Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
....

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
Daria de la bun inceput asta a fost situatia...orice spuneam, numai daca pomeneam numele ei...sarea la scandal ca de ce ma iau de ea...ca sunt rea si nu vreau sa o ajut...offf cate discutii am avut si in cate feluri nu am incercat sa vb cu el...

Cu ea am stat de vorba dupa prima luna...ca nu se mai putea trai in tensiunea care era in casa...si el nu a vrut sa participe la discutie...a zis ca el se simte la mijloc, nu vrea sa simta ca are de ales intre una si alta si sa rezolv eu cu ea toata neintelegerile care le am...asa ca am stat de vorba cu ea si i-am explicat care e situatia...ca eu nu sunt genul care sa traiesc cu cineva in casa, hell nici cu ai mei in casa nu pot sta...ca asta sunt....asa buna sau rea...si daca asta e situatia trebuie sa accepte asa cum e...ca nu imi place sa mi se amestece cineva in gospodarie, asta ii bubble-ul meu si asta este...

a fost ok pt o perioada...de fapt ultimele 2 luni a fost cat de cat ok (bine ca am fost si noi plecati 2 sapt din astea de acasa)...acum de ieri iar e tensiune in casa...s-a ofensat ca nu am lasat-o pe alexia sa mearga sus la ele in camera...si a luat-o personal cum ii sta in fire...se certasera fetele si nepoata a inceput sa planga...alexia are un obicei tare prost in ultima vreme cand nu ii convine ceva sa muste sau sa loveasca...si oricat o pedepsesc si o cert tot face...nu stiu ce a facut de a plans ca nu mi-a zis ce s-a intamplat...dar am luat-o pe alexia de acolo si am zis ca nu mai are voie sa mearga acolo daca nu stie sa se poarte...pedeapsa a fost pt alexia...dar ea s-a ofensat si mi-a aruncat ceva de genul ca inghite cat inghite dar nu mai poate si ca de ce nu las copiii in pace


sa-mi zica in propria mea casa asa ceva? aoleu.. fulgii ieseau din ea
se pare ca ii permiti cam multe. in primul rand, e casa ta, ea e musafir. sa se supuna regulilor sau.. ura si la gara!

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
yeah...usor de zis, greu de facut

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 04 Feb 2010, 23:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
yeah...usor de zis, greu de facut


Bamba, greu de facut in cazul tau
mie mi se pare ca esti o finuta
..din ceea ce scrii pe forum.

dar cu asta nu rezolvi prea multe.. pe mine m-a marcat "nu sunt fericita"... se merita pentru altcineva?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Bamba scrie:
yeah...usor de zis, greu de facut

da, nu e asa de usor. probabil ca se simte tensiunea si mai mult ca sigur ca s-au adunat multe lucruri nespuse si sa te tii cand vor exploda. dar vor trece .. :hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
pai sa dea Dumnezeu sa reusesti sa rezolvi problema...cat despre descarcat.. :hug: oricand. :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
maine trebuie sa primim raspuns daca ne-au acceptat oferta sau nu

mersi Daria! :hug: (nu gasesc emoticonul pt pupici)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 00:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
maine trebuie sa primim raspuns daca ne-au acceptat oferta sau nu

mersi Daria! :hug: (nu gasesc emoticonul pt pupici)


Am citit si eu ce ai scris...
sincer, Gabi eu nu cred ca rezistam.de cate luni sta acolo?
Eu nici pe fratele meu sau pe mama nu ii suport mai mult de o saptamana....
Si eu,ca si Daria cred ca trebuie sa discutati.Poate toti 3.Si nu mai tine in tine.Nu merita.Daca iti spui punctul de vedere nu inseamna ca esti rea.Daca nu intelege...eu zic sa ii repeti de 1000 de ori.Poate vede si Adi ca e neglijenta cu munca lui pana la urma si isi bate joc.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 01:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 01:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
Tu Laura de 4 luni...si eu sunt la fel...au stat mama cu tata aici acum 2 ani o luna de zile doar si am crezut ca ma urc pe pereti...si nu m-am purtat prea frumos cu ei din pacate...dar acum iti dai seama...

Eu cred ca degeaba vorbesc...cateodata chiar am impresia ca ma lovesc de un zid...si cand vine vorba de subiectul asta parca nu il recunosc nici pe adi...


pai cand e vorba de rudele lor sunt de nerecunoscut :~* Asa face si Ionut.Parca e orb.
Dar cand ma deranjeaza ceva la maxim ii tot repet pana spune el.stie ca daca ajung sa spun eu ce ma deranjeaza se lasa cu scandal....Asa ca prefera sa spuna ca il deranjeaza pe el.
La lucruri marunte....nici macar nu ma sinchisesc sa ascund ca ma deranjeaza.Spun si nu stau la discutii.Mai ales in casa mea.
Asa ca soacra-mea...care la inceput vroia cheie de la casa noastra...acum ne cheama la Zalau si isi cere voie sa vina la noi la Cj si pt 2-3 ore.Si nu ramane niciodata peste noapte. :npiano:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 02:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 08:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
bravo tie...si eu incerc sa zic dar parca nu am chef de scandal in fiecare zi...si atunci ma enervez in mine...ceea nu ii bine, stiu...in fine...sa speram ca o sa se rezolve cumva ca stiu ca nici ei nu ii face placere ca nu ii la casa ei...


Se va rezolva...vei vedea.
uite eu de exemplu este cand sunt chiar absurda si imi dau seama dupa ca am gresit.Acum vreo 3 ani, tatal lui Ionut avea ceva pb medicale pe care le trata in Cluj.si nu s-a internat ca a stat o saptamana la noi.Am fost ciufuta non stop...imi venea sa stau numai pe drumuri sa nu vin acasa.seara povesteam 10-15 min cu el si apoi ma inchideam in dormitor de nervi.Pur si simplu nu ma puteam controla, desi ma inteleg foarte bine cu socrul meu si el ma iubeste foarte mult.
Mi-am dat seama ce tare am gresit, cand s-a pus problema sa se intample acelasi lucru cu tata.si Ionut s-a comportat exemplar.
Si tu,poate daca s-ar pune pb sa se intample acelasi lucru cu cineva din familia ta, vei realiza ce inseamna pt Adi.Nici lui nu ii este usor cu siguranta si nu ii convine.Barbatii intr-adevar nu vad toate amanuntele ca si noi(de exemplu masina de spalat pusa cu 3 haine), dar vede multe si tine in el, pt ca stie ca e o situatie temporara.
Iti doresc multa rabdare :hug: :-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 09:35 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ce greu e asa, totusi eu stiu ce insemna familia, spre exemplu cred ca as cooabita perfect cu sora mea in casa, e cu fratele sotului mai mult ca sigur ca nu.
toata treaba e sa ii arati sotului tau cat de mult te streseaza si ca nu mai poti fi tu in casa ta... cei drept mi se pare aiurea, bun vii la mine te primesc cu drag, fac tot posibilu sa iti fie ok dar nu te intinde, fii cu bun simt, mai ales daca sunt lucrurile altuia... ea nu are sot?? daca ai vb cu sotul ei poate ar discuta la randu lui cu cumnata ta si s-ar rezolva o mare parte din treburi :-`
pana una alta iti doresc sa iti recapeti linistea si puterea de munca :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 12:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Sa stii Laura ca ai dreptate mare. asa e, se intampla de multe ori sa nu ne dam seama 100% de o chestie si sa ne trezim puse intr-o situatie similara si sa ne dam seama ca am gresit . si eu cred ca el simte si vede si poate din mandrie (ca deh, e barbat...) nu isi recunoaste nici lui, d-apoi tie ca ea greseste sau nu se comporta asa cum ar fi normal. dar singura solutie este sa discutati, atunci cand se vor mai aplana lucrurile si tensiunile. nu de alta dar lucrurile spuse la manie or fi ele adevarate dar fac foarte mult rau si ranesc tare.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 17:21 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
saracutza de tine, e frustranta treaba, adica inteleg iti ajuti familia pana la un punct, sincer si eu as vedea-o la fel, acum depinde de cate ori a facut un asemenea lucru... ca daca e prima oara nu e grav, numa sa nu devina o obisnuinta... stii ma gandeam ca poate e genul de om care nu poate refuza... ceva de genul sunt eu, nu refuz pe nimeni, ca mie rusine, nu mai zic ca si sora mea era la fel,s a schimbat ea, ma ajutat si pe mine :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 17:25 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
stai linistita scumpo, in timp isi va revenii cand se va lovi de pragu de sus de cateva ori, din pacate e o categorie de oameni ca sotul tau care incearca sa impace si capra si varza... daca s-ar impartii in 5 numa sa le fie bine la toti, punandu-se pe plan secund pe el dai implicit si pe cei apropriati lui :wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum sa ne comportam cu...
MesajScris: 05 Feb 2010, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
:hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România