Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 17 Feb 2007, 01:47 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Eu am trait-o pe proprie piele! Nici nu ne mutasem si deja incepusera discutiile.Discutii care au dus la ruptura relatiei.Am zis sa ramana el cu mamica lui ca mie nu-mi trebuie!!!!(!)

ca idee..noi suntem singuri la parinti, ambii avand apartamente cu 3 camere si chiar 4, noi stam in chirie acuma, ne este nu bine...extraordinar de bine, si nici nu ma gandesc , ca ar fi trebuit sa stam impreuna cu ai mei, ca socrii sunt la distanta..acuma ne cautam casa, dar nu prea avem succes...e adevarat ca avem o situatie financiara care ne permite sa stam in chirie..dar chiar daca nu as fi avut-o tot nu as fi stat cu parintii...:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 27 Feb 2007, 22:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
si eu locuiesc cu socri de un an, nu e ceea ce imi doresc,dar ce sa fac.Am avut noroc dar i am dat cu piciorul,eram mica nu stiam.Acum am 24 de ani si vad lucrurile altfel. Am avut si bani si aproape o casa dar am pierdut din prostia mea nu am stiut sa pun piciorul in prag. Iar acum supot consecintele.


parerea mea este sa va mutati cu chirie si sa stai singuri, asta este ai dat cu picioru', nu-i nimic o iei de la capat tine cont ca acum sunteti 2. cu totii trecem prin greutatile vietii dar daca sunteti uniti , reusiti:ok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 27 Feb 2007, 22:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
imediat dupa cununia civila am stat cam o luna cu socri, acum insa ne-am mutat cu chirie in alt oras si credeti-ma ca e foarte bine, cel mai bine e sa stea fiecare la casa lui , sa faca ce vrea cand vrea.:napplause:


si eu sunt de aceeasi parere cu tine, este cea mai buna solutie pentru un cuplu de tineri casatoriti si nu numai

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 23 Mai 2007, 16:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
si eu zic la fel...eu inca stau cu parintii mei dar dupa nunta intentionam sa ne mutam...inca nu stim exact unde,in prima faza ne gandeam la un credit si apoi sa ne cumparam un apartament ,dar daca nu este posibil imediat dupa nunta probabil ca ne vom muta in chirie si asta nu pt ca nu as avea loc in casa cu ai mei ca doar am un apartament destul de mare si am loc suficient,dar am stabilit de la inceput ca nu stam nici cu parintii nici cu socrii dupa nunta



noi nu vom sta nici cu parintii lui nici cu ai mei, ci cu bunicul meu:D
daca ar fi sa stam la ai lui am fi 5 oameni in 3 camere, iar la ai mei 4 in 2 camere, sa la bunicu am fi 3 in 4 camere, ceea ce e mult mai bine, mai ales ca bunicue mai tot timpul plecat, nu are stare sa stea intr-un loc, nu se baga cum ar face parintii si in afara de asta, apartamentul unde sta el este al nostru...deci nu ar avea rost a dam banii pe chirie, cu toate ca la inceput asa ne-am gandit:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 19 Iun 2007, 23:40 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:


noi nu vom sta nici cu parintii lui nici cu ai mei, ci cu bunicul meu:D
daca ar fi sa stam la ai lui am fi 5 oameni in 3 camere, iar la ai mei 4 in 2 camere, sa la bunicu am fi 3 in 4 camere, ceea ce e mult mai bine, mai ales ca bunicue mai tot timpul plecat, nu are stare sa stea intr-un loc, nu se baga cum ar face parintii si in afara de asta, apartamentul unde sta el este al nostru...deci nu ar avea rost a dam banii pe chirie, cu toate ca la inceput asa ne-am gandit:nwink:


[oricum bunicii sint niste dulci:ndance:noi avem apartamentul nostru 2 etaje mai sus de bunicii mei,adik ei la 2,noi la 4...si-s tare de ajutor,stau cu stranepotu,ne fac si piarta,kla noi e programul cum e,dar nu uitam sa-iluamlagratare,plimbari,teatru...si casa tot noua ne ramine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 20 Iun 2007, 01:10 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
noi stam singuri k avem o garsoniera inchiriata si cred k tot aici vom sta si dupa nunta mai ales k eu mai am un an de facultate.dar intre timp o sa incercam sa ne luam niste pamant si sa ne facem casa noastra.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 22 Iul 2007, 04:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
noi stam singuri k avem o garsoniera inchiriata si cred k tot aici vom sta si dupa nunta mai ales k eu mai am un an de facultate.dar intre timp o sa incercam sa ne luam niste pamant si sa ne facem casa noastra.


noi am stat de la inceput singuri.pt ca nu stam in acelasi oras nici cu ai mi, nici cu ai lui.pana in mai am stat in chirie...dar cum avem casuta noastra.este cea mai mare satifactie....:ndance::ndance:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 23 Iul 2007, 21:01 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

noi am stat de la inceput singuri.pt ca nu stam in acelasi oras nici cu ai mi, nici cu ai lui.pana in mai am stat in chirie...dar cum avem casuta noastra.este cea mai mare satifactie....:ndance::ndance:




:napplause: si noi din toamna vom avea casa noastra:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 23 Iul 2007, 21:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:



:napplause: si noi din toamna vom avea casa noastra:njump:



felicitari!!!!!apartament sau casuta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 24 Iul 2007, 02:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


felicitari!!!!!apartament sau casuta?


apartament, dar asa ne dorim o casuta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 24 Iul 2007, 04:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

apartament, dar asa ne dorim o casuta



noi locuim de vreo 2 luni si ceva in casuta noastra....o sa vedeti si voi ce bine e....:ok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:53 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


noi locuim de vreo 2 luni si ceva in casuta noastra....o sa vedeti si voi ce bine e....:ok:



ne va fi bine ca vom avea locusorul nostru...dar vrem tare o casa, curte etc...:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


ne va fi bine ca vom avea locusorul nostru...dar vrem tare o casa, curte etc...:mellow:


toate la timpul lor.....nu cere si tu prea mult.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 01 Aug 2007, 02:29 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

toate la timpul lor.....nu cere si tu prea mult.



nu cerem...suntem super multumiti ca avem unde trage...casuta noastra...dar speram ca in viitor sa fie intr-adevar CASA si nu apt.:nwink::npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 28 Aug 2007, 01:02 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2007, 22:39
Mesaje: 12
chirie+atunci cand se iveste ocazia un apartament in rate, asa cred ca fac 80% din cuplurile normale (fara prea multi bani) din romania


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 21 Dec 2007, 00:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
chirie+atunci cand se iveste ocazia un apartament in rate, asa cred ca fac 80% din cuplurile normale (fara prea multi bani) din romania

din pacate...da.si platesti 30 de ani rate la banca....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 22 Ian 2008, 21:35 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2008, 20:27
Mesaje: 8
casa este o problema destul de grea, si eu visez ca dupa nunta sa-mi pot lua un apartamentdar avand in vedere cat au crescut preturile la un ap in buc cred ca o sa ne luam pe langa cu toate ca suntem bucuresteni amundoi.sunt de parere ca lipsa intimitati, certurile care apar in casa atunci cand locuiesti si cu altcineva pot deterora relatia, si eu sunt in situatia asta si deja nu mai pot blink: am impresia ca primii ani ai casniciei care ar fi trebuit sa fie cei mai frumosi din pacate i-am petrecut incordati, certuri, dupa nunta ne vom lua casuta mult visata:npray::p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 08 Dec 2008, 18:16 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
casa este o problema destul de grea, si eu visez ca dupa nunta sa-mi pot lua un apartamentdar avand in vedere cat au crescut preturile la un ap in buc cred ca o sa ne luam pe langa cu toate ca suntem bucuresteni amundoi.sunt de parere ca lipsa intimitati, certurile care apar in casa atunci cand locuiesti si cu altcineva pot deterora relatia, si eu sunt in situatia asta si deja nu mai pot blink: am impresia ca primii ani ai casniciei care ar fi trebuit sa fie cei mai frumosi din pacate i-am petrecut incordati, certuri, dupa nunta ne vom lua casuta mult visata:npray::p

Cred k majortatea intampina problema asta. Si noi ne dorim ff mult sa avem casuta noastra. Noi am stat 2 ani jumate in ct, pana mi-am terminat eu studiile, si in vara asta am fost nevoitit sa ne mutam la ai mei, pentru a putea strange banuti pt nunta. Insa ne e dor amandorura de constanta si am vrea ca dupa nunta, cat mai cuand posibil sa ne intoarcem. Problema e ca nu cred k acolo vom reusi sa ne luam un apartament, asa ca nu cred k vom mai pleca de aici. Oricum, mai important este sa reusim sa facem si pasul asta, indiferewnt de orasul in care locuim.:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România