Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 16:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Mar 2007, 20:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Trebuie sa recunoastem ca esti originala... pana acum nu am mai auzit sa se foloseasca apelativele acestea la socrii!:ok:

Eu ii spun pe nume soacrei, dar asa ii spune toata lumea, inclusiv copii ei. Dar imi dau seama ca oricat tin la ea (si am o soacra de nota 200) si oricat seamana cu bunica mea care m-a crescut tot n-as fi putut sa ii spun mama.

Tot asa le zic si eu Nea Ghita si Tanti Elena, dar tre sa schimb placa ca nu mai tzine dar nici nu stiu cum sa le zic..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Mar 2007, 23:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Daca sunt genul de oameni deschisi ar fi bine sa ii intrebi. Sau te poti sfatui cu sotul inainte de a aborda subiectul cu parintii lui.
Am incercat si metoda asta dar probleme e ca el nu prea se are pe bune momentan cu ai lui,dar pana la urma o sa imi iau si ninima in dintzi si voi vb mai pe de-an directu cu eiO:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Mar 2007, 23:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Multa bafta!

In general e mai bine sa tai nodul gordian...%%-%%-%%-


A(!)ce nod e ala?:unsure:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Mar 2007, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
bafta sa ai...eu dupa 5 ani si tot nu stiu cum sa le spun...tot cu "auziti" sau mama/tata-soacra/socru sunt...:)) noroc ca nu vb cu ei in fiecare zi sa am prea multe probleme

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Mar 2007, 15:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Istorie si legenda:
Se spunea ca Persia nu va putea fi cucerita decat de cel care va putea desface nodul gordian... era un nod foarte mare si foarte incalcit. Cand Alexandru Macedon a trecut spre Persia s-a intalnit cu un cineva care i-a pus in fata nodul gordian. Alexandru nu l-a desfacut ci l-a taiat si a cucerit Persia.

De aici vine expresia "a taia nodul gordian", adica a transa situatia, fara a mai sta sa descalcesti toate amanuntele si incurcaturile.

:rolleyes:,,,mersi pt luminarea inteligentei mele care mai lasa de dorit din cand in cand.:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Mar 2007, 15:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Cu mare placere, stimata viitoare doamna!:lips:

Oricum, nimeni nu s-a nascut invatat...O:)

E na.. m-am gandit eu o data ce bine era sa ma fi facut mama cu EinsteinB) iti dai seama cu atata stiinta eram mai bogata ca Bill ala(X):nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Mar 2007, 23:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
:nlol::nlol::nlol:

Eu as fi preferat sa castig un milion de dolari la loto... sunt chiar modesta, as putea spune!:nlol::nlol::nlol:
Dar cum la loto nu joc, nici sanse sa castig nu am. Dar cred ca sunt mai castigata asa..
;) economisesc banii de bilet.:ok:

Cu siguranta esti mai in castig,am si eu un amic de joaca de vre-o 12 ani in fiecare duminica si tot degeaba:rocker::rocker::nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Apr 2007, 22:36 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
eu nucredk o sa pot sa ii spun socrului meu tata ptr k eu sunt destul de apropiata de tatal meu si nu as putea sa ii spun si altcuiva tata.si in plus nici sotul meu nu se intelegecu tatal sau.pana m-a cunoscut pe mine nu vb cu tatal sau (erau certati de vreo 3 ani si nu vb unulcu altul).eu am insistat samearga la el sau sa il sune k asa ar fi frumos.iar soacra nu am k a murit cand sotul meu era in liceu.bine socrul meu este recasatorit dar daca sotul meu nu o priveste k si o mama nu are rost sa iizic eu mama. in schimb nicu ii spune mamei mele, mama ptr k a zis asa simte k are si el o mama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Apr 2007, 22:37 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
in telefon in schimb pe socrul meu il am trecut cu numele de tatasocru dar asa in fata nu o sa ii spun niciodata tata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Apr 2007, 16:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
doamne am citit ce ati scris voi...soacra mea nu ma suporta deloc dar nici eu pe ea..ba mai mult i-am s luat baiatul de acasa si l-am dus la 300 de km departare de ea...saracutza...sa nu va mai zic ca are si probleme cu bautura...si de multe ori m-a jicnit si mi-a vb urat dar am tacut ca sa nu il supar pe roby...pana mai acum 2 saptamani chiar inainte cu 2 zile de ziua mea de nastere cand a vb urat de bunica mea care m-a crescut si atunci am luat foc si nu i-am mai vb cu dvs. i-am spus cum mi-a venit mie la gura...eu nici macar d-na sau tanti nu ii zic...nici macar pe nume,evit sa fiu pusa in situatia sa o strig sau sa folosesc ce stiu eu ce exprimare directa...ma duc langa ea si ii spun...imi dati va rog,imi aduceti va rog sau clasicul "auziti"norocul meu este ca o vad o data la cateva luni si nu sunt nevoita sa stau langa ea...ca daca era asa cred ca o luam la bataie...


Pacat de asa o situatie, dar si eu cred ca daca eram in locul tau i-as fi spus tot ce mi-ar fi trecut prin cap fara sa tin cont de nimeni, si vorba ta poate ne luam si la bataie. ar fi tare :nlol::nlol::nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 05 Apr 2007, 01:39 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
mama da ce m-am regasit in cele scrise de voi...eu chiar am vorbit cu iubitul meu si ne intrebam cum le vom zice parintilor dupa ce ne casatorim...momentan si eu sunt la etapa auziti si sunt mai mult ca sigura ca mama si tata nu le voi zice niciodata...iubitul meu zicea la un moment dat sa le zic nenea mihai si tanti elena...dar mi se pare mult prea ciudat...nici el nu le zice mama si tata, deci cred ca voi ramane la auziti:nwink: daca nu voi gasi altceva intre timp


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România