam desculta prin ploaie cu sabotii in mana...ghinion mare :D am patit multe in ziua aia :)....era ceva melodie de la Voltaj, nu mai stiu sigur care ca nu am bagat de seama la cat eram de fericita :) stiu c aatunci l-am zgariat pe unghiutele mele pe piept :D dar intentionat.
La plecare ne-am urcat patru in taxi, eu cu prietena mea cea mai buna, inca un amic si el bineinteles...doar nu avea sa ma lase singura. Am condus-o pe prietena mea si apoi pe mine, dar incercam amandoi sa scapam de celalalt amic caruia ii placea de mine...intr-un final ne-am dat seama ca nu mai putem scapa de el si nu ne-am mai stresat B)

In urmatoarele zile, ne vedeam zilnic de la 9 dimineata la 12/ 1 dimineata...fara sa mai trecem pe acasa....puteam sa povestesc orice cu el, il adoram din prima clipa....stiam ca e pentru mine O:)

Ieseam impreuna dar fara sa stie prietenii nostri, timp de 2 saptamani iar dupa 1 luna fara o zi am facut relatia oficiala...iar anul acesta in 16 iulie am facut 2 ani de atunci.

Pentru mine (cred ca si pentru el) a fost cea mai frumoasa vara si plina de peripetii....
Chiar in seara aceea, a concertului s-au mai intamplat multe...stateam la masa si aruncam unul dupa altul cu popcorn...deja se infiripa ceva ca nu faci chiar cu orice asa ceva :) nu prezi popcornu pe necunoscuti :D
Tot in seara aceea el a luat si o amenda mica :))

Imi place sa imi amintesc de momentele frumoase din viata mea de cand l-am cunoscut pe el, au fost cele mai frumoasa din viata mea...am si scris intr-un caietel cum s-au petrecut toate...de-a lungul acestor ani...ca sa am ce citi cand pleaca el in cantonamente :huh:


Sper ca nu v-am plictisit :)



dragoste la prima vedere?foarte frumoasa povestea, dar eu tot nu pot sa inteleg cum te-ai indragostit de el cand alerga spre grupul vostru?:nlol::nlol::nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Iul 2007, 03:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


dragoste la prima vedere?foarte frumoasa povestea, dar eu tot nu pot sa inteleg cum te-ai indragostit de el cand alerga spre grupul vostru?:nlol::nlol::nlol:



ei ;) era un mod de a spune....cand l-am vazut ca alerga nici macar nu stiam ca el e cel cu care trebuia sa ne intalnim, dar cand deja era aproape de noi si incetinea din alergat...mi-am dat seama ca e el, si cand l-am privit...mi-a placut, pe drum spre concert numai spre el imi erau atintitii ochii :))...sau bine noah...recunosc spre funduletzu lui (X) ...stateam cu prietena mea in spate si ne uitam care ce are mai fain :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Iul 2007, 04:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


ei ;) era un mod de a spune....cand l-am vazut ca alerga nici macar nu stiam ca el e cel cu care trebuia sa ne intalnim, dar cand deja era aproape de noi si incetinea din alergat...mi-am dat seama ca e el, si cand l-am privit...mi-a placut, pe drum spre concert numai spre el imi erau atintitii ochii :))...sau bine noah...recunosc spre funduletzu lui (X) ...stateam cu prietena mea in spate si ne uitam care ce are mai fain :))



ok am inteles.credeam ca te-ai indragostit de el pt ca alearga frumos:nlol::nlol::nlol::p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Iul 2007, 18:23 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Foarte frumoase toate povestile de dragoste,iar pt cei ce cred ca nu exista dragoste la distanta,iata si povestea mea.


pai cum sa nu cred in dragoste la distanta, daca si a noastra a fost la fel? ce-i drept, la noi 2 ani a tinut despartirea asta, si nu au fost 7 ore de mers ci numai 3 jumate, dar pana acum a meritat efortul.
intre noi fie vorba, nu-i asa ca sunt frumoase regasirile?:nwink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 07 Sep 2007, 20:33 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Ne-am cunoscut acum 5 ani...intamplarea ( sau nu) a facut ca intr-o zi la biroul meu de la Tg mures sa apara un nou reprezentant al unui furnizor cu care deja colaboram. Trebuia sa-i fac rapoarte le vroia la ore fixe..era foarte dur si stresant , ma enerva cumplit omul asta dar ma si incita. In fine, am iesit dupa ceva vreme la o masa impreuna si discutad cu el am incercat sa-i vad si alta latura. Mi-am data seama ca-mi placea , dar trebuia sa stau deoparte intrucat erau leg de serviciu.Intr-o zi seful mi-a propus sa ma transfer la Bucuresti..era ok, eram fericita, dar ma gandeam ca pe el nu o sa-l mai vad. Dupa 2 zile de la mutarea mea m-a sunat. Ca nu mai e pe zona Ardeal si ca l-au mutat si pe el pe Bucuresti/ Constanta.(fara sa mai avem vreo leg de serviciu) A fost cea mai fericita zi din viata mea. Au urmat intalnirile, ne-am cunoscut mai bine, il devoram, il iubeam la nebunie . El era retinut. Tinea la mine stiam asta, dar se petrecea ceva. Nu vroia sa mergem prea departe cu relatia . Nu am inteles de ce , pana intr-o zi, cand ne-am vazut si mi-a aratat pasaportul . Viza de immigrant in Canada. Mi s-a taiat rasuflarea.Omul pe care il vroiam aproape urma sa plece in Canada definitiv. Mi-a zis apoi ca procedeul de emigrare a fost lung si ca nu stia sigur daca va primi sau nu viza si....Nici nu auzeam ce-mi explica, visele mele erau naruite...A sosit clipa cand l-am dus la aeroport. Nu stiam daca era ultima data cand il vedeam, ma inecam in lacrimi..eram distrusa. A urmat apoi un an jumate de conversatii pe messenger, trezit la 4 dim sa apuc sa vorbesc cu el ( diferenta de fus orar 7 ore)... Totul pana intr-o zi, cand m-a sunat si m-a rugat sa-i astept un prieten la aeroport care sosea cica din Canada intr-o vacanta in Ro.Zis si facut, numai ca persoana pe care am zarit-o in aeroport era chiar el:-`...Am crezut ca lesin. Iubitul meu se intorsese acasa definitiv. Au trecut 2 ani de atunci, 2 ani fericiti si pe 6 octombrie celebram nunta. Sunt cea mai fericita persoana de pe Pamant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 07 Sep 2007, 22:23 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ne-am cunoscut acum 5 ani...intamplarea ( sau nu) a facut ca intr-o zi la biroul meu de la Tg mures sa apara un nou reprezentant al unui furnizor cu care deja colaboram. Trebuia sa-i fac rapoarte le vroia la ore fixe..era foarte dur si stresant , ma enerva cumplit omul asta dar ma si incita. In fine, am iesit dupa ceva vreme la o masa impreuna si discutad cu el am incercat sa-i vad si alta latura. Mi-am data seama ca-mi placea , dar trebuia sa stau deoparte intrucat erau leg de serviciu.Intr-o zi seful mi-a propus sa ma transfer la Bucuresti..era ok, eram fericita, dar ma gandeam ca pe el nu o sa-l mai vad. Dupa 2 zile de la mutarea mea m-a sunat. Ca nu mai e pe zona Ardeal si ca l-au mutat si pe el pe Bucuresti/ Constanta.(fara sa mai avem vreo leg de serviciu) A fost cea mai fericita zi din viata mea. Au urmat intalnirile, ne-am cunoscut mai bine, il devoram, il iubeam la nebunie . El era retinut. Tinea la mine stiam asta, dar se petrecea ceva. Nu vroia sa mergem prea departe cu relatia . Nu am inteles de ce , pana intr-o zi, cand ne-am vazut si mi-a aratat pasaportul . Viza de immigrant in Canada. Mi s-a taiat rasuflarea.Omul pe care il vroiam aproape urma sa plece in Canada definitiv. Mi-a zis apoi ca procedeul de emigrare a fost lung si ca nu stia sigur daca va primi sau nu viza si....Nici nu auzeam ce-mi explica, visele mele erau naruite...A sosit clipa cand l-am dus la aeroport. Nu stiam daca era ultima data cand il vedeam, ma inecam in lacrimi..eram distrusa. A urmat apoi un an jumate de conversatii pe messenger, trezit la 4 dim sa apuc sa vorbesc cu el ( diferenta de fus orar 7 ore)... Totul pana intr-o zi, cand m-a sunat si m-a rugat sa-i astept un prieten la aeroport care sosea cica din Canada intr-o vacanta in Ro.Zis si facut, numai ca persoana pe care am zarit-o in aeroport era chiar el:-`...Am crezut ca lesin. Iubitul meu se intorsese acasa definitiv. Au trecut 2 ani de atunci, 2 ani fericiti si pe 6 octombrie celebram nunta. Sunt cea mai fericita persoana de pe Pamant.



:nblink:
ce frumooos1 ceva de genul intalnirii cu un prieten am patit si eu, la mare, acum 6 ani. numai ca trebuia sa ma vad cu verisoara lui din constanta si cand colo era el:neyes:
felicitari si sa fiti fericiti!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 07 Sep 2007, 23:58 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Citat:


:nblink:
ce frumooos1 ceva de genul intalnirii cu un prieten am patit si eu, la mare, acum 6 ani. numai ca trebuia sa ma vad cu verisoara lui din constanta si cand colo era el:neyes:
felicitari si sa fiti fericiti!%%-


Multumim, la fel si voua :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Sep 2007, 00:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Multumim, la fel si voua :wok:



foarte frumoasa povestea ta.imi place.
va doresc o viataplina de implinbiri si realizari impreuna.

:-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Sep 2007, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
A urmat apoi un an jumate de conversatii pe messenger, trezit la 4 dim sa apuc sa vorbesc cu el ( diferenta de fus orar 7 ore)... Totul pana intr-o zi, cand m-a sunat si m-a rugat sa-i astept un prieten la aeroport care sosea cica din Canada intr-o vacanta in Ro.Zis si facut, numai ca persoana pe care am zarit-o in aeroport era chiar el:-`...Am crezut ca lesin. Iubitul meu se intorsese acasa definitiv. Au trecut 2 ani de atunci, 2 ani fericiti si pe 6 octombrie celebram nunta. Sunt cea mai fericita persoana de pe Pamant.

Foarte frumos! Sa fiti fericiti! Noi am avut nunta anul trecut... tot octombrie dar 7

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Sep 2007, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
A urmat apoi un an jumate de conversatii pe messenger, trezit la 4 dim sa apuc sa vorbesc cu el ( diferenta de fus orar 7 ore)... Totul pana intr-o zi, cand m-a sunat si m-a rugat sa-i astept un prieten la aeroport care sosea cica din Canada intr-o vacanta in Ro.Zis si facut, numai ca persoana pe care am zarit-o in aeroport era chiar el:-`...Am crezut ca lesin. Iubitul meu se intorsese acasa definitiv. Au trecut 2 ani de atunci, 2 ani fericiti si pe 6 octombrie celebram nunta. Sunt cea mai fericita persoana de pe Pamant.

Foarte frumos! Sa fiti fericiti! Noi am avut nunta anul trecut... tot octombrie dar 7

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Sep 2007, 18:21 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Citat:
Foarte frumos! Sa fiti fericiti! Noi am avut nunta anul trecut... tot octombrie dar 7


Multumesc de aprecieri. se pare ca sarbatorim prin octombrie. eu nunta voi aniversarea unui an de casnicie. Felicitari !:cool::glass:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Sep 2007, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

Multumesc de aprecieri. se pare ca sarbatorim prin octombrie. eu nunta voi aniversarea unui an de casnicie. Felicitari !:cool::glass:


Multumim, abia astept sa sarbatorim, ma gadesc deja cum... :ncake:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 22 Sep 2007, 23:58 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
eu l-am cunoscut pe un sit de matrimoniale:nlol::nlol:dupa o zi de vorbit pe mes i-am dat nr meu de telefn si a doua zi m-am trezit k el ....in orasul meu:nlol::nlol:.....au urmat intalniri...multe:nlol:si dupa o saptamana ma cerut de nevasta .....dupa ce am venit dintr-un week-end la munte am vorbit k ai mei si k ai lui am stabilit data am fakut rezervarea si.....gata....au trecut deja aproape 4 luni de cand suntem impreuna.....este jumatatea mea....ne completam reciprok si....il iubesc.....cu timpul am aflat cine este ,ce face si ce detine....cand am zis da, nu stiam decat varsta, lok de muna si k are doar un frate:nlol::nlol:dar in schimb stiam sufletul si felul lui de a se comporta k mine ,cu toti,iar iar calmul si pasiunea lui pt mine m-a fakut sa-l iubesc din primele zile:nblink::):nmarried::nmarried:aku stiu k nu poate trai fara mine si eu fara el si asteptam mandoi ziua cea mare k mare bukurie:nmarried::nmarried::nmarried::ncouple::ncouple:povestea mea e simpla....dar de efect pt noi doi.....sa nu mai zik k , cu o luna inainte sa ma cunoasca venise pt prima data in orasul meu la o nunta si se jurase k nu mai kalka pe aici ....:nlol::nlol::nlol:si eu ma jurasem k nu ma duk la fakultate in orasul lui daramite sa ma mut akolo:nlol::nlol:si cand ma intrebat de unde sunt si l-am intrebat de unde este......pot sa zik k si aku radem la faza asta:nlol::nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Sep 2007, 17:09 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
f frumoasa povestea voastra :)
casa de piatra si multa fericire !!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Sep 2007, 22:51 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:
f frumoasa povestea voastra :)
casa de piatra si multa fericire !!!!
multumim mult si la fel iti uram:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 25 Sep 2007, 19:05 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Ce poveste frumoasa. Felicitari si multa bucurie impreuna.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România