Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 15 Mai 2007, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
La instumente?
da ... asteapta aprobarea!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 16 Mai 2007, 04:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
da ... asteapta aprobarea!


pai sunt tot de la nunta....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 16 Mai 2007, 14:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

pai sunt tot de la nunta....
da! altadata poze "after the wedding"!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 16 Mai 2007, 15:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
gata ...am mai sters din ele si am pus si unele cu noi 2!


Ai fost o mireasa foarte frumoasa si foarte fina FELICITARI!!!!:) Amandoi ati fost frumosi! CASA DE PIATRA:wok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 16 Mai 2007, 16:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ai fost o mireasa foarte frumoasa si foarte fina FELICITARI!!!!:) Amandoi ati fost frumosi! CASA DE PIATRA:wok:
iti multumesc. Casa de Piatra si tie!Sa va iubiti mult! Pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Mai 2007, 04:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
da! altadata poze "after the wedding"!:D


ai fost foarte frumoasa....si eu nu cred asta despre toate miresele.felicitari.
finuta,cocheta, aranjata, sot misto.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Mai 2007, 15:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

ai fost foarte frumoasa....si eu nu cred asta despre toate miresele.felicitari.
finuta,cocheta, aranjata, sot misto.....
merci. Esti o zapacita! Hai baga si tu poze cu rochitza! :nwink: Sunt sigura ca e ceva frumos!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Mai 2007, 15:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
merci. Esti o zapacita!


asta e de bine,gina?
serios ca nu am poze cu rochia.dar e in catalog.e modelul in patratele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Mai 2007, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

asta e de bine,gina?
serios ca nu am poze cu rochia.dar e in catalog.e modelul in patratele.
da ..e de bine! Ma rog ...catalogul pp ca il au pe site ... sa o porti iubita si sa te bucuri de fiecare minut din ziua nuntii! Momentul e unic si asta o stii si tu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Mai 2007, 15:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
da ..e de bine! Ma rog ...catalogul pp ca il au pe site ... sa o porti iubita si sa te bucuri de fiecare minut din ziua nuntii! Momentul e unic si asta o stii si tu!



o sa ma bucur.multumesc de incurajare.noi suntem bucurosi din fire amandoi...(X)(X):nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 24 Mai 2007, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:



nu cred ca poti sa convinggi pe cineva sa isi faca nunta cum ti-ai facut-o tu.Iti dai seama ca fiecvare are o idee despre nunta care corespunde cu personalitatea ei, cu zona sau posibilitatile.
Nici eu nu sunt de acord cu multe lucruri dar asta nu inseamna ca le condamn pe cele care fac lucruri care nu imi plac.
Eu nu o sa fac mai nimic din traditii.Vreau o nunta selecta.Arunc doar buchetul si ma gandesc la jarteluta(poate spre dimineata).:~*


de acord cu tine!;) in felul asta o sa te bucuri mai mult de nunta!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 24 Mai 2007, 16:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Sunt plecata din tara de vre-o 4 ani. Sint intr-o tara unde craciunul inseamna mancare cu peste si salata de cartofi orientala,nimeni nu merge cu colinda,revelionul=o petrecere la disco fara nici o importanta, pasti=se merge dimineata la biserica dupa care se dau oua cumparate din supermarchet vopsite de vre-o luna inainte si lista poate continua.Asa ca am motive sa ma pot bucura de tot ceea ce e inca frumos in tara mea. Eu va doresc la fiecare sa aveti o nunta asa cum v-o doritzi voi si sa va bucuratzi de ea..:-*


eu nu vad nimic frumos in alergatul unei biete gaini sau mai stiu eu ce alte obiceiuri batranesti..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 24 Mai 2007, 17:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu nu vad nimic frumos in alergatul unei biete gaini sau mai stiu eu ce alte obiceiuri batranesti..



:nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 16 Noi 2007, 17:27 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
Citat:
Dragele mele eu sunt o fire pasnica de felul meu dar azi sun sincera si va spun ca n-am nici o treaba fiecare are dreptu ei sa isi faca nunta cum vrea si cum ii place, cu traditzi fara traditi pt mine nu conteaza nunta alteia. Cat despre nunta mea va spun sincer ca va fi plina de traditii.. Incep de la faptu ca nu voi dormi cu el in noapte dinaintea nunti, voi dormi cu mama, e felul meu de a-mi lua ramas bun de la copilarii si de a-i multumi mamei ca mi-a oferit o viata buna pana acum. Apoi,sambata, urmeaza ca el sa plece de acasa cu domnisorele si cavaleri si cu buchetele sa ia nasi lui prima data, apoi pe cei din partea mea. Dupa care vine dupa mine primeste mireasa "falsa", 1 sau2 depinde de timp, urmeza iertaciunile, apoi galeata plina la poarta, mers pe jos pana la masini ,intre timp la noi se leaga drumul de catre copii mai mici din sat,eu stau in oras dar vreau sa ma ia de la mama mea de acasa.. Apoi cunuia civila,bisericeasca,poze,restaurant,dansul mirilor, strigatu gainii ,aruncatul buchetului si a jartelutei, furatu papucului si al miresei, din cate am inteles mai nou si al mirelui,taiatul tortului,etc
Si ca sa fiu sincera ma voi bucura de fiecare obicei si dac nu v-ati plictisit deja va spun si de ce.. Sunt plecata din tara de vre-o 4 ani. Sint intr-o tara unde craciunul inseamna mancare cu peste si salata de cartofi orientala,nimeni nu merge cu colinda,revelionul=o petrecere la disco fara nici o importanta, pasti=se merge dimineata la biserica dupa care se dau oua cumparate din supermarchet vopsite de vre-o luna inainte si lista poate continua.Asa ca am motive sa ma pot bucura de tot ceea ce e inca frumos in tara mea. Eu va doresc la fiecare sa aveti o nunta asa cum v-o doritzi voi si sa va bucuratzi de ea..:-*
bravooooooooooooooooooo braaaaaaaavo anyyyyyyy! sunt in consess cu tine 100%!totusi aia cu jarteaua mi se pare vulgara!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 25 Feb 2008, 01:29 
Nou Venit

Membru din: 08 Aug 2007, 01:47
Mesaje: 1
Citat:
pe mine una, ma amuza comportamentul viitorului meu sot, acum inainte de nunta. si ma gandeam sa ne impartasim aceste trairi ce parere aveti? nu are nici o treaba cu pregatirile, si mereu imi spune "da ce te agiti ??" chear mirat. dar cand constientizeaza ca mai este putin pana la nunta, vrea sa stea cat mai "liber":lol: (noi nu stam impreuna) si imi spune : "ies si eu singur, ca am ceva treaba, nu te superi nui asa? " si pe mine ma bufneste rasul . el crede ca o nunta se face asa in 48 de ore (X) sper sa se trezeasca un pic si sa ma mai ajute si pe mine la cate ceva. :huh: in rest toate bune si frumoase.:love:


Pe mine m-a cam sperit coportamentul viitorului meu sot desi suntem de 7 ani impreuna si zic ca il cunosc destul de bine, am avut o surpriza neplacuta si nu stiu cum sa fac sa ne fie bine - refuza tot ce tine de traditie ,in schimb eu ,parinti mei si socrii le vrem,doar el e pe dos.Pana acum am mers la local ,aranjamente , lautari, rochie, vereghete, invitatii si a fost de acord cu tot . Ce sa fac ? vreau un sfat:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 25 Feb 2008, 11:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:

pe mine una, ma amuza comportamentul viitorului meu sot, acum inainte de nunta. si ma gandeam sa ne impartasim aceste trairi ce parere aveti? nu are nici o treaba cu pregatirile, si mereu imi spune "da ce te agiti ??" chear mirat. dar cand constientizeaza ca mai este putin pana la nunta, vrea sa stea cat mai "liber" (noi nu stam impreuna) si imi spune : "ies si eu singur, ca am ceva treaba, nu te superi nui asa? " si pe mine ma bufneste rasul . el crede ca o nunta se face asa in 48 de ore sper sa se trezeasca un pic si sa ma mai ajute si pe mine la cate ceva. in rest toate bune si frumoase.



si la mine este fff simpatic k el este total p dinafara si sa vz c mutrita de nestiutor face knd incep sa'i explic k n trebuie aia k tre sa facem aia ... si zice lasa k le rezolvi u pe toate =)))

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România