Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 225 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 06 Mar 2008, 13:35 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2008, 00:03
Mesaje: 3
Citat:

numai de voi depinde.....daca ar fii sa imi dau cu parerea eu cred ca se va vedea....dar este doar parerea mea.
Acum, da bine pt ca barbatii pana la 40-45 de ani sunt in floarea varstei, in ascensiune.
Dar mai tarziu??Numai voi stiti daca dragostea va fii la fel de mare.

Eu va doresc sa fiti iubite , fericit si respectate.

exact la asta ma gandeam si eu.ca mai tarziu se va simti diferenta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 07 Mar 2008, 00:39 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Ma bag si eu.Adina-Ioana si Dan-Constantin,el e mai mare ca mine cu 7 ani fix.Adica fix fix fix.Pentru ca suntem nascuti pe 28 august.
Necam batem cap in cap din cauza asta,dar uite ca avem deja 6 ani si un bb in burtica si o nunta pe drum.Si nu putem vedea viata unul fara celalalt.Eu cel putin sunt complet dependenta de el.Eu sunt "pitic" si "pui".El pentru mine......"pui","tati","dadi","babi"(ultimul l-am furat cand am fost babysitter la un arab,care mi-a povestit ca "babati" e tata si "babi" e un fel de "tati".).
Si cel mai bine a zis-o bunica-mea acum 5 ani si ceva "Lasa mamaie,ca e tocmai bine.E destul de mare diferenta ca sa stie cand sa fie serios si cand sa te aduca cu picioarele pe pamant si destul de mica ca sa stie sa se copilareasca alaturi de tine si sa te faca sa razi".Si asa e.......90% din timp:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 19 Apr 2008, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu sunt Raluca,el e Costin iar diferenta dintre noi e de 2 ani si o luna.adica eu sunt cea mare.:nlol::ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 28 Apr 2008, 22:13 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
eu sunt oana-mirela iar el este george-lucian. la noi el e "copilul". este mai mic cu 1 an si 2 luni, dar sincer va spun ca este mai matur ca mine :( (nu chiar mereu, dar de cele mai multe ori). eu sunt alintata familiei. :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 10 Mai 2008, 20:43 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu sunt Raluca,el e Costin iar diferenta dintre noi e de 2 ani si o luna.adica eu sunt cea mare.:nlol::ndance:

Si eu is mai mare cu 2 :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:41 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
salut noi suntem andreea si florin si sunt mai mica cu 5 ani,dar nu ma deranjeaza,mereu mi s-au parut imaturi baietii de varsta mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 13 Mai 2008, 00:42 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
salut noi suntem andreea si florin si sunt mai mica cu 5 ani,dar nu ma deranjeaza,mereu mi s-au parut imaturi baietii de varsta mea.

ai ssi tu dreptate. Eu am noroc cu baiatul meu, ca e destul de matur chiar daca e cu 2 ani (si ceva) mai mic. Eilitar de cariera si cred ca scoala militara l-a maturizat asa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 16 Mai 2008, 11:37 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
ai ssi tu dreptate. Eu am noroc cu baiatul meu, ca e destul de matur chiar daca e cu 2 ani (si ceva) mai mic. Eilitar de cariera si cred ca scoala militara l-a maturizat asa.

inseamna ca ai fost norocoasa si sunt sigura ca sunt si baieti tineri maturi insa eu cat am fost singura nu i-am cunoscut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 16 Mai 2008, 19:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
inseamna ca ai fost norocoasa si sunt sigura ca sunt si baieti tineri maturi insa eu cat am fost singura nu i-am cunoscut.
pai sa stii ca si al meu e matur,mult mai matur decat mine.si el e in cadrul armatei:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 16 Mai 2008, 19:38 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:
pai sa stii ca si al meu e matur,mult mai matur decat mine.si el e in cadrul armatei:D


Intre mine si silviu e diferenta de 8 ani, dar ne completam reciproc, si suntem de 6 ani impreuna si 20 sept e ziua cea mult asteptata.:love::love::love:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 18 Mai 2008, 01:46 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pai sa stii ca si al meu e matur,mult mai matur decat mine.si el e in cadrul armatei:D

Eu m-am gandit serios ca de la armata i se trage. Au sistemul asta de disciplina si de seriozitate, plus responsabilitate. Sigur ca toti avem o responsabilitate la serviciu, dar altceva e sa ai si arma in mana... :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 18 Mai 2008, 12:55 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
:lol: offf armata asta ... pe al meu nu prea l-a maturizat, intradevar l-a facut suspicios si incapatanat, cand ma intreaba ceva zici ca ma interogheaza:blink:

dar de maturitate(?) cateodata se poarta ca un copil de 15 ani si nu ca unul de 29


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 18 Mai 2008, 15:48 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
oricum se zice ca noi suntem mai mature decat barbatii.si al meu e tare iresponsabil cateodata si copilaros ,dar cand vine vorba de lucruri serioase stiu ca ma pot baza pe el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 06 Aug 2008, 15:30 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Buna, noi suntem STEFY si FLORIN-OVIDIU, diferenta d varsta este d 7 ani si 7 luni. Desi el este mai mare, eu ma ocup d tot: plata tuturor datoriilor, evidenta banilor etc. P scurt: el munceste, eu iau banii. Sal lui e baza. Al meu e jumatate in comparatie cu al lui. Eu sunt PUIUTZ sau PUIU MIC, iar el este DAGA ( d la draga). Astea l folosim mai des, dar sincer imi pare rau ca nu avem "un alint stabil".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 09 Aug 2008, 03:15 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Buna fetelor!Noi suntem Alina Si Vasile!Eu sunt cea mai mika..e mai mare decat mine cu 1an fara 4 zile.
La capitolul 'alint'stam foarte bine;
el imi zice: Dulcelina,Lintutz,dragoste,iubita,adorata,puiutza,rautatea,dulceatza,bombonika,
doruletz,printesa,lenoshika,ingeras...
eu lui:puiutzu,iubi,dragoste,dulcik,gogoasha,mikutz,pisikutz,piciugan...


In privinta responsabilitatii,ne 'completam' reciproc:in situatiile in care sunt eu copilaroasa,el e serios....si viceversa...O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 11 Aug 2008, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna fetelor!Noi suntem Alina Si Vasile!Eu sunt cea mai mika..e mai mare decat mine cu 1an fara 4 zile.
La capitolul 'alint'stam foarte bine;
el imi zice: Dulcelina,Lintutz,dragoste,iubita,adorata,puiutza,rautatea,dulceatza,bombonika,
doruletz,printesa,lenoshika,ingeras...
eu lui:puiutzu,iubi,dragoste,dulcik,gogoasha,mikutz,pisikutz,piciugan...


In privinta responsabilitatii,ne 'completam' reciproc:in situatiile in care sunt eu copilaroasa,el e serios....si viceversa...O:)


Piciugan?? :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 13 Aug 2008, 17:38 
Nou Venit

Membru din: 27 Mar 2008, 18:01
Mesaje: 6
Buna. Noi suntem Ramona si Tavi.Diferenta intre noi este de 10 ani. Nu mi se pare foarte mult. El are 38 de ani. E adevarat ca la varsta mai posesiv, protector, dar ne e bine impreuna.Parerea mea e ca dragostea conteaza si varsta nu trebuie sa fie un obstacol. Avem o frumusete de fetita, Raisa. El ne iubeste si are grija de amandoua, si ne tot spune ca-i e frica sa nu ne gasim unul mai tanar. Dar noi il iubim pe tati si nu ne trebuie pe altcineva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 13 Aug 2008, 22:44 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:
Buna. Noi suntem Ramona si Tavi.Diferenta intre noi este de 10 ani. Nu mi se pare foarte mult. El are 38 de ani. E adevarat ca la varsta mai posesiv, protector, dar ne e bine impreuna.Parerea mea e ca dragostea conteaza si varsta nu trebuie sa fie un obstacol. Avem o frumusete de fetita, Raisa. El ne iubeste si are grija de amandoua, si ne tot spune ca-i e frica sa nu ne gasim unul mai tanar. Dar noi il iubim pe tati si nu ne trebuie pe altcineva.

intre noi diferenta este de trei ani si ne intelegem super bine, la noi in casa comandam amandoi! Dar nu stiu daca e de bine sau de rau dar el nu merge in nici un loc fara mine! nici sa ia paine! tre sa mergem amandoi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 26 Sep 2008, 12:43 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
intre noi diferenta este de trei ani si ne intelegem super bine, la noi in casa comandam amandoi! Dar nu stiu daca e de bine sau de rau dar el nu merge in nici un loc fara mine! nici sa ia paine! tre sa mergem amandoi...


asta ca nu merge in nici un loc fara tine mi se pare aiurea:D

la lucru mergeti tot impreuna? lucrati in acelasi loc?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: diferenta de varsta
MesajScris: 07 Oct 2008, 20:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
intre noi diferenta este de trei ani si ne intelegem super bine, la noi in casa comandam amandoi! Dar nu stiu daca e de bine sau de rau dar el nu merge in nici un loc fara mine! nici sa ia paine! tre sa mergem amandoi...


cum nu mere dupa paine fara tine???sunteti lipiti?asta mi se pare cea mai mare idiotenie pe ziua de azi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 225 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România