Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 19:27 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
regulile casei ma refer la cum a fost crescut te intrebam daca atunci cand te duci acolo faci si tu acelasi lucru adica daca continui sa-l tii in puf cum face mama. ca ai spus ca a fost crescut in puf nu stiu prea bine ce inseamna pufal acesta insa poate insemna orice de la faptul ca i s-au facut toate poftele sau ca nu e refuzat de ai lui niciodata etc la asta ma refeream. pupicei:lips:


Aha aha, kkk am inteles.Ce sa-ti spun nu prea l-am lasat sa stea cu fundul pe scaun.Sapt trecuta cand s-a facut mancare a curatat si el cartofi.Nu mergem f des la el asa ca...nu prea am cum sa-l pun sa faca.De spalat vase...mmm le-am spalat eu.Il pun sa taie paine,diverse chestii nu f importante.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 19:32 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
presupun ca ai inteles ca incercam sa vad care e treaba. oricum pune in aplicare planul cu facutul pe proasta si vezi daca tine si la spalat taieti pielitele de exemplu si spunei ca te ustura rau si nu poti spala si roaga-l frumos sa o faca el iarasi vezi daca functioneaza. eu o sa ma retrag acum ca am putina treaba si in plus vine d-nul de la munca si nu as vrea sa stie ca primesc sfaturi:p va pupic:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 19:39 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
presupun ca ai inteles ca incercam sa vad care e treaba. oricum pune in aplicare planul cu facutul pe proasta si vezi daca tine si la spalat taieti pielitele de exemplu si spunei ca te ustura rau si nu poti spala si roaga-l frumos sa o faca el iarasi vezi daca functioneaza. eu o sa ma retrag acum ca am putina treaba si in plus vine d-nul de la munca si nu as vrea sa stie ca primesc sfaturi:p va pupic:lips:


:nlol:Am inteles.Te pupic si-ti urez o seara extraordinara.Sarumana pt sfaturi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 12:12 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
buna dimneata tuturor :neyes: asa cum am vazut exista in fiecare cuplu probleme mai mici sau mai mari eu pentru moment am gasit un raspuns si asta sincer m-a ajutat, nu stiu daca asta e si rezolvarea dar ramane de vazut. la fel ramane de vazut si in alte cazuri dar una peste alta e bine sa stii ca cineva e aici si te asculta asa ca daca mai sunt probleme nu ezitati. am vazut persoane care ezita doar din simplu fapt ca nu vor sa vada adevarul sau de frica ca odata spus pot descoperi mai multe nereguli in relatiile lor. noi aici nu facem decat sa ne spunem parerile din mai multe puncte de vedere ale vietii, din experiente diferite si asta poate ajuta.:)pupicei:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 14:55 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

bun, am stat, am citit, dar zau ca o spun: elleea, pleaca, maica, lasa-l naibii, zau! deja cam multe put prin relatia voastra :mellow:... zau asa, esti tanara, esti frumoasa, ai atatea vise de implinit... va fi si nunta unul dintre ele, dar nu acum... sorry, eu asa vad problema... cred ca e frumos atunci cand sunteti amandoi de manuta in parc, fluturasi, floricele, etc... cred ca a fost frumos cand te-a cerut de sotie... cred ca iti creste inima de emotie si bucurie cand iti spune ca vrea sa aveti 28 de copii si 32 de caini... dar, din pacate, mai cred ca niciunul din voi nu e facut pentru casatorie acum, in momentul asta... si se vede din fiecare cuvintel pe care-l scoti...
as avea tare multe sa-ti spun, dar ma tem ca deja m-am bagat cam tare unde nu-mi fierbe oala :~*... si zau ca n-am niciun drept... scuze :-*


Ginuta draga stai linistita.Nu este niciun fel de problema.Spune-mi dc ai de spus ca nu ma supar.Ideea e ca mi-e greu totusi sa vad ce se intampla si ca el nu face nimik pt a schimba.Nu zic ca ca eu sunt dispusa sa schimb totul, dar in puii mei eu am fost de acord s-o luam amandoi de la zero, el nu.Ceea ce m-a pus pe ganduri rau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:33 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
buna stii ce in primul rand nu mi-ai spus de cat timp sunteti impreuna. in al doilea rand daca tu ai stat langa el probabil ca merita si daca tu crezi ca merita trebuie sa lupti. si vazand unele aspecte din discutiile noastre de aici trag o concluzie: fetelor toti sunt la fel difera doar gradul in care noi le permitem anumite lucruri am dreptate?????????(?)pupicei:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:39 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
buna stii ce in primul rand nu mi-ai spus de cat timp sunteti impreuna. in al doilea rand daca tu ai stat langa el probabil ca merita si daca tu crezi ca merita trebuie sa lupti. si vazand unele aspecte din discutiile noastre de aici trag o concluzie: fetelor toti sunt la fel difera doar gradul in care noi le permitem anumite lucruri am dreptate?????????(?)pupicei:lips:


Corect Ginuta!:napplause::napplause::napplause::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:48 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
buna stii ce in primul rand nu mi-ai spus de cat timp sunteti impreuna. in al doilea rand daca tu ai stat langa el probabil ca merita si daca tu crezi ca merita trebuie sa lupti. si vazand unele aspecte din discutiile noastre de aici trag o concluzie: fetelor toti sunt la fel difera doar gradul in care noi le permitem anumite lucruri am dreptate?????????(?)pupicei:lips:


Nu suntem de mult impreuna.Mergem pe 4 luni dar nu pot lasa chestii de genul asta sa avanseze.Ma el merita,este un om extraordinat dar nu pot eu sa trag de el.Sin sincera sa fiu nu prea vreau sa trag de el.Nu prea am atata rabdare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:52 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
am inteles dar incearca n-ai de unde sa stii si in plus e o experienta si nu te alearga nimeni sa faci nunta. ti-am zis concluzia mea si de unde stii ca dai de unul mai bun. cel putin slava domnului are al meu ce are dar nu prea are vicii inafara de fumat si cate o bere din cand in cand. asa ca incearca ce am vb ieri si daca nici asta nu merge eu zic sa analizezi si sa cantaresti bine. si daca ajungi la o despartire sa nu suferi sa-ti spui ca nu a meritat si sa consideri ca a fost un sut in fund pentru un pas inainte.:love::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:54 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
lipsesc si eu putin ma duc sa-mi iau tigari vin repede:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:58 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
am inteles dar incearca n-ai de unde sa stii si in plus e o experienta si nu te alearga nimeni sa faci nunta. ti-am zis concluzia mea si de unde stii ca dai de unul mai bun. cel putin slava domnului are al meu ce are dar nu prea are vicii inafara de fumat si cate o bere din cand in cand. asa ca incearca ce am vb ieri si daca nici asta nu merge eu zic sa analizezi si sa cantaresti bine. si daca ajungi la o despartire sa nu suferi sa-ti spui ca nu a meritat si sa consideri ca a fost un sut in fund pentru un pas inainte.:love::lips:


Nu e vb de nunta las-o draq p-aia.Dar...cum sa stau cu el doar pt ca s-ar putea sa nu gasesc altul mai bun?Ma ierti dar am doar 21 de ani si....nu cred ca are rost sa stau intr-o relatie doar ca sa stau.Nu zic ca voi gasi altul mai bun.Cu chestia asta nu prea nu sunt de acord.Nu sunt proasta, nu sunt urata,schioapa,handicapata ca sa stau doar ca nu voi gasi altul mai bun.
Te rog sa ma ierti dar eu asa gandesc.Sper ca nu te-ai suparat pe mine.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:04 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Ginuta draga stai linistita.Nu este niciun fel de problema.Spune-mi dc ai de spus ca nu ma supar.Ideea e ca mi-e greu totusi sa vad ce se intampla si ca el nu face nimik pt a schimba.Nu zic ca ca eu sunt dispusa sa schimb totul, dar in puii mei eu am fost de acord s-o luam amandoi de la zero, el nu.Ceea ce m-a pus pe ganduri rau.


iubita, uite ce cred eu: tragi de un cal mort :((... nu aveti aceeasi viziune despre viata, nu aveti aceleasi vise... singurul lucru care va uneste este dragostea. ceea ce e bine, dar nici pe departe suficient (de ce sa nu recunoastem? :()... esti fata desteapta, ai dorinte de realizare, ai aspiratii inalte, pe care nu merita sa le sacrifici. iti esti datoare sa incerci sa faci ceva mai bun pentru tine, zau! si, intre timp, poate isi revine si iubitul tau si se hotaraste ca faptul ca se insoara nu inseamna ca ii paraseste pe ai lui, ci ca pur si simplu isi mareste familia...
am incercat sa ma pun si in locul lui si, oarecum, l-am inteles. pentru ca, daca as fi in situatia lui, nu cred ca as putea lua o hotarare... as vrea si cu slanina in pod si cu buzele unse (ca sa o spun mai frumos, caci imi venea alta expresie in minte :D)... doar ca, in realitate, nu se poate, iar mingea este in terenul lui... si cred ca mai bine renuntati pe moment macar la planurile voastre si va axati pe alte planuri ale vietii voastre (separat sau impreuna, e alegerea voastra)... si mai cred ca tu nu il vei putea convinge, trebuie sa se convinga singur... pana nu da cu capul de pragul de sus, nu-l va vedea pe cel de jos...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:12 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

iubita, uite ce cred eu: tragi de un cal mort :((... nu aveti aceeasi viziune despre viata, nu aveti aceleasi vise... singurul lucru care va uneste este dragostea. ceea ce e bine, dar nici pe departe suficient (de ce sa nu recunoastem? :()... esti fata desteapta, ai dorinte de realizare, ai aspiratii inalte, pe care nu merita sa le sacrifici. iti esti datoare sa incerci sa faci ceva mai bun pentru tine, zau! si, intre timp, poate isi revine si iubitul tau si se hotaraste ca faptul ca se insoara nu inseamna ca ii paraseste pe ai lui, ci ca pur si simplu isi mareste familia...
am incercat sa ma pun si in locul lui si, oarecum, l-am inteles. pentru ca, daca as fi in situatia lui, nu cred ca as putea lua o hotarare... as vrea si cu slanina in pod si cu buzele unse (ca sa o spun mai frumos, caci imi venea alta expresie in minte :D)... doar ca, in realitate, nu se poate, iar mingea este in terenul lui... si cred ca mai bine renuntati pe moment macar la planurile voastre si va axati pe alte planuri ale vietii voastre (separat sau impreuna, e alegerea voastra)... si mai cred ca tu nu il vei putea convinge, trebuie sa se convinga singur... pana nu da cu capul de pragul de sus, nu-l va vedea pe cel de jos...


Nici nu aveti idee cat ma ajuta faptul ca vb cu voi.Gina eu stiu si sunt constienta de ce spui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

iubita, uite ce cred eu: tragi de un cal mort :((... nu aveti aceeasi viziune despre viata, nu aveti aceleasi vise... singurul lucru care va uneste este dragostea. ceea ce e bine, dar nici pe departe suficient (de ce sa nu recunoastem? :()... esti fata desteapta, ai dorinte de realizare, ai aspiratii inalte, pe care nu merita sa le sacrifici. iti esti datoare sa incerci sa faci ceva mai bun pentru tine, zau! si, intre timp, poate isi revine si iubitul tau si se hotaraste ca faptul ca se insoara nu inseamna ca ii paraseste pe ai lui, ci ca pur si simplu isi mareste familia...
am incercat sa ma pun si in locul lui si, oarecum, l-am inteles. pentru ca, daca as fi in situatia lui, nu cred ca as putea lua o hotarare... as vrea si cu slanina in pod si cu buzele unse (ca sa o spun mai frumos, caci imi venea alta expresie in minte :D)... doar ca, in realitate, nu se poate, iar mingea este in terenul lui... si cred ca mai bine renuntati pe moment macar la planurile voastre si va axati pe alte planuri ale vietii voastre (separat sau impreuna, e alegerea voastra)... si mai cred ca tu nu il vei putea convinge, trebuie sa se convinga singur... pana nu da cu capul de pragul de sus, nu-l va vedea pe cel de jos...

tu..esti un fel de creanga al ghidului:p ma distreaza f tare replicile tale:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:16 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
tu..esti un fel de creanga al ghidului:p ma distreaza f tare replicile tale:D


:nlol:Sunt foarte la scurt si la obiect.Ceea ce mi se pare super.:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:36 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
nu ma supar de nici o culoare. stiu sa ascult si incerc si sa inteleg. nu am zis ca trebuie sa mergi intr-o relatie mai departe chiar daca aceasta relatie te trage in jos sau daca este o lupta continua. ca sa fim seriosi ca si ei avem si noi o singura viata nu mai multe si sa o traiesti tragand de un om ca poate o fi bine:wokno: ideea e ca ieri cautai solutii iar azi esti vehementa. s-a intamplat intre timp ceva care sa te faca sa te indrepti spre o concluzie finala? pupicei:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:41 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
N-ar fi o problema ca tu ai studii si el nu...Dar daca el nu are ambitii, o sa-ti fie foarte greu si tie sa perseverezi...Cand o sa vezi ca el se multumeste cu orice si tu vrei mereu mai mult, o sa fie problematic...O sa trebuiasca sa-l convingi ca mai mult e mai bine...Si daca nu o sa vrea sa inteleaga...O sa ti se ia si tie...
Si trebuie sa te mai gandesti si la altceva: de obicei, primele luni dintr-o relatie sunt raiul pe pamant...Daca tu de acum gandesti asa, da-ti seama ca-ti pierzi timpul...Ce-o sa gandesti peste 1 an?
cu chestia asta sunt perfect de acord. eu credeam ca sunt doar mici divergente si atunci da merita sa lupti si sa se faca compromisuri de ambele parti. am inteles eu gresit?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:45 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
tu..esti un fel de creanga al ghidului:p ma distreaza f tare replicile tale:D


"nu stiu altii cum sunt..." :D... ei, ce vrei, moldoveanca a dracului :D (dupa cum imi spune o prietena tare draga, de cate ori ii spun verde in fata ce gandesc :D
:devil:)... merci de compliment :D :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România