Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 21 Iul 2007, 20:15 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2006, 17:04
Mesaje: 5
In ultima vreme, mai ales ca se apropie pregtirile de nunta, El prefera sa-si petreaca o zi pe saptamana iesind seara, dupa birou, cu baietii la bere. I-am interzis acest lucru inca de la inceputul relatiei, dar am si descoperit ca a iesit fara sa-mi spuna. Nu stiu daca sa accept acest compromis sau nu...?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 22 Iul 2007, 00:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
In ultima vreme, mai ales ca se apropie pregtirile de nunta, El prefera sa-si petreaca o zi pe saptamana iesind seara, dupa birou, cu baietii la bere. I-am interzis acest lucru inca de la inceputul relatiei, dar am si descoperit ca a iesit fara sa-mi spuna. Nu stiu daca sa accept acest compromis sau nu...?


Nu prea poti sa interzici lucrul asta...ca ma indoiesc ca vrei sa se simta ca un copil care trebuie sa iti ceara voie ce sa faca si ce nu...poate dauna la relatie mai incolo, parerea mea...nici eu nu sunt de acord sa iasa fara mine dar din fericire nici lui nu ii place ca eu sa ies fara el...asa ca la noi a cam fost de comun acord de la inceput...aici ma refer doar la iesit in oras, la bere sau ma rog ceva ce implicatie distractie:)...mai iesim unul fara celalalt in vizite pe la prieteni apropiati mai ales daca unul dintre noi lucreaza si celalalt nu...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 22 Iul 2007, 04:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Nu prea poti sa interzici lucrul asta...ca ma indoiesc ca vrei sa se simta ca un copil care trebuie sa iti ceara voie ce sa faca si ce nu...poate dauna la relatie mai incolo, parerea mea...nici eu nu sunt de acord sa iasa fara mine dar din fericire nici lui nu ii place ca eu sa ies fara el...asa ca la noi a cam fost de comun acord de la inceput...aici ma refer doar la iesit in oras, la bere sau ma rog ceva ce implicatie distractie:)...mai iesim unul fara celalalt in vizite pe la prieteni apropiati mai ales daca unul dintre noi lucreaza si celalalt nu...


la fel e si la noi.nu a fost niciodata problema.dar daca se intampla ocazional sa iasa cu baietii la o bere nic nu vad ce sa caut acolo.sa fiu singura fata.prefer sa mearga singur..ca eu am ce face.dar din fericire cred ca a fost de vreo 3 ori de cand ne cunoastem.
cred ca sunt o norocoasa....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 22 Iul 2007, 15:27 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
ca iese cu baietii la o bere nu ar trebui sa fie o problema atat timp cat nu vine acasa in 4 picioare.:nlol: eu nu-i interzic sa mearga, chiar daca fac putin pe suparata ca sa nu creada ca sunt cu totul de acord cu asta:devil:. dar nici el nu abuzeaza de libertaea asta, si isi convinge prietenii sa-si ia si fetele, ca sa ne simtim bine cu totii.:lips:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 23 Iul 2007, 11:17 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
dak le luam bericica,saracii cu ce mai ramin??:devil::devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 23 Iul 2007, 13:33 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
In ultima vreme, mai ales ca se apropie pregtirile de nunta, El prefera sa-si petreaca o zi pe saptamana iesind seara, dupa birou, cu baietii la bere. I-am interzis acest lucru inca de la inceputul relatiei, dar am si descoperit ca a iesit fara sa-mi spuna. Nu stiu daca sa accept acest compromis sau nu...?


recunosc ca nu-mi place sa ma lase acasa singura, seara. dar nici nu i-am interzis vreodata sa mearga la bere cu baietii, fara mine. s-a intamplat de vreo 3-4 ori in cei 5 ani de cand suntem impreuna, mai la inceputul relatiei. in timp s-au obisnuit toti baietii sa ia si fetele cu ei :D... chiar s-a intamplat sa iasa fara mine si sa ma sune prietenii lui sa vin si eu :D... dar recunosc ca eu ies cu fetele fara el :D... doar ca, de obicei, ies dupa-amiaza, la o cafea, cand el e inca la munca, asa ca nu-l prea las singur acasa :ok:...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 23 Iul 2007, 17:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

recunosc ca nu-mi place sa ma lase acasa singura, seara. dar nici nu i-am interzis vreodata sa mearga la bere cu baietii, fara mine. s-a intamplat de vreo 3-4 ori in cei 5 ani de cand suntem impreuna, mai la inceputul relatiei. in timp s-au obisnuit toti baietii sa ia si fetele cu ei :D... chiar s-a intamplat sa iasa fara mine si sa ma sune prietenii lui sa vin si eu :D... dar recunosc ca eu ies cu fetele fara el :D... doar ca, de obicei, ies dupa-amiaza, la o cafea, cand el e inca la munca, asa ca nu-l prea las singur acasa :ok:...



la fel si noi.in timpul zilei ne vedem cu prietenii separat.dar seara..iesim impreuna

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 23 Iul 2007, 19:52 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


la fel si noi.in timpul zilei ne vedem cu prietenii separat.dar seara..iesim impreuna



nici eu nu am probl in leg cu berica...de iesit nu i-am interzis niciodata, insa el prefera sa petreaca timpul cu mine decat cu bericile...mai iese si el dar f rar, cu colegii de serv inainte de a veni acasa, sau cu prietenii cand nu sunt eu acasa...in rest sunt si eu prezenta...nu e genul care sa bea bere de zi cu zi sau sapt de sapt...depinde cand are chef:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 23 Iul 2007, 23:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

recunosc ca nu-mi place sa ma lase acasa singura, seara. dar nici nu i-am interzis vreodata sa mearga la bere cu baietii, fara mine. s-a intamplat de vreo 3-4 ori in cei 5 ani de cand suntem impreuna, mai la inceputul relatiei. in timp s-au obisnuit toti baietii sa ia si fetele cu ei :D... chiar s-a intamplat sa iasa fara mine si sa ma sune prietenii lui sa vin si eu :D... dar recunosc ca eu ies cu fetele fara el :D... doar ca, de obicei, ies dupa-amiaza, la o cafea, cand el e inca la munca, asa ca nu-l prea las singur acasa :ok:...

Ce dragute sunteti! eu sunt de acord sa iasa cand vrea si cu cine vrea! fara nici o problema! numai ca nu ii place sa mearga fara mine nicaieri! :~* In schimb eu si prietenele mele iesim singurele! e ceva rau in asta?!?:~*O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 24 Iul 2007, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Ce dragute sunteti! eu sunt de acord sa iasa cand vrea si cu cine vrea! fara nici o problema! numai ca nu ii place sa mearga fara mine nicaieri! :~* In schimb eu si prietenele mele iesim singurele! e ceva rau in asta?!?:~*O:)


Si la noi e la fel!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 24 Iul 2007, 13:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Si la noi e la fel!!!


eu nu numai ca n-am nimic impotriva sa iasa cu baietii dar il si incurajez! mai ales de cand suntem aici si ne vedem prietenii f rar! mi se pare normal sa avem preocupari separate. si vreau sa se simta liber. el isi doreste sa joace poker, tenis, fotbal, sa comenteze meciuri,politica, sa stea la un pahar de vorba sa-si povesteasca viata grea de sub papucul nevestelor :-` etc, de ce i-as interzice eu sa faca asta?!:blink:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:59 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu nu numai ca n-am nimic impotriva sa iasa cu baietii dar il si incurajez! mai ales de cand suntem aici si ne vedem prietenii f rar! mi se pare normal sa avem preocupari separate. si vreau sa se simta liber. el isi doreste sa joace poker, tenis, fotbal, sa comenteze meciuri,politica, sa stea la un pahar de vorba sa-si povesteasca viata grea de sub papucul nevestelor :-` etc, de ce i-as interzice eu sa faca asta?!:blink:




:mellow::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sa iasa cu baietii la bere, sau nu...?
MesajScris: 25 Iul 2007, 03:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:



:mellow::napplause:


eu cred ca...cu cat interzici ceva mai mult cu atat e mai tentant.atunci cand nu te intere....nu merge nici el aiurea.doar atunci cand simte nevoia.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: team-building-uri
MesajScris: 25 Iul 2007, 14:57 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2006, 17:04
Mesaje: 5
Ce parere aveti despre team-building-uri si party-uri in firma? Sunt creatoare de relatii "periculoase" pentru partener?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 25 Iul 2007, 16:59 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ce parere aveti despre team-building-uri si party-uri in firma? Sunt creatoare de relatii "periculoase" pentru partener?(?)



eu sunt pro party si team-building...nu vad ce rel periculoase sa fie, dar e adev ca unii sunt ffff suspiciosi, cunosc multe cazuri in care barbatii nu au iesit la gratar cu firma pt ca era doar pt angajati, ca nu i-a lasa sotiile...si faza mai dura a fost cand au avut un trening in week-end...aceeasi probl, de ce nu pot veni insotit...prea de tot


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 25 Iul 2007, 22:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
cand iese la bere ma ia si pe mine, desi foarte rar ca nu bea bere des :)) dar iesim la suc :)

merge la bere cu baietii doar cand merge cu echipa de fotbal dupa meci sau antrenamente :) si atunci imi spune unde e daca vreau sa ma duc :)...

dar daca e sa ias ala bere, poate sa iasa linistit :) e bmai gingas cand vine ametit acasa :)) numai sa nu beie mult sa i se faca rau ca atunci doarme singur :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 26 Iul 2007, 12:03 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Ce parere aveti despre team-building-uri si party-uri in firma? Sunt creatoare de relatii "periculoase" pentru partener?(?)

Nu cred! adica nu sunt mai problematice decat alte imprejurari! depinde de increderea existenta in cuplu si de firea fiecaruia! daca exista tendinta de a calca stramb, nu e nevoie neaparat de team-building sau vreu party fara sot/sotie!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 26 Iul 2007, 12:05 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


eu sunt pro party si team-building...nu vad ce rel periculoase sa fie, dar e adev ca unii sunt ffff suspiciosi, cunosc multe cazuri in care barbatii nu au iesit la gratar cu firma pt ca era doar pt angajati, ca nu i-a lasa sotiile...si faza mai dura a fost cand au avut un trening in week-end...aceeasi probl, de ce nu pot veni insotit...prea de tot

Stiti doar cum se spune: dorim ceea ce ne este interzis! o atitudine total nepotrivita din partea unui partener de a interzice ceva celuilalt! consider ca asa poti crea premisele unei posibili dorinte de a cauta alte relatii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 27 Iul 2007, 21:23 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Ce parere aveti despre team-building-uri si party-uri in firma? Sunt creatoare de relatii "periculoase" pentru partener?(?)


si eu merg si el se duce... ne simtim lipsa unul celuilalt (mai ales cand dureaza cateva zile bune :love:) si atat...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: team-building-uri
MesajScris: 25 Ian 2008, 12:14 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2008, 14:25
Mesaje: 19
al meu nici nu vrea sa auda de bere cu baietii, iar dak vrea sa iesim iesim cu totii perechi......nu ne-am intezis niciodata unul altuia acest lucru doar k nu putem sa stau nul fara celalalt decat cand suntem la munca,pup


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România