Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Despre gelozie....
MesajScris: 12 Ian 2006, 09:44 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
S-a mai discutat si pe alte subiecte, dar hai sa le concentram aici:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Dar gelozia.......cu gelozia ce facem?
MesajScris: 12 Ian 2006, 10:03 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Buna fetelor!!
Stateam si ma gandeam aeu asa....al meu e gelos rau.Si cam exagereaza uneori.De exemplu seu sunt fan Tarkan(poate nici nu ati auzit de el).Si e gelos pe chestia asta.Ca si cum dak m-as intalni vreodata cu Tarkan,ar zice"hai iubita cu mine in Turcia".E, nu zic si eu sunt parsiva.....dar cred ca m-as duce!!!:-`Dar oricum,ideea e ca unii din sotii sau logodnicii nostrii sunt gelosi.Ce faceti voi in legatura cu asta?(?):((
Va pup pe toate si va urez o zi super,
ADINA:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 15 Ian 2006, 02:05 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Probabil ca fiecare dintre noi a simtit la un moment dat coltii geloziei. Important este cum reactionam. Daca ne lasam consumati de ea si daca din cauza ei actionam astfel incat sa distrugem relatia pe care o avem sau sa facem rau altor persoane atunci aceasta a pus stapanire pe noi si devine o "boala" de aceea se spune ca nu putem scapa cu totul de gelozie, dar o putem controla.
Fereasca Dumnezeu de boala geloziei!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 15 Ian 2006, 22:07 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Probabil ca fiecare dintre noi a simtit la un moment dat coltii geloziei.
Da.E imposibil sa nu fi fost vreuna din noi geloasa la un moment dat.Sau iubitii nostrii.Dar pe de alta parte,gelozia face si bine!Dar nu trebuie sa se exagereze!!
Eu am patit una.....(X).Danut,la un moment dat,se cam distantase.Era foarte rece:(.Dar bine,motivul era intemeiat(lucreaza 12 ore pe zi).Si eu la munca,m-am imprietenit cu un tip.Ma intelegeam super cu el.Eram priteni buni,pana cand a luat-o el razna.Adik incepuse sa-mi faca declaratii de dragoste si sa ma invite in oras,aflase sefu,era groasa rau.Asta desi stia toata povestea mea!!!Eee,un idiot care era dus rau.Si a inceput sa ma sune si in miezul noptii.Aici a aflat Dan.Si sa vezi atunci..Dar a fost bine.M-a crezut pe mine,desi putea sa creada zvonurile.Si el atunci l-a convins pe nebun sa ma lase in pace,desi imi mai da si acum apeluri.Dar de atunci Dan s-a schimbat radical.Chiar mi-a spus intr-o zi ca asa si-a dat seama ca nu a fost destul de atent si ca ar putea sa ma piarda daca mai continua sa ma neglijeze.Stiti cat de bine e acum?E acelasi om de care m-am indragostit eu.
Asa ca totul e bine cand se termina cu bine.
Pupicei pt toata lumea :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 17 Ian 2006, 22:18 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
eu cu iubitul meu nu am avut astfel de probleme, noi suntem constienti ca nu poate exista cineva mai bun pentru noi, ne completam unul pe celalalt si ne intelegem din priviri. Uneori chiar ne amuzam cand ii povestesc "aventurile" colegilor mei in materie de fete si cum incearca ei sa ma convinga ca sa nu ma marit "ca sunt prea tanara"

%%-

gaby

Si eu credeam ca sunt constienta de faptul ca suntem noi unul pt celalalt.Dar se pare ca m-am inselat.Odata cu aceasta intamplare mi-am dat seama ca si eu as putea sa-l pierd dak mai fac prostii doar din ambitie sau de plictiseala.Si o data cu lucrul asta,mi-am dat seama ca pt mine numai el exista....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 19 Ian 2006, 04:45 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Gelozia nu cred ca poate fi analizata generic. Pentru a ajunge la o finalitate, ea trebuie personalizata pentru fiecare individ.
Fiecare dintre noi pierdem mult prea mult timp fiind gelosi, uitam de cele mai multe ori, furati de gelozie, ceea ce e important si anume sa traim relatia.
Eu cred ca primul si cel mai important pas


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 19 Ian 2006, 14:23 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
sinceritatea ta cu tine...nu credeti ca e cel mai greu lucru? si reusim oare vreodata sa fim sinceri cu noi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 19 Ian 2006, 20:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
sinceritatea ta cu tine...nu credeti ca e cel mai greu lucru? si reusim oare vreodata sa fim sinceri cu noi?

Putem macar incerca ... pana la urma de acea suntem oameni cerebrali.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 20 Ian 2006, 20:22 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
"A suferi, ca si a te bucura, inseamna sa cedezi in fata pasiunii."
Iar eu nu voi ceda niciodata, pentru ca viata m-a invatat ca trebuie sa fiu puternica. :lips:everybody

Foarte frumos spus, numai ca nu cred ca este posibil sa nu fi suferit sau bucurat vreodata.
Si nici sa nu-ti doresti nici de acum incolo???
Stiu ca bucuria este binevenita oriunde, oricum, oricand. Dar nici de suferinte nu putem fugi!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 26 Ian 2006, 00:23 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
noi ne potrivim in privinta asta...suntem amandoi gelosi si posesivi...slava domnului,facem totul impreuna,suntem aproape 24 de ore din 24 impreuna.pentru mine e super asa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 28 Ian 2006, 02:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Eu am fost putin geloasa la inceput, pana cand ne-am cunoscut destul de mult astfel incat sa capat incredere in el. Oricum se spune despre scorpioni ca sunt gelosi si posesivi ... asa ca nu aveam cum sa nu ma simt si eu la fel. Dar am trecut de mult de gelozie si acum nu mai am nici o urma de indoiala.
Iar el nu este nici gelos, nici posesiv si are foarte multa incredere in mine ... si are si de ce! :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 28 Feb 2006, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Eu am fost putin geloasa la inceput, pana cand ne-am cunoscut destul de mult astfel incat sa capat incredere in el. Oricum se spune despre scorpioni ca sunt gelosi si posesivi ... asa ca nu aveam cum sa nu ma simt si eu la fel. Dar am trecut de mult de gelozie si acum nu mai am nici o urma de indoiala.
Iar el nu este nici gelos, nici posesiv si are foarte multa incredere in mine ... si are si de ce! :wok:


gelozia sucks....pierdere de timp si de nervi!!:mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România