Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Noi 2007, 02:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

da la ce post ai raspuns tu aici?...ca nu am vazut sa se lege cineva de kilogramele nimanui :)


nici eu nu inteleg nimic din revolta d-rei de mai sus.:nbump:poate ne ajuta chiar ea sa fie mai explicita.......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 11 Ian 2008, 15:33 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2008, 14:25
Mesaje: 19
eu sunt cu viitorul meu sot de aproape 8 luni si dupa ce ne-am hotarat sa ne casatorim am considerat ca e firesc sa le spun socrilor MAMA si TATA..........si el la fel face, si o spunem din suflet pentru ca merita si atat ai mei cat si ai lui nu fac diferente intre noi, cine e fiul sau fiica..dar nu stiu ce sa spun depinde de firea fiecaruia.......oricum vreau sa le spun ca tin la ei f. mult si vreau sa fie sanatosi sa isi vada nepotii mari.......:flower::flower::flower::heart::heart::heart::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 12 Feb 2008, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
eu sunt cu viitorul meu sot de aproape 8 luni si dupa ce ne-am hotarat sa ne casatorim am considerat ca e firesc sa le spun socrilor MAMA si TATA..........si el la fel face, si o spunem din suflet pentru ca merita si atat ai mei cat si ai lui nu fac diferente intre noi, cine e fiul sau fiica..dar nu stiu ce sa spun depinde de firea fiecaruia.......oricum vreau sa le spun ca tin la ei f. mult si vreau sa fie sanatosi sa isi vada nepotii mari.......:flower::flower::flower::heart::heart::heart::love:

Si eu tin la socrii mei f mult , dar nu pot sa le zic mama si tata...in plus de asta chiar inainte de casatorie am stat la o poveste cu soacra si a venit vorba de chestiunea asta si ea mi-a spus ca din start sa nu-i spun mama ca nu e de acord si sa le spun simplu soacra si socru...suna putin mai rece , dar m-am obisnuit f repede:nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 17 Noi 2008, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Si eu tin la socrii mei f mult , dar nu pot sa le zic mama si tata...in plus de asta chiar inainte de casatorie am stat la o poveste cu soacra si a venit vorba de chestiunea asta si ea mi-a spus ca din start sa nu-i spun mama ca nu e de acord si sa le spun simplu soacra si socru...suna putin mai rece , dar m-am obisnuit f repede:nblink:


nici ai mei nu au pretentia sa le spun mama si tata.si nici nu pot sa le spun asa.eu am mama si tata.ei imi sunt socrii.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 18 Noi 2008, 15:43 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

nici ai mei nu au pretentia sa le spun mama si tata.si nici nu pot sa le spun asa.eu am mama si tata.ei imi sunt socrii.


asa e si la noi - doar ca ne spunem pe nume. cristi la mama si eu la parintii lui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 18 Noi 2008, 17:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

asa e si la noi - doar ca ne spunem pe nume. cristi la mama si eu la parintii lui.

nici eu nu le zic mama si tata dar nici nu au pretentie. ba chiar ei mi-au spus sa le spun pe nume asa ca am scapat.:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Noi 2008, 02:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

asa e si la noi - doar ca ne spunem pe nume. cristi la mama si eu la parintii lui.


eu nu as putea sa le spun pe nume, pentru ca sunt cam in varsta.incerc sa nu le spun nici cum.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Noi 2008, 11:59 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
mmm
faza simpatica:eu la socrii mei -socru-meu intreaba unde-i mama-adik soacra iar eu foarte senina:"doamna e plecata pina la o vecina".la care socru-meu:cine?care doamna?
iar eu "sotia dumneavoastra"...O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Noi 2008, 13:06 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

eu nu as putea sa le spun pe nume, pentru ca sunt cam in varsta.incerc sa nu le spun nici cum.


ei, ai nostri sunt tineri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Noi 2008, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
mmm
faza simpatica:eu la socrii mei -socru-meu intreaba unde-i mama-adik soacra iar eu foarte senina:"doamna e plecata pina la o vecina".la care socru-meu:cine?care doamna?
iar eu "sotia dumneavoastra"...O:)

:rofl:
Am inceput si eu sa patesc faze din astea. Cel mai nasol mi-am dat seama ca e cand ii sun: Dati-mi-o va rog la telefon pe...
Dar il pun pe sotul meu sa-i sune si sa ceara cu cine trebuie... :D :D :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Ian 2009, 21:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
:rofl:
Am inceput si eu sa patesc faze din astea. Cel mai nasol mi-am dat seama ca e cand ii sun: Dati-mi-o va rog la telefon pe...
Dar il pun pe sotul meu sa-i sune si sa ceara cu cine trebuie... :D :D :D

Mie nu mi-e greu sa ii zic soacrei mele mama, m-am atasat de ea...si al meu ii spune mamei din cnd in cand mama...ca e cam greu acuma asa la inceput...dar se va obisnui cu timpul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 19 Ian 2009, 23:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
mmm
faza simpatica:eu la socrii mei -socru-meu intreaba unde-i mama-adik soacra iar eu foarte senina:"doamna e plecata pina la o vecina".la care socru-meu:cine?care doamna?
iar eu "sotia dumneavoastra"...O:)



foarte tare.:rofl::rofl::rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 20 Ian 2009, 00:00 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
si eu tin la socrii mei, dar nu le pot spune mama si tata. parintii mei imi tot spun ca nu e prea frumos ce fac ...sotul meu le spune mama si tata dinainte de a ne cununa civil, iar eu...oricat as incerca, nu-mi iese.m-a intrebat mama odata cum ii strig...i-am spus ca nu ii strig...merg langa ei si le spun ce am de spus...deocamdata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 20 Ian 2009, 01:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:


si eu tin la socrii mei, dar nu le pot spune mama si tata. parintii mei imi tot spun ca nu e prea frumos ce fac ...sotul meu le spune mama si tata dinainte de a ne cununa civil, iar eu...oricat as incerca, nu-mi iese.m-a intrebat mama odata cum ii strig...i-am spus ca nu ii strig...merg langa ei si le spun ce am de spus...deocamdata.


eu cred ca parintii sunt unici. nu as putea niciodata sa-i spun soacrei mele "mama". e absurd. ii spun "doamna" iar cand vb de ea ii spun simplu "mama lui Marius'.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Ian 2009, 16:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nici mie nu-mi venea sa le zic mama si tata, dar acum cand ii strig, sau cand le vorbesc unuia de celalat asa le zic...cred ca mai bine incerc cu mama soacra...sa vad...parca-mi vine peste mana...adi ii zice mamei dna vali...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Ian 2009, 23:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
hm..am gasit si subiectul asta si vreau sa va zic ca nici eu nu ii pot spune mamei lui,,mama''
mama e mama mea,cea care m-a facut ...ea e mama mea...
tatl lui din pacate nu mai este...
stiti cand o sa scapam de chestia asta...?
cand o sa facem un copil ..si atunci o sa le zicem buni...:hap_w:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 26 Feb 2009, 01:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
hm..am gasit si subiectul asta si vreau sa va zic ca nici eu nu ii pot spune mamei lui,,mama''
mama e mama mea,cea care m-a facut ...ea e mama mea...
tatl lui din pacate nu mai este...
stiti cand o sa scapam de chestia asta...?
cand o sa facem un copil ..si atunci o sa le zicem buni...:hap_w:


Buna idee cu buni:))dar mai dureaza pana o sa fie bunici asa ca raman tot la dumneavoastra......

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 26 Feb 2009, 01:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
mmm
faza simpatica:eu la socrii mei -socru-meu intreaba unde-i mama-adik soacra iar eu foarte senina:"doamna e plecata pina la o vecina".la care socru-meu:cine?care doamna?
iar eu "sotia dumneavoastra"...O:)


foooarte tare =))

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 26 Feb 2009, 18:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

foooarte tare =))

mie mi se pare ciudat...nu pot sa ii zic "doamna" mamei lui....ai lui tin foarte mult la mine si tot tim pul cand mergem incolo spun ca a venit si fata lor....eu m-am obisnuit si ii zic mama mamei lui dar nu chiar tot timpul...viitorului sot ii vine greu sa le zica mama si tata parintilor mei ...dar ei isi mdoresc asta si cateodata chiar reuseste sa le zica...dar mai este un pic pana ne acomodam.
Mie mi se pare foarte frumos sa le zici asa socrilor...mai ales daca va intelegeti foarte bine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 26 Feb 2009, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie mi se pare ciudat...nu pot sa ii zic "doamna" mamei lui....ai lui tin foarte mult la mine si tot tim pul cand mergem incolo spun ca a venit si fata lor....eu m-am obisnuit si ii zic mama mamei lui dar nu chiar tot timpul...viitorului sot ii vine greu sa le zica mama si tata parintilor mei ...dar ei isi mdoresc asta si cateodata chiar reuseste sa le zica...dar mai este un pic pana ne acomodam.
Mie mi se pare foarte frumos sa le zici asa socrilor...mai ales daca va intelegeti foarte bine...


mie nu mi se pare foarte frumos sa le spui mama si tata socrilor.Parintii mei sunt doar doi...
Imi iubesc socrii, ii respect, dar nu sunt parintii mei:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România