Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: comportamentul viitorilor soti inainte de nunta
MesajScris: 17 Apr 2007, 14:26 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
pe mine una, ma amuza comportamentul viitorului meu sot, acum inainte de nunta. si ma gandeam sa ne impartasim aceste trairi ce parere aveti? nu are nici o treaba cu pregatirile, si mereu imi spune "da ce te agiti ??" chear mirat. dar cand constientizeaza ca mai este putin pana la nunta, vrea sa stea cat mai "liber":lol: (noi nu stam impreuna) si imi spune : "ies si eu singur, ca am ceva treaba, nu te superi nui asa? " si pe mine ma bufneste rasul . el crede ca o nunta se face asa in 48 de ore (X) sper sa se trezeasca un pic si sa ma mai ajute si pe mine la cate ceva. :huh: in rest toate bune si frumoase.:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 14:47 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
ceva de genul acesta este si la mine.eu ma interesez ptr nunta iar cand ii spun sa faca si el ceva sau sa ma ajute cand vede k deja nu mai pot si incep sa ma stresez el imi zici k ma agit asa sau k lasa k o sa se rezolve. pune si el umarul la pregatiri pe care le avem dar doar dupa ce il imping eu de la spate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 15:44 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
el in principal este de acord cu ce vreau eu si de asta ma lasa pe mine mai mult sa aleg.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 16:24 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nu ma deranjeaza.si eu ma supar uneori pe el k am senzatia k parca el nu se implica f tare in organizarea nuntii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 18:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
nu ma deranjeaza.si eu ma supar uneori pe el k am senzatia k parca el nu se implica f tare in organizarea nuntii.


Cei mai multi barbati considera inutil sa se agite ca si noi femeile pt nunta care se va intampla peste 5 luni...de aia stau asa pasivi...o sa se agite atunci cu o saptamana inainte...asa a fost al meu si ca atare noi ne-am impartit sarcinile...eu m-am agitat cu toate pre-pregatirile in cele 3 luni dinainte care le-am avut la dispozitie sa ne pregatim si m-am retras si l-am lasat pe el in ultima saptamana sa ia deciziile mai importante si sa puna toate punctele pe i la toate detaliile..

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 18:30 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
mie mi-a spus ca are incredere in gustul meu . si ca pt el nu prea conteaza , pampoanele, volanele, aranjamentele etc. ca vrea ca eu sa fiu fericita de cum arata totul in jurul meu in ziua aceea dar ca daca vreau o parere este gata sa mi-o dea. el prefera sa se bage in decizle mai mari cum ar fi meniu, fotograf s.a.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 21:17 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
deci nu pot sa zic k chiar nu m-a ajutat deloc cand a trebuit sa inchiriem sala am fost amandoi si am colindat orasul sa ne interesam, cand am facut contractul cu dj-ul tot am fost impreuna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 21:20 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
dar mi-a spus k in ceea ce priveste decoratiunile salii nu se baga, ptr verighete tot eu am umblat si am gasit, acuma o sa mai trebuiasca sa ma tin putin de capul lui k sa mergem sa ne programam si la biserica k daca ma las in baza lui cred k mergem la biserica cu 2 saptamani inainte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 21:44 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
ce sa zic,al meu a rezolvat EL mai toate treburile importante(restaurant,aprobarea la primarie sa facem cununia civila in biserica,preotul,actele medicale de depus la primarie,etc),mai mult,a fost cu mine prezent la toate probele pt rochie!Nu-i asa ca am un sot minunat??:ndance:Dar ca sa fiu sincera-stiti de ce?-pt ca nu locuim in acelasi oras din cauza serviciului,si ne vedem doar in week-end:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 17 Apr 2007, 22:22 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
ce sa zic,al meu a rezolvat EL mai toate treburile importante(restaurant,aprobarea la primarie sa facem cununia civila in biserica,preotul,actele medicale de depus la primarie,etc),mai mult,a fost cu mine prezent la toate probele pt rochie!Nu-i asa ca am un sot minunat??:ndance:Dar ca sa fiu sincera-stiti de ce?-pt ca nu locuim in acelasi oras din cauza serviciului,si ne vedem doar in week-end:p



eu am o mare problema...al meu iubit se implica mai mult decat trebuie, adica el vrea o culoare la fetele de mese, eu alta, el vrea anumite invitatii eu nu...si tot asa...mai bine ma ocupam eu singura ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 00:57 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
Citat:


eu am o mare problema...al meu iubit se implica mai mult decat trebuie, adica el vrea o culoare la fetele de mese, eu alta, el vrea anumite invitatii eu nu...si tot asa...mai bine ma ocupam eu singura ...

hehe asta nu am mai auzit-o :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 01:00 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
pai si al meu a fost cu mine la restaurant si la biserica , la luat verighete si la rochie (si asta pt ca a trebuit sa ma duca cu masina la bucuresti ) aaa si el a ales fotograful (pt este pasionat de fotografi) dar am si eu o intrebare ai vostri soti isi manifesta cumva emotile sau nu ? :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 01:18 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
Citat:
Al meu a avut cosmaruri inaintea mea. In rest nu a lasat sa scape nimic...
cred ca cosmarurile astea sunt prezente mai pe la toata lumea :wacko: (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 01:24 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Noi stam impreuna de 4 ani, si suntem impreuna cam peste tot...ma mai intreaba cand uita un detaliu, tu cum zici ca se intampla cu aia..sau cum va fi cu cealalta?...
Mai ales ca ne ocupam noi de tot, nici nu as reusi singura...
iar niste prieteni de ai nostri , ne intrebau daca suntem agitati, stresati si daca ne-am dat seama ca nunta e mai mult pt altii decat pt noi....asa cred ei(sau asa o fi fost la ei)...ca noi am luat foc pe loc, si am zis ca facem fiecare lucru ca sa ne placa noua, si sa ne distram la propria nunta...
singurul stres al mirelui meu este : terminarea costumului care se face pe comanda...
deocamdata nu s-a instilat nimic in sufletele noastre...decat nerabdare..abia asteptam momentul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 02:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
la noi e o situatie mai diferita...el face totul...el vine cu initiativele si apoi mergem impreuna...insa el a vorbit cu formatia, dar la incheiat contractul am fost si eu, la cautata restaurant el tot zice sa mergem ca sa gasim ceva pe placul nostru, dar am fost impreuna la cautat, apoi la vizionat restaurantul ales cu parintii si la incheiat contractul noi 2, bautura a luat-o el, dar la o parte din ea am fost si eu cu el, la preot a fost el singur de vreo 2 ori si a ales ora, cand a cumparat vinul pt ca nu eram cu el m-a sunat de nu stiu cate ori, de parca eu m-as pricepe la bauturi, dar na stie ca sunt mai dificila si sa nu ii reprosez apoi ca nu a intrebat si ca a luat ce nu trebuia :D la filamt si fotografiat el este delegat pt ca el stie pe cineva care e priceput, iar restul pregatirilor sunt sigura ca vor fi la fel el va veni cu propunerea si le va executa el in mare parte, iar la unele voi participa si eu:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 12:21 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
eu sunt o fire mai pretentioasa si de asta a zis el k nu se baga la alegerea culorii ptr decorarea salii si in plus mai mult mi-am doriteu sa imi aranjez sala decat el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 23:36 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu sunt o fire mai pretentioasa si de asta a zis el k nu se baga la alegerea culorii ptr decorarea salii si in plus mai mult mi-am doriteu sa imi aranjez sala decat el.



noi am fost la un targ prin piata revolutiei si eram hotarati sa cumparam invitatiile cu tot cu chestia aia care se pune pe masa cu numele invitatilor si in ac timp este si plic de bani....dar nu ne-am hotarat la culoare...adica mie imi plac unele si lui altele(si amandoi suntem putin obsedati de detalii, sa fie totul in armonie, etc) asa ca nu am mai cumparat nimik...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România