Ultima vizită a fost: Acum este 05 Iun 2024, 07:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 20 Oct 2009, 10:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
puffy_is scrie:
si eu ii cumpar acuma tot ce vad si imi place ii iau.....stiu elly ca suna ca un fel de obligatie ca trebuie sa ii iei...dar nu e chiar asa.....de exemplu cerceii nu sunt obligatorii dar eu vreau sa ii iau...mai ales ca mama ei isi doreste mult sa ii puna cercei dar nu are posibilitatea momentan....
mie imi place .....sper sa am tot timpul posibilitatea sa ma duc cu ceva la ea...mai ales cand mai creste....caci copiii asteapta tot timpul ceva de la nasii luiu

cu cercei sunt de acord sa-i cumperi si cu hainute,nu zic nu,dar sa nu devina obligatie,asta nu-mi place mie......de cate ori mergeam in vizita la nasa mea care are 2 copii intotdeauna copii aia asteptau sa le dau cate ceva si mi se parea lipsit de bun simt....acum cu atat mai mult...nici nu deschid bine usa si prima intrebare"fina ce ne-ai adus din olanda?" ma scartaie pe urechi cand aud........sa nu o obisnuiesti cu prea multe,ptr ca atunci cand nu vei mai avea posibilitate sa zicem sau vin copii tai si nu-i vei mai da sa vezi ce rau o sa se uite si ce fel o sa te trateze....sper sa nu fie asa......eu prefer sa nu mai merg in vizita acolo :nono: :nono:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 20 Oct 2009, 18:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
noi nu i-am luat cercei.ii lusesera deja parintii.in schimb am luat hainute de toate felurile,inclusiv o rochita superba,mi-a placut mult,mult.la baita am pus si noi petale de trandafiri,sare,piper,zahar,pene,verigheta,un ou.citisem pe net ce semnificatie are fiecare :)in biserica a tinut-o pe finuta sotul meu in brate,eu am fost sofer in ziua respectiva.in rest am facut impreuna totul,dar cam 3 sferturi el ca eu tot aveam senzatia ca trag prea tare sau mai stiu eu ce(la imbracat,la baie).a fost fain dar si putin stresant pana am scapat de slujba.Crezul a trebuit sa il spunem toti nasii cu preotii(pe filmare se vede clar ca habar nu il are nimeni.au mai fost 2 copii in aceeasi zi.poze inca nu am,astept si eu sa mi se dea si o sa pun cateva.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 20 Oct 2009, 19:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
super fain ralu.....abia astept sa vad pozele.....si petrecerea cum a fost? pana la urma cum te-ai imbracat? ma bucur ca a iesit totul bine si ca v-ati simtit bine in postura de nasi......deci sotul e pregatit sa fie tatic,super tare,ai un ajutor de nadazde atunci cand ve-ti hotara sa deveniti parintii :napplause: :napplause:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 18:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
sa stii ca ai dreptate,se pricepe :)la biserica m-am imbracat lejer,cum am zis iar cand ne-am intors acasa,cat a dormit finuta am fost si ne-am schimbat.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ral_ct scrie:
sa stii ca ai dreptate,se pricepe :)la biserica m-am imbracat lejer,cum am zis iar cand ne-am intors acasa,cat a dormit finuta am fost si ne-am schimbat.

uit6e ral tu stiai ca se pun mai mutle in caditza....ideea cu netul sa vad exact de fiecare nu mi-a venit...ori eram prea emotionata....
elly ai dreptrate.....cu faza ca oi sa astepte de cate ori vei merge.....eu sper totusi sa nu imi spuna asa in fata...dar am sa am grija macart o ciocolata sa ii duc de fiecare data, ca la cat de des m,a duc acolo la 2 zile:D cred ca nu imi voi permite sa ii iau multe chestiute de fiecare data.,.....bine nici chiar atata ciocolkata:D dar idei mai gasesc eu:))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 20:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
sa stii oana ca se va intampla cateodata nici o ciocolata sa nu-i poti poate duce si atunci sa vezi, mie mi-au spus de la obraz,fina dar noua nu ne-ai adus nimic,pe cuvant m-am simtit asa prost....dar in fine ,copii sunt copii si sunt sigura ca nu ii invata parintii dar in cazuri de genul ar trebui sa ii corecteze.......si data viitoare nu ar mai astepta sa-i duci ceva sau nu te-ar intreba de la obraz

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 20:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu consider ca chestile astea tine de educatie...clar nu-l invata parintii sa iti ceara tie dar asa l-au invatat...sunt obisnuiti ca indiferent cine vine pe la ei sa le aduca ceva...si multi dinte ei chiar iti zic in fata daca nu le aduci nimic

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 21:10 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
uit6e ral tu stiai ca se pun mai mutle in caditza....ideea cu netul sa vad exact de fiecare nu mi-a venit...ori eram prea emotionata....
elly ai dreptrate.....cu faza ca oi sa astepte de cate ori vei merge.....eu sper totusi sa nu imi spuna asa in fata...dar am sa am grija macart o ciocolata sa ii duc de fiecare data, ca la cat de des m,a duc acolo la 2 zile:D cred ca nu imi voi permite sa ii iau multe chestiute de fiecare data.,.....bine nici chiar atata ciocolkata:D dar idei mai gasesc eu:))



mai bine ii duci fructe ca ciocolata nu-i buna :~*

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 21 Oct 2009, 21:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
lily scrie:
eu consider ca chestile astea tine de educatie...clar nu-l invata parintii sa iti ceara tie dar asa l-au invatat...sunt obisnuiti ca indiferent cine vine pe la ei sa le aduca ceva...si multi dinte ei chiar iti zic in fata daca nu le aduci nimic

asta am zis si eu...tine ff mult de educatie.....cred ca daca deschideam gura cand eram mica la vreun musafir ca nu mi-a adus ceva eram pedepsita sa numai ma uit la tv sau sa numai ies din casa la joaca cu fetele(asta da durere).....dar sunt uni parintii care se amuza si nu i-a nici o masura si de aceea copii lor cred ca au procedat frumos

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 12:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
carlita intr-adevar sa ii duc fructe...dar cum eu ador ciocolata sigur nu voi rezista sa ii duc o bucatiza:D dar bine nu tot timpul.....tot ce e sanatos...mai bine....
nepotelul meu este ingrozitor de obraznic.....si are tupeu de multe ori in fata celor mari de iti vine sa il iei in suturi...dar sa stiti ca asteapta ceva de fiecare data cand vine cineva dar nu cere....si se uita asa cu nniste ochi saracuztul...oare lui nu ii aduce nimik?eu ma mir ca nu cere....dar cum spuenai tine si de felul cum il inveti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
puffy_is scrie:
carlita intr-adevar sa ii duc fructe...dar cum eu ador ciocolata sigur nu voi rezista sa ii duc o bucatiza:D dar bine nu tot timpul.....tot ce e sanatos...mai bine....
nepotelul meu este ingrozitor de obraznic.....si are tupeu de multe ori in fata celor mari de iti vine sa il iei in suturi...dar sa stiti ca asteapta ceva de fiecare data cand vine cineva dar nu cere....si se uita asa cu nniste ochi saracuztul...oare lui nu ii aduce nimik?eu ma mir ca nu cere....dar cum spuenai tine si de felul cum il inveti


sa stii ca si nepotul meu astepta dor de la mine :nlol: :nlol: in general nu cere nimic si nici nu asteapta nimic de la nimeni.........dar cand e vb de tusa de la olanda se schimba placa(eu cred ca la invatat masa)........ultima data imi zice ca a fost cuminte si ca spera sa vina mos craciun de la olanda si sa ii aduca un tren pe sina(am fost in soc ptr ca exact asta i-am cumparat desi nu stie)......oricum copii cum sunt invatati aia fac si ce aud in casa la parinti spun(sunt naivi,cred ca e bine sa spuna ce crede mami sau tati despre o situatie anume)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 16:08 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
off ely esto prinsa la mijloc, vrei nu vrei trebuie sa te conformezi, nu imi plac parintii care nu stiu sa educe un copil, sincer :wall:
eu la finuta mea i-am luat cercei, ai ei parinti nu i-au luat tocmai pt ca stiau ca ii luam noi :~* , ma bucur ca ii poarta :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
off ely esto prinsa la mijloc, vrei nu vrei trebuie sa te conformezi, nu imi plac parintii care nu stiu sa educe un copil, sincer :wall:
eu la finuta mea i-am luat cercei, ai ei parinti nu i-au luat tocmai pt ca stiau ca ii luam noi :~* , ma bucur ca ii poarta :ok:

mie mi se pare normal si frumos ca nasa sa i-a cercei la finutza.....da,sunt prinsa la mijloc,dar imi face placere sa le fac cadouri la nepotiei.......deocamdata....cand voi avea copilul meu s-au taiat la portie......ei stiu acum ca tusa ely le face cadouri...cand nu o sa le mai faca tusa ely va deveni scorpia ely cred :rofl: :rofl: :rofl: glumesc

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 16:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
la noi nu este obligatori sa ia nasa cercei...sau cel putin mie nu trebuie sa-mi ia pt ca imi ia ai mei...de cand a fost sora-mea gravida a zis ca daca facem fetite le ia cercei si daca facem baiat le ia lantisor....eu faceam misto pe tema asta ca eu vreu sa fac baiat ca asa castig mai multe grame de aur :nlol: :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
lily scrie:
la noi nu este obligatori sa ia nasa cercei...sau cel putin mie nu trebuie sa-mi ia pt ca imi ia ai mei...de cand a fost sora-mea gravida a zis ca daca facem fetite le ia cercei si daca facem baiat le ia lantisor....eu faceam misto pe tema asta ca eu vreu sa fac baiat ca asa castig mai multe grame de aur :nlol: :nlol:

mare smechera esti :rofl: :rofl: :rofl: eu credeam la baieti se ia bratara

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu, ai mei au zis ca vror lantisor...o sa aflu maine ce trebuie sa-i ia :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 17:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
mare smechera esti :rofl: :rofl: :rofl: eu credeam la baieti se ia bratara


Sabin a primit la nastere si la botez 3 bratari de aur care nu i le-am pus niciodata pt ca nu suport chestiile aste la copii. cercelusi da la fetite, dar lant si bratara nu

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anca sa stii ca ai dreptate se pot intampla o gramada de minuni din cauza lanturilor sau a bratarilor la copii.....nici mie nu-mi plac in mod deosebit la baietei.....la fetite cum am mai spus imi plac cercei......aici fetele isi fac pe la 10-11 ani gauri in urechii.....soacra mea a fost socata ca nepotica mea la 5 luni avea gauri si cercelusi in urechi.....ciudatenii

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
sincer nici mie nu-mi plac la bb dar daca este cadou este ok...cu siguranta ca daca o sa am baiat nu o sa ii pun lant de mic...mai ales ca cred ca o sa-l si deranjeze...la fetite eu vreu sa-i pun cercei de mica pt a nu fi traumatizata cand este mare si sincer chiar imi place

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 22 Oct 2009, 18:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
lily scrie:
sincer nici mie nu-mi plac la bb dar daca este cadou este ok...cu siguranta ca daca o sa am baiat nu o sa ii pun lant de mic...mai ales ca cred ca o sa-l si deranjeze...la fetite eu vreu sa-i pun cercei de mica pt a nu fi traumatizata cand este mare si sincer chiar imi place


nu-ti plac, dar le accepti daca sunt cadou sau cum? nu prea inteleg !?

dar nu stii ce ai ?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România