Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 00:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 29 Sep 2006, 16:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

da, da eu am observat ca aveai parul scurt in luna de miere si ca te-ai vopsit:) dar imi place mult mai mult cum iti sta satena!:wok:
eu m-am tuns imediat dupa luna de miere:lol:


pai da...nici nu aveam in plan sa-l vopsesc dar m-a invartit aia acolo pana m-am lasat pe mana ei...:mellow: dar, de craciun, cred, il tai iar si am scapat...nu mai fac greseala asta...

si tu...sa vedem o poza cu tine tunsa...cat de scurt? pun pariu ca nu foarte mare schimbarea...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 29 Sep 2006, 16:36 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Am citit pe undeva ca majoritatea femeilor se tunde dupa nunta, iar explicatia era ca renuntam la plete pentru ca acestea ar fi un simbol al sexualitatii si cum deja suntem "luate" nu mai simtim nevoia sa atragem. Si eu m-am tuns dupa nunta, dar numai pentru ca a fost un chin sa-l las sa creasca atat de mare, ca sa am si eu o freza decenta de mireasa. Zic eu... dar daca explicatia reala e aia de mai sus?! :D Oricum, sora-mea cand m-a vazut a zis: ce freza de femeie maritata ai! :mellow::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 29 Sep 2006, 17:01 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Zic eu... dar daca explicatia reala e aia de mai sus?! :D Oricum, sora-mea cand m-a vazut a zis: ce freza de femeie maritata ai! :mellow::D



eu prefer sa cred ca explicatia e cea de sus...si eu l-am lasat sa creasca special pentru nunta...si toata viata am visat sa am parul scurt pentru ca ai mei nu ma lasau sa-l tai...

si mie mi-au zis la fel..."ce faina freza ai, de femeie maritata"...enervant...dar ce sa facem?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 29 Sep 2006, 19:48 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Eu nu m-am tuns si nici nu am de gand! Sotul meu e topit dupa parul lung si oricum dupa 35 - 40 de ani va trebui sa il tund. Asa ca profit cat mai am timp!


Asa, asa, mai ziceti, ca pe mine chiar m-a iritat ideea ca gata, m-am maritat, tre sa nu mai fiu atragatoare! :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 30 Sep 2006, 03:20 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Eu zic ca dimpotriva! Trebuie sa fii si mai atragatoare pentru ca o femeie fericita e mai frumoasa decat de obicei!
Si daca tu esti putin cocheta si ingrijita de felul tau nu te schimbi dupa casatorie.

Daca casatoria ne schimba mai mult sau mai putin in look, ma intreb cum ne vom simti cand vor aparea adevaratele schimbari: sarcina - implicit a fi mama.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 02 Oct 2006, 14:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

pai da...nici nu aveam in plan sa-l vopsesc dar m-a invartit aia acolo pana m-am lasat pe mana ei...:mellow: dar, de craciun, cred, il tai iar si am scapat...nu mai fac greseala asta...

si tu...sa vedem o poza cu tine tunsa...cat de scurt? pun pariu ca nu foarte mare schimbarea...


tie cred ca-ti sta bine si cu parul lung..
eu l-am tuns destul de scurt..nu pun poza ca mi-e rusine:lol: eu intotdeauna am avut senzatia ca nu ma prinde parul lung...dar dupa ce m-am tuns in mai n-am mai fost asa sigura:) ma rog, cred ca femeile care se tund dupa nunta o fac pt ca prefera sa aiba parul scurt nicidecum ca nu mai au de ce sa fie atragatoare..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 03 Oct 2006, 23:45 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
ma rog, cred ca femeile care se tund dupa nunta o fac pt ca prefera sa aiba parul scurt nicidecum ca nu mai au de ce sa fie atragatoare..

Mie imi este teama sa ma tund scurt pentru ca nu stiu cum imi va sta; nu am niciodata tunsa scurt decat pana la nivelul umerilor.:\


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 04 Oct 2006, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Asa, asa, mai ziceti, ca pe mine chiar m-a iritat ideea ca gata, m-am maritat, tre sa nu mai fiu atragatoare! :blink:


este stupida ideea. soacra mea chiar ma sfatuia sa nu devin delasatoare si sa nu ma mai ocup de mine!!! da' ce sunt nebuna? normal ca ma voi aranja poate chiar mai mult decat inainte... pana la urma casatoria nu schimba pe nimeni cu nimic decat in cazul celor care nu au stat impreuna cu sotii inainte de nunta. ne tot intrebam unul pe altul daca simtim cava schimbat intre noi sau cu noi, dar...:njump:nu e nimic schimbat. aaaa, ba da!!! verigheta. ea este singura care imi aminteste ca sunt casatorita si colegele care ma striga pe noul nume pt a ma obisnui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 04 Oct 2006, 19:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

este stupida ideea. soacra mea chiar ma sfatuia sa nu devin delasatoare si sa nu ma mai ocup de mine!!! da' ce sunt nebuna? normal ca ma voi aranja poate chiar mai mult decat inainte... pana la urma casatoria nu schimba pe nimeni cu nimic decat in cazul celor care nu au stat impreuna cu sotii inainte de nunta. ne tot intrebam unul pe altul daca simtim cava schimbat intre noi sau cu noi, dar...:njump:nu e nimic schimbat. aaaa, ba da!!! verigheta. ea este singura care imi aminteste ca sunt casatorita si colegele care ma striga pe noul nume pt a ma obisnui.


normal! ca vreau sa fie madru de mine:njump: imi place broscoiul..seamana cu mine cand ma bucur:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 06 Oct 2006, 16:19 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Tragic!
Nu am inteles niciodata de ce se baga parintii. Daca ti-ai educat copilul bine nu ai de ce sa te bagi! Punct.
da chiar, parintii astia nu au altceva mai bun de facut? am o prietena care ajunsa la capat ca parintii ei nu-l acceptau pe tipul cu care era ea, le-a spus pa si pusi si a plecat la el la craiova, si parintii ei au ramas acum cu buza umflata ca le-a plecat fata. pai daca nu or inteles ca aia doi se iubesc... cine io pus sa dea din gura ca nebunii?:wacko::wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România