Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 10:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 14 Mar 2006, 21:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


:ok::ok::ok:
Si eu sunt o norocoasa.
Ar trebui sa le invatam pe soacrele noastre sa intre pe site-ul asta sa vada cu ce nurori s-au ales:ok::ok: Ce le mai laudam....:D


cred ca suntem printre putinele care isi lauda soacrele!! Poate intre timp si mentalitatile sau mai schimbat!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 15 Mar 2006, 00:09 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

cred ca suntem printre putinele care isi lauda soacrele!! Poate intre timp si mentalitatile sau mai schimbat!!


si se mai zice ca soacrele sunt acre...cred ca ale noastre sunt exceptiile...cam multe, nu? :) bine ca suntem norocoase...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 15 Mar 2006, 17:48 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:


Eu si soacra mea stam in 2 orase diferite si ne vedem cam de doua ori pe luna sau chiar mai rar.
Pe mine ma enerveaza si mama mea cateodata, ce sa mai zic de alta persoana. Sunt sigura ca daca am fi prea aproape am avea divergente, oricat ar fi ea de draguta:D


punct ochit..punct lovit...exact asa e si la mine...2 orase diferite...ce poate sa se schimbe? eventual sa ne vedem mai rar (fata de 2-3 ori pe luna cum e acum)...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 15 Mar 2006, 20:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

si se mai zice ca soacrele sunt acre...cred ca ale noastre sunt exceptiile...cam multe, nu? :) bine ca suntem norocoase...


am avut noroc cu carul!!adevarul e ca daca era o soacra nasoala ....nu treceam pe la ea!! O vedeam prima data ..si a doua oara era la nunta! Ultima data era al inmormantare!!:huh::huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Mar 2006, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Asta cu 2 orase diferite la mine nu tine. :wokno: Ca suntem in 2 orase diferite, dar ea tot vine in fiecare week-end la noi. Deh, asa s-a invatat!:-`


hihihih..........pai incuie usha!!!!:p:p(X)(X)(X)sau pretinde si tu ca plecati undeva in week-end:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 27 Apr 2006, 19:12 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Sunt maritata de mai bine de un an de zile, am niste socri minunati, dar la capitolul adresare tot nu stau prea bine. :D Clasicul "auziti" a fost si la mine in adresarea directa, iar in cea indirecta "soacra-mea" sau "socru-meu" au functionat bine... pana cand am realizat ca lor le-ar placea tare mult sa le spun mama si tata, asa ca incerc sa o fac. Acum vine urmatoarea problema: cum sa spui mama si sa dvs la un loc, ca e anapoda?!

Ideea e ca n-o sa simtim niciodata pentru socri ce simtim pentru parinti, insa nu mi se pare un capat de tara, daca merita, sa ne calcam un pic pe inima si sa le spunem mama/tata. Si e atat de frumos sa-i vezi cum se lumineaza la fata cand te adresezi asa! Si ai mei sunt tare incantati cand il aud pe sotul meu ca le spune asa. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România