Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 08:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 22:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
De ce nu??! trebuie sa va concentrati mai mult asupra voastra si a necesitatilor voastre legate de nunta! si sunt o groaza! cei din jur ar trebui sa parcicipe , in sensul ca ar trebui sa va sprijine si sa va ajute, nu sa va ingreuneaze viata! nimeni nu spune sa fiti nepoliticoase, dar pastrand limitele bunului simt, e cazul sa va impuneti punctul de vedere! stiu ca se spune ca atunci cand te mariti, te casatoresti de fapt cu toata familia lui! dar..asta nu trebuie sa fie o scuza pentru a accepta orice!


nu e o scuza....dar...asta e.
ce ziceti ca de maine vine soacra-mea la noi si sta 1 sapt.cand are 2 surori in cj la care doarme mereu.gata programul meu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 22:11 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

nu e o scuza....dar...asta e.
ce ziceti ca de maine vine soacra-mea la noi si sta 1 sapt.cand are 2 surori in cj la care doarme mereu.gata programul meu.
:nlol::nlol::nlol: draga de tine! cum spuneam, e cazul sa pui piciorul in prag! a patit sora-mea asa ceva cu viitoarea ei soacra dar dupa vreo trei zile a intrebat-o pur si simplu daca nu se plictiseste! si a plecat...:.:.si a plecat dna soacra ca din pusca! si o luna de zile nu a mai dat pe la a mea sora curajoasa! intre timp i-a trecut - cel putin in aparenta! si sora mea e o fata rabdatoare, cuminte, bucatareasa buna (eu nu ma incadrez pe nicaieri!)! :ok: dar ti-e iti tin pumnii! trebuie sa te pui bine!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 22:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
:nlol::nlol::nlol: draga de tine! cum spuneam, e cazul sa pui piciorul in prag! a patit sora-mea asa ceva cu viitoarea ei soacra dar dupa vreo trei zile a intrebat-o pur si simplu daca nu se plictiseste! si a plecat...:.:.si a plecat dna soacra ca din pusca! si o luna de zile nu a mai dat pe la a mea sora curajoasa! intre timp i-a trecut - cel putin in aparenta! si sora mea e o fata rabdatoare, cuminte, bucatareasa buna (eu nu ma incadrez pe nicaieri!)! :ok: dar ti-e iti tin pumnii! trebuie sa te pui bine!:-*


pana acum eram pusa bine cu ea..ca nu trebuia sa stau mai mult de 2 ore.dar o sapt?nu stiu za ce a fost in capul ei?
ced ca o sa fiu tot plecata.....si seara ma pun direct la somn.
macar ma scuteste de gatit sapt asta.
oare....o sa innebunesc?:nbump::nbump::o:o:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 22:22 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

pana acum eram pusa bine cu ea..ca nu trebuia sa stau mai mult de 2 ore.dar o sapt?nu stiu za ce a fost in capul ei?
ced ca o sa fiu tot plecata.....si seara ma pun direct la somn.
macar ma scuteste de gatit sapt asta.
oare....o sa innebunesc?:nbump::nbump::o:o:p

Daca nu stai pe acasa, e ok! si in fond poate pana la urma o sa fie o experienta profi, in sensul ca vezi macar cum va intelegeti pe termen lung!:blink: pun gaz pe foc! :devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 22:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Daca nu stai pe acasa, e ok! si in fond poate pana la urma o sa fie o experienta profi, in sensul ca vezi macar cum va intelegeti pe termen lung!:blink: pun gaz pe foc! :devil:


nu cobi te rog

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 03 Iul 2007, 21:31 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
servus fetelor!
am revenit am fost la facultate sunt licentiata si nu am mai trecut de cateva luni bune pe la socri si ma simt minunat(pana ii vizitez si incept sa toraie), dar deocamdata sunt linistita si voi incepe pregatirile pentru nunta!
va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 04 Iul 2007, 02:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
servus fetelor!
am revenit am fost la facultate sunt licentiata si nu am mai trecut de cateva luni bune pe la socri si ma simt minunat(pana ii vizitez si incept sa toraie), dar deocamdata sunt linistita si voi incepe pregatirile pentru nunta!
va pup


felicitari!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 05 Iul 2007, 22:01 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 02:59 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
citesc si eu aici si imi dau seama ce socri buni am:nblink: nu zic, si ai mei au fost cat se poate de nesuferiti la inceput, dar acum s-au obisnuit cu ideea ca sunt mai rea ca raia. de mine nu scapa:devil:in plus, au vazut si ei ca sunt o fata buna, cuminte, devreme acasa si buna bucatareasa (am uitat sa mentionez modesta :p) si au cazut de comun acord ca o fata mai buna pentru baiatul lor nu se mai gaseste...sunt o norocoasa:nwink::ndance:

Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 14:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
citesc si eu aici si imi dau seama ce socri buni am:nblink: nu zic, si ai mei au fost cat se poate de nesuferiti la inceput, dar acum s-au obisnuit cu ideea ca sunt mai rea ca raia. de mine nu scapa:devil:in plus, au vazut si ei ca sunt o fata buna, cuminte, devreme acasa si buna bucatareasa (am uitat sa mentionez modesta :p) si au cazut de comun acord ca o fata mai buna pentru baiatul lor nu se mai gaseste...sunt o norocoasa:nwink::ndance:

Dana



la mine socra-mea de la bunul inceput i-a zis iubitului meu sa aiba grija de mine si sa nu ma faca sa sufar...in schimb tatal lui si fratele mai mare, il tocau mereu...ca e pustoaica, ca sta cu tine pt bani ca sa ii faci poftele, ca da la facultate in iasi si te lasa ca isi va gasi un studentele ceva...etc...dar cu timpul s-au convins ce imi poate capul si ce fel de om sunt:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


la mine socra-mea de la bunul inceput i-a zis iubitului meu sa aiba grija de mine si sa nu ma faca sa sufar...in schimb tatal lui si fratele mai mare, il tocau mereu...ca e pustoaica, ca sta cu tine pt bani ca sa ii faci poftele, ca da la facultate in iasi si te lasa ca isi va gasi un studentele ceva...etc...dar cu timpul s-au convins ce imi poate capul si ce fel de om sunt:nwink:


sunteti f frumusei, acum v-am vazut pozele:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 15:52 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Super soacra ai! Se pricepe la oameni!


da;)
sunt ok socrii mei...asta pana la proba contrarie:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 15:53 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

sunteti f frumusei, acum v-am vazut pozele:)



Multumesc Clarut!:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 16:18 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Imi place cum gandesti! :ok:



:lips::~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Iul 2007, 21:04 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
citesc si eu aici si imi dau seama ce socri buni am:nblink: nu zic, si ai mei au fost cat se poate de nesuferiti la inceput, dar acum s-au obisnuit cu ideea ca sunt mai rea ca raia. de mine nu scapa:devil:in plus, au vazut si ei ca sunt o fata buna, cuminte, devreme acasa si buna bucatareasa (am uitat sa mentionez modesta :p) si au cazut de comun acord ca o fata mai buna pentru baiatul lor nu se mai gaseste...sunt o norocoasa:nwink::ndance:

Dana

Si ai mei sunt super ok! tatal sotului meu nu are nici o treaba cu mine, ca nu are curaj sa ma contrazica (:nwink:), iar dna soacra ma iubeste si ma cocoloseste fiindca sunt bataioasa si imi spun mereu punctul de vedere! m-a iubit de la inceput! nu a fost totul roz-roz, ca nu i-a placut la inceput ca impart treburile casnice cu al ei copil (ca tot copil il vede!)! dar uitandu-se in urma la viata ei, a inceput sa imi dea dreptate! si acum am castig de cauza in fata puiului meu! fiindca - in gluma fireste! - daca ma mai supara ii spun ca o sa ma plang mamei lui si imediat zice ca nu, ca il cearta si asa mai departe! fireste, eu doar glumesc! Sunt sincera cu ai lui, directa si-i respect! Cum spun mereu, am in acelasi timp grija sa nu uit nici un moment ca sunt parintii sotului meu, nu ai mei!:~* oricat de mult m-ar iubi, stiu ca sangele apa nu se face! O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România