Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cum reactionati cand va "certati" cu parenerul/a
MesajScris: 07 Mar 2006, 19:14 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
ei acum sa vedem...cine cedeaza primul?cine face primul pas?in ce mod isi cere iertare?cum te atentioneaza daca ai gresit tu?cand e suparat iti mai zice pe numele de alint? ...eu sunt cea care ma supar mai mereu,uneori imi zice ca sunt chiar capricioasa.Nu o fac intentionat dar am momentele mele cand orice ma deranjeaza si daca nu am de ce sa ma leg ma iau de orice fleac...de ce sta perna aia sas si nu asa,de ce nu si-a asezat pantalonii cum trebuia etc.flecuri care uneori il dispera si pe el dar cand ma vede in stari din alea se poarta ca cu oul...in fine dupa ce imi trece se supara el si-mi reproseaza ca il maltratez,ca il jignesc...dar il amenint ca ma supar iar de mai face asa si ii trece repede ca prin farmec fara sa mai astepte alte rugaminti...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 08 Mar 2006, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
la noi supariciul este el...si cica eu ii dau motive..dar pe cat de des se supara pe-atat de repede ii trece!!!Am eu ac de supararea lui!!:D:D:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 08 Mar 2006, 15:57 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Rautate mica ce esti!!!!!Povestea ta seamana perfect cu a mea.La incepu si Cris al meu era tentata sa ma core cteze dupa nevestele celor din jur pana intr-o zi cand i-am aratat ca sunt eu mica dar nu si proasta si am si eu personalitate mea...Acum e mandru si le zice tuturor celorlati ca el are cea mai speciala si deosebita sotie...Cat e roata de patrata tot se-ntoarce ea odata...(e o vorba moldoveneasca)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 08 Mar 2006, 17:59 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
bun subiectul ales,noi cand ne certam eu stau bosumflata si fac pe suparata si el incearca s ama impace,de cele mai multe ori reuseste sa ma impace dar eu nu stau mult suparata.daca eu il cert ba incepe sa rada ba face misto . dar daca e el rau de tot suparat nu vorbeste deloc il las in pace pana isi revine. mai bine ii lasi in supararea lor decat sa-mi sara in cap.
dar nu putem sa stam suparati mult timp.in nici un caz o zi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 14 Mar 2006, 21:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Asta cu testele e chiar adevarata. Nu puteam sa-i luam asa... netestati. Iubi a trecut toate testele. Chiar si atunci cand a inundat frate-miu casa a trecut un test:D
:p:D:p:D:p...cam creepy testu' cu inundatia!!:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 15 Mar 2006, 00:18 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
la noi supariciul este el...si cica eu ii dau motive..dar pe cat de des se supara pe-atat de repede ii trece!!!Am eu ac de supararea lui!!:D:D:p:p


asa e...bine ca noi detinem "acele"...
ne ciondanim si noi...eu ma enervez, el se enerveaza ca ma enervez eu...bine macar ca in ultima vreme imi trece repede...mie imi trece, el se enrveaza si pe mine ma apuca rasul...imi zice " trebuie sa discutam " si mie imi vine sa rad...
nu cred ca s-ar putea fara certuri...mici sau mari...mai ales daca imparti toate planuri cu persoana aceea...normal ca nu avem intotdeauna pareri identice...da' in general eu castig...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 16 Mar 2006, 01:26 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
Citat:


Asta cu testele e chiar adevarata. Nu puteam sa-i luam asa... netestati. Iubi a trecut toate testele. Chiar si atunci cand a inundat frate-miu casa a trecut un test:D

pai da mai multe detalii..ref la inundatie..care era testu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 16 Mar 2006, 01:54 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
pai da mai multe detalii..ref la inundatie..care era testu?


iar ma bag eu...:)
pai a avut fata intr-o seara inundatie din cauza fratelui EI si el a reactionat frumos...ca un baiat de treaba ce e...:)

mi se pare corect...si astea chiar sunt teste...si mie imi place cand Marius e de acord sa fac anumite chestii pentru surorile mele(o studenta si o eleva,carora mereu le lipseste ceva si...doar o sora mai mare au...)...sau mai stiu eu ce...e o dovada de lipsa de egoism...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 16 Mar 2006, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Noi ne-am mutat impreuna la doua saptamani dupa ce ne-am cunoscut....nici mie nu-mi venea sa cred cat tupeu am. Dar a fost bine...si este bine si in continuare.


nu esti singura !!!;);););) e misto !!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 18 Mar 2006, 13:49 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
ganditi-va ce tupeu am avut eu...dupa 3 saptamani de cand l-am cunoscut am si venit cu el in Italia...la 2300km de casa,de parinti si surori,singura singurica,fara sa stiu o boaba de italiana si fara sa cunosc pe nimeni...doar pe el...eeeeeee ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum reactionati cand va
MesajScris: 18 Mar 2006, 18:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
ganditi-va ce tupeu am avut eu...dupa 3 saptamani de cand l-am cunoscut am si venit cu el in Italia...la 2300km de casa,de parinti si surori,singura singurica,fara sa stiu o boaba de italiana si fara sa cunosc pe nimeni...doar pe el...eeeeeee ce ziceti?



da...mult tupeu...si destul de riscant...bine ca au mers toate ok...si faceti nunta...asta e cel mai important...!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România