Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 17 Noi 2008, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
si eu i-am zis ca aruncam mancarea. nu conteaza. tot trimite. daca s-a obisnuit sa faca o chestie nu o mai scoti din ale ei nici cu bomba atomica. si intre noi fie vb nu stiu cat de mult ii pasa. isi face doar o datorie. atat. au fost multe care mi-au dat de gandit. inclusiv la nunta. a venit ca o floare cu o zi inainte de nunta si a plecat imediat dupa. nu asa se face. poate sunt eu rautacioasa nu stiu, dar...m-au ajuns.

si la noi mai facea asa inainte sa ne mutam in casa noastra. de cate ori mergeam acasa ne umplea bagajul cu o gramada de mancare pregatita si niciodata nu imi dadea o bucata de carene nefacuta cu toata ca vedea ca mama imi trimitea mereu carne si chesti nepreparate sa mi le fac eu cand vreau si cum vreau. dar de cand ne-am mutat si s-a convins ca mie imi place sa fac mancare si ca nici mie si nici sotului meu nu prea ne place mancarea facuta de ea acum nu ne mai da nimic pregatit. nu cred ca o facea din rautate dar credea ca eu nu stiu sa fac mancare sau nu am timp si asa credea ea ca imi usureaza muna.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 18 Noi 2008, 23:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
anidaaa...trebuie sa te intelegi cu sotul tau si sa constientizeze si el ca nu tu esti vinovata in toata aceasta chestie...in rest...zica ce o vrea...ai dreptate...nu asa trebuie sa se comporte,dar asa crede ea ca -ti da peste nas...probabil ca are impresia ca sotul tau mananca mancarea ei...si de aia ii trimite...stiu o soacra care avea cheie de la apartamentul copiilor si venea cand nu era nora acasa si arunca mancarea facuta de ea si aducea ea!!!:nerv::nerv::nerv:..iti dai seama cum se simtea tipa aia???...este bine ca nu stati in acelasi oras,este minunat...aruncati si voi mancarea la animalele din fata blocului si cu asta basta...si cel mai tare ar fi sa-i zici ce se intampla cu ea...adica cine ajunge sa o manance:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 19 Noi 2008, 20:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

Din cate am vazut eu, doar in cultura noastra baietii sunt cocolositi de parca ar fi printisori... In alte culturi, unde de pe la 18-20 de ani trebuie sa locuiasca singuri, se deprind cu munca in acelasi fel ca si fetele... :clap: Sau aproape.

Asa ca, sa ne fie tuturor invatatura de minte: daca avem baieti sa-i invatam de toate, nu sa stea s-astepte de la neveste!!! :wall:

Sincer al meu face intotdeauna mancare.Nu ma lasa sa fac eu ci face el dar asta numai cand nu suntem cu ai mei pentru ca daca suntem cu ei , mama incepe sa spuna ca nu e bun aia si aia si ma enervez..Dar sper sa pot pleca dupa nunta,asta daca ma ajuta doamne doamne..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 21 Noi 2008, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
De cand am mutat subiectul asta aici, parca nu mai prezinta interes... De ce oare?
Nu vi se pare ca "ajutatul" tine de relatia el-ea? :-`

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 21 Noi 2008, 19:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
De cand am mutat subiectul asta aici, parca nu mai prezinta interes... De ce oare?
Nu vi se pare ca "ajutatul" tine de relatia el-ea? :-`


eu de ex ma uitam direct la diverse...nu l-am mai vazut acolo, nu m-am apucat sa caut in alte parti...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 21 Noi 2008, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
si eu i-am zis ca aruncam mancarea. nu conteaza. tot trimite. daca s-a obisnuit sa faca o chestie nu o mai scoti din ale ei nici cu bomba atomica. si intre noi fie vb nu stiu cat de mult ii pasa. isi face doar o datorie. atat. au fost multe care mi-au dat de gandit. inclusiv la nunta. a venit ca o floare cu o zi inainte de nunta si a plecat imediat dupa. nu asa se face. poate sunt eu rautacioasa nu stiu, dar...m-au ajuns.


da' eu nu vad nimic rau in partea cu venitul/plecatul de la nunta...nu inteleg ce vrei sa spui...cum se face?!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 21 Noi 2008, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
De cand am mutat subiectul asta aici, parca nu mai prezinta interes... De ce oare?
Nu vi se pare ca "ajutatul" tine de relatia el-ea? :-`
:nlol:nici eu nu stiam unde a disparut.dar nu m-am obosit sa il caut.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 22 Noi 2008, 18:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

da' eu nu vad nimic rau in partea cu venitul/plecatul de la nunta...nu inteleg ce vrei sa spui...cum se face?!


se referea probabil la faptul ca trebuia sa vina sa ii ajute cu x,y,z chestii pt nunta, iar dupa la fel...nu stiu...si ai mei au venit la Zalau cu o zi inainte si au plecat a doua zi seara...la ce sa ma ajute?...au facut numai sarmalele cu o seara inainte cand au ajuns...in rest...au facut cei de la restaurant...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 23 Noi 2008, 04:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

se referea probabil la faptul ca trebuia sa vina sa ii ajute cu x,y,z chestii pt nunta, iar dupa la fel...nu stiu...si ai mei au venit la Zalau cu o zi inainte si au plecat a doua zi seara...la ce sa ma ajute?...au facut numai sarmalele cu o seara inainte cand au ajuns...in rest...au facut cei de la restaurant...

Parintii sotului meu au venit in ziua nuntii...imbracati direct de nunta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 23 Noi 2008, 12:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
Parintii sotului meu au venit in ziua nuntii...imbracati direct de nunta.

la fel au facut si socrii mei...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 24 Noi 2008, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
la fel au facut si socrii mei...

tinand cont ca dupa cununia civila invitatii au venit acasa la ai mei si dupa nunta a urmat petrecerea de a 2-a zi... ma gandesc ca trebuia si ea sa ajute cu ceva. macar la servit ca doar nu m-am maritat singura.
nu e normal ca in ziua nuntii mama mea sa-i calce camasa lui marius iar mama lui sa se uite si sa se intrebe cum ii sta parul. a venit ca o floare si a plecat la fel.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 02 Dec 2008, 17:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
da ai dreptate..nu se face asa..dar unele persoane vor mereu sa fie in centrul atentiei..cel mai bine ar ca sotul tau sa-si fi dat seama...sa nu tina cu ea stii...se mai intampla...dar decat sa va certati pe tema asta...mai bine las-o naibii:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 02 Dec 2008, 20:03 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Hmm...Pe mine ma ajuta sotul...daca il rog. Ori daca nu am eu chef sa fac ceva si ii plasez lui sarcina, nu refuza niciodata. Socrii...ce sa zic, sincer, as prefera sa nu se implice mai mult decat trebuie, sa isi faca pregatirile pentru a intampina invitatii din partea lor, avand in vedere k suntem din orase diferite, si atat. Nu as vrea reprosuri mai tarziu...Socrul meu este f talentat in a face lucruri din astea. Sunt multumita ca ii am pe ai mei alaturi, asa cum trebuie, si sotul meu este constient de asta si apreciaza f mult...si in rest, le ducem noi la capat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 02 Dec 2008, 20:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
tinand cont ca dupa cununia civila invitatii au venit acasa la ai mei si dupa nunta a urmat petrecerea de a 2-a zi... ma gandesc ca trebuia si ea sa ajute cu ceva. macar la servit ca doar nu m-am maritat singura.
nu e normal ca in ziua nuntii mama mea sa-i calce camasa lui marius iar mama lui sa se uite si sa se intrebe cum ii sta parul. a venit ca o floare si a plecat la fel.(X)

eu nu gandesc asa. si sper sincer ca te-ai maritat doar cu sotul tau si nu cu toata familia lui. si referitor la camasa...putea sa si-o calce el...sau tu:lol:
eu nu vad nicio obligatie din partea parintilor sa se implice in nunta. ba chiar ii respect pe cei care se abtin! parerea mea;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 06 Dec 2008, 15:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
eu nu gandesc asa. si sper sincer ca te-ai maritat doar cu sotul tau si nu cu toata familia lui. si referitor la camasa...putea sa si-o calce el...sau tu:lol:
eu nu vad nicio obligatie din partea parintilor sa se implice in nunta. ba chiar ii respect pe cei care se abtin! parerea mea;)

ea era mireasa...nu putea sa ii calce camasa...si nici el..avea alte treburi,cu siguranta...si stii care e faza;mancare le trimite si ''are grija sa nu le lipseasca '' dar sa ii calce o camasa nu a putut....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 06 Dec 2008, 23:46 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
ea era mireasa...nu putea sa ii calce camasa...si nici el..avea alte treburi,cu siguranta...si stii care e faza;mancare le trimite si ''are grija sa nu le lipseasca '' dar sa ii calce o camasa nu a putut....

Si al meu face cam de toate. Cel mai groaza ii e de vase. Pe care le spal intotdeauna eu. Nu ma deranjeaza. In rest, da cu aspiratorul, baga si rufe la spalat, le si intinde, daca nu-s acasa si are nevoie de ceva isi calca... Toate astea fiindca a plecat de acasa de la 14 ani si pt ca am stabilit de la inceputul relatiei ca trebuie sa ne ajutam unul pe altul. Si pt ca i-am cerut sa ma ajute. Altfel, la ai lui n-a pus mana in viata lui pe ceva in sensul asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 09 Dec 2008, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Si al meu face cam de toate. Cel mai groaza ii e de vase. Pe care le spal intotdeauna eu. Nu ma deranjeaza. In rest, da cu aspiratorul, baga si rufe la spalat, le si intinde, daca nu-s acasa si are nevoie de ceva isi calca... Toate astea fiindca a plecat de acasa de la 14 ani si pt ca am stabilit de la inceputul relatiei ca trebuie sa ne ajutam unul pe altul. Si pt ca i-am cerut sa ma ajute. Altfel, la ai lui n-a pus mana in viata lui pe ceva in sensul asta.

Mda ....sunt barbati care ajuta ,dar de obicei daca le ceri tare si raspicat ca vrei sa faca ai , sau cealalta sa stii ca e posibil sa nu iti faca...poate considera ca ii dai ordine , dar la mine e altfel daca suntem singuri de exemplu eu cand fac curatzenie ma ajuta din proprie initiativa nici macar nu ma lasa safac mancare...Asta nu inseamna ca face chiar de toate , dar e bine si atat:)):):)):nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: cat ne ajuta sotul
MesajScris: 23 Iul 2012, 08:27 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2012, 03:16
Mesaje: 2
As the expert, I can assist.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 06 Aug 2012, 12:45 
Nou Venit

Membru din: 06 Aug 2012, 15:31
Mesaje: 3
exista barbati care te ajuti si barbati care nu te ajuta,asta depinde de fiecare in parte...dar eu mai cred si ca trebuie sa discuti cu el si sa-i explici ceea ce vrei ca el sa faca si ce nu vrei sa faca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 15 Aug 2012, 14:24 
Nou Venit

Membru din: 15 Aug 2012, 17:20
Mesaje: 3
inca nu am sot dar iubitul meu ma ajuta la tot ceea ce este necesar,gatit,curatenie si multe altele


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România