Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 24 Mar 2008, 22:43 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
noi suntem in general obisnuiti sa iesim tot in cupluri, asa ne sunt formati si prietenii. foarte rar se intampla sa nu se respecte aceasta regula nescrisa...atat de rar ca nu stiu daca au fost 3 ori...asta cum ziceati si voi seara...au fost cazuri cand eu am fost plecata din localit. ca am fost la parinti si el a iesit cu prietenii nostri dar sincer nu ma deranjeaza. odar nu o sa stea in casa...si eu daca merg la ai mei ies cu prietenele de acolo. au fost cazuri cand obligat-fortat am fost tarata in disco si abia asteptam sa merg acas...nu mi-a zis odata sa nu merg sau ca nu ii convine din contra. asa cum nici eu nu i-as spune...ca pe de alta parte nu suntem ncii cei mai fericiti sa fim despartiti si asta e adevarat, ca mergem din obligatie pana la urma...se intampla eventual sa vina de la servici putin mai tarziu ca a stat cu un prieten la o bere...eu chiar ma bucur cand sunt astfel de cazuri. probabil pt ca nu prea sunt:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 10 Mai 2008, 20:53 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Noi iesim in gasca. Dar al meu mai iese si cu baietii, cam o data la 4,5 luni, sau chiar mai rar. Se intampla de obicei cand nu sunt eu in oras. Dar nu ma deranjeaza absolut deloc. Ma bucur ca se simte bine. Eu ies mai des decat el cu fetele. Ca ies macar odata pe saptamana in pauza de pranz sa mananc cu vreo prietena sau cu cineva de la serviciu. Am si 2 prietene pe scara cu care imi mai petrec serile cand e el plecat in vreo misiune mai multe zile, sau cum e acum la curs si vine doar in week-end...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:34 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
Noi iesim in gasca. Dar al meu mai iese si cu baietii, cam o data la 4,5 luni, sau chiar mai rar. Se intampla de obicei cand nu sunt eu in oras. Dar nu ma deranjeaza absolut deloc. Ma bucur ca se simte bine. Eu ies mai des decat el cu fetele. Ca ies macar odata pe saptamana in pauza de pranz sa mananc cu vreo prietena sau cu cineva de la serviciu. Am si 2 prietene pe scara cu care imi mai petrec serile cand e el plecat in vreo misiune mai multe zile, sau cum e acum la curs si vine doar in week-end...

la noi e altfel,avem o relatie la distanta de 3 ani si nu s-a pus niciodata problema sa nu iasa in oras cu baietii.chiar are in fiecare luni intalnire cu baietii la fotbal.nu m-a deranjat niciodata iar cand suntem impreuna iesim mereu amandoi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 30 Iul 2008, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
In ultima vreme, mai ales ca se apropie pregtirile de nunta, El prefera sa-si petreaca o zi pe saptamana iesind seara, dupa birou, cu baietii la bere. I-am interzis acest lucru inca de la inceputul relatiei, dar am si descoperit ca a iesit fara sa-mi spuna. Nu stiu daca sa accept acest compromis sau nu...?


mie nu mi se pare ok ca i'ai interzis acest lucru ... care este problema ca iese si el cu baietii ... mie mi se pare ceva normal... si era de asteptat sa te minta daca u i'ai interzis categoric sa faca asta ... u nu iesi niciodata cu fetele la un suc? .... si noi iesim impreuna ... dar sunt momente in care eu vreau sa ies doar cu fetele la o mica barfa si el la fel cu baietii la o bere .. la un fotbal... acum asta este parerea mea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 07 Aug 2008, 16:35 
Nou Venit

Membru din: 14 Mar 2007, 17:48
Mesaje: 5
sa iasa, de ce nu? si eu ies o data pe saptamana cu prietenele mele! eu cred ca intr-un cuplu fiecare trebuie sa-si gaseasca si altceva de facut (un hobby, o intalnire cu prietenii, orice)singur, fara partener.. nu mi-ar placea sa am o relatie in care sa fim "lipiti" unul de celalalt, mi se pare boring.. parerea mea!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Aug 2008, 12:54 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
nu stiu daca devine borring sau nu dar in mod cert nu poate face decat bine unei relatii sa mai vezi si alti oameni decat sa stai inchis in casa numai cu el...e nevoie sa mai iesi si tu la o plimbare si ma refer fara el, precum si el sa mearga la un meci fara tine. am fost si eu pe stadion cu puiu si a fost super, dar e adevarat ca nu s-a simtit perfect in largul lui ci in permanenta a fost atent ba sa nu cumva sa ma bruscheze careva sau sa ma impinga, ba sa nu imi fie sete ba sa stau jos...si de ce sa il stresez numa decat sa se simta in largul lui?
in plus de ce l-as cara eu pe el cu mine la cumparaturi in loc sa merg cu vreo prietena? si asa dupa 10 minute nu ar mai suporta si ar incepe sa faca mofturi...pai nu mai bine imi golesc si eu creierii mergand linistita, mai fugind la o cafea la pauza dupa shopping:-`chiar imi pare rau ca nu reusim sa facem acest lucru mai des:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Aug 2008, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nici eu nu-i interzic sa iasa fara mine la bere cu baieti, dar el nu prea vrea sa iasa fara mine. noi tot timpul iesim in gasca, dar mai tot timpul se formeaza bisericute care fiecare povesteste de ceva anume. eu ies mai des cu fetele fara el si asta pt ca el nu vrea sa vina cu noi la cumparaturi, sauna sau saloane de infrumusetare prefera sa ramana acasa la tv sau sa iasa cu bieti. noi avem o gasca foarte mare si mai toti sunt cuplati asa ca daca eu ies cu fetele undeva raman ei singur, iar in legatura cu petrecerile la servici la care nu au voie sa vina si altcineva din afara chiar nu ma deranjaza si la el in firma se tin cam de 2-3 ori pe an.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Aug 2008, 20:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nici eu nu-i interzic sa iasa fara mine la bere cu baieti, dar el nu prea vrea sa iasa fara mine. noi tot timpul iesim in gasca, dar mai tot timpul se formeaza bisericute care fiecare povesteste de ceva anume. eu ies mai des cu fetele fara el si asta pt ca el nu vrea sa vina cu noi la cumparaturi, sauna sau saloane de infrumusetare prefera sa ramana acasa la tv sau sa iasa cu bieti. noi avem o gasca foarte mare si mai toti sunt cuplati asa ca daca eu ies cu fetele undeva raman ei singur, iar in legatura cu petrecerile la servici la care nu au voie sa vina si altcineva din afara chiar nu ma deranjaza si la el in firma se tin cam de 2-3 ori pe an.


ar fii chiar culmea sa vina cu tine la salon, epilat, sauna sau masaj...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 22 Aug 2008, 11:22 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
ar fii chiar culmea sa vina cu tine la salon, epilat, sauna sau masaj...

:p:nlol::nlol::nlol:mi-l imaginez pe puiu intr-o situatie de genu:nlol::nlol::nlol::nlol:cred ca ar fugi mancand pamantul. mi-ar plati dublu tot doar sa il las sa plece:nlol::nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 07 Oct 2008, 19:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
eu sunt de acord sa iasa. Inainte de a incepe relatia am fost foarte buni prieteni si il cunosc foarte bine. Uneori chiar eu il rog sa iasa pentru ca si eu ies cu prietenele mele. apropo de salon...venise sa ma recupereze... la mine mai dura putin si cand am terminat, Marius dormea bine mersi pe canapea. oricum de atunci nu a mai venit sa ma ia.:rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 07 Oct 2008, 20:33 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:
eu sunt de acord sa iasa. Inainte de a incepe relatia am fost foarte buni prieteni si il cunosc foarte bine. Uneori chiar eu il rog sa iasa pentru ca si eu ies cu prietenele mele. apropo de salon...venise sa ma recupereze... la mine mai dura putin si cand am terminat, Marius dormea bine mersi pe canapea. oricum de atunci nu a mai venit sa ma ia.:rolleyes:


EU AS SPUNE CA DEPINDE DE PRIETENII CU CARE IESE. DACA SUNT BAIETI CUMINTI, OK...DACA NU...II SPUN CA FACE CUM VREA...ORICUM NICI NOI NU PREA IESIM DECAT IMPREUNA. CHIAR MI-AS DORI SA MAI FACA SI EL CEVA INAFARA DECAT SERVICI, CASA, JOCURI...SOMN.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 04 Dec 2008, 14:37 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Intr-adevar, nu cred k e indicat sa-i interzici...intr-un mod direct. Trebuie sa fii diplomata, sa nu-l faci sa se simta stramtorat si fara libertate :ok: Nici mie nu mi-ar placea sa ma lase singura in casa si el sa iasa la bere cu baietii. El a mai iesit fara mine, de cateva ori, in cei 3 ani de cand suntem impreuna, dar cand mergea la ai lui si eu nu puteam merge. Altfel, nu iesim unul fara celalalt si nici nu mi se pare corect:argue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 06 Dec 2008, 15:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Intr-adevar, nu cred k e indicat sa-i interzici...intr-un mod direct. Trebuie sa fii diplomata, sa nu-l faci sa se simta stramtorat si fara libertate :ok: Nici mie nu mi-ar placea sa ma lase singura in casa si el sa iasa la bere cu baietii. El a mai iesit fara mine, de cateva ori, in cei 3 ani de cand suntem impreuna, dar cand mergea la ai lui si eu nu puteam merge. Altfel, nu iesim unul fara celalalt si nici nu mi se pare corect:argue:

dar de ce sa nu te duci la ai lui???
nici mie nu-mi surade asta cu team building...are niste colege care ii fac avansuri pe fata...asa ca daca vrea sa se duca ....e nasol....eram la petrecera firmei care s-a facut ci angajati si insotitori si ele se dadeau fara simt la el:ninja:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 06 Dec 2008, 17:16 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
dar de ce sa nu te duci la ai lui??
Pentru ca noi locuim intr-un oras, iar ai lui intr-alt oras (am uitat sa specific asta)...si erau diverse motive, precum facultatea, serviciul...Spre exemplu, azi, de ziua mea, el a trebuit sa plece de dimineata la ai lui, iar eu a trebuit sa merg la munca :nscmoll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 06 Dec 2008, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
dar de ce sa nu te duci la ai lui??
Pentru ca noi locuim intr-un oras, iar ai lui intr-alt oras (am uitat sa specific asta)...si erau diverse motive, precum facultatea, serviciul...Spre exemplu, azi, de ziua mea, el a trebuit sa plece de dimineata la ai lui, iar eu a trebuit sa merg la munca :nscmoll:

la multi ani la toata lume care isi serbeaza astazi ziua de nume!:flower::champagne::ncake:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 08 Dec 2008, 17:30 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
la multi ani la toata lume care isi serbeaza astazi ziua de nume!:flower::champagne::ncake:


Multumesc, lily
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 13 Dec 2008, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
acum am inteles...e mai complicat asa!:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 20 Mar 2012, 14:01 
Nou Venit

Membru din: 20 Mar 2012, 15:39
Mesaje: 5
cred ca fiecare barbat are nevoie de o iesire cu baietii...eu ink de la inceputul relatiei am observat ca nu am cum sa schimb lucrul acesta si am lasat sa mearga de la sine...acum am incredere in el si de multe ori iesim amandoi la iesirea cu baietii;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Mar 2012, 12:58 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 14:43
Mesaje: 5
nu mi-ar placea sa-i interzic acest lucru si nici nu o fac ...doar ca uneori mi-ar place sa merg si eu:D:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Mar 2012, 13:06 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 14:59
Mesaje: 5
Cred ca este ok sa mai iasa din cand in cand si cu baietii, decat sa iasa pe ascuns ... este mai urat, inseamna ca mai are si altceva de ascuns ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România