Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 15:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 28 Apr 2007, 03:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


socrul meu a spus ca se vopseste saten pt nunta noastra (el fiind grizonat) si ca isi cumpara un costum mov si pantofi rosii! doreste doar doua platouri cu fructe pe masa de 20 de pers si cate jum de litru de suc pt fiecare invitat! nu am raspuns problemei tale dar cel putin sper ca te-am facut sa te simti mai bine!deci si socrul meu este un.........nu mai zic....of!


eu m-am amuzat copios cand am citi de costumul rosu si pantofii rosii. e adevarat?
(!) inseamna ca e cam (X) scuze:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sunt disperata!!
MesajScris: 28 Apr 2007, 03:22 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
doamne eu am o soacra super idioata,
ce sa mai zic la mine ultima bomba, eca noi ne-am platit sala de jumatate de an si azi iubitul meu mi-a spus ca asunat maicasa sa-i zica ca tatal sau a gasit alt local sa mergem sa platim avansul!!!
e nebun
noi avem cam 250 de invitati si sala lui e de 120 de persoane!!
mor
si cica daca el nu da aprobarea nu putem invita pe nici o ruda de ai lui!!
e nebun fetelor!!
nu stiu ce sa ma fac cred ca o sa-mi strice nunta!!



ce e faza cu aprobarea? ca eu nu am fost atenta, acum am vazut ce au zis fetele.
eu zic asa...voi mergeti si impartiti invitatiile si faza cu aprobarea mi se pare cam trasa de par. rudele iubitului tau au ca tata pe tatal lui si trebuie sa ii asculte toate ordinele? sau el e seful lor?
NO WAY! deci nu va faceti griji. eu zic ca asta e un joc de-al socrului tau. vrea sa va intimideze si sa nu mai mergeti la rude sa le invitati. nu va dati bnatuti. faceti nunta dupa placul vostru si traiti-va viata impreuna asa cum vreti! nu lasati pe nimeni sa va stice ziua cea mai deosebita si nici ceea ce urmeaza dupa!
multa, multa liniste si spor la pregatiri!
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 28 Apr 2007, 11:46 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
fetelor....da chiar nu mai exista socri de treaba...
ai mei vin miercuri inainte de nunta la noi, si tot fiusul comenta ca de ce nu vin de vineri, ca trebuie sa le cedem patutul...
ca in rest nu avem probleme cu ei, sunt super, eu uneori ma inteleg mai bine cu ei decat fiul lor si invers cu ai mei
eu deja m-am gandit ,ma mut la mama...asa putin inainte de nunta...O:)sa dorm in camera mea...
:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Apr 2007, 20:54 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
va multumesc din suflet!!
ma streseaza mai ales ca eu in iunie am si licenta!!
vreau sa discutam linistit, nu vreau scandal, vreau ca nunta mea sa fie frumoasa si sa ma simt bine!!
si dupa cum il vad ca-mi toaca nervi mei si a iubitului nu bag mana in foc fetelor ca nu o sa-mi strice buna dispozitie la nunta!!
am ajuns cu prieteni la o concluzie ii punem somnifer in bautura sau cafea in ziua nunti!!:nlol::huh:;)si asa ma voi distra nu voi fi cu ochii numai dupa el!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Apr 2007, 20:58 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
noi ne fecem cum vrem noi, a mei nu intervin, atat mi-au zis ai nevoie de ajutor ceri!!
si le-am cam stabilit din timp sa putem sa ne gestionam bani, din timp! mai trebuie sa platim avans la fotograf si cameraman, si sa stabilim nasi!
multumesc mult incurajarile voastre imi dau forta,desi cand ajung la socri ma tremura de nervi!! am zis ca nu mai merg,dar ma duc si o sa zic cam tot ce am pe suflet si gata dar nu stiu daca e bine, ca nu as avea ce pierde!! dar daca apoi ma streseaza si mai mult?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Apr 2007, 21:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
noi ne fecem cum vrem noi, a mei nu intervin, atat mi-au zis ai nevoie de ajutor ceri!!
si le-am cam stabilit din timp sa putem sa ne gestionam bani, din timp! mai trebuie sa platim avans la fotograf si cameraman, si sa stabilim nasi!
multumesc mult incurajarile voastre imi dau forta,desi cand ajung la socri ma tremura de nervi!! am zis ca nu mai merg,dar ma duc si o sa zic cam tot ce am pe suflet si gata dar nu stiu daca e bine, ca nu as avea ce pierde!! dar daca apoi ma streseaza si mai mult?


eu zic sa iti tratezi socrii cu iniferenta! indiferenta doare cel mai tare! nu te complica sa le explice de prea multe ori ce si cum. o data si gata daca nu inteleg e problema lor! sa le fie de bine!
fii tare si increzatoare!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Apr 2007, 23:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ai mei sunt foarte buni la suflet, ma iubesc f mult.....dar sunt foarte absurzi.Au impresia ca numa ce vor ei e bine.Isi doresc staroste, chiar daca eu urasc asta, nu vor sa dau marturii...vor sa dau tuica!!!!!!!
Am noroc ca eu fac 2 nunti.Si de unde sunt eu nunta va fi exact cum vreau eu.Dincolo nu-mi fac sperante ca va iesi macar aproape.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 05 Mai 2007, 23:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mult succes si nu lasa pe nimeni sa-ti coordoneze nunta


multumesc.Daca pt mine erau urarile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 07 Mai 2007, 00:39 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
multumesc
succes si voua!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Mai 2007, 01:02 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
Citat:
naspa socrii

ma bucur totusi ca au facut un barbat asa frumos ca viitorul meu sot!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 29 Mai 2007, 02:30 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
ma bucur totusi ca au facut un barbat asa frumos ca viitorul meu sot!!!!



:napplause::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 31 Mai 2007, 03:11 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
Citat:


:napplause::napplause:

:-*:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 19:42 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
EU AM NUMAI SOACRA PENTRU CA SOCRUL MEU A MURIT ACUM 6 ANI.DAR EA FACE CAT DOI.LA INCEPUT AM SUFERIT MULT DIN CAUZA EI.DAR ACUM INCERC SA NU O MAI BAG IN SEAMA.ARE GRIJA SA O PUNA LA PUNCT BAIATUL EI.ORICUM EA INCEARCA SA ORGANIZEZE EA PENTRU NUNTA,DAR NU ARE NICI O SANSA.I-AM SPUS DE LA INCEPUT CA NUNTA O ORGANIZAM NOI DOI CUM VREM SI CUM NE PLACE.DACA NU-I PLACE ,PROBLEMA EI.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 20:22 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Ce-ar sa-i ignorati pur si simplu pe cei care va pun bete in roate , pe cei care au pretentii sau mai stiu eu ce?!? daca nu le cade bine, problema lor! categoric, nunta e a voastra a viitorilor miri! voi contati! important e sa aveti o nunta frumoasa, fiecare dupa cum isi doreste! asa cred!:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 21:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Ce-ar sa-i ignorati pur si simplu pe cei care va pun bete in roate , pe cei care au pretentii sau mai stiu eu ce?!? daca nu le cade bine, problema lor! categoric, nunta e a voastra a viitorilor miri! voi contati! important e sa aveti o nunta frumoasa, fiecare dupa cum isi doreste! asa cred!:~*


usor de spus.......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 02 Iul 2007, 21:58 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

usor de spus.......

De ce nu??! trebuie sa va concentrati mai mult asupra voastra si a necesitatilor voastre legate de nunta! si sunt o groaza! cei din jur ar trebui sa parcicipe , in sensul ca ar trebui sa va sprijine si sa va ajute, nu sa va ingreuneaze viata! nimeni nu spune sa fiti nepoliticoase, dar pastrand limitele bunului simt, e cazul sa va impuneti punctul de vedere! stiu ca se spune ca atunci cand te mariti, te casatoresti de fapt cu toata familia lui! dar..asta nu trebuie sa fie o scuza pentru a accepta orice!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România