Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 19:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 19 Ian 2006, 14:10 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
fetelor...eu sunt de parere ca, indiferent cat de bine te intelegi cu ai tai sau cu ai lui, cel mai bine e sa stati singuri...
si la noi e mai complicat...eu sunt din sighetu marmatiei, el e din satu mare si locuim in baia mare...in chirie deocamdata.
cu ai mei nu se pune problema sa stam dar ai lui tot incearca sa ne convinga sa ne mutam acolo...nu vreau si, slava domnului, el e de acord cu mine. e adevarat ca acolo ne-ar fi infinit mai usor...Marius are un apartament acolo, ai lui au o ditamai casa...dar nu, nu vreau...vreau o viata in doi...sa fim noi proprii stapani...stiu ca, daca ne-am muta acolo nu ne-am mai intelege atat de bine...prea semanam, mama lui si cu mine...suntem amandoua autoritare...amandoua ne impunem punctul de vedere...va imaginati ce ar iesi...
...ne e greu aici...dar ma simt impacata asa...ma intelegeti, nu-i asa?
cat despre o casa...avem toata viata inainte...daca crezi in tine, reusesti.(stiu, e simplu sa o spun, si eu am nevoie uneori de incurajari dar el e langa mine si asta e tot ce conteaza pana la urma.)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 19 Ian 2006, 20:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
cat despre o casa...avem toata viata inainte...daca crezi in tine, reusesti.(stiu, e simplu sa o spun, si eu am nevoie uneori de incurajari dar el e langa mine si asta e tot ce conteaza pana la urma.)

Ai dreptate ... cu dragoste si cu rabdare se rezolva totul. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 20 Ian 2006, 20:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
dar Anl-ul nu mai e o solutie? eu intreb ca nu stiu cum e faza cu el, poate imi ziceti si mie...gaby

Cu ANL-ul nu este nici o solutie pentru ca nu se stie cand vor mai construi blocuri la care sa avem si noi acces. De obicei apartamentele sunt vandute cu mult inainte de a fi gata si de obicei le cumpara parlamentarii, afaceristi si toti ceilalti care au aceeasi influenta.
Si nici conditiile de creditare prin ANL nu sunt prea bune pentru cei ca noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 20 Ian 2006, 20:16 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Ma gandesc ce bine era pe vremea lui"ceasca":((

Ai prins perioada lui??? Eu eram prea mica ca sa imi mai aduc aminte multe, dar stiu ca parintii mei si-au luat casa tot in rate de 25 sau 30 ani si au trebuie sa dea avans 50% din valoarea apartamentului, asa ca nu stiu cat de bine era si pe atunci.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 23 Ian 2006, 01:24 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
la noi au dat deja in folosinta Anl-ul blocuri in doua cartiere si acum mai au unele in constructie intr-un alt cartier, care la randul lui e in constructie (adika un cartier nou).

La cat ajunge un apartament cu 2 sau 3 camere, intr-o zona decenta, in Galati?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 23 Ian 2006, 21:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
stiu ca v-am ametit, dar o sa intelegeti voi ideea principala...

Am priceput. Si voi unde intentionati sa va luati apartament sau sa locuiti dupa nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dupa nunta ... cine stie?!?
MesajScris: 24 Ian 2006, 15:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
noi deja stam impreuna, la casa noastra, deci nu o sa ne mutam (poate mai tarziu la 3 camere)...deocamdata avem 2 camere intr-o zona aproape de zona centrala, este un cartier mai de batrani, dar e bine si cu multa verdeata...

Pai in acest caz voi sunteti foarte norocosi.
Felicitari si sa luptati sa va mutati intr-un apartament mai mare, asta daca vreti sa aveti mai mult spatiu.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România