Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 06 Mar 2008, 02:40 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2008, 00:03
Mesaje: 3
ce povesti frumoase. intre noi e diferenta de 12 ani.ne-am cunoscut cand eu eram mica, clasa a 8, aveam 14 anisori.eram la mama la servici ( lucreaza intr-o banca).acolo l-am cunoscut.era coleg cu mama.imi faceam lectiile intr-un colt si a intrat in birou un barbat inalt, frumos, brunet, puternic.s-a prezentat si mi-a spus ce mult seman pe mama.de atunci nu l-am mai vazut pana acum 4 luni cand m-a trimis mama sa platesc o factura la banca, ea fiind in concediu.intamplator m-am intalnit cu el.m-a recunoscut imediat.am povestit 5 minute si ne-am vazut de treaba.ajung acasa si o rog pe mama sa faca ceva sa ma mai intalnesc cu el.colac peste pupaza a 2-a zi o abordeaza pe mama si ii spune ca ne face o vizita in seara urmatoare.a stat cateva ore la noi la povesti dupa care am iesit prin oras.de atunci suntem impreuna si totul e ok, ne intelegem f bine, singura problema care ma macina e diferenta de varsta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 07 Aug 2008, 16:27 
Nou Venit

Membru din: 14 Mar 2007, 17:48
Mesaje: 5
noi ne stiam de vreo doi ani, fusesem la mare in acelasi grup de prieteni, eram la liceu.. atunci insa nu-mi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 03 Sep 2008, 20:30 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Povestea noastra a inceput frumos acum 7 ani chiar atunci cand nu mai speram sa iubesc si sa fiu la randu-mi iubita.
Pe vremea aceea nu prea era la moda internetul sau cel putin noi nu prea aveam acces la el.Noi ne-am cunoscut prin intermediul unui post de radio care avea o rubrica speciala cu mesaje de la cei singurei.Am raspuns la un mesaj dat de el si de atunci am ramas impreuna.
Ne-am casatorit la un an dupa ce ne-am cunoscut.Avem doua fetite si ne iubim si acum la fel de mult.Desi toate horoscopurile spun ca relatia dintre noi ar fi impossibila slava Domnului merge bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 04 Sep 2008, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
relatia noastra a inceput in noaptea de revelion 2003 dintr-o pura coincidenta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 04 Sep 2008, 20:06 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
relatia noastra a inceput in noaptea de revelion 2003 dintr-o pura coincidenta.

O noapte foarte frumoasa pentru a incepe o relatie! Pe mine m-a cerut de nevasta pe 1 ianuarie 2007 :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 05 Sep 2008, 02:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
O noapte foarte frumoasa pentru a incepe o relatie! Pe mine m-a cerut de nevasta pe 1 ianuarie 2007 :clap:


woau...foarte frumos. felicitari. aceasta data chiar nu o uitati vreodata. :kiss:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 05 Sep 2008, 15:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
noi tot timpul ii uimim pe toti cei care ne inteaba de cat timp suntem impreuna pt ca tot timpul raspundem cu exactitate(x ani, z zile etc) si toti se mira cum putem sa calculam imediat chiar si cu zile si ore, dar dupa ce le spunem ca relatia a inceput pe 01.01.2003 ora 00:00 atunci inteleg.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Ian 2009, 12:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
noi tot timpul ii uimim pe toti cei care ne inteaba de cat timp suntem impreuna pt ca tot timpul raspundem cu exactitate(x ani, z zile etc) si toti se mira cum putem sa calculam imediat chiar si cu zile si ore, dar dupa ce le spunem ca relatia a inceput pe 01.01.2003 ora 00:00 atunci inteleg.


ne-am cunoscut acum vreo 4 ani fiind colegi de grupa la un instit si avand fiecare cate o relatie care nu mergea. cu timpul am devenit cei mai buni prieteni (la modul eu vazand ca relatia lui nu merge tot incercam sa-l cuplez cu cate o prietena iar el nu se lasa cuplat, il luam la intalnirile mele cu diversi, vb pe mess ore intregi spunandu-ne pasurile). dupa definitivat si dupa 3 zile de petreceri cand trebuia sa se intoarca la braila mi-a marturisit ca ma iubeste dar ca e constient ca nu putem fi impreuna pt ca eu merit ceva mai bun. in fine, l-am ales pe el ca fiind cel mai bun...si acum suntem fericiti, avand avantajul ca pe langa iubiti am ramas tot cei mai buni prieteni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Ian 2009, 13:48 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Foarte frumoase povesti de dragoste...
Noi ne-am cunoscut intr-un club din Constanta, cand eu eram aproape de finalul anului 2 de facultate. Mi-a placut din prima seara. Au urmat 3 saptamani frumoase de intalniri, dupa care eu ma intorceam acasa in vacanta de vara. Eram convinsa 100% ca in acel moment se va termina totul. Eu plecam, el ramanea, era(si inca este :love:) atat de frumos, parca era din reviste :heart:, la mare...vara...fete care mai de care mai frumoase. Dar totusi nu-mi parea rau, pt ca imi ramaneau acele zile petrecute impreuna. Dar, surpriza: el nu a incetat sa ma sune si dupa 2 saptamani a venit la mine acasa. Asa mi-am dat seama ca intr-adevar are sentimente pentru mine si nu eram doar o aventura in plus pentru el. A urmat o vara grea, dar fumoasa in care ne vedeam o data la 2 saptamani, si in octombrie, cand am inceput anul 3de facultate, ne-am mutat impreuna (dupa 5 luni) si nu a mai plecat de la mine :kiss: Au trecut 3 ani de cand suntem impreuna si suntem la scurta distanta de ziua in care "dragostea ne va pune catusele pentru totdeauna", asa cum va scrie pe invitatiile de nunta.
:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 27 Ian 2009, 23:38 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Foarte frumoase povesti de dragoste...
Noi ne-am cunoscut intr-un club din Constanta, cand eu eram aproape de finalul anului 2 de facultate. Mi-a placut din prima seara. Au urmat 3 saptamani frumoase de intalniri, dupa care eu ma intorceam acasa in vacanta de vara. Eram convinsa 100% ca in acel moment se va termina totul. Eu plecam, el ramanea, era(si inca este :love:) atat de frumos, parca era din reviste :heart:, la mare...vara...fete care mai de care mai frumoase. Dar totusi nu-mi parea rau, pt ca imi ramaneau acele zile petrecute impreuna. Dar, surpriza: el nu a incetat sa ma sune si dupa 2 saptamani a venit la mine acasa. Asa mi-am dat seama ca intr-adevar are sentimente pentru mine si nu eram doar o aventura in plus pentru el. A urmat o vara grea, dar fumoasa in care ne vedeam o data la 2 saptamani, si in octombrie, cand am inceput anul 3de facultate, ne-am mutat impreuna (dupa 5 luni) si nu a mai plecat de la mine :kiss: Au trecut 3 ani de cand suntem impreuna si suntem la scurta distanta de ziua in care "dragostea ne va pune catusele pentru totdeauna", asa cum va scrie pe invitatiile de nunta.
:nmarried:

Foarte frumos. Felicitari. Mai aveti putin pana la ziua ce mare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 21 Feb 2009, 01:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
noi tot timpul ii uimim pe toti cei care ne inteaba de cat timp suntem impreuna pt ca tot timpul raspundem cu exactitate(x ani, z zile etc) si toti se mira cum putem sa calculam imediat chiar si cu zile si ore, dar dupa ce le spunem ca relatia a inceput pe 01.01.2003 ora 00:00 atunci inteleg.


suuuper, nu ai cum sa nu stii cu exactitate;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 02 Mar 2009, 14:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
buna fetelor...povestile voastre de dragoste ma fac sa devin sentimentala...noi ne-am cunoscut tot acum vreo 4 ani....prin niste prieteni de ai lui frate-miu.....nu vroiam sa merg la iesirea asta in oras cu ei...pentru ca ma plictisea discutiile despre jocurile lor de counter-strike..mi se parea absurd si un joc fara farmec...dar nu a fost deloc asa cum mi-am imaginat....discutiile au fost diverse iar ionut incerca sa imi mentina atentia asupra lui...chiar la un moment dat am invatat counter de dragul lui si ajunsese ceva ce imi trebuia zilnic...mai ales ca acolo puteam vorbi tot timpul cu el ...a fost frumos.....frate-miu l-a invitat de revelion la noi acolo ne-am apropiat foarte mult in ciuda faptului ca l-am lasat in mijlocul ringului de dans dansand pentru ca eu fugisem un pic....pe 19 ianuarie am inceput o relatie frumoasa....iar pe 19 septembrie vom spune "DA" a fost frumos si este inca pentru noi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 23 Mar 2009, 21:34 
Nou Venit

Membru din: 23 Mar 2009, 20:45
Mesaje: 21
Citat:
O noapte foarte frumoasa pentru a incepe o relatie! Pe mine m-a cerut de nevasta pe 1 ianuarie 2007 :clap:




ce frumos si pe mine exact tot atunci 01,01,2007


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Mar 2009, 13:07 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:



ce frumos si pe mine exact tot atunci 01,01,2007


Noi ne-am cunoscut prin intermediul serviciului.A fost foarte haios de altfel.La momentul respectiv administram o firma de transporturi in constanta iar el era coordonator la un ain bucuresti.A fost un telefon in care-i ceream o cursa.Nu m-a bagat in seama.La al doilea apel am simtit zambetul din galus lui iar la cateva minute ma suna si ma intreaba: ,,nu te supara,ai un id de mess?".De o bicei nu iau in seama chestii de genul asta,insa acum mi-a placut atat glasul lui cald cat si faptul ca a fost direct.De 1 mai a venit la constanta si am petrecut 3 zile la costinesti.Dupa care eu am fost la bucuresti pt sesiune.Din 2 in 2 sapt venea in cta.Dupa 6 luni ne-am mutat impreuna si acum pe 01.01.2009 m-a cerut in casatorie.:love::heart::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Mar 2009, 13:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Noi ne-am cunoscut prin intermediul serviciului.A fost foarte haios de altfel.La momentul respectiv administram o firma de transporturi in constanta iar el era coordonator la un ain bucuresti.A fost un telefon in care-i ceream o cursa.Nu m-a bagat in seama.La al doilea apel am simtit zambetul din galus lui iar la cateva minute ma suna si ma intreaba: ,,nu te supara,ai un id de mess?".De o bicei nu iau in seama chestii de genul asta,insa acum mi-a placut atat glasul lui cald cat si faptul ca a fost direct.De 1 mai a venit la constanta si am petrecut 3 zile la costinesti.Dupa care eu am fost la bucuresti pt sesiune.Din 2 in 2 sapt venea in cta.Dupa 6 luni ne-am mutat impreuna si acum pe 01.01.2009 m-a cerut in casatorie.:love::heart::neyes:


Foarte frumos:~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Mar 2009, 14:22 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Foarte frumos:~*


Sarumana :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 02 Mai 2009, 01:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

Sarumana :~*


Noi ne-am cunoscut acum 3 ani la nunta prietenei mele cele mai bune cu unchiul lui:p. Ma inebunise a mea prietena cu asa zisul nepot al viitorului ei sot.Ok,am spus,abia astept sa il cunosc,desi nu am fost f incantata.Dar din fericire cand l-am vazut am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare, si ptr el a fost la fel(dupa cate mi-a spuns el ).Toata noaptea am stat impreuna si am vorbit vrute si nevrute parca ne-am fi cunoscut de o viata,a fost un sentiment ciudat si in acelasi timp f puternic.Am ramas impreuna din aceea zi,numai ca am avut multe obstacole de trecut,dar iubirea invinge intotdeaua si uite acum ne indreptam cu pasi repezi spre a noastra casatorie.:hug::-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 14 Mai 2009, 23:36 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Noi ne-am cunoscut prin intermediul serviciului.A fost foarte haios de altfel.La momentul respectiv administram o firma de transporturi in constanta iar el era coordonator la un ain bucuresti.A fost un telefon in care-i ceream o cursa.Nu m-a bagat in seama.La al doilea apel am simtit zambetul din galus lui iar la cateva minute ma suna si ma intreaba: ,,nu te supara,ai un id de mess?".De o bicei nu iau in seama chestii de genul asta,insa acum mi-a placut atat glasul lui cald cat si faptul ca a fost direct.De 1 mai a venit la constanta si am petrecut 3 zile la costinesti.Dupa care eu am fost la bucuresti pt sesiune.Din 2 in 2 sapt venea in cta.Dupa 6 luni ne-am mutat impreuna si acum pe 01.01.2009 m-a cerut in casatorie.:love::heart::neyes:

Si pe mine tot pe 01.01 dar in 2007 :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 15 Aug 2012, 14:26 
Nou Venit

Membru din: 15 Aug 2012, 17:20
Mesaje: 3
foarte frumoasa povestea fiecaruia,eu l-am cunoscut prin intermediul internetului unde am stat sa vorbim mai bine de jumatate de an si pe urma am decis sa ne intalnim ,sa vedem ce iese si de atunci am ramas impreuna pana in ziua de astazi...totul s-a intamplat acum 3 ani si jumatate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 04 Sep 2012, 11:01 
Nou Venit

Membru din: 04 Sep 2012, 13:45
Mesaje: 3
foarte frumos corina si cum de a rezistat aceasta relatie de pe internet pentru ca se tot spune ca acestea nu au sanse...
eu pe al meu l-am cunoscut intr-o zi de iarna,ne-am plimbat prin parc


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România