Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:39


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 03 Iul 2007, 13:40 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Cred ca mai e ceva care conteaza: ca sotul sa fie implicat in urmarirea evolutiei sarcinii si in ingrijirea bebelusului astfel incat nici sa nu se formeze o bariera intre soti si nici sa nu ramana cu impresia ca bebelushul "i-a furat sotia"...




:mellow::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
eu cred k fiecare in felul lui este gelos dar unii o arata mai mult altii mai putin .... si viitoarul meu sot este gelos dar are incredere in mine si stie k nu are motive

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 14:27 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu recunosc ca sunt geloasa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 14:49 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
eu recunosc ca sunt geloasa


si eu uneori - dar nu stiu de ce, ca iubi inca nu mi-a dat motive


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 15:49 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nici mie dar cred ca este o caracteristica a zodie, eu sunt leu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 16:06 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
nici mie dar cred ca este o caracteristica a zodie, eu sunt leu


si iubi este leu - si si el e gelos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 16:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
asa suntem noi un pic mai gelosi si mai posesivi, in cazul meu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 20:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nici mie dar cred ca este o caracteristica a zodie, eu sunt leu


si sotul meu e leu....
dar eu sunt mai geloasa ca el.desi chiar nu avem motive....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Feb 2008, 21:59 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

si sotul meu e leu....
dar eu sunt mai geloasa ca el.desi chiar nu avem motive....


important e ca nu e agasant cu gelozia - adica mai face botic, si se vede uneori pe el, da nu mi-a facut scene. nici nu am incercat vreodata sa il fac gelos - nu mi se pare corect


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 21 Mar 2008, 17:44 
Nou Venit

Membru din: 17 Mai 2007, 16:36
Mesaje: 11
am ajuns si eu aici....si sunt mandra sa spun ca am un viitor sot care nu este gelos, sau cel putin este dar nu mi-a aratat niciodata....el este genul de om care vrea sa para indiferent, dar de fapt daca ai reusit sa intri in sufletul lui cu greu iesi, si stie sa iti arate ca esti importanta numai atunci cand considera el ca trebuie, nu cand vrei tu....la inceput eu am fost foarte geloasa, dar mi-a aratat ca ma iubeste si ca nu vrea pe altcineva langa el, si am renuntat treptat la gelozie...mai sunt putin geloasa, dar nu cum eram inainte cand faceam adevarate crize daca mi se parea mie cine stie ce.....si pot spune acum cu mana pe inima ca sunt foarte fericita asa.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 07 Mai 2008, 20:30 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
inainte de a fi cu iubitul meu ziceam ca nu sunt geloasa,dar acum recunosc ca sunt.nu-mi place cand ii face cu ochiul vreunei colege dar atata vreme cat ramane doar cu uiutatul nu am de ce sa-mi fac griji.stiu ca ma iubeste si imi ajunge.sincer care barbat nu se uita la alte fete pe strada?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 09 Mai 2008, 14:47 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
si eu sunt geloasa...cand imi da motive...
el,insa, devine uneori paranoic in gelozia lui...sper ca e o problemutza pe care o vom putea depasi!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 09 Mai 2008, 17:40 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
atta eu cat si el suntem gelosi...dar nu s-a intamplat in atatia ani sa avem vreo iesire mai urata..avm incredere unul in altul si ne cunoastem...dar ca fiecare ne mai facem cate un botic uneori sa vedem cat si cum reactionam, ce spunem sau daca suntem indiferenti sau nu...nu s-a intamplat sa ne certam mai tare pe seama unui subiect de genu' dar si daca s-ar intampla stiu ca vor fi scantei...

fiecare dintre noi lucreaza in vanzari si e inevitabil ca sa nu intri zilnic in contact cu fete frumoase si cu barbati ce te complimenteaza ..dar atat timp cat esti constient de ce ai acasa si cat de mult iubesti nu te mai uiti dupa nimeni...:drool::drool:(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:27 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
cea mai importanta e increderea.si noi ne cunoastem si stiu ca asa e el si ca tot pe mine ma vrea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 28 Iun 2008, 14:51 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2008, 14:36
Mesaje: 2
mda...gelozia bat-o vina!sincera sa fiu...nu-mi place chestia asta dar si eu sunt geloasa.chiar prea geloasa.cel mai mult mie imi fac rau pt ca nu mai eu stiu ce este in sufletul meu in acele momente.Dar el...nu e gelos mai deloc.chiar incepusem sa imi pun intrebari.pana l-am prins intr-o criza de gelozie.si atunci cand am vazut cum si-a varsat amarul pe bietul baiat...mi-am dorit sa nu il mai vad vreodata in ipostaza asta.si nu l-am mai vazut.si nici nu mai imi doresc sa il vad asa suparat.Dar ce fac cu "boala" mea?se trateaza?Sper sa nu fie decat o faza trecatoare:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 07 Iul 2008, 16:48 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
offfffffff doamne, daca n-ar fii si gelozia asta.......eu si iubirea mea santem de 8 ani impreuna si pot sa va zic , ca in primii 3-4 ani el era foarte gelos, de multe ori exagera, adica avea impresia ca toata lumea care se uita la mine, ma cunostea...sau ceva de genu... ei acum situatia s-a schimbat. Am devenit eu foarte geloasa, desi recunosc, ca nu am motive intemeiate. Ma iubeste foarte mult si eu pe el la fel.MI-A DEMONSTRAT ca insemn totul pt el de foarte multe ori si mi-a fost alaturi atunci cand aveam mai multa nevoie de el, e legat de o interventie chirurgicala la care am fost supusa , la inima. AU FOST MOMENTE FOARTE GRELE PT MINE SI PT EL, DEOARECE DOCTORII NU-MI DADEAU MULTE SANSE, DAR ASTA E! SPER CA NU V-AM PLICTI CU POVESTEA NOASTRA... VA POOOP:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 09 Aug 2008, 22:33 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:
noi ne potrivim in privinta asta...suntem amandoi gelosi si posesivi...slava domnului,facem totul impreuna,suntem aproape 24 de ore din 24 impreuna.pentru mine e super asa.


si in cazul nostru e la fel. dar tocmai de aici apar probleme. suntem gelosi pana si pe cele mai mici tampenii...de la certuri interminabile ne-am inchis conturile de hi5 amandoi. nu stiu...oare e sanatos asa?eu sincer, as face o schimbare, dar nu stiu de unde sa incep


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 11 Aug 2008, 17:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

si in cazul nostru e la fel. dar tocmai de aici apar probleme. suntem gelosi pana si pe cele mai mici tampenii...de la certuri interminabile ne-am inchis conturile de hi5 amandoi. nu stiu...oare e sanatos asa?eu sincer, as face o schimbare, dar nu stiu de unde sa incep


De sanatos, sigur nu e sanatos. Inainte de a incepe vreo schimbare, cred ca e cazul sa fie o decizie comuna. Ca degeaba te hotarasti numai tu, daca el dup-aia te sacaie la fel ca inainte. N-o sa faca decat sa te starneasca si pe tine...
Dar in primul rand trebuie sa va uitati in trecutul vostru si sa vedeti de fapt de unde pleaca neincrederea? Din experienta, din auzite sau din filme... ? Si apoi sa fiti intelegatori unul cu altul...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 13 Dec 2008, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
si eu sunt foarte geloasa...nu stiu daca e o trasatura specifica zodiei,sau caracterul meu...poate e doar o convingere a mea...:wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România