Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 21:55


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:11 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Eleea, eu niciodata nu sunt pentru dat sfaturi categorice: stai cu el, desparte-te de el... Dar poate a zis si el chestia asta la suparare, sau la nervi... TU-l cunosti... Oricum, e clar ca sufera...:(


Da nu te contrazic ca sufera.Dar tu ai putea sa accepti asemenea cuvinte din partea pers pe care o iubesti?Sincer acum?Ia incearca sa te pui putin in locul meu si sa vezi cum te-ai simti?Mie nu mi-a venit sa cred si nici acum...:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Da nu te contrazic ca sufera.Dar tu ai putea sa accepti asemenea cuvinte din partea pers pe care o iubesti?Sincer acum?Ia incearca sa te pui putin in locul meu si sa vezi cum te-ai simti?Mie nu mi-a venit sa cred si nici acum...:((
mie nu mi se pare normal sa te casatoresti cu el ...dupa 4 luni...in care tu cu ai tai el cu ai lui! Va intalniti numai pt pupaturi si sex si asta e tot! Ia sa incercati sa puneti banii la comun...sa va "gospodariti"...sa locuiti impreuna....sa va loviti de diverse obstacole impreuna! Pui pariu cu mine ca in momentul in care va da de greu va fugi in brate la mamica si va da bir cu fugitii?? Nu poti face pasul asta asa....oricum! Trebuie sa simti ca el e ala. Te cred ca-l iubesti....dar sa fim sincere , nu se rezuma totul la iubire! Uneori conteaza si cat de "fasnetz" e cel de langa tine!:-`:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:22 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
mie nu mi se pare normal sa te casatoresti cu el ...dupa 4 luni...in care tu cu ai tai el cu ai lui! Va intalniti numai pt pupaturi si sex si asta e tot! Ia sa incercati sa puneti banii la comun...sa va "gospodariti"...sa locuiti impreuna....sa va loviti de diverse obstacole impreuna! Pui pariu cu mine ca in momentul in care va da de greu va fugi in brate la mamica si va da bir cu fugitii?? Nu poti face pasul asta asa....oricum! Trebuie sa simti ca el e ala. Te cred ca-l iubesti....dar sa fim sincere , nu se rezuma totul la iubire! Uneori conteaza si cat de "fasnetz" e cel de langa tine!:-`:-*


Ai fost dulcica rau:~*:lips:.Am ajuns la concluzia ca, cu siguranta va fugi la mamica si taticu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ai fost dulcica rau:~*:lips:.Am ajuns la concluzia ca, cu siguranta va fugi la mamica si taticu.
pai ??? ce mai stai ? esti frumoasa ...desteapta, ai un job ....cauta-ti un !barbat, nu un copil:lips::lips::lips: Daca il gasesti si cu casa si bani on board , cu atat mai bine!!:D:D:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 14:44 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
pai ??? ce mai stai ? esti frumoasa ...desteapta, ai un job ....cauta-ti un !barbat, nu un copil:lips::lips::lips: Daca il gasesti si cu casa si bani on board , cu atat mai bine!!:D:D:p


:nlol::nlol:Vedem noi....Nu-mi mai bat capul.Am ajuns sa-i dau prea mare importanta subiectului in cauza!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

:nlol::nlol:Vedem noi....Nu-mi mai bat capul.Am ajuns sa-i dau prea mare importanta subiectului in cauza!:-`


E o problema si trebuie rezolvata. Bine ca ai constientizat ca exista o problema. Asta e inceputul. Pana la urma toate se rezolva. Trebuie sa-ti pui tu ordine in suflet si sa stii ce ai de facut in continuare. Eu iti doresc succes, orice varianta ai alege.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 16 Noi 2006, 15:23 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

E o problema si trebuie rezolvata. Bine ca ai constientizat ca exista o problema. Asta e inceputul. Pana la urma toate se rezolva. Trebuie sa-ti pui tu ordine in suflet si sa stii ce ai de facut in continuare. Eu iti doresc succes, orice varianta ai alege.:)


Sarumanutele!!:~*:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 20 Feb 2007, 22:12 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
eu nu as putea sa le spun socrilor mei 'mama' si 'tata'...mi se pare fff ciudat...nu numai ca nu pot sa le zic asa dar nici nu vreau....mi s-ar parea ca ii dau deoparte pe parintii mei...eu am doar o mama si un tata si lor si numai lor o sa le zic asa...merge fff bine faza cu 'auziti'... nu pot sa zic ca nu ma inteleg cu ei...dar nici ca ma inteleg minunat...eu ii respect si am pretentia sa fiu respectata de ei( si chiar sunt)....nu vreau sa se implice cineva prea mult in viata mea...nici parintii, nici socrii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Mar 2007, 02:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu nu as putea sa le spun socrilor mei 'mama' si 'tata'...mi se pare fff ciudat...nu numai ca nu pot sa le zic asa dar nici nu vreau....mi s-ar parea ca ii dau deoparte pe parintii mei...eu am doar o mama si un tata si lor si numai lor o sa le zic asa...merge fff bine faza cu 'auziti'... nu pot sa zic ca nu ma inteleg cu ei...dar nici ca ma inteleg minunat...eu ii respect si am pretentia sa fiu respectata de ei( si chiar sunt)....nu vreau sa se implice cineva prea mult in viata mea...nici parintii, nici socrii...


Si eu sunt de aceeasi parere cu tine, pt mine mama si tata sunt unici, sub nici o forma nu le-as putea spune socrilor mama si tata cu toate ca am o relatie de nota 10 cu ei, dar nu pot asa ca mi-au propus sa le spun pe nume , cam greutz, nici asa nu prea merge, drept urmare sunt dl si dna Auziti!:D:D:D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Mar 2007, 02:14 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine, pt mine mama si tata sunt unici, sub nici o forma nu le-as putea spune socrilor mama si tata cu toate ca am o relatie de nota 10 cu ei, dar nu pot asa ca mi-au propus sa le spun pe nume , cam greutz, nici asa nu prea merge, drept urmare sunt dl si dna Auziti!:D:D:D
:nlol: ce ma amuza...:nlol::nlol: se pare ca toate l-am luat pe "auziti" in brate si nu vrem sa-i mai dam drumul:nlol: o fi vreo boala ceva:wacko::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 06 Mar 2007, 12:17 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
interesant...dl auziti asta:nwink:..nu l-am incercat..la mine e f greu sa le zic soacra si socru si cand vb despre ei, asa ca ...atunci ii numesc mama lui,si tata lui,iar cand ma adresez lor, mama si tata...eu m-a simt atasata f mult de ei, si simt ca ne iubim reciproc...probabil ca e un caz special:D..dar noi fiind singuri la parinti, cred ca asta spune mai multe...oricum am observat ca nu ii deranjeaza nici pe ai mei...asa ca , nu am nici o problema in domeniu asta...
mi s-a dublat familia:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 06 Mar 2007, 21:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
la mine e la fel de ciudat, eu sunt singura la parintzi si m i se pare ciudat ca ii mai spune cineva mama mamei mele dar eu nu pot sa le zic mama si tata parintilor lui.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 08 Mar 2007, 16:19 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
cel mai bine e la americani...ei le spun pe nume socrilor si nu este nici un fel de problema....eu as vrea sa le zic pe nume numai ca nu mi-a facut nimeni oferta de a le zice pe nume ca eu nu as rata-o...poate or sa se sature si ei de celebrul 'auziti'...in nici un caz nu o sa le zic mama si tata...atata timp cat ai o mama si un tata de ce sa le zici altor persoane la fel? oricat de mult te-ar iubi ei pe tine sau tu pe ei...dragostea fata de o mama sau un tata nu consta in acesti doi termeni...asa ca daca le-as zice mama si tata socrilor nu demonstrez cat de mult ii iubesc...asa ca ce rost are?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 26 Mar 2007, 23:59 
Nou Venit

Membru din: 26 Mar 2007, 20:44
Mesaje: 2
eu sunt de parere sa lasi u de la tine,si sa incerci sa le spui,"mama si tata".cred ca ,cuvintele astea inseamna foarte mult pt ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 27 Mar 2007, 00:00 
Nou Venit

Membru din: 26 Mar 2007, 20:44
Mesaje: 2
Citat:
ma tot intreb cum sa le spun parintilor viitorului meu sot....Stiu ca ar fi frumos si canonic sa nu fac diferenta intre parinti si socri, dar nu pot!!!deocamdata, inca mai merge cu apelativul"auziti" dar n-o sa-l pot folosi la nesfarsit!!
...si-n plus, nici ei nu ma prezinta "fata noastra" ci "viitoarea sotie a lui Bogdan"!!
.....ce solutii ati gasit voi, dragile mele?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Mar 2007, 00:37 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu sunt de parere sa lasi u de la tine,si sa incerci sa le spui,"mama si tata".cred ca ,cuvintele astea inseamna foarte mult pt ei.



eu nu-ti impartasesc parerea...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România