Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 23 Iul 2007, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Buna fetelor!!!
Am o mica problema si vreau un sfat intelept :nbump:
Sunt cununata cu sotul de-o saptamina. Pina acum totul a decurs foarte bine in relatia noastra, suntem impreuna de 4 ani, avem incredere totala unul in altul.
Cu 3 zile in urma m-a contactat un baiat si mi-a comunicat ca are ceva sa-mi spuna in legatura cu sotul meu, ceva ce sotul meu nu ar dori ca eu sa aflu...Mi-a lasat adresa sa de mail ca sa discutam pe net...
Sunt dezorientata complet...nu stiu ce sa fac...credeam ca doar in filme poate sa ti se intimple asa ceva...Cred ca la mijloc e cineva, adica o "Ea" care vrea sa ne tulbure linistea...problema e ca ea nu stie ca noi deja ne-am casatorit..
Eu ma gindesc sa nu reactionez deloc la cele intimplate, adica sa nu-i raspund acelei persoane care m-a contactat, n-am sa ma las provocata.
Dar voi ce ma sfatuiti????



eu zic ca intr-o relatie, cea mai importanta e increderea.daca tu crezi ca nu exista nici o ea, e pacat sa strici relatia cu scene de gelozie aiurea.cred ca cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu sotul tau, sa vezi ce spune si cum reactioneaza.cel mai nasol e cand te lasi mancta de gelozie, si ai tot felul de ganduri negre.
gaseste un echilibru, si nu te lasa atacata de tot felul de barfe.dar nici nu te lasa orbita de sotul tau.
acum depinde cat e de grav in cazul in care s-a intamlat, si cat poti tu accepta.
mult succes

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 23 Iul 2007, 19:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Buna fetelor!!!
Am o mica problema si vreau un sfat intelept :nbump:
Sunt cununata cu sotul de-o saptamina. Pina acum totul a decurs foarte bine in relatia noastra, suntem impreuna de 4 ani, avem incredere totala unul in altul.
Cu 3 zile in urma m-a contactat un baiat si mi-a comunicat ca are ceva sa-mi spuna in legatura cu sotul meu, ceva ce sotul meu nu ar dori ca eu sa aflu...Mi-a lasat adresa sa de mail ca sa discutam pe net...
Sunt dezorientata complet...nu stiu ce sa fac...credeam ca doar in filme poate sa ti se intimple asa ceva...Cred ca la mijloc e cineva, adica o "Ea" care vrea sa ne tulbure linistea...problema e ca ea nu stie ca noi deja ne-am casatorit..
Eu ma gindesc sa nu reactionez deloc la cele intimplate, adica sa nu-i raspund acelei persoane care m-a contactat, n-am sa ma las provocata.
Dar voi ce ma sfatuiti????


mie faza mi se pare complet aiurea :blink:... insa numai tu stii care este relatia intre voi, daca e cazul sa pui baza in baiatul acela sau in ceea ce iti zice sotul tau... daca s-a mai intamplat ca sotul tau sa-ti insele increderea, eu as asculta ce are tipul ala de zis. daca nu s-a intamplat niciodata, nu i-as da importanta prea mare. oricum, sunt de acord cu laura - discuta cu sotul tau, dar ai grija sa nu te lasi orbita :flowers: succes :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 23 Iul 2007, 19:44 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

mie faza mi se pare complet aiurea :blink:... insa numai tu stii care este relatia intre voi, daca e cazul sa pui baza in baiatul acela sau in ceea ce iti zice sotul tau... daca s-a mai intamplat ca sotul tau sa-ti insele increderea, eu as asculta ce are tipul ala de zis. daca nu s-a intamplat niciodata, nu i-as da importanta prea mare. oricum, sunt de acord cu laura - discuta cu sotul tau, dar ai grija sa nu te lasi orbita :flowers: succes :flowers:



esential e sa fii calma si sa discuti deschis si calm cu sotul tau...poate fi adev ceea ce zice tipul respectiv sau din contra...sa stii ca eu am auzit si de ceva de genul asta, dar care erau de fapt niste "farse" puse la cale de sot/sotie ca sa testeze increderea partenerului.
multa bafta!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


Chiar am vorbit cu sotul si i-am povestit totul, el a ramas placut surprins ca i-am spus si a apreciat acest gest...tot el a recunoscut ca exista o fufa din alea care tot il invita la o cafea ceea ce el o refuzase mereu, acum ea...cred ca se razbuna):(
oricum e prima oara cind ni se intimpla asa ceva, dar am impresia ca ea o sa ne mai dea de stire ca exista!!!
Voua va multumesc mult!!!!:flowers::flowers::flowers:


ai vazut?totul e comunicarea.ma bucur ca s-a rezolvat totul pana la urma.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:56 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


Chiar am vorbit cu sotul si i-am povestit totul, el a ramas placut surprins ca i-am spus si a apreciat acest gest...tot el a recunoscut ca exista o fufa din alea care tot il invita la o cafea ceea ce el o refuzase mereu, acum ea...cred ca se razbuna):(
oricum e prima oara cind ni se intimpla asa ceva, dar am impresia ca ea o sa ne mai dea de stire ca exista!!!
Voua va multumesc mult!!!!:flowers::flowers::flowers:




:napplause: totul e sa ai incredere in partener si sa comunici cu calm...aveti grija de voi si iubiti-va!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 25 Iul 2007, 22:59 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
mdah...am primit si eu un telefon de la tipa, bineinteles ca nu s-a prezentat...si imi spunea ca sa il las pe iubitul meu ca acum e cu ea si bla bla...eu am intrebat-o cand e cu ea ca in timpul zilei si noaptea e cu mine...se intalnesc in vise? :) bineinteles ca am incredere in iubitul meu si nici nu ar avea cand sa ma insele daca asa sta treaba :) dar asa ca punct final i-am spus sa ma mai sune sa-mi faca minute pe cartela :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 26 Iul 2007, 00:28 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
mdah...am primit si eu un telefon de la tipa, bineinteles ca nu s-a prezentat...si imi spunea ca sa il las pe iubitul meu ca acum e cu ea si bla bla...eu am intrebat-o cand e cu ea ca in timpul zilei si noaptea e cu mine...se intalnesc in vise? :) bineinteles ca am incredere in iubitul meu si nici nu ar avea cand sa ma insele daca asa sta treaba :) dar asa ca punct final i-am spus sa ma mai sune sa-mi faca minute pe cartela :)


asa sunt unele geloase pe fericirea altora. nu trebuie sa o iei prea in serios.
sa aveti grija de voi:-*
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 26 Iul 2007, 13:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

asa sunt unele geloase pe fericirea altora. nu trebuie sa o iei prea in serios.
sa aveti grija de voi:-*
Dana



multumesc la fel :flowers:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 27 Iul 2007, 21:28 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
mdah...am primit si eu un telefon de la tipa, bineinteles ca nu s-a prezentat...si imi spunea ca sa il las pe iubitul meu ca acum e cu ea si bla bla...eu am intrebat-o cand e cu ea ca in timpul zilei si noaptea e cu mine...se intalnesc in vise? :) bineinteles ca am incredere in iubitul meu si nici nu ar avea cand sa ma insele daca asa sta treaba :) dar asa ca punct final i-am spus sa ma mai sune sa-mi faca minute pe cartela :)


:D :D hai, ca esti simpatica :D auzi, sa-ti faca minute pe cartela :D
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 28 Iul 2007, 14:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

:D :D hai, ca esti simpatica :D auzi, sa-ti faca minute pe cartela :D
:-*



multumesc :~*
:-*

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 01 Aug 2007, 01:35 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
unele chiar nu au ce face. din toti barbatii de pe planeta asta, ii gasesc numai pe cei luati...:nblink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 10 Aug 2010, 10:43 
Nou Venit

Membru din: 05 Aug 2010, 14:57
Mesaje: 1
Foarte bine ca ai avut incredere in el si nu ai dat crezare acelui telefon...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 11 Aug 2010, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
cristina26_m scrie:
Foarte bine ca ai avut incredere in el si nu ai dat crezare acelui telefon...



vezi ca postarile sunt de prin 2007 :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 12 Aug 2010, 23:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Ayrun scrie:
vezi ca postarile sunt de prin 2007 :D

Am crezut ca numai eu am observat :rofl:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 13 Aug 2010, 07:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
Am crezut ca numai eu am observat :rofl:

nu esti singura :lol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: S.O.S.
MesajScris: 23 Apr 2012, 16:47 
Nou Venit

Membru din: 23 Apr 2012, 19:41
Mesaje: 4
eu nu as crede chiar orice se spune,as avea incredere in cel de langa mine..o zis pentru ca am luat o plasa de acest gen:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România