Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 07 Apr 2008, 17:36 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
vai Danutza ce rau imi pare!!!(!):(( oricum ati avut ceva putere in voi sa o luati de la zero sa va puenti pe picioare!!! felicitari pt. realizarea deosebita si oricum tot raul spre bine, cred ca asta v-a apropiat si mai mult si a reusit sa va faca sa va iubiti si mai mult si trebuie sa o vedeti ca pe un pas deosebti pt. relatia voastra!!!
Felicitari!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 07 Apr 2008, 20:40 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2008, 14:25
Mesaje: 19
si eu am trecut prin asta dar eram un copil, aveam 8 ani cand parintii mei s-au despartit............au trecut multi ani de atunci....mult timp nu am vrut sa-l vad, imi inspita teama pentru ca vazusem multe in casa):(, dar anii au trecut, am crescut, ii dau replica de cate ori ma deranjeaza si pot spune ca acum relatiile sunt f. bune si isi iubeste ginerele f. mult:D....si nu concep sa nu fie prezent la nunta mea, impreuna cu mama desigur........dar in situatia ta nu stiu ce sa-ti spun din cate am inteles tatal tau nu vrea sa-si schimbe comportamentul, sa-si dea seama ca greseste si mi se pare normal sa-ti fie teama sa il inviti la nunta. Parerea mea este k trebuie sa va ganditi la voi in primul rand si k nu are rost sa-ti pui in primejdie cea mai frumoasa zi din viata ta(fara a pune la socoteala ziua cand vom fi mamici)pentru un om care nu traieste decat pentru bautura:wokno:......curaj si mult%%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 08 Apr 2008, 15:34 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
si eu am trecut prin asta dar eram un copil, aveam 8 ani cand parintii mei s-au despartit............au trecut multi ani de atunci....mult timp nu am vrut sa-l vad, imi inspita teama pentru ca vazusem multe in casa):(, dar anii au trecut, am crescut, ii dau replica de cate ori ma deranjeaza si pot spune ca acum relatiile sunt f. bune si isi iubeste ginerele f. mult:D....si nu concep sa nu fie prezent la nunta mea, impreuna cu mama desigur........dar in situatia ta nu stiu ce sa-ti spun din cate am inteles tatal tau nu vrea sa-si schimbe comportamentul, sa-si dea seama ca greseste si mi se pare normal sa-ti fie teama sa il inviti la nunta. Parerea mea este k trebuie sa va ganditi la voi in primul rand si k nu are rost sa-ti pui in primejdie cea mai frumoasa zi din viata ta(fara a pune la socoteala ziua cand vom fi mamici)pentru un om care nu traieste decat pentru bautura:wokno:......curaj si mult%%-%%-%%-


Multumesc pentru incurajari :heart::lips::lips:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 09 Apr 2008, 14:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Danutza, dar mama ta ce zice?:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 09 Apr 2008, 17:54 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Danutza, dar mama ta ce zice?:((


Mama mea spune ca e hotararea mea. Nu o sa ma opreasca sa-l chem daca eu vreau asta. nici nu-mi zice sa-l chem. ma baga mai tare in incurcatura.:blink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 15 Apr 2008, 22:55 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Mama mea spune ca e hotararea mea. Nu o sa ma opreasca sa-l chem daca eu vreau asta. nici nu-mi zice sa-l chem. ma baga mai tare in incurcatura.:blink:
Dana

Offf, acum am intrat si eu pe acest topic. Nu stiu ce sa zic, uneori ne luam cu asa zisele noastre mici probleme de zi cu zi si nu ne dam seama ca in jurul nostru altii au adevarate probleme. Nu-mi imaginam ca asa multe dintre voi aveti asemenea probleme. Nu pot sa ma pun in locul vostru, dar ma bucur ca reusiti sa treceti peste aceste probleme si sa va gasiti linistea si iubirea alaturi de cineva drag si sa va intemeiati o familie. Eu cred, Dana, ca decat sa iti strice nunta, mai bine nu il inviti. E posibil sa vina si neinvitat (desi daca v-a dat afara din casa, nu stiu ce tupeu ar mai avea). Dar tu trebuie sa fii pregatita si pt situatia in care apare neinvitat. Cineva va fi acolo sa-l puna la punct. Zic si eu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 16 Apr 2008, 11:07 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Offf, acum am intrat si eu pe acest topic. Nu stiu ce sa zic, uneori ne luam cu asa zisele noastre mici probleme de zi cu zi si nu ne dam seama ca in jurul nostru altii au adevarate probleme. Nu-mi imaginam ca asa multe dintre voi aveti asemenea probleme. Nu pot sa ma pun in locul vostru, dar ma bucur ca reusiti sa treceti peste aceste probleme si sa va gasiti linistea si iubirea alaturi de cineva drag si sa va intemeiati o familie. Eu cred, Dana, ca decat sa iti strice nunta, mai bine nu il inviti. E posibil sa vina si neinvitat (desi daca v-a dat afara din casa, nu stiu ce tupeu ar mai avea). Dar tu trebuie sa fii pregatita si pt situatia in care apare neinvitat. Cineva va fi acolo sa-l puna la punct. Zic si eu...


tupeu are suficient. sa-l puna la punct atunci va avea cine, pentru ca lucrez la o firma de paza, iar multi dintre colegi imi vor fi alaturi.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 16 Apr 2008, 22:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

tupeu are suficient. sa-l puna la punct atunci va avea cine, pentru ca lucrez la o firma de paza, iar multi dintre colegi imi vor fi alaturi.
Dana


Hmm... mai stiu un caz al unei fete care nu si-a invitat tatal la nunta. Pentru ea, el era practic un strain; nu se interesase de ea decat de vreo 3 ori in toata viata ai atat. Dar faptul ca nu l-a invitat la nunta l-a daramat psihic - din cate am inteles, e si un om destul de orgolios...

Stiu ca nu iti pasa neaparat ce reactie va avea el, atata vreme cat nu te afecteaza direct, dar poti sa te astepti sa o ia ca pe esecul vietii lui, sau ceva de genul asta...

Parerea mea e sa-l inviti, ca e tatal tau, dar cu conditia sa nu bea DELOC si sa il avertizezi mai direct sau mai pe ocolite, ca la prima gura de alcool pe care o ia, vor exista persoane care sa il evacueze... Si aici ma refer la colegii tai..
Ma rog, asta daca exista si momente in care e lucid si poti vorbi cu el... Tu stii cel mai bine. :ok:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ai mei s-au despartit. ce fac acum?
MesajScris: 17 Apr 2008, 02:27 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
e o idee buna, nsa nu stiu cat timp se poate abtine el de la bautura. mi ales ca vor fi rude din partea mamei si mama, pe care el le considera vinovate de esecurile lui.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România