Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 03:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Iun 2007, 18:39 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
pai eu parintilor mei le-am sp[us intotdeauna pe nume...adik erau un fel de frati mai mari,iar bunicii mama si tata...asa k in nici un caz nu le voi spune socrilor,vor ramine dna si dl...desi al meu ii spiune tatei pe nume,k asa i-a cerut...
eu pe socrii mei nu-i suport nici cum si daca pana acum ma prefaceam ca merge treaba acum imi vine sa o omor.Desi baietelul meu seamana perfect cu fiusu a venit si ea la mine la botez,ca apoi sa plece la fratii lui Cris si sa le zica"Ce COPIL RAU AU...MACAR DE AR FI FOST MAI FRUMOS"pT. ASTA NU AM SA O IERT NICIODATA.In primul rand bebelusul meu e chiar foarte frumos,am sa pun poze cu el


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Iun 2007, 20:51 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu pe socrii mei nu-i suport nici cum si daca pana acum ma prefaceam ca merge treaba acum imi vine sa o omor.Desi baietelul meu seamana perfect cu fiusu a venit si ea la mine la botez,ca apoi sa plece la fratii lui Cris si sa le zica"Ce COPIL RAU AU...MACAR DE AR FI FOST MAI FRUMOS"pT. ASTA NU AM SA O IERT NICIODATA.In primul rand bebelusul meu e chiar foarte frumos,am sa pun poze cu el



nu lua in seama rautatile altor, chiar si a socrilor tai! eu stiu de uin caz unde bunica unei fetite, la puytin de la nastere cand a vazut-o a zis mai bine sa moara decat sa ramana asa urata si cu probleme...care in timp s-au rezolvat toate!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Iun 2007, 21:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


nu lua in seama rautatile altor, chiar si a socrilor tai! eu stiu de uin caz unde bunica unei fetite, la puytin de la nastere cand a vazut-o a zis mai bine sa moara decat sa ramana asa urata si cu probleme...care in timp s-au rezolvat toate!


ce bunici denaturati.
parintii mei abia asteapta un nepotel.Poate si din cauza ca e primul.....Tata isi cumpara in curtea casei tot felul de cestii pt copii....:heart::heart:
La socrii...e mai diferit.Ei mai au 2 nepoti.Si nu stiu daca cineva va fii pt ei mai frumos si mai destept decat copilasul fratelui lui ionut care a murit anul trecut.Dar nici nu cred ca nu-l vor iubi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Iun 2007, 21:35 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:
eu pe socrii mei nu-i suport nici cum si daca pana acum ma prefaceam ca merge treaba acum imi vine sa o omor.Desi baietelul meu seamana perfect cu fiusu a venit si ea la mine la botez,ca apoi sa plece la fratii lui Cris si sa le zica"Ce COPIL RAU AU...MACAR DE AR FI FOST MAI FRUMOS"pT. ASTA NU AM SA O IERT NICIODATA.In primul rand bebelusul meu e chiar foarte frumos,am sa pun poze cu el


da-o naibii!sa fiti voi sanatosi sa va cresteti copilul si sa va bucurati de el,restul chiar nu conteaza.fii tare!!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 01 Iul 2007, 21:41 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
eu nu spun "mama si tata" nimanui! parintii lui Adi sunt "parintii lui Adi"! cel mai amuzant e cand o prezint pe mama lui, ca nu pot spune "o prezint pe dna..!" ci spun "mama lui Adisor"! si mai nou, ca sa imi atraga atentia , se prezinta singura "mama lui Adi"! dar nu am probleme , ma iubeste, se poarta foarte bine cu mine, nu avem conflicte, etc...dar si eu am grija, ca inainte de toate e mama lui Adrian! :ok: nu uit asta nici un moment! :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 12:49 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
:nbump:
Buna si eu am o astfel de problema stau cu ei de 4 luni in casa si peste 3 saptamani ma casatoresc dar nu le spun mama si tata tot cu :"auziti, etc"si ei pe mine ma recomanda nor-mea , nu stiu sincer daca o sa pot sa le spun vreaodata mama si tata pentru ca parintii sunt unici.
unul din motivele pt. care soacra-mea nu ma suporta e tocmai faptul ca nu-i spun mama.Pt. mine cuv. MAMA inseamna ceva,iar daca s-ar fi comportat ca o mama atat cu mine cat si cu Cris atunci mai ziceam,dar asa ea e in plop si plopul in aer dar are pretentii.Fie sanatoasa de la mine nu va auzi cuv. MAMA.Poate sa si crape de ciuda ca pe mine ma doare la tenisi(X):-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 13:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
unul din motivele pt. care soacra-mea nu ma suporta e tocmai faptul ca nu-i spun mama.Pt. mine cuv. MAMA inseamna ceva,iar daca s-ar fi comportat ca o mama atat cu mine cat si cu Cris atunci mai ziceam,dar asa ea e in plop si plopul in aer dar are pretentii.Fie sanatoasa de la mine nu va auzi cuv. MAMA.Poate sa si crape de ciuda ca pe mine ma doare la tenisi(X):-`


Bv bine faci!! si pentru mine MAMA e MAMA!:ok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 14:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Bv bine faci!! si pentru mine MAMA e MAMA!:ok:


ca cineva sa merite sa i se spuna mama trebuie intr-adevar sa stie sa fie MAMA.
la mine, ca si la Ayrun, MAMA e MAMA si atat...poate fi soacra-mea nush cat de buna si de MAMA, dar eu nu voi putea sa ii zic mama...mama-soacra cel mult:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 15:27 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
pai dak 27 de ani mama a fost pt mine luci si bunica MAMA,cum sa-i zic soacrei mama??:devil::devil:ori pe nume,ori dna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 16:42 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
pai dak 27 de ani mama a fost pt mine luci si bunica MAMA,cum sa-i zic soacrei mama??:devil::devil:ori pe nume,ori dna
(?)pai depinde de socra si de pretentiile ei:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 16:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
(?)pai depinde de socra si de pretentiile ei:unsure:


pt mine mama a fost mamaica iar bunica mama...asta pana la 15 ani cand bunica a murit...de atunci mama e mama...si cealalta bunica care o mai am la fel tot mama, dar nu o simt ca mama...ii zic asa ca asa am fost invatata de mica sa ii zic, ca sa nu se supere ca celeilalte bunici ii zic mama si ei sa ii fi zis altfel...
pt mine bunica care a murit a fost MAMA pt ca m-a crescut de cand am ajuns de la spital pana la 15 ani...ei ii datorez f multe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Iul 2007, 18:03 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

pt mine mama a fost mamaica iar bunica mama...asta pana la 15 ani cand bunica a murit...de atunci mama e mama...si cealalta bunica care o mai am la fel tot mama, dar nu o simt ca mama...ii zic asa ca asa am fost invatata de mica sa ii zic, ca sa nu se supere ca celeilalte bunici ii zic mama si ei sa ii fi zis altfel...
pt mine bunica care a murit a fost MAMA pt ca m-a crescut de cand am ajuns de la spital pana la 15 ani...ei ii datorez f multe
eco...brava.:napplause:Eu personal as putea zice MAMA Ssi unei femei straine...care m-ar ajuta,m-ar invata,m-ar sfatui,m-ar iubi...:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 13 Aug 2007, 22:40 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mama lui iubi nu mai este, dar am socru..in 3 ani de zile l-am vazut de 2 ori..frumos, nu? pai o data cand am fost anu trecut sa il cunosc si io si o data anu asta sa-i dau invitatie...ati citit bine, i-am dat invitatie..pur si simplu, puiu meu nu tine legatura cu el, dar la nunta trebuia sa-l cheme...anu trecut mi-a zis sa-i fac multi nepoti, iar anu asta ca sunt fata lui de acum:x
doamne fereste....io sunt fata lu tata, nu si-a socrului....sa auda tata si-ar lua foc...io nu ii voi spune in nici un fel pt ca ne vom vedea ff rar..si cand il voi vedea voi incerca sa nu folosesc apelative....


la mine, ieri, soacra a zis ca ea a dat o fata (una din surorile iubitului meu fiind maritata) si ia alta...asa le-a zis parintilor mei, si chiar mi-a placut cum a sunat...m-a facut sa ma simt bine si apreciata:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 14 Aug 2007, 18:18 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2007, 01:52
Mesaje: 6
si eu ma confrunt cu aceeasi problema.
de cand m-a cerut de sotie m-am tot gandit cum sa le spun parintilor lui.
de cand ma stiu mama mea le-a spus atat parintilor ei cat si socrilor "mama" "mamica" " tata" "taticule".
cand am stat de vb cu mama am intrebat-o "cum le voi spune parintilor lui dupa nunta?"
mama mi-a raspuns in felul urmator:" poti sa le spui mama si tata, dar eu si cu tatal tau vom fi mami si tati"
problema mea este ca zic mai usor tata decat mama.
oricum viitorii socrii sunt niste oameni minunati.
rochia de mireasa am fost si mi-am luat-o cu "mama" , pentru ca "mami" va veni de abia inainte de nunta cu 2 saptamani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 29 Aug 2007, 02:13 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
si am o problema fff mare, "socrii" mei nu mi-au zis nimik pana acuma, nu mi-au facut nimik, dar mi se pare ffffff....greu sa le zic "mama & tata"....pt mine "mama & tata" sunt doar parintii mei..acuma eu stiu poate o sa ma obisnuiesc sa le spun asa dupa casatorie...
asa spune si soacra mea k mai are si "o fata mai mik" ea mai avand 2 fete....blabla -uri de'astea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Aug 2007, 15:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

si am o problema fff mare, "socrii" mei nu mi-au zis nimik pana acuma, nu mi-au facut nimik, dar mi se pare ffffff....greu sa le zic "mama & tata"....pt mine "mama & tata" sunt doar parintii mei..acuma eu stiu poate o sa ma obisnuiesc sa le spun asa dupa casatorie...
asa spune si soacra mea k mai are si "o fata mai mik" ea mai avand 2 fete....blabla -uri

de'astea


Asa am zis sie u care am facut nunta anul trecut ca dupa casatorie o sa imi fie mai usor si totusi... e la fel de greau dupa aproape un an am ramas tot la stadiul de 'auziti' cu toate ca ei se poarta minunat cu mine! Incerc, dar cum spunea cineva mai sus parca imi este mai usor sa zic tata decat mama, dar nici asa macar nu am zis...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România